Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Чуждестранни фото форуми.
Автор: kes   
Дата:   16-10-20 12:25

Бихте ли ми препоръчали чуждестранни фото форуми аналогични на нашия за да разширя малко кръгозора си.
Наскоро открих https://www.fredmiranda.com/ и следя някой интересни дискусии там.
Бих се радвал да открия и някой германски или британски форум с оглед обявите за продажби.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: kvakioh   
Дата:   16-10-20 12:27

Бих гледал страници, не форуми. Нещо като phoblographer и някои pdf списания, които се намират безплатно.
Иначе форум освен този само за лентово снимане гледам.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: mmx   
Дата:   16-10-20 12:51

https://www.dpreview.com/forums

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: pdimitrov   
Дата:   16-10-20 14:19

https://www.dslr-forum.de/

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: s_l   
Дата:   16-10-20 15:12

https://luminous-landscape.com

Форумната част е безплатна, има и базар.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: vlad13   
Дата:   16-10-20 16:52

https://35photo.pro/

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: Mogila   
Дата:   16-10-20 20:56

https://www.dslr-forum.de/ [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: Mogila   
Дата:   16-10-20 21:00

Да не стане като при колите- цените в Германия по-високи пък всички от там внасят. Как става това? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: X_C   
Дата:   17-10-20 11:22

http://www.galerie-photo.info

https://www.photrio.com/forum/home


Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: plamen_gb   
Дата:   18-10-20 00:50

https://www.talkphotography.co.uk/

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: kes   
Дата:   18-10-20 12:17

Mogila написа:

> https://www.dslr-forum.de/ [smilie24]
Супер форум! Само дето ме блокираха, защото направих два последователни опита да влезна с различни имена. И сега не мога дори и-мейл да им пратя.
Някой има ли идея как да изляза от тази ситуация.
Може би ако има някой член да се застъпи за мен trk2 да ме разблокират.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: kes   
Дата:   12-11-20 00:49

От https://www.dslr-forum.de/ ми писаха, че ме блокират защото съм бил от проблемен регион!

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: serjy   
Дата:   12-11-20 07:42

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: stef7   
Дата:   12-11-20 07:51

@kes - Може да пробваш да минеш през някой VPN сайт който ти крие IP адреса. (anonymizer) Или примерно да ползваш Thor browser който прави същото. Отваряш си нов мейл в някой от безплатните, някой с който вече не си опитвал да се регистрираш на сайта.

И тогава няма как да разберат кой си и от къде идваш. [smile] Може и да мине номера. Пробвай


Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: kes   
Дата:   12-11-20 11:35

Ударих го на европейски ценности и собственика хер Хофнер ми писа, че блокажа не бил по държави, а по региони, от които идвали атаки.
stef7 щом са забранили региони, логично е да забранят и скрити адреси. Има ли начин да се представя с германски адрес?
Пълен лаик съм в тази сфера, от години се каня да разуча как става, защото преди време съм имал проблеми с английски форуми.
Германския форум определено си струва, защото има интересни обяви за продажби.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: pdimitrov   
Дата:   12-11-20 12:12

@kes, VPN ти трябва :) Когато ползваш такава услуга, се свързваш със сървър, който се намира еди си къде (примерно Германия). Трафикът ти минава през него и dslr-forum.de ще си мисли, че си общува с някой в Германия. Аналогия: Даваш пари на детето си да ти купи бутилка вода. Детето не казва за кого е и магазинерът му продава водата, незнаейки, че тя е за теб.

П.С. Аз ползвам VPN редовно и си плащам. Препоръчвам TorGuard (избрах го след сериозно проучване).

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: Julius   
Дата:   12-11-20 14:00

Учудвам се, че има един сайт, който явно дори не сте го и чували!? [smilie7]
Но. 1 за мен (поне навремето) беше https://www.photo.net/
И ако не се бъркам Фото-Форума възникна като негово копие.
Навремето фото.нет беше безплатен, след това стана платен...
Сега не знам как е, отдавна съм се дерегистрирал!


Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: stef7   
Дата:   12-11-20 17:44

Под крие ти адреса имах предвид, крие ти истинския IP Address. VPN , anonymizer едно и също е. Работи както pdimitrov го е описал. Теб те представя пред даден сайт с адреса на посредника (VPN) Има безплатни, има и платени. Добрите ти дават да си избереш от коя държава да е адреса и т.н.

Тези техники се използват по-скоро за да криеш трафика си в интернет от оператора си. Но в твоя случай ще свършат работа. Само се иска малко играчка.

Такива сайтове дето се правят на интересни и забраняват достъпа на определени зони само защото от там идвали атаки им давам свободно. Не заслужават времето ми. Това е изключително аматьорски и мързелешки начин на защита.


Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: nyamago   
Дата:   12-11-20 17:59

@Julius - интересен сайт, благодаря за споделянето. И аз се учудвам защо ли не е популярен, дори не е известен достатъчно (а заслужава). Ще го поразглеждам известно време с безплатна регистрация докато реша дали да задълбая повече...
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: Julius   
Дата:   12-11-20 19:10

nyamago написа:

> @Julius - интересен сайт, благодаря за
> споделянето. И аз се учудвам защо
> ли не е популярен, дори не е
> известен достатъчно (а заслужава).
> Ще го поразглеждам известно време
> с безплатна регистрация докато
> реша дали да задълбая повече...

Е как бе, човек? [smile]
Фото.нет е основата, първоизточника на чиято база се появиха фото-форума, култа и прочее.
И там нивото винаги е било високо, там няма да видиш шума, както тука.
Аз си бях направил там регистрация 2002, а форума се появи година след това (ако не се лъжа)? [smilie8]
Култа малко след него. Като и двата бяха изкопирали неговата структура.
И докъм 2005 докато още сканирах негативи и диапозитиви и качвах, в един момент стана платен, а заплатите (поне моята) тогава не позволяваше такива странични разходи и спрях. Иначе винаги ме е кефел! Сайта е много добър! [smilie24] И форума е готин, хората си пишеха (поне тогава) доста тематично и коректно.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: metodiev_martin   
Дата:   14-11-20 12:16

Че какво му е на стария фото-форум [smilie5] [smilie5] [smilie5]
Вярно 85% от хората с отношение към изкуството спряха да го посещават; вярно че качеството на фотографиите тук е съпоставимо с това на кадрите, които се споделят в удавените от посредственост "ФОТОграфски" фейсбук групи; вярно че дискусиите във форума трудно събират повече от 20-30 коментара, АМА хич да не ви пука. [smilie21]
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: Mogila   
Дата:   14-11-20 12:21

kes Да сайта е интересен и за да четеш няма нужда да се логваш.

Обявите не са интересни, защото това са хора, занимаващи се активно с фотография. От такива хора аз не купувам техника поради няколко причини.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: Gothic_Man   
Дата:   19-11-20 16:18

Зависи в коя сфера на фотографията са ти интересите. За портетна фотография бих ти предложил https://purpleport.com/
. Има какво да се види там.


Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: Julius   
Дата:   14-01-21 10:13

В крайна сметка кой от чуждите сайтове смятате за най-престижен?
А от кой сте получили най-висока гледаемост?
Фейса, Инстаграм...? [smile]

p.s.
Мога да споделя как да си докарате по 30-40-50 хил. гледания/кадър от Фликр.
На него специално съм му хванал цаката. [smilie7]
Само че въпросът понякога опира до това какво правите с подобна гледаемост.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: quazimodo   
Дата:   14-01-21 10:38

Julius написа:

> ....
> Е как бе, човек? [smile]
> ...И там нивото винаги е било високо,
> там няма да видиш шума, както тука.


Голям залък лапни, голяма дума не казвай[smilie18][smilie18][smilie18]

2002 година може да е било така, но вече отдавна не е. Естествено има и друго обяснение - повсеместно, в световен мащаб, падналото ниво на "професионалната" фотография[smilie5][smilie5][smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: Julius   
Дата:   14-01-21 13:40

Да, хапнах, благодаря! [smilie24]
И чаша розе си налях, понеже много ми върви със сьмгата! [smilie7]
(от любимите ми комбинации е)

p.s.
Само глупак би ял риба на големи хапки, от мен да знаеш. [smilie3]
(пословиците и поговорките не са общовалидни и не е желателно да се цитират сляпо)
[beer]
Да, гледам че и Фото.нет се е понапълнил с разни бози, но все пак общото ниво си остава по-високо!
Комичното е, че първата боза, която отворих да я погледна се оказа на... българин. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: Djoro   
Дата:   14-01-21 13:46

Всички фотосайтове са хубави, докато не се намесят жени с непокрити фотографски амбиции (лични впечатления от другите сайтове) . След намесата им вече се говори за тези фотосайтове в минало време.
Този форум се характеризираше с най-цветните Автори, докато не дойдохме НИЕ ТУРИСТИТЕ. Но и сега има доста интересни автори, авторски хрумвания, но и извън легитимни поощрения, както и програмно спирания за гласувания и изпрашане на кадрите в девета глуха.
Но въпреки това форума е интересен, с един нагледен фотографски годишен фитоалбум, издаден с много труд и усет от Админа и екипа му, за което от мен АДМИРАЦИИ!
И като сме на гости на този фотосайт, нека не си позволяваме да говорим и даваме линкове за чужди други фотосайтове, да сме възпитани и етични гости!
Пак отектичелно дълго писах, така е като се здрависах един „писател” във Форума, заразих се, чакам да стане и той фотограф, че и аз да придобия чрез зараза това умение.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: Julius   
Дата:   14-01-21 13:55

Djoro написа:

> И като сме на гости на този
> фотосайт, нека не си позволяваме
> да говорим и даваме линкове за
> чужди други фотосайтове, да сме
> възпитани и етични гости!

В случая не споделям подобно виждане.
Т.е. ако сме на вода - да не гледаме към звездите ли? [smile]
Гледането и дори публикуването в чужди форуми и получаване евентуално на критика може да доведе до повишаването на нивото, което неминуемо се отразява положително и тук.
Фото-форум си остава най-големия (ако не и вече единствения) специализиран сайт в Б-я за фотография.
Какво лошо има, че се споменават и международни? [smilie7]

Как има чуждестранни автори, регистрирани и тук (вярно, броят се на пръсти - сещам се за един руснак и поне един англоговорящ, сещам се навремето и за един турчин - беше страшно добър...). Какво лошо има ако те дадат в техните си форуми линк към нашия ФФ? Трябва да ги баннат ли от там? Я го виж човека колко 1-ви страници е наредил! Всяка една от тях спокойно може да я сподели в който си иска от техните американски форуми - да каже, че е бил на корицата тук и няма да сбърка! Всичките са много добри! [smilie24]



Публикацията е редактирана (14-01-21 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: swqaz   
Дата:   14-01-21 16:28


https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/i26qpaxZhVC28XRTJWafQS-1024-80.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: quazimodo   
Дата:   14-01-21 17:16


https://i1.wp.com/andrey-eltsov.ru/wp-content/uploads/2018/02/SmailikiKart17.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: swqaz   
Дата:   14-01-21 17:58

Линк от американски форум, в който Ремо пуска линкове от нашия / for Julius

Стана ми смешно, защото най-накрая видях как се зараждат фалшифите новини :)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: Julius   
Дата:   14-01-21 18:25

Гледай сега,
нито го знам какъв е тоя Ремо, нито съм го срещал, два пъти съм му влизал в профила и съм видял съм че пише УС и
съм решил нещо си. Вярно или не, ако е някакъв фейк - бал съм го у..... [smilie5] Тоз и тоя ли е такъв? "Родом от Мъглиж"?
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: swqaz   
Дата:   14-01-21 18:30

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: Julius   
Дата:   14-01-21 18:35

Много интересна асоциация.
Като добавим и фиксацията към големите емотикони... надявам се, че не компенсираш нещо!?

Както казах останал съм с впечатление, че има /макар и малко/ чуждестранни участници тук.
Ако и останалите са някакви фиктивни, значи съм се заблудил. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: swqaz   
Дата:   14-01-21 18:39

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: Julius   
Дата:   14-01-21 19:00

Все пак се иска поне малко човек да надмогне умственото си късогледство и да се сети, че изразът се ползва и с др. предназначения. Първосигналната реакция е ясна - спира се още на първото (т.е. буквалното) му "разбиране".
Все едно обяснявам на подрастващ.
Хубава вечер.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: swqaz   
Дата:   14-01-21 19:04

Аз и затова не обясних за големия емотикон [smilie3]. Оставям трудно развиващите се сами да го израснат. Но виждам, че ти обичаш да се обясняваш [smilie5] . Напомням ти, че си объркал форума

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: nyamago   
Дата:   14-01-21 19:55

Вместо да се хапете като деца, не е лошо да опитаме да си обясним (по по-цивилизован начин) защо има нешенци в тоя форум с чужди имена? Не само в тоя форум, въпросът е интересен (и малко жалък) за всички поприща и местопребиваване на тия хора. Но е особено остър, когато - било от ноталгия или родолюбие - се включваш активно в нашенска платформа и общност. А се правиш на някакъв си друг. Защо? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: swqaz   
Дата:   14-01-21 20:43

Нямаго, понякога и ти прибързваш изглеждайки като кухо парче. Ремо е роден с това име. Не се прави на никакъв. Семейството му носи тази фамилия много преди да се разбере, че той ще цъка по други континенти. Егати предубедените тъпири тук [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: nyamago   
Дата:   14-01-21 21:59

^ Извинявам се за моята неосведоменост - просто това, за което говорех се среща по-често отколкото родените у нас с чужди имена И фамилии.

За да не обидя някого и да не дразня с бехаберието си - има ли и други? Denis Buchel, например, също ли е роден у нас с това име? Не се сещам в момента, но май имаше още 2ма - 3ма...



Публикацията е редактирана (14-01-21 22:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: swqaz   
Дата:   14-01-21 22:10

Спри да се излагаш! Не знам къде е роден Денис, но името му не е псевдоним. Изобщо знаеш ли дори един българин, който да се прави на чужденец в България! Що за подхващане на тема. Хвана ме срам, а съм доста безсрамен по принцип. Говориш за фотографи, а не за чалгари. Това да не ти е Сузанита, или нещо подобно

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: nyamago   
Дата:   15-01-21 01:48

Вече се извиних съвсем недвусислено; попитах за други именно за да не упрекна някого незаслужено. Цитираното име ми дойде на ум, защото съвсем скоро бяха харесал (за пореден път) негова снимка - и питах точно за изключения от- /опровержения на тезата ми.

За да няма повече недоразумения, ще се върна към доброто правило, че всички са праведни до доказване на противното и няма в никого вече да се съмнявам.(Освен в много истинските примери, на които съм бил свидетел първа ръка - но те не са били у нас, а другаде и не важат за тук).

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: SaS   
Дата:   15-01-21 13:43

Nyamago,

Денис Бучел си се казва така.
От популярните и видими автори не се сещам за някого с много изменено име. Човек, когато твори и се гордее с това си слага името.

Ако си се регистрирал just for fun или за да тровиш средата, тогава гаранция, че си със странни имена.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: nyamago   
Дата:   15-01-21 15:54

> Денис Бучел си се казва така. От популярните и видими автори не
> се сещам за някого с много изменено име. Човек, когато твори и
> се гордее с това си слага името.

Това вече го разбрах, приех и се извиних. Малко кофти е да си "предубеден тъпир", но може и да съм го заслужил. Плюнката по лицето, все пак, не оставя приятно усещане [smilie2]

> Ако си се регистрирал just for fun или за да тровиш средата, тогава
> гаранция, че си със странни имена.

Не съм се регистрирал с такива цели*. Никът ми може да е (малко) странен, но е 200% верен и се наложи да го избера само защото нормалният ми прякор беше вече зает от няколко други членове на форума.

(*Знам, че не визираш лично мен, само подсещам за по-вниматело ползване на езика за избягване на недоразумения[smilie3] )



Публикацията е редактирана (15-01-21 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: asahi   
Дата:   15-01-21 18:31

A бе важното е да не си Chuck Norris, че Карло хич не ги харесва тези работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: kes   
Дата:   19-11-21 15:21

Някой има ли достъп до https://www.dslr-forum.de/
Искам да си направя поръчка от там.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: pdimitrov   
Дата:   19-11-21 18:35

Сайтът си работи. Наскоро забелязах, че блокира достъпа, когато ползвам VPN през България. В случай, че не можеш да го отвориш, ползвай VPN през немски или австрийски сървър.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: kes   
Дата:   22-11-21 14:44

Благодаря за съвета! Успях да вляза чрез Hola, но да видим до кога ще ме пуска.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: landstar   
Дата:   12-12-21 16:47

Не е баш форум но колкото за кръгозора ще ти свърши работа: https://www.digital-photo-secrets.com/tip

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: bogdanov   
Дата:   14-12-21 22:19

...много са хубави чуждестранните, то цвят, то прелест!

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: nyamago   
Дата:   14-12-21 22:46

@Богданов - знаеш къде тревата е винаги по-зелена: в чуждия двор. Там е изумрудена трева за пегаси и еднорози, а у нас - бурени за магарета. Винаги ще е така [smilie8]



Публикацията е редактирана (07-01-22 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: asahi   
Дата:   15-12-21 09:34

Чуждата кокошка - патка.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: jvader   
Дата:   07-01-22 13:19

Ако е за гледане на снимки и черпене на идеи:

https://500px.com/fresh

https://youpic.com/newest



Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранни фото форуми.
Автор: Vinsent   
Дата:   08-01-22 12:54

Този сайт е страхотен https://youpic.com/newest, благодаря за линка! [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »