Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   17-11-20 08:39

Да това с цената е сериозна причина.

За 5200 Евро имаше някакво изтичане на информация. Ще видим. Днес в 5 ще го видим официално

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-11-20 12:28

Мисля, че безкрайно не се разбира материята [smilie5] едното е видео камера, другото компактен хибрид. Не са едно и също и приложението им е различно. И не цената е определяща, определящо е какво ще правиш с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: nyamago   
Дата:   17-11-20 13:15

simbon4o написа:

> Мисля, че безкрайно не се разбира материят едното е видео
> камера, другото компактен хибрид. Не са едно и също и приложението им
> е различно. И не цената е определяща, определящо е какво ще правиш с тях.

Именно! За семейни снимки и любителски клипчета - фотоапарата (или 'хибрид' както го нарече). Но хибридите са много - телефонът също е хибрид и някой може да снима сватба с телефон и да носи визитна картичка "видеограф"...
За сериозно видео - видеокамера, много е порсто, такова ѝ е и името.[smilie6]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   17-11-20 14:05

Добре Симо защо се снима толкова много видео с тия хибриди? Хората ги купуват и снимат предимно видео с със А7с3 и май с R5/R6 и дори А7С в групите бая народ го купуват за видео......

това с цената и размера ми е ясно и го схващам.

По-малка и лека камера по-лесно става на разни места. Панасоник дори пуснаха една без бутони. Сони и Олимпус имаха подобни в миналато. RX1R знам, че се използва много с дронове.

Цената е ясна. ако едно нещо е 3 бона и прави подобни работи като друго дето е 10 бона... ще преживееш леко неудобство. Пък както стана дума филмовите камери са по 50-100 хиляди и всеки обектив е подобна сума също.

Ккаква разлика виждаш в приложението им?


ПП 19 стопа динамичен обхват ще вади туйто видео камерка.... бааааа



Публикацията е редактирана (17-11-20 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: MixMike   
Дата:   17-11-20 14:58

nyamago написа:

> Именно!

Именно, ама нищо не си разбрал!

Прочети внимателно мненията на MMX, al.popoff и Lamerko и специално частта от мнението на Симеон, която ти собственоръчно си bold-нал.

А7S3 не е видеокамера в общия случай, но по-голямата част от хората ще я купят точно заради това. Какви са им съображениятя - можеш да ги питаш.
След като камерата е с ПОВЕЧЕ застъпени видео функции - тя е видеокамера. Толкоз!
Ама хибридна видеокамера ли е, cine видеокамера ли е, домашна видеокамера ли е...ВСЕ е видеокамера!

Повечето истински видеокамери за които ти говориш, също могат да правят и снимки или имат някакъв вариант на frame capture. (не говоря за лентови)По тази логика и cine камерите са хибриди.
Ми не, НЕ са!

А видеограф и видеооператор са различни неща. Видеооператор - оперира с камера и произвежда видео.
Видеограф - само произвежда видео съдържание. Той ако иска, може да си направи ВИДЕО таймлапс от СНИМКИ с фотоапарат, но след като изходния файл/завършеното произведение е във форма на видео - той е видеограф.


Хахахахаха...преди 2 дена в тази тема Hotsnail обясняваше, че а7S3 НЕ Е ВИДЕО КАМЕРА, и ми ходеше по гъза да обяснява, колко лъжа и подвеждам съфорумците...
Сега се появява и защитава ОБРАТНАТА ТЕЗА със същия комсомолски плам![smilie18] [smilie18] [smilie18]
Наистина, бях си обещал да не си губя времето с теб, но вие двамцата с nyamago просто плачете за внимание[smilie18] [smilie18] [smilie18]

I'm so out of this circus![thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: stef7   
Дата:   17-11-20 15:20

Ами няма такава разлика в общи линии. [smile] Няма нещо което да може да се снима с "професионална" камера като FX9/6 и да не може да се снима с безогледалка (хибрид). При това със същото техническо качество на картината. До скоро имаше някакво разделение по отношение качеството на картинката, високия клас камери имаха по-добри кодеци но и това замина в историята. Безогледалки за 2К + външен рекордер за 0.6К ти снимат ProRes RAW в 4К и 6К. Или направо вътре в камерата като BMPCC 4K / 6K. Видео с 10bit 4:2:2 с интрафрейм кодеци и висок битрейт го има от 3 години в безогледалките на Панасоник.

Разделението идва според мен по някои специализирани опции - Вградени ND филтри, специализирани изходи и входове, повече и по-големи копчета за по-удобна и лесна работа, интегрират се по-лесно и безпроблено в специализирани студия, по-здраво направени и т.н. По-лесно се адаптират за носене на рамо. Горе долу като при фотокамерите е. За човек който работи цял ден с това нещо и при това в установени технически ограничения всичките тия джуджавки и опции имат значение и в крайна сметка пестят време, усилия а като резултат и пари.

Добре е да се знае че FX9/6 както и Cinema серията на Canon C100/200/300/500 произлизат и са "генетично свързани" с DSLR и безогледалките. Сменяема оптика на същия фото байонет и съответно пълно използване на колекциите фото обективи. Големи сенсори, кодеци които мигрират към все повече към RAW И т.н. Видео техниката се промени драматично последните 5-6 години и всичко дойде от DSLR / безогледалките.

А формата отдавна няма значение. Кубическа, правоъгълна, фотоапаратна. На мен и досега ми е странно защо Blackmagic направиха BMPCC 4K/6K които са cinema видео камери, и няма и помен от фотография в тях с формата на DSLR фотоапарати. Нито ергономиката им е като хората нито изработката и качеството на материалите. Но ей на продават се вече втора година като топъл хляб [smile] Гледам по youtube поне двама трима дето хвърлиха RED и минаха на BMPCC 4K/6K. Заради по-лекото тегло на BMPCC, но не по-лошо качество на картината (RAW) и не по-лоша надежност. Поне така обясняват промяната. Самите RED изкараха Komodo - значително по-лека и по-евтина камера. Теглото и размера имат значение особено ако си постоянно в движение. Както и цената. Няма какво да се лъжем. Колкото е по-ниска цената толкова повече хора могат да си позволят нещото, толкова по-голям е пазара. Така че за всеки има по нещо в крайна сметка.

А7S III е отлична камера, но съм сигурен че в А7 серията Сони правят най-много пари от А7 III [smile] И да шапка им свалям последователно поколение след поколение оправят всички недостатъци на камерите си слушат потребителите. Ако някой извади камера близка до идеалния хибрид това ще са Сони.

Живеем в златно време за снимащите фото и видео.



Публикацията е редактирана (17-11-20 15:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: MixMike   
Дата:   17-11-20 15:22

stef7 написа:...
[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


П.С. и понеже има хора, които трудно упражняват "четене с разбиране", ще потретя мнението си, без да изисквам някой да се съобразява с него или да го коментира...

Canon R6 и Sony a7III са хибриди, защото са еднакво добри за фото и видео.
Canon R5 и Sony а7RIII са повече фотоапарати, заради орязаните видео функции (дали софтуерно, дали заради прегряване)
А7S3 - видео камера, защото има видео функции/зебри и т.н. и дори хардуерни изходи/входове присъщи на видеокамерите, и малко мегапиксели за нормална ФОТОкамера.

И всичко това НЕ ИЗКЛЮЧВА използването им за друго предназначение, точно както може да си забиете пирон с гаечен или френски ключ, вместо с чук.



Публикацията е редактирана (17-11-20 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: MixMike   
Дата:   17-11-20 19:57

Ето, ревютата излязоха!

Ей го Джералд
обърнете вниманието след 35-тата секунда...


Ей го и Матт
...а тук е след 20-тата секунда[smilie5]

a7SIII не е видео камера...шъ знаиш наборе[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: solar_sea   
Дата:   17-11-20 20:31

Има и още една разлика между двете - фотоапаратът има затвор, видеокамерата няма :) Жалко, че е толкова скъп, с удоволствие бих сменил а7с2-ката с него заради фазовия автофокус и втория слот за карти - пък нека мегапикселите са малко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: nyamago   
Дата:   17-11-20 21:26

Вярно е, че страшно много се снима видео с безогледални ФОТОапарати, никой не го отрича. ЛБИТЕЛСКО видео (снимането на сватби и кръщенета за пари НЕ ГО прави професионално). Защото технологиите 'демократизираха' (масовизираха) много дейности, направиха ги достъпни и донякъде поставиха под въпрос редица професии. Но докато тези професии още ги има, ще има и ПРОФЕСИОНАЛНА техника за тях, а тя не включва фотоапарати, пък било и страшно добри.

И не ми давайте примери за пълнометражни художествени филми, заснети с безогледалка. Има и с телефон даже - но това са изключения, където мазохисти доказват как може да се направи невъзможното. Също както има фотографски шедьоври, заснети с пинхол 'апарат' от кибритена кутийка.

А прословутото 'куцо и сакато' в огромни бройки ще продължи да снима видео с всевъзможни сапунерки 'от кол и въже' - но не мога да си извъртя езика да ги нарека кинематографисти или дори 'видеографи' (баси професията). Иначе и аз съм 'мултикарнивор' - професионален унищожител на кебапчета и пържоли, само дето нЕма такава професия...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: MixMike   
Дата:   17-11-20 22:53

Ти му приказваш, ама 'мултикарнивор'-а си рупа!

Преди 2 часа (в момента в който падна ембаргото), всички най-известни, тестващи видео техника в интернет, пуснаха видеа за новата видео камера на Sony FX6. Още в началото обърнаха внимание че прекрасната видеокамера Sony a7SIII, вече може да се купи "в тяло" на cine camera. Т.е. новата видеокамера FX6 има същата "карантия" като a7SIII. И след това продължават с плюсовете и минусите на това да имаш голяма cinema camera (FX6), или да минеш със също толкова способна видеокамера (a7SIII), но смалена до размера на фотоапарат.
Сега, дали са платени клакьори, и дали Сони са им казали така, защото самите Sony сегментират a7SIII като видеокамера?!?...незнам. Може и от собствен опит да говорят. Ма кои са те? Пфу...видеографи...
...да дойдат тука, българския професионалист да им обясни...разни снимачи на кръщенета.[smilie5]

Но понеже сме тук за дискусия, нека да загърбим майтапите и да погледнем сериозно.
Така, , аз последно не разбрах, Вие какво точно твърдите

А) - a7SIII - НЕ е видеокамера
Б) - a7SIII - ВИДЕОКАМЕРА Е, но НЕ ПРОФЕСИОНАЛНА
В) - a7SIII - ФОТОАПАРАТ е, но НЕ ПРОФЕСИОНАЛЕН
Г) - a7SIII - не ме интересува какво е, НО НЕ е ПРОФЕСИОНАЛНО.

Моля, nyamagoда уточните, за да може да продължим с дискусията и в крайна сметка, въпросната да се окаже ползотворна и да постигнем така желания консенсус.
...или Вие сте тук за компанията и напитките?[smilie21]






п.с. Интересна е обаче висотата от която съдите за "куцо и сакато", "от кол и въже", и т.н. Ще ми се и аз да имам същата такава увереност, и нетърпимост към новото, когато/ако достигна нивото, което Вие отдавна обитавате. Забравете за тези капиталистически отрепки, с милиони последователи, дръзнали да оспорят Вашия професионализъм, както и професионализма на ваши близки приятели - професионалисти, роднини - професионалисти, и други професионалисти от вашето обкръжение.
Въпреки че, самия Вие никога не бихте ме помолили, аз на своя глава съм решил, да напиша по един гневен коментар в свободен текст под всяко едно видео, с което ясно да заявя, че няма да търпя нашия/вашия и дори професионализма на нашите деца, да бъде поставян под съмнение.[smilie5]



п.с.2 съвсем сериозно...не вярвах че форума е стигнал чак това ниво[smilie2]



Публикацията е редактирана (17-11-20 22:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: mmjm   
Дата:   17-11-20 23:27

MixMike, сам каза, че и с френски ключ можеш да забиваш пирони. И тук така, ще свършиш работа с хибрида, резултатът ще е впечатляващ но съм сигурен че ще се чувстваш по-комфортно и количеството умора ще е по-малко след 10-12 часа работа, ако използваш подходящия, конструиран за конкретната работа инструмент. „Още в началото обърнаха внимание че прекрасната видеокамера Sony a7SIII, вече може да се купи "в тяло" на cine camera.“ Обясни на нас лаиците, за чий ще слагат прекрасната a7SIII в тяло на cine camera, ако е толкова съвършенна и удобна за видеозаснемане.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: radikyokushin   
Дата:   17-11-20 23:42

Миксмике, много си продуктивен напоследък, ама за съжаление само глупости пишеш. Или си сменил дрогата или много рЕзко си дигнАл дозата.

Започваш да се надвикваш със себе си, не мислиш ли?
Не забелязваш ли, че вече никой не си прави труда да ти отговаря?

Take it easy man.
Олаби малко!

Викаш, A7sIII - видеокамера.
А A7sII? Ами A7s??? Пак видео камери?

Тююю, да му се не види, ама казвайте ги тия неща бе.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: MixMike   
Дата:   17-11-20 23:53

mmjm
Вас лаиците не ви знам, пич.
Аз твърдя единствено, че а7SIII е видеокамера
Нито ме интересува дали е съвършена, удобна, дали след 10-12 часа
ще ми се схване гърба, нито дали ще получа спазъм на 12-топръстника!

Sony феновете + обикновенните подпийнали клавиатурни войводи спорят, че НЕ е видеокамера...или че не е професионална...или не знам и аз какво твърдят точно. Не знам и ти за какво се бориш, че ми говориш по тоя начин..."да съм ви обяснил".

Както вече неколкократно казах... 3-ти клас - първи срок - четене с разбиране[smilie24]





каратисчето...немА ме къде 4-5 годин и се врънАх да видим докЪде сте я докарАли. Мое и да съм се разпалИл малце, ма ше прощаваш. Рекох акъл малко да влея, че съДе кретения е у 'сека тема, и когИ некой мъцне, то е само да се заЯда, а не да са изкАже. Ма то и прасето така, като си знае само у кочината, големия свят го страхува!


Майтапа настрана...теб те помня. Нахейтих ти една снимка, нали?
От тогава ли репетираш, как някой ден ще ме затапиш?
Горкия[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: radikyokushin   
Дата:   18-11-20 00:02

Помниш баба си [smilie5] [smilie5] [smilie5]
Честно да ти кажа, по-добре си бЕгай от къде си се върнАл, че акъла дето си зараздавал не ти е в излишък и на тебе.

П.П. Та не разбрах - A7s какво е?
Ами A7rIII, че и той прави много яко видео, даже според Симо (с което аз не съм съгласен) по-добро от A7sII. И? И той - видеокамера?

Ми то, минимум от 5DII насам всичкото апарат все видеокамери бе...

Глей ся, случва се да се изОкаш неподготвен - не е срамно, ама не е срамно и после да си признаеш, че си сгрешил. Ли?



Публикацията е редактирана (18-11-20 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: nyamago   
Дата:   18-11-20 00:10

[smilie5] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: MixMike   
Дата:   18-11-20 00:12

Еееее личи си че си каратисче. Нема как!
Буйно момче, клавиатурен войник, браво!
По темата ще кажеш ли нещо, или тази вечер си пил малко повече и ще го играеш клоун?
Всъщност имаш ли възрастта да употребяваш алкохол? Да не ти бият ва'ще?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: mmjm   
Дата:   18-11-20 00:15

Имаш сериозен проблем човече, потърси професионална помощ. Никога не съм бил в конфликт с теб или с когото и да е от форума, още по-малко за глупости, като снимките ми. А в четенето с разбиране явно не е и твоята силата. Въпросът ми към теб беше елементарен, за чий ще наблъскаш карантията от видеокамера с тяло на фотоапарат в тяло на видеокамера, щом и в предишното тяло всичко и е било перфе?
Бъди здрав. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: nyamago   
Дата:   18-11-20 00:20

[smilie10] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: MixMike   
Дата:   18-11-20 00:23

Ми то, минимум от 5DII насам всичкото апарат все видеокамери бе...
Първия DSLR с възможност да заснeма видео след вдигане на огледалото e....о изненада Nikon D90.
Но ти, разбира се, няма как да го знаеш. В твоя свят за победител в спор се избира батката, който вика най-високо, нали?


П.С. ако наистина те интересува какво твърдя, написал съм го подробно в 4-5 поредни мнения. Постарах се, да се изразя максимално разбираемо. Не се плаши, това е само няколко реда текст. Не се страхувай от знанието!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: radikyokushin   
Дата:   18-11-20 00:32

Не, пич - знам го много добре, щото съм снимал видео с D90, ама това ти няма от къде да го знаеш, щото в твоя свят приемаш за победител само себе си.

Затова и съм написал "МИНИМУМ", защото напрактика първата DSLR камера, която става за по-сериозно снимане на видео е именно 5DII. И с нея съм снимал видео. Много видео.
Ама ОК - приемаме, че всичко от D90 насам е видеокамера и готово.

Бегай легай!

П.П. Между другото, аз не пия. Ето - да знаеш още нещо за мен [smilie3]



Публикацията е редактирана (18-11-20 00:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: MixMike   
Дата:   18-11-20 00:34

mmjm в мнението си към теб...отдолу дописах за radikyokushinЗа това си се объркал. Конфликт не сме имали, проблема ти е отново - "четене с разбиране".

На въпроса ти не мога да отговоря, и честно - не ме интересува. единтсвеното което твърдя е (ще го болдна за емнайсти път) - че а7RIII е видеокамера. Само това!!!!
Дали е удобна, невероятна, прекрасна, перфектна или гадна, неудобна. НЕ знам и не ме интересува! Не съм я пипал. Не мога да ти отговоря на въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: radikyokushin   
Дата:   18-11-20 00:40

MixMike написа:

> mmjm в мнението си към
> теб...отдолу дописах за
> radikyokushinЗа това си се объркал.
> Конфликт не сме имали, проблема ти
> е отново - "четене с разбиране".
>
> На въпроса ти не мога да отговоря,
> и честно - не ме интересува.
> единтсвеното което твърдя е (ще го
> болдна за емнайсти път) - че а7RIII е
> видеокамера
. Само това!!!!
> Дали е удобна, невероятна,
> прекрасна, перфектна или гадна,
> неудобна. НЕ знам и не ме
> интересува! Не съм я пипал. Не мога
> да ти отговоря на въпроса.

Сега пък a7RIII е видеокамера. Съвсем се объркА.
Аз ти предлагам още веднъж - да приемем, че от D90 насам всичко е видеокамера и да приключваме.

П.П. Към автора на темата - сори Кире, че усрахме темата, ама ми писна от тоя професор. От както преди неколко дена пипна R5, тотално е залепил релетата.



Публикацията е редактирана (18-11-20 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: mmjm   
Дата:   18-11-20 00:44

„Не съм я пипал.“ Е да беше започнал с това. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: MixMike   
Дата:   18-11-20 01:06

„Не съм я пипал.“ Е да беше започнал с това.

Не съм започнал с него, но го споменах няколко пъти. Чудно защо не си забелязал, а изглеждаш над средното равнище тук. [smilie11]




Към автора на темата - сори Кире, че усрахме темата, ама ми писна от тоя професор. От както преди неколко дена пипна R5, тотално е залепил релетата.


Ясноооо, обърнахме го на махленска свада с елементи на остроумни закачки. Намесен е и Canon R5 вече - става напечено! Преминава се директно към използване на леко по - сериозни обиди от инженерно естество. Призован е и Сони гуруто (да се свети името му). Използват се и директни епитети. Тъжно е! Гротеска!

Завеса! Аплодисменти...тъжни![smilie21]


Бис...Бис...Още...още още!!!


Radikyokushin: - Усрахме?

...тъгата на зрителите се заменя с отчаяние!
Спорадични красъци от безнадежност. Учител по български език се самозапалва от мъка.[smilie2]



Публикацията е редактирана (18-11-20 01:27)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »