Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: asahi   
Дата:   01-12-20 11:13

Ужас! Сега и онзи с чиповете ако дойде съвсем ще я за закъсаме в TAZI KLETABALGARIA!1!


Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-20 11:22

Абе как не си разбрал те с PCR теста ти вземат ДНК и после те чипират с ръсене от самолетите......

а за по сигурно може и да ти боцнат ваксина.....

[smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (01-12-20 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: philip   
Дата:   01-12-20 14:44

Ей, като Ви чета се сетих... като ползвам 5G рутер от 3 г. в къщи, трябва ли да си слагам каска[smilie11][smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: nislon   
Дата:   01-12-20 15:05

Аз също се възползвах от 5G-то.
Като споря с някого и нямам аргументи, обвинявам го, че вярва в 5G-то, чиповете и рептилите и спора приключва в моя полза. Винаги сработва [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: tahio   
Дата:   02-12-20 19:05

написа:

> tahio
> Уважаемииий,
> как пък руснаците са ти виновни за
> всичко бе?
> Щото си цъфнал и вързал и (всички
> около тебе) и затова ли ги буташ в
> темата?
> Да те светна. Работя в момента в
> един от доставчиците на тези и
> сродни услуги. Мога да ти
> разказвам кое и как работи, как е
> направено и от кого. А за интернета
> и компотите може да имам малко
> повече опит.Да речем че съм редил и
> перфокарти...
> П.С. Всичко ти е простено, ако си
> гербер. :-)[beer]

Гербер до колкото знам е цвете. Та не съм растение до колкото знам. Също така знам и едно-две неща за телекомуникациите, 4G и т.н. Ами защо съм намесил руснаците? Ти намеси някакви решения на ЕС. Защо да не намеся руснаците? Всъщност намесих СССР. На Вас какво са ви виновни ЕС? В същност един от операторите изгради мрежата си с оборудване на китайците. Не е ползвал оборудване от ЕС. Пък и парите си бяха негови. Знам защото тогава участвах в смяната на мрежата. Та не забелязах никъде оборудване на СССР. Вие може още да ползвате за перфокартите. Явно ви дразни нещо тяхното споменаване. Не съм русофил. Не съм изобщо никакъв фил. Ако Вие сте си е Ваш проблем. Никой не ви кара да ползвате новите неща. Въпрос на избор.



Публикацията е редактирана (02-12-20 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: asahi   
Дата:   03-12-20 10:21

Догодина като бате Бойко внесе ваксините с чипчетата всеки ще стане 5G клетка.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: Raffito   
Дата:   04-12-20 19:22

Колега "asahi " -ние отдавна сме 5G клетки...

ама някои хора ,чак сега го разбраха...ха...ха ...ха[smilie10] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: jeff   
Дата:   04-12-20 19:56

Една приказка казва - Перфектният роб е този, който казва - Аз не съм роб [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: musho   
Дата:   05-12-20 19:25

Когато се извърши имунизацията, за да могат да активират чиповете с 5 G. :) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: nyamago   
Дата:   05-12-20 21:35

В Русия започна доброволна имунизация на всички по заповед на Путин. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: asahi   
Дата:   05-12-20 23:30

В Русия ваксината е в разфасовки по 0.7 литра.

Ще има ли фризери за 5G-тo?

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: nislon   
Дата:   06-12-20 08:02

Едно е сигурно за руската ваксина - името и опаковката ще се различни, но целта - същата, ще спасява човечеството и ще ни "връща нормалния живот". Дотогава, както каза г-жа посланик Х.М. - ще ставаме супер герои, о ейеее!

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: Raffito   
Дата:   07-12-20 17:07


https://static.bnr.bg/gallery/cr/medium/b73dd2d36b7050e20e250db0acd74837.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: Raffito   
Дата:   07-12-20 17:09

Учените настояват за допълнителни изследвания за това дали все пак 5G технологията не вреди на човешкото здраве. Това, според евродепутата Иво Христов се съдържа в изследване на научни центрове в Болоня и Гент и в този смисъл, според него не бива да бъдат подигравани противниците на новата технология, а по-скоро трябва да се предлага повече информация за нея. Ще разговаряме по темата с IT експерта Димитър Ганчев.[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: Raffito   
Дата:   07-12-20 17:54

В близко бъдеще 5G-мрежата едва ли ще се използва у нас и по света.

Учените настояват за допълнителни изследвания дали 5G - технологията не вреди на човешкото здраве. Това, според евродепутата Иво Христов се съдържа в изследване на научни центрове в Болоня и Гент и в този смисъл, според него не бива да бъдат подигравани противниците на новата технология, а по-скоро трябва да се предлага повече информация за нея.

Пред Радио Пловдив IT- експертът Димитър Ганчев обясни, че проникването на 5G-мрежата е в начален етап. „Трябва да отбележим, че макар да са стартирали с 5G– технологията, операторите не са стартирали с 5G - честотите. У нас те работят на 4G– честотите, които са добре изследавни от доста време. Не очаквам 5G-та да се използват у нас и в чужбина в непосредствено бъдеще", подчерта той.

Според него в момента операторите нямат интерес да скочат в свръхвисокия честотен спектър, защото потребителите са малко, а и заради цената на оборудването. „Когато се увеличат устройствата, едва тогова те ще имат нужда от нови честоти, но ще мине време“, обясни Ганчев.

Освен, че 5G-технологията е технология с висока скорост, тя има и други предимства като възможността за закачване на много смарт - устройства към мрежата като печката, бойлера, колата и тн. Второто предимство е времето за предаване на информацията, като при 5G-мрежата това време е много по- кратко. "То дава възможност да се прилага при дистанционно управление на автомобил или хирургическа операция. При настоящите технологии това е невъзможно. Затова е трудно да се управлява кола дистанционно", каза още Димитър Ганчев.

IT-експертът коментира и възможността за електронно гласуване у нас, особено в условия на пандемия. По думите му, в електронното гласуване има един голям проблем – да се намери балансът между анонимността на вота и неговата проверимост впоследствие. "Ако вотът е напълно анонимен, не може да бъде проверен. Другият проблем е с идентификацията на гласуващия", посочи той и обясни разликите с онлайн – банкирането. „За банката няма необходимост да бъдем анонимни, тя трябва да знае кои сме ние“, каза Ганчев.

Мнението на специалиста е, че технически онлайн гласуването може да се направи, но в държави, където обществата имат доверие в администрациите и където не се поставя под въпрос проверката на резултатите.


Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: hotsnail   
Дата:   07-12-20 18:14

Г-н Иво Христов не разбира нищо от темата. Моля да бъде игнориран. Нещата които говори са пълни глупости за които във всеки университет ще го пратят на поправка.

Влиянието на електромагнитните полета върху човека е добре изучено. Радиото и радио вълните са познати на човека от 150-Тина години. Вижте за Маркони си прочетете.


Няма никакви проблеми с 5g или коя да е друга мобилна технология.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-20 18:20

Нека да уточним - (евро)депутатите НЕ са учени.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: petervassilev   
Дата:   07-12-20 18:49

Човек е голям мутант - ако има въздействие от облъчването, дори се радва на ефекта, като кифличка след операция при д-р Енчев.

Аз си задавам отдавна екоталибанския въпрос - как създаваната от човека радиация (не само доказано йонизиращата) влияе на животните? Имам предвид милиардите диви животни, не домашните котета и кученца, които мутират щастливо заедно с нас [smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: Raffito   
Дата:   07-12-20 18:50


https://static.bnr.bg/gallery/cr/medium/2c9bd597693241c3fb053be82aaa8439.jpg



Димитър Ганчев...[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-20 19:06

Рафи: първо цитираш някакъв палячо в европарламента, който (като оставим нстрана, че не е българин) няма никакво техническо образование и опит, а се води от популистките червени линии. Неговата област е съвсем далеч от коментираната от него тематика за 5G. Чист популизъм, посолен ссъс солидна доза неграмотни партенки с "народно" авторство във Фейсбук.

Колкото до Ганчев - това, че е в ИТ сферата не знам какво всъщност му дава право да коментира публично тази тема. Въпреки, че цитата му на практика е показва действителността, не може да прави прогнози за това, което ще предстои. Особено за западните оператори, които вече разполагат с честоти и солидно оборудване, но което май не могат да използват към момента заради "най-великата" "демокрация"...

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: Raffito   
Дата:   07-12-20 19:14

Димитър Ганчев


Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: nyamago   
Дата:   07-12-20 20:53

> Колкото до Ганчев - това, че е в ИТ сферата не знам какво всъщност му
> дава право да коментира публично тази тема. Въпреки, че цитата му на
> практика е показва действителността, не може да прави прогнози за това, което ще предстои.


Митко Ганчев не е просто "в ИТ сферата", а по-скоро - в Телекомуникациите. Беше един от пионерите (заедно с Вени Марковски) на Интернет-индустрията в България. Познавам ги от преди да има потребителски Интернет за населението, засичахме се по BBS мрежите (който помни или е чувал какво е това). И сегашният бизнес на Митко е телекомуникационен (макар не мобилен - един от сериозните Интернет доставчици и кабелни телевизии), а Марковски е респектиран висш функционер в глобални институции (ICANN, за тези, които знаят).

Не просто 'някакви ИТ специалисти', такива хора имат и огромен опит, и обзор на световните тенденции - от която позиция имат право на мнения и прогнози. Не се учудвам, че е бил поканен от медиите за коментар.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: asahi   
Дата:   07-12-20 23:34

Канят този, който е склонен да каже нещо интересно. Помня Митко Ганчев, когато офисът му беше на Шишман. Ходил съм да плащам нета на фирмата и сме се засичали. Свястно момче беше.

Прав е за развитието на мрежата. Няма как да е самоцелно.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: Raffito   
Дата:   14-12-20 18:27

Ще запомним 2020 с… първата 5G мрежа в България...

https://blog.a1.bg/2020/12/14/2020-5g-in-bulgaria/



Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: kvakioh   
Дата:   15-12-20 08:13

За 5-8 бр телефони само действа. Дано до края на годината има за Iphone, Samsung...Че ZTE кой има или ще си купи като телефон??

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »