Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: Mogila   
Дата:   07-11-20 15:58

Визьорът на А7с3 е много готин като картинка, но огромен. Аз нося очила и с очила не мога да видя краищата. Толкова е голям. Трябва да ги махна и хубаво да си навра окото, за да видя всичко.

Ясно, че за видео никой няма да ползва визьор, но за снимки за хора с очила е кофти.

Ергономия много кофти на камерата. Сигурно обаче за хора, свикнали със Сони си е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: MixMike   
Дата:   08-11-20 14:01

Да си произвел точно видео камера, която НИКОЙ няма да ползва за фотография, но въпреки това, отгоре да се мъдри хардуерна врътка за режимите, на която 8 от 10-те режима да са САМО за фото?!?
И след като избереш един от САМО двата видео режима - продължаваш с настройките вече в менюто?!?
Ергономия от сони?[smilie10]
Технически не съм имал досег с a7SIII,а и нямам никакъв интерес, понеже много рядко снимам видео, но такива дребни недомислици говорят много.

За сравнение - на R5-цата дори съм си изключил част от фото режимите, които не ползвам - има такава опция, защото mode dial-а е електронен, а не хардуерен. Оставил съм си само M и Av, които се превключват дори без да отделяш око от визьора.

...някой ще каже - "ма ти си фен/талибан на канон, хвалиш си своето...бла бла.
Не пичове, фен съм на снимането с фотоапарат, а не борбата с недомислена "електронна игра", която прави и снимки[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   08-11-20 14:48

Мисля, че ако пробваш камерата, няма да пишеш толкова глупости.....

А и как знаеш кой за какво я купува......а7с серията е добра и за снимки. Поне във Сони форумите и този аспект се дискутира доста. Та съвсем не е като никой да не я купува за снимки.


А R5 нямам идея за какво ще си го купи някой въобще. Че не става за видео разбрахме. Че и за снимки е пръчка също......може би за калорифер? Чувам, че може да си топлиш стаята с него



Публикацията е редактирана (08-11-20 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: nyamago   
Дата:   08-11-20 15:25

Ай стига фенски войни, бе! [smilie22]


Обективно, към последните 3-4 поста:

Само аз ли си мисля, че А7S3 е ФОТОАПАРАТ? Откъде някой реши, че било ВИДЕОкамера?[smilie11]

Сони си правят И видеокамери, имат богата гама - но доколкото съм забелязал имената им почват с букви като PXW, понякога с HXR или NHR, в по-любителския клас - с AX или CX... Но НИКОГА с ILCE и никой модел видеокамера не се казва Alpha. Тези означения са запазени за фотоапарати, точка. Всички от фамилията А7 са ФОТОапарати.

Това, че (както на всички други марки) фотоапаратите могат да снимат И видео, не променя нещата. Някои модели дори снимат нелошо видео - нo то е за семейни спомени и любители-видеографи. Ползват го дори за (полу-)професионална работа хора, които нямат бюджет за истинска видеотехника. Да, тези любителски видео възможности на фотоапаратите доста напреднаха, но така напреднаха и телефоните. Не ги наричайте видеокамери, моля!
= = = =

А ФОТОапаратите за 'прости' (статични) снимки, да не забравяме, биват най-различни за различни цели и различни бюджети. НЯМА универсален фотоапарат, въпреки че във форуми като този търсенето им продължава. (Както, въпреки доказана невъзможност, в Анадола продължават опитите мъж да забременее).

Всеки модел апарат НЕ СТАВА за всички жанрове и видове фотография, НЕ Е и за всеки джоб. Но явно има както видове фотография, така и джобове, за които дадения модел СТАВА. Проблем ли е това?
- - - -

Успех в търсенето на идеалния универсален фотовидеоапарат на достъпна цена! [smilie24]
[beer]



Публикацията е редактирана (08-11-20 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: MixMike   
Дата:   08-11-20 17:21

Мисля, че ако пробваш камерата, няма да пишеш толкова глупости.....

Бих желал да напишеш, кое точно е глупост от моето мнение?!?
Врътката за режимите има ли я? - Има я!
Безсмислена ли е? - Безсмислена е!
Може ли да се направи по-добре в апарат чакан 5 години? - Може!
Кой спомена безумието на mode dial-а в a7S3? - ВСИЧКИ СОНИ видеографъри!
Плувай![smilie18]

А R5 нямам идея за какво ще си го купи някой въобще. Че не става за видео разбрахме. Че и за снимки е пръчка също......може би за калорифер? Чувам, че може да си топлиш стаята с него

Тъжно ми е за теб. Честно![smilie2]



Публикацията е редактирана (08-11-20 17:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: MixMike   
Дата:   08-11-20 17:29

Само аз ли си мисля, че А7S3 е ФОТОАПАРАТ? Откъде някой реши, че било ВИДЕОкамера?

Не си само ти! И охлюва така мисли! Ма това сте всичките - двама общо!
Би трябвало да знаете, че точно Сони сегментира телата си по този начин.
All purpose - a7III
Photo - a7RIII, RIV
Video - a7SIII
Sport - a9,a9II
При никоя друга марка няма такова сегментиране! При другите марки са просто аматьор клас, полу профи, профи клас!

Ма като цяло - няма лошо. Никой не би те спрял да дадеш 8500лв за 12МП камера през 2020-2021.
Целия свят оплюва канон, че R6 не е поне 24МП въпреки, че разликата е малка, ама на Сони талибаните и 12мп им стигат.
Тъжно е!
[smilie2] [smilie2] [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   08-11-20 21:57

S = Sensitivity


да си бе мълчало, да не бе за смех станало.....

ПП blocked..... писна ми от палячовци.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: marrio31   
Дата:   08-11-20 22:44

Я за всеки случай блокирай целия форум и си води монолог[smile] не е лошо да се приема и чуждо мнение,така става дискусия,но ти явно искаш да се пишат само позитивни неща за тия сонита.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   08-11-20 23:38

Марио, просто ми писна от инфантили. Може да е липса на чувство за хумор.

Ако човека имаше нещо смислено за писане, шеше да го напише. Могилата примерно е написал свое впечатление и го уважавам за това. Наистина казват визьора е огромен на а7с3. Дали наистина е твърде голям за очила не знам. Склонен съм да му вярвам, няма защо да пише глупости. Ама после се отнесе да пише щуротии за а7с и честно казано нямам нерви за детински истории.



Публикацията е редактирана (08-11-20 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: nyamago   
Дата:   09-11-20 01:06

> Само аз ли си мисля, че А7S3 е ФОТОАПАРАТ? Откъде някой реши, че било ВИДЕОкамера?
>
> Не си само ти! И охлюва така мисли! Ма това сте всичките - двама общо!

Не знам какви сегментации намираш и по кои сайтове. Реших да се ограмотя и аз, явно съм безхаберен кое е видеокамера. Написах в Гугъл Sony videocamera - никъде не излезе A7S3, нито нищо дето почва с А7 (нито с А6ххх и пр.) Щото това са фотоапарати, а видеокамерите са съвсем друго нещо.

Аман от самоуки и самозвани "видеографъри" [smilie2] Никой не ги спира да си снимат видео с фотоапарати, щото апаратите го могат. Но да не поучават целия свят кое било видеокамера.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: stef7   
Дата:   09-11-20 07:02

Ергономиката на А7 серията камери на Сони се решава лесно с един grip extender. Не знам как му викат на български

Sony A7 III grip extender

С такова нещо камера като А7 III примерно ляга в ръката ми по-удобно от Canon 5D Mark III, който доскоро считах за еталон по ергономика.

Сега по отношение на това каква камера е A7S III - води се хибрид, т.е. колкото фото толкова и видео камера. Но реално е предимно видео камера [smile]

Нещата доста се поразместиха последните години. Традиционните видео камери имам предвид с форма на видео камери са умиращ вид. И това лесно може да се види като идете в Технополис или просто отворите сайта им. Още по-категорично изглеждат нещата в специализираните магазини за фото видео техника. И за това има просто обяснение. Ако напишеш фотоапарат в google дали ще ти излезе някой Andorid смартфон или iPhone ? Едва ли, но реално с това снима масово народа сега. Това са най-популярните фотоапарати на новата ера.

Реално A7S III се ползва 90% че и повече за видео. И не случайно се намира и в раздела

Digital Cine Cameras на BHphotovideo

10% а може би по-малко се ползва и за някои специални фото задачи като например астро фотография където малкото предимство, което има във високите ИСО има значение.

Да Сони я водят S - Sensitivity, но отново реално другите им камери с много пиксели са повече от добри и в това отношение последните години. Първата серия разграничението имаше смисъл, защото имаше голяма и видима разлика. В 3та серия разликата между А7 III и А7S III във високите ИСО е пренебрежимо малка. Затова и в рекламата Сони наблягат на видео функциите на А7S III. Това се вижда от километри [smile]

Въпросния Gerald Undone чието ревю е постанал hotstail по-напред снима само видео и канала му е само на такава тема. Той междудругото мина на A7S III. И далеч не е единствения. Има и професионални видео / кино камери със сменяема оптика/обективи, може да се видят в линка на BHPhotovideo но тези с Full Frame почват от 10000$ долара нагоре. Освен това са големи и тежки и нямат примерно стабилизация на сенсора. Някои нямат дори автофокус. [smile] Това обяснява защо хибридните камери с форма на фотоапарат се оказват в момента най-популярните професионални и полупрофесионални видео камери [smile] Просто са много удобни за голям кръг приложения и хора които снимат сами или най-много с един помощник. И имат дори някои функции и предимства спрямо по-скъпите камери. Дадох пример - стабилизация на сенсора в тялото, напоследък и отличен следящ автофокус. А и като цена са много по-приемливи и достъпни за много по-широк кръг от хора и продукции. Е Sony A7S III не е съвсем евтина, но меджду 3500$ и 10000$ има голяма разлика.

Затова и всичките ревюта в youtube на Sony A7S III са за видео възможностите и. Е идеята е че може да снимаш с нея за инстаграм примерно или други подобни сайтове в интернет ако ти потрябва. Реално средата в която днес показваме снимките си е интернет. За тези цели Сони А7S III е повече от адекватна. Тези които печатат 60х40см са малко. Да не говорим че в началото на дигиталната революция когата камерите бяха по 6-8Мpx хората пак си печатаха и правеха изложби. Но да сега избора е много голям и за професионални фото задачи има къде къде по-добри камери от A7S III.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-11-20 09:42

Аз лично няма да имам проблем да използвам 7с3 за снимки, особено като другата ми камера е повече мп. Няма как да има универсална машина явно, от години никой не е направил такава. От сони най-близо до това е 7r серията, а от канон R5. Но си имат спънки за снимки и видео, къде повече, къде по-малко... 7с3 има малко спънки за снимки, но към момента е най-добре фокусиращата за снимки камера на сони. За видео почти няма спънки и е страхотен инструмент за търсещите хибридна камера.

И към днешна дата, ако някой се чувства ограничен от техниката, за да прави снимки и видео мисля, че проблема ще да е в него [smilie5]. Има такъв избор на камери и обективи за малко пари, че няма от какво да се оплакваме.

И не не е пренебрежимо малка разликата между А7м3 и А7с3 ;) има доста сериозна разлика на високо исо и все още 7с3 е камера за малко светлина. Разликата със старата е начина по който стига до високото исо. Стария модел имаше хардуерно шумоподтискане на 2 нива, което позволяваше да се снима на доста високо исо без кой знае какви загуби на детайл, новия е с две нейтив иса. И макар че А7м3 беше близо до А7с2 на високо исо, като минеш 12800 си личеше разлика, защото м3 губеше много детайл заради шумоподтискането. Същото е и с новата еска, над 12800 разликата става сериозна. А7м3 има някакво преимущество на средно високи иса, заради по-финния шум там, който е от това, че сваляш 6К до 4К. Но еските са си по-добри, по-добър детайл пазят в сенките, новата на много високо исо пази много по-добре цвят и детайл от старата.

Това, което не ми харесва в новата е и това, което ми харесва. Когато работя не ми допада едната ми камера да има различни менюта от другата. За много хора това може да е проблем - още едно нещо за мислене по време на работа. Новите менюта, екран и т.н. са супер, но трябваше да ги вкарат с ъпдейт и на старите модели, за да са по-съвместими. Доста време снимах с р2 и р3 едновременно и е дразнещо едната да прави нещо, другата да не може, а те нямат толкова разлика в менютата като новите. Имайки предвид, че 7с3 ще се меши с другите модели това ще е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   09-11-20 09:53

A7s3 има най-добрия тих затвор, би трябвало да е по-добре от А9 и R5. Би трябвало да е на нивото на механичен затвор.

Ако му пуснат и 16 бита RAW за снимки ще е още по-интересен. Това е първия масов фул фрейм апарат с 16 битов конвертор

ПП кепчър 1 казват, че правят нови профи профили, които да оптимизират полутоновете така че много от модерните фул фрейм камери като д850, а7р3, да правят тиф подобен на средния формат.



Публикацията е редактирана (09-11-20 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-11-20 11:38

Сега :) това с 16те бита е малко неразбрано ми се струва. Това, което има с3 като 16 бита е нелог 16бита, което е почти 1:1 с 12бита лог, което излиза от HDMI изхода. Същото е и с роу файла за снимки, сонешкия роу файл е лог компреснат и загубите не са големи, не съм убеден ще има ли някакви ползи от 16 бита роу файл за снимки. Може би на сензорите с повече мегапиксели..., но на 12ката не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   09-11-20 13:09

Ами другите камери знаеш, че четат сензора с 12 или 14 бита. Пък явно А7С го чете с 16 бита при видео.

Аз също не знам дали има разлика. Знам, че 100МП сензор във phaseone и hasselblad дават "по-плътни" полутонове, които по-трудно се разпадат при обработка спрямо камери като Д850 и А7р3. Дори не е динамичен обхват разликата.

ПП лог компресиран е компресирания РОУ. Не компресирания РОУ си е 14 бита на пиксел без трикове (освен яденето на звезди) и затова чудовищен размера му. Могат ли да сложат по-добра компресия... ми могат, ама то кое по-напред ...... всяка подобна промяна струва време и пари. Явно предпочитат нови неща да добавят, които изглеждат добре в ревюта и продават камери. ние сме си виновни като консуматори, че се меткаме на щуротии като 50МП, 8к, и не знам си какви дивотии, вместо да изискваме подобрения дори със сегашните технологии....



Публикацията е редактирана (09-11-20 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: MixMike   
Дата:   09-11-20 15:32

Stef7 - абсолютно съм съглесен с мнението ти и точно това имах предвид, когато казах че a7SIII e видео камера. Не е лошо и хората дето "знаят всичко" да го прочетат и осмислят.
...особено експерта дето пита гугъл кое е видеокамера??!??!?[smilie18]

П.С. Само искам да ти обърна внимание, че grip extender-a подобрява единствено захвата на фотоапарата.
Ергономията включва в себе си съвкупност от много неща, като се започне от захвата...
- място и удобство за натискане на бутоните
- дали основните функции са изкарани на бутони или пък могат да се програмират
- работа, удобство и подреденост на менюто
- допълнителни функции за по-голямо удобство и бърза работа (като тази опция с mode dial-а която споменах по-горе.
- и т.н. и т.н.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   09-11-20 18:26

някакво външно мнение и изглежда все по-важно от Engadget

https://www.engadget.com/sony-a7s-iii-mirrorless-camera-review-140041536.html


I can’t find many faults with this camera. Sony has addressed nearly every complaint I’ve ever had about previous A7-series cameras, but it didn’t just stop there. It also improved autofocus and other features that I already liked, keeping the A7S III far ahead of rivals.

Its limitations are down to the high $3,500 price tag and low-resolution sensor, which rules out the A7S III for landscape and other types of high-detail photography. If you need that, get Sony’s similarly priced A7R IV with a category-leading 61 megapixels.

If budget is an issue and you need an all around hybrid camera, check out the Canon R6, Panasonic S5 or Sony’s own A7 III, all between $2,000 and $2,500. However, if you’re into video or low-light photography and have the budget, I’d highly recommend the A7S III. Feature for feature, it’s simply the best camera I’ve ever tested.



Явно и за фото камера се използва.

Иначе темата с колелцата на Сони камерите е доста дълга. Факта, че има механично колелце на А7с3 и всички други Сонита е малка победа за потребителите като мен. Имаше период, в който Сони мислиха, че може да е електронна функция колелцето с режимите...и да сега е такава във видео режим. Можеше ергономично да решат проблема, като видео режима не е на това колелце а на отделно копче и тогава PASM и във видео и във фото щяха да се избират от колелцето....но за много хора като мен е важно, че след дълги протести имаме колелце.....пък хората дето нямат досег с тая техника, какво мислят...



Публикацията е редактирана (09-11-20 18:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-11-20 16:01

Явно ще има и видео камера подобна на A7S3 ---> FX6

PXW-FX6 Specs:
10.2 MP Exmor R CMOS Full Frame 4K-class Sensor with 15+ stop Dynamic Range
Full Frame 10bit 4:2:2 DCI 4K Up to 120fps
Dual Base ISO 800 & 12800
BIONZ XR Processor
2ch Audio Input
SD Card / CF Express Type-A Card
S-log 3 & S-Cinetone
V-ND in body
High Speed 4D AF System
LCD Touch screen



https://www.sonyalpharumors.com/wp-content/uploads/2020/11/3.jpg




https://www.sonyalpharumors.com/wp-content/uploads/2020/11/4.jpg




https://www.sonyalpharumors.com/wp-content/uploads/2020/11/2.jpg




https://www.sonyalpharumors.com/wp-content/uploads/2020/11/1.jpg




https://www.sonyalpharumors.com/wp-content/uploads/2020/11/FX6-Sony.jpg




Някой може ли да ми разясни, защо се купуват камери като А7S3 вместо камери подобни на тази за видео?

До колкто виждам е с близки харакеристики, по-висока цена с малко, но и много сериозни екстри за видео - НД филтър, ергономия, много и различни изходи, сигурно може д апише върху SSD или някаква друга ултра бърза медия.... Канон също имат подобни камери. А хората купуват някакви доста неудобни неща?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: mmx   
Дата:   16-11-20 16:36

FF камерите на канон са бая пари, но щяха да бъдат и много по-скъпи днес ако ги нямаше RED. Те с кпор сензори нови канони са около 20 000лв например C200 III . А фулфрейла C700 е около 50 000лв.

RED преди повече от 10 години предизвикаха голямата промяна като направиха първата в света 4к/60p камера с голям сензор снимаща в RAW за под 20000 USD предлагаща качество на 35mm филм. Това си беше като Тесла с електроавтомобилите. От тогава Големите ги свива под лъжичката, защото една кинокамера си е 200K, а обективи - там също се реве.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: mmx   
Дата:   16-11-20 16:59

RED не само обърна света на голямото кино, много соло кинематографи още ползват първата им легендарна камера RED ONE.
В същото време и телефоните започнаха да снимат все по-добре видео. Така през последните 10 години , Големите притиснати от конкуренцията, започнаха да вграждат и подобряват видео опциите във фотоапаратите но не и в камерите, просто защото не можеше да допуснат FF кинокамера дори да доближи цената на фотоапапарат. Но технологичните фирми се намесиха в пая - Panasonic и Sony. Преди няколко години излезе Panasonic GH5. Той нанесе допълнителен удър на утвърдените в бранша. Благодарение на всичко това сега може да видим фотоапарати/камери на такива цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-11-20 17:03

За големите кино и телевизионни камери разбирам. Там е цифромания. Нали обективите са по-други от фотографските - не зумват при фокусиране, запазват си фокуса при зумване, имат сходна картинка в един комплект и т.н.

За конкретния случай обаче имаме

FX-6 ще е вероятно около 10400 лева
A7S3 е 8400

Не е да няма разлика. Ама да купиш няколко вари НД филтъра, някакви стойки за микрофони и адаптера за звука и ще дойдат тия 2000 лева разход.

Ако сега ще си купувате камера за видео A7S3 с какво е по-удобна? Много хора я предпочитат явно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: mmx   
Дата:   16-11-20 17:42

Зависи какво се снима. Струва ми се че събитийните видеогафи свикнаха с ергономията на фотоапарата. Освен това с фотоапарат си хибриден - може да да снимаш и фото и видео с една техника.
Да, със сигурност много стартиращи кинематографи ще изберат FX6. Sony нямат утвърден пазар в този клас, за това искат да запълнят нисшата. Те изкараха FX9, сега това е по-малкия брат. FX6 ще им е прехода в киното. И този ценови праг е много по-нисък от преди 2 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: al.popoff   
Дата:   16-11-20 18:09

> Ако сега ще си купувате камера за видео A7S3 с какво е по-удобна?

Сещам се поне за две неща - препродава се по-лесно и можеш да я закачиш на далеч по-евтин гимбал.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-11-20 23:34

Благодаря! Смислено звучи. [smilie24]


Утре към 5 май ще я обявят тая нова камера FX6

https://www.youtube.com/watch?v=l0asz2VuXIg

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: lamerko   
Дата:   17-11-20 02:38

Sony FX6 -> $7000 (us доларчета). В Европа ще дойде на около 7000 евро, а като сложиш ДДС - пронозирам цена при нас поне 18к. Без обективи. Забравете да е 10400 лева :)

Та... това е причината хората да използват A7S3 или подобни [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »