Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: localhost   
Дата:   10-10-20 14:33

Балчик, където сменят олиото с което пържат рибата на 2 години се обявиха против 5Г [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: asahi   
Дата:   12-10-20 15:16

Като им направиш канализация и почват да мислят за глупости.
Аз обаче подозирам, че местните интернет доставчици са се притеснили за бъдещето на бизнеса си.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: Raffito   
Дата:   15-10-20 21:00

https://www.youtube.com/watch?v=jqn03wusC4M



Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: mmjm   
Дата:   16-10-20 16:20


https://webnews.bg/uploads/images/98/1898/451898/640x.jpg




https://cache2.24chasa.bg/Images/cache/999/Image_6010999_128_0.jpg



Купувайте докато е цената е поносима! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: asahi   
Дата:   16-10-20 22:27

Този


https://wmf.bg/media/catalog/product/cache/1/image/2048x1340/a4e40ebdc3e371adff845072e1c73f37/6/4/64


или този


https://synox.org/%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B0-750-kupa-za-plodove-chrom-silistra.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: nyamago   
Дата:   17-10-20 00:27

Перфектни са! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: hotsnail   
Дата:   18-10-20 13:13

Като крият снимките от космоса, как да им вярваш за 5g. А всички знаем истината


https://apilgriminnarnia.files.wordpress.com/2014/03/discworld-atuin-from-film.jpg


ПП Чудя се, дали Дъглас Адамс пръв е разобличил конспирацията на гущерите или просто е дал гласност за глобалния им диктат.....



Публикацията е редактирана (19-10-20 00:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: asahi   
Дата:   19-10-20 19:58

НАСА инсталира 4G мрежа на Луната

Ето! И там не пускат 5G!

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: imitev   
Дата:   19-10-20 22:17

Ама в крайна сметка като отидат джендъркосмонаФтите на Луната как ще си пускат селфита в инстаграм от кенефа (обсерваторията) на базата ...

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: asahi   
Дата:   20-11-20 13:05

Почнаха ни! Вади тенджерите!

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: nyamago   
Дата:   20-11-20 13:29

Обещаваните 1000 Мбпс не очаквайте да ги видите и усетите: те са теоретична способност на технологията. Възможна за постигане в определени условия за определени технически задачи. Но не се абонирайте заради тая рекламна скорост ако очаквате да гледате филми на телефоните си. Иначе си е прогрес, и другите оператори ще последват, бизнес приложения може би ще имат полза, но за потребителите ще бъде (все още) повече маркетинг и по-високи цени на апарати и абонаменти, отколкото осезаеми ползи.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: lamerko   
Дата:   20-11-20 14:15

Теоритичните скорости са в пъти по-високи. Всъщност технологията има едно друго, много по-важно предимство - броя дотъпни словове. За съжаление акцента в статиите винаги е върху скоростта, а тя, както на много места коментират, е достатъчна в общия случай и в момента. Предполагам това е в резултат на липсата на технически познания от страна на журналистите и евентуално трудното обяснение към масовия хейтър защо това е важно.
Накратко - на една и съща честота по едно и също време може да предава само един предавател. Честотните бандове са краен брой и се разпределят из между всички оператори, които са спечелили и платили (много скъп) лиценз. А мобилните устройства се множат всеки ден, за разлика от честотите... Частично, решението е чрез имплементация на "времеви слотове" - протокол, който указва на различните регистрирани устройста да предават на пачки през точно определен интервал. Така възможните регистрирани устройства към една точка се увеличават, но колкото повече тайм слотове се прескачат, толкова повече започва едно закъснение, а при разговорите - забавяния, влошаване на качството на звука, "деформация" на звука и в крайна сметка - прекъснване на разговора. Ако искаме достъпност на множество устройства - часовници, хладилници, лампи и каквито там се сетите "умни" джаджи, мрежата трябва да се ъпгредва към нещо качествено ново. Тук е и силата на 5G - броя на слотовете е (наистина) многократно увеличен.

Но за съжаление в България през следващите няколко години НЯМА да има 5G мрежа. Да, Виваком анонсираха такава, но всъщност става въпрос само за маркетинг. Това, което са пуснали, всъщност е по протокола DSS (Dynamic Spectrum Sharing) - един вид 4G с иконка 5G. Честотите са на 4G, клетките са на 4G, цялото оборудване е за 4G... Ако тук има някой от тези, дето смятат че 5G ще ги чипира - нека да се радват, понеже като за начало дори не е насрочена дата за търговете за 5G честоти, които пък от своя страна май все още не са освободени от военните. Но дори когато (ако) минат тръжните процедури, няма да има скоро след това такава мрежа. Причината е, че се изисква изчяло ново, скъпо оборудване, като най-достъпното се предлагаше от Хуавей. Само дето американците удариха изцяло бизнеса на Хуавей в тази насока и в моемента хаоса е пълен. И не само при нас...

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: aldygreen   
Дата:   20-11-20 20:51

Дали някой от толкова аФФторитетно пишещите по-горе има представа на какъв електромагнитен смог е подложен, зяпайки в 27 инчовия си монитор било картинки, било филмчета, било игрички? Намерете добър радиоприемник с всички късовълнови обхвати и се опитайте да чуете нещо в офиса или у дома. В града мисията е почти невъзможна без използването на специални антени. Излъчва абсолютно всичко - самият компютър, рутерът, Wi-Fi, самите мрежови кабели, мониторът, захранването и т.н. Нивата са "много прилични".
В замяна на това когато съм на вилата, където интернетът и компютрите под всякаква форма съм ги забранил със закон, късовълновите обхвати са чисти като сълза.
Относно GSM станциите, наблизо имам две такива на съседни блокове. Когато изпробвах един китайски микрофон на фотката, под управлението на Латерната, вероятно поради калпава екранировка, се получи страхотен приемник, позволяващ детектирането и засичането на излъчванията дори по посока от споменатите станции. Нивата са си смущаващо високи. Но пък ясно видях ролята на металните щори, които са в състояние да елиминират почти напълно тези излъчвания.
Сега се чудя кое е "по-полезно" за човечеството - GSM-ите или Короната.
[beer]



Публикацията е редактирана (20-11-20 20:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: lamerko   
Дата:   20-11-20 21:03

Глупости...

Да, импулсните захранвания излъчват паразитни смущения в ефира, но не облъчват. И техния обсег е твърде малък. Това с микрофона, дето приемал от ГСМ клетките също е глупост.

С един евтин СДР донгъл може много бързо да се прегледат диапазоните къде какво шуми или излъчва.А в специалните антени общо взето няма нищо специално. Освен ако не искаш да провеждаш разговори с Перу и МКС. А при добра воля, може да се чуеш сам себе си със съответното закъснение - няма нищо невъзможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: aldygreen   
Дата:   20-11-20 22:20

Така е, така е. Щом ти казваш, че е глупост, значи е глупост. За тебе. Бъди здрав.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: hotsnail   
Дата:   21-11-20 02:19

Lamerko абе ментел пардон А1 казват, че са пуснали 5G на 3.6GHz. Мисля, да ида да пробвам покрай бизнес парка дали ще хване 5G Samsung-а. Явно са взели честоти. Може би не колкото им се иска ама.....

Иначе добре си обяснил едно от важните неща т.е. Много повече устройства.

Дано А1 си оправят мрежата. Защото напоследък много често не могат да ми се обаждат хора по телефона. Просто отказва да звънне и ми пращат СМС

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: nyamago   
Дата:   21-11-20 03:20

> Мисля, да ида да пробвам покрай бизнес парка
> дали ще хване 5G Samsung-а.

Много е вероятно да 'хване', но едва ли ще забележиш разлика в скорост на данни и общо качество на сигнала (общо - където 'хваща', отдалечиш ли се от хващащото място, ще се загуби).

> Дано А1 си оправят мрежата. Защото напоследък много често не могат да
> ми се обаждат хора по телефона. Просто отказва да звънне и ми пращат СМС

И с други оператори се случва, не само при вас - тук стават подобни издънки след като години не ги е имало. Конспиративните обяснения са, че в последно време инсталират много 5G и (а)са зарязали старите станции и мрежи без добра поддръжка, или (б)станциите и сигналите си пречат защото спектърът още не е правилно разделен. Ще се разбере с времето, но за момента и аз псувам оператора като не ме достигат хора или ми се разпадне разговор [smilie2]



Публикацията е редактирана (21-11-20 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: asahi   
Дата:   25-11-20 21:08

"Автор: aldygreen
Дата: 20-11-20 20:51

Дали някой от толкова аФФторитетно пишещите по-горе има представа на какъв електромагнитен смог е подложен, зяпайки..."

Аз имам представа. Имам си уредче за мерене на наситеност на електрическото и магнитното поле. Най-често го ползвам да разузная какво е полето, за да мога да ползвам един по-капризен към смущения уред за измерване на други величини. На пръсти се броят местата, в които смогът е притеснителен. Там по правило не живеят хора, а ако пребивават по работа е за ограничено време. С две думи - нема се пуашиш.

В друга тема наш фотограф се оплаква, че имал на блока 5G антена от 3 години. Дали сме закъснели с новините или той ни е изпреварил?

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: име   
Дата:   25-11-20 22:01

Няколко уточнени за първото 5г на Виваком.
Ами не е 5Г , всъщност е 4Г ЛТЕ с DSS . Дори и това не е защото се подържа само и единствено за един единствен телефон Huawei P40Pro.
(По интересния въпрос е къде е държавната КЗК ,КЗП която одруса Хиполенд за запетая, да пита що така виваком лъже).

Така че още сме далече от 5Г мрежа. А1 пробва да пуска нещо но за сега супер ограничено.

Още един интересен въпрос, защо въпреки мораториума за 5г в Каварна има болни от ковид???
Или Ковида не се влияе или операторите не им пука за мораториума

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: asahi   
Дата:   25-11-20 22:15

Защото Бил Гейтс е подкупил Цонко да наръси Ковид със стъклена солничка. Цонко нищо не наръсил, защото се запил и загубил солничката. Местните обаче намерили оръжието на заразата и се самозастреляли от любопитство.

Очаква се Общинският съвет на Каварна да гласува мораториум върху Ковида. Може и върху солничките, ако се сетят.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: nsirakov   
Дата:   26-11-20 10:00

написа:

Намерете добър
> радиоприемник с всички
> късовълнови обхвати и се опитайте
> да чуете нещо в офиса или у дома. В
> града мисията е почти невъзможна
> без използването на специални
> антени. Излъчва абсолютно всичко -
> самият компютър, рутерът, Wi-Fi,
> самите мрежови кабели, мониторът,
> захранването и т.н. Нивата са
> "много прилични".
> В замяна на това когато съм на
> вилата, където интернетът и
> компютрите под всякаква форма съм
> ги забранил със закон,
> късовълновите обхвати са чисти
> като сълза.

На село правиш късовълнови връзки без антена... айде бе... аз съм радиолюбител и от опит ти казвам - това не е възможно... иначе по състезанията дето ходим по баирите щоо мъкнем по един тон железа за антени???

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: nyamago   
Дата:   26-11-20 11:15

Няма връзка с темата, но споменатите късовълнови връзки са честотно мнооого далече извън спектъра на 5G, който (в няколко раздалечени обхвата) е строго фиксиран и е високо над тях. (Както и другите 'G-та' мобилни телефонни обхвати, всички са над традиционните радиовръзки. В телеком жаргона му казват 'радио' но не е същото което слушаш с ВЕФ-а).
[beer]



Публикацията е редактирана (26-11-20 12:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: lamerko   
Дата:   26-11-20 11:26

Абе и аз съм радиолюбитель, ама грешен излязох :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: MikeDimit   
Дата:   26-11-20 15:11

tahio
Уважаемииий,
как пък руснаците са ти виновни за всичко бе?
Щото си цъфнал и вързал и (всички около тебе) и затова ли ги буташ в темата?
Да те светна. Работя в момента в един от доставчиците на тези и сродни услуги. Мога да ти разказвам кое и как работи, как е направено и от кого. А за интернета и компотите може да имам малко повече опит.Да речем че съм редил и перфокарти...
П.С. Всичко ти е простено, ако си гербер. :-)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога ще има 5G мрежа в България
Автор: Митко   
Дата:   01-12-20 00:45

И А1 пуснаха 5Г мрежа, засега покрива около 5 декара в центъра на София, интересното е, че единственото устройство работещо с нея също като при Виваком е Хуавей Р40про.
https://www.a1.bg/5g-devices



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »