Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   30-07-20 12:36

Е 2-ката беше към 5 бона нова после спадна. Ама да качват цените. Моя р3 беше към 5 и нещо 6 когато го взех. А р4 излезе на 8.

Не са евтини.

Има доста екстри, но може да се спори, че в момента това са си стандартни неща за среден клас камера. Добре са направени, но не е да кажеш камера от типа на 1DX mk3 сравнена с R5. С 1DX май може да чупиш орехи, има доста шукарии вътре, има всякакви портове, огромни батерии , двойни контроли за портрет и пейзаж. Интересното е, че буфера на А7с3 е сходен с тоя на 1ДХ т.е. 1000 кадъра РОУ. Ама е само 10 фпс, пък оня май има и 20 фпс

Ама r5 (9400) и това сони (8400) и R6 (5600) май са на близки цени.....просто са по-скъпи камерите спрямо преди 4 години. A7r3 беше около 5600 а е много по-висок клас камера за онова време от колкото r6 е сега.......

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: alext   
Дата:   30-07-20 12:37

И загрява по- бързо от R5 на 4k 60p [smilie5]

След всичката помия дето се изсипа върху канон
изглежда, че R6 е най- смисленият избор, ако искаш 4k 60р на ФФ заради цената и стабилизацията



Публикацията е редактирана (30-07-20 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   30-07-20 12:51

ми да ама други тестове с А7с3 твърдят, че записват по 10-тина часа.....

ПП От моя малоумен опит. А6300 няма ядове да баца по 4-5 часа ако теглиш през хдми-то...пък хората се оплакват, че със зор им кара 10-15 минути....явно има разлики.



Публикацията е редактирана (30-07-20 12:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: victory13   
Дата:   30-07-20 15:01

12 мегапиксела е леко смешно да се предлагат за фотография, ако Сони погледнат календара... Сони ще поизцицат верните си фенчета с неудобна видео камера...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: radikyokushin   
Дата:   30-07-20 15:36

Вики, моето момче, още ли не си разбрал, че това е камера за видео, не за фото.
И не бери грижа за Сони "фенчетата", аз лично ще си я купя веднага щом излезе в Синтезиса, и ще ѝ избия парите след половин година.
Па ти си пиши глупости тука...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: victory13   
Дата:   30-07-20 16:36

абе разбрал съм аз, шин, скъпа... ма по отгоре се правят сравнения с фотоапарати, та май други не са разбрали [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   30-07-20 16:48

виктори да не би, в ИКЕА да са забавили доставката на тигани за XT4 и да няма как, да си пържиш яйца?

Баце скивай сега камери с 40+ МП има от Никон и Сони от 7 години насам....... Канон истипосаха едно 5Дс ама не баш ко що требва. Сега R5 е хубав апарат верно... ама нали много мнго години след Д800 и А7р е малко смешно, да се хвалят с МП. Та хората се хвалят основно за виделото какви шукарии са направили. С право се хвалят - 8К си е сериозна работа. Никой друг не е успял да извади 8к в толкова евтина камера от толкова голям сензор........

Та за това се сравянват R5, R6 и А7с3. Хубави са всичките. Х-Т4 като изключим вградения котолон и той е страшно хубав... а котлона може и да е полезен. Хората ходят по планините. Ако имат Фуджи Х-Т4 нямат да носят примус. Пускат на видео и слагат отгоре манерката за чай. Сигурно и боб може да свариш, ако носиш външна батерия.



Публикацията е редактирана (30-07-20 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: Hsathv   
Дата:   30-07-20 17:20

И преди при SII и сега пак позиционирате фотоапарата като видео камера. Това, че е перфектен за видео е вярно. Ама, че си е фотоапарат произведен за снимане при ниска осветеност е неговото основно предназначение. От там идва и буквата S. Sensitivity. Пък на който са му малко 12 мп. да не го ползва и да си купи светкавица. Даже няколко.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: ecobo   
Дата:   30-07-20 17:24

написа:

> Та хората се хвалят основно за
> виделото какви шукарии са
> направили. С право се хвалят - 8К си
> е сериозна работа. Никой друг не е
> успял да извади 8к в толкова евтина
> камера от толкова голям
> сензор........
>

Ами правилно се хвалят. То и без това за друго, освен за хвалби, не става това 8К.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   30-07-20 17:30


> идва и буквата S. Sensitivity. Пък на
> който са му малко 12 мп. да не го
> ползва и да си купи светкавица.
> Даже няколко.

За северно сияние много помагат.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: dragoart   
Дата:   30-07-20 18:34

"Ами правилно се хвалят. То и без това за друго, освен за хвалби, не става това 8К."

Абсолютно вярно....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: Yog   
Дата:   30-07-20 19:23

Канон R5 е хибридна камера. Ако искаш да заснемеш 15 минути видео, можеш да го направиш и в някаква извънземна резолюция. Ако искаш да направиш фотография, в която резолюция помага - пак може. Сони SIII е видео камера. Масово ги сравняват по две причини - излязоха по едно и също време и Канон (за мен странно) силно акцентираха върху видео възможностите на R5 преди пускането й. Иначе сравненията не са съвсем коректни, защото камерите са различни.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: victory13   
Дата:   30-07-20 21:06

yog, тва поизчерпва темата [smilie24]

охлюф, нещо си спрял бе човек... безогледални не ползвам от е-2 и про-1, не знам за какво т4 ми говориш [smilie11]

просто наблягам на фактът, че тая тема не е много за ФОТО форум, а за видео [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: kvakioh   
Дата:   30-07-20 21:07

Ще страдат продажбите на тази силна видео/фото камера от другите видео записващи устройства, иначе като показатели доста, доста добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: Yog   
Дата:   30-07-20 21:21

Аз не мисля, че R5 ще се продава зле. Тя се явява реалният заместител на последното 5D, което беше (и още е) сигурно най-популярната професионална камера, особено на Запад.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   30-07-20 21:38

Victory оригиналния а7с един познат си го взе за снимки в клубове. Ако искаш без светкавици на исо 50 до 100К да снимаш, няма много други опции.

За сияние също екстремно високо исо е полезно дори с 1.4 обектив.

R6 е интересен с тоя 20мп сензор ама дали е 20 или реално 40 ....,ще видим.



Публикацията е редактирана (30-07-20 21:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: didomir   
Дата:   30-07-20 22:22

Аз да питам, има ли обективна причина да се използва фотоапарат вместо камера ? Гледам https://www.canon.bg/pro/video-cameras/xf705/specifications/ , и се чудя защо човек би си купил фотоапарат които да използва за камера ? Професионален видео
оператор би ли избрал фотоапарат(които и да е) вместо камера ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: lamerko   
Дата:   30-07-20 22:46

Интересно дали би се събрал в бюджет от 10к камера с 35мм сензор "последна мода". Ако снимаш сватби на килограм - може и по-евтина камера от горната. Както вече се спомена - модела е много добре преценен и ще си има съответната клиентела. И то без да ги мъдрят тези 12 мегапиксела :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   31-07-20 00:21

https://www.youtube.com/watch?v=y94nSdgHnI0


Има кратко филмче. Почва да ме кефи, да му гледам ревютата на тоя човек. Малките филми са ми по-интересни.....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: mitpis   
Дата:   31-07-20 00:21

Hsathv може и да е фотоапарат за ниска осветеност, ама тези 12 мегапиксела не покриват елементарни изисквания за автори участващи в изложби. Стандартния размер на разпечатка на фотография е 60 на 40 сантиметра, което е между минималните 20 мегапиксела и 24 мегапиксела, при тези мегапиксели търпи и малко кроп, ако разпечатваш в по-голям формат като този който е на уличните изложби, там вече и 24 мегапиксела са малко. Та за мен тази камера е с чисто сватбарска насоченост и като гледам повечето от пишештите в тази тема явно така си изкарват прехраната, за тях според мен тя е повече от добра, нека си ползват и "избиват парите" със здраве, но за другите фотографи тези 12 мегапиксела са смешни. И друго като гледам дизайна на камерите, за разлика от колите, бялата техника и др. от 20 години не е мръднал ни най-малко, може би само Хаселблад имат нещо по-различно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: mmjm   
Дата:   31-07-20 09:45

mitpis, съгласен съм с всичко написано от теб относно възможности, цели и т.н. и на камерата и на ползвателите с изключение на 1. Казваш дизайнът не е мръднал, е какво да мърда, пръстите са ни станали по 50 см., или вече са седем или очите и ушите ни са си сменили местата? За какво в класа за ентусиасти да пипаш нещо, според мен е намерен баланс, така че да са удобни за повечето потребители.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   31-07-20 10:50

За дизайна просто сегашните камери отразяват най-удобното за професионална и интензивна любителска употреба.

Производителите пробваха различни варианти.

Сони специално имаха NEX серията с дизайн заимстван от телефоните. При Сони А6000 дизайна за малките апарати явно е печеливш - добър баланс на размер с функционалност.

Фуджи доста експериментираха с X-Pro, X-E, X-T. Явно с дизайна на X-T се наложи като най-популярен.

По-едрите камери хем са много подобни, хем си има специфики. Сонито е нещо между Х-Т и R5.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: mitpis   
Дата:   31-07-20 11:04

Съгласен съм с написаното от вас относно дизайна, просто ми се иска нещо по-различно, но това може би е друга тема, Сонито в рамките на общата тенденция си е с добър дизайн, нямам нищо против него, просто се размечтах като видях нова камера.



Публикацията е редактирана (31-07-20 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-20 19:10

Доста детайлно ревю (за видео)



Публикацията е редактирана (28-08-20 19:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7sIII (ILCE-7s3)
Автор: hotsnail   
Дата:   09-09-20 10:42

Видео стабилизация

Много интересна екстра има в А7с3 и новия ZV1. Записват данни от жироскоп във видеото. После при обработка тия данни се ползват за стабилизация.

Странното е, че за да работи се изключва всякаква хардуерна стабилизация и снимаш на максимална скорост т.е. 1/500 и подобни - за да няма размазване.

Горното видео показва резултатите и не са лоши......

До колкото разбирам стабилизирането става със софтуера на Сони - браузера, дето прави и лутове за профилите.



Публикацията е редактирана (09-09-20 10:43)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »