Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: lamerko   
Дата:   15-11-21 01:58

В сивия сектор са си, няма как, но най-вероятно вече са принудени да плащат данъците, които преди са съумявали да си спестят. Естествено тази част е прехвърлена към клента, както всъщност си е по закон :)

Отговори на това съобщение
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: dragoart   
Дата:   28-11-21 22:06

Май върнаха леко цените.

Отговори на това съобщение
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: spotter84   
Дата:   29-11-21 11:09

Веднага се сещам за увеличен дори в e-infin Fujifilm X-E4. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: Plpenov   
Дата:   29-11-21 20:28

Някой пазарил ли е скоро от там, че възможността за плащане чрез PayPal е изчезнала. Искат си директно номера на картата, а имам спомен, че навремето си направих регистрация в PayPal точно заради тях.



Публикацията е редактирана (29-11-21 20:29)

Отговори на това съобщение
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: lamerko   
Дата:   29-11-21 20:45

За това са полезни разни финтек компании като Револют и Вивид, които предоставят отделно на всичко и "еднократни" карти - след всяка покупка, номера се сменя и дори да изтече - няма леб там вече [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: hansto   
Дата:   30-11-21 09:17

Аз никога не съм се пазарил оттам, но като пазарувах нямаше проблеми с плащането с карта [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: lamerko   
Дата:   30-11-21 11:57

За проблем - няма да има, стига да има пари, но предполагам не всеки смее да си праща данните за картите. Технически, има два варианта за обработка на плащанията - през някой посредник или директно с въртуален терминал. При първия вариант нещата се водят по-сигурни, понеже самия търговец няма достъп до данните на банковите карти. При втория - има малко неяснота дали се извършва само обработка на плащане или се запазват данните за бъдещи проверки/покупки/гаранции. При последното дори търговеца да е коректен, ако някой итрещи сайта, данните отиват за продажба по форумите. А за съжаление, тук в нашата родина процедурата за оспорване на транзакции е скъпа и тромава, като може да ти излезе и по-скъпо накрая :)
Чисти варианти - карти с опции да забраняваш по всяко време интернет трансакциите или най-добре - карти с еднократни номера :)

Отговори на това съобщение
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: Ratsev   
Дата:   30-11-21 17:03

И аз се престраших да си напазаря от e infin. Доволен съм, точни са. Цената в сайта е без доставка, тя се включва, когато се добавят артикули в кошницата. Взех си един обектив чисто нов, който тук по фото базари и прочее онлайн продавалници се предлага на същата цена, но 2ра ръка(по-добре нов с 12 месеца "гаранция", отколкото използван без никаква). Общо взето доставят до вратата с DHL, куриерът се обажда малко преди да дойде на адреса. Направих транзакцията с еднократна виртуална карта през Revolut. Мисля, че пак ще ползвам този сайт, единственото което може да е спънка, е гаранцията, но няма безплатен обяд.

Отговори на това съобщение
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: g_kalliergis   
Дата:   30-11-21 18:15

Ratsev, а като купувахте, мито наложиха ли Ви?

Отговори на това съобщение
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: Plpenov   
Дата:   30-11-21 18:49

Има развитие по въпроса с плащането през PayPal . Ето и отговора на e-infin за всеки който се интересува:

Sadly to inform you that PayPal payment will be suspended in the near future, rest assured PayPal is still available to use during the transition period, you may follow the instructions as below. In order to fulfill our business plan, we are much appreciated if you can use a credit card for payment.

There are few steps for access to PayPal option:
1. On our webpage, please click "About" under "Support" tab
2. Stroll down, please click "Paypal"
3. Paypal option is now available

Отговори на това съобщение
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: Ratsev   
Дата:   30-11-21 21:20

@ g_kalliergis Не, нямаше мита.

Отговори на това съобщение
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: nokoniko   
Дата:   21-04-22 21:21

Скоро някой пазарувал ли е, че поръчах обектив и не знам колко време да го чакам. Има ли мито и ддс?



Публикацията е редактирана (21-04-22 21:22)

Отговори на това съобщение
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: mmjm   
Дата:   21-04-22 21:47

В средата на март взех обектив пристигна с DHL за по-малко от седмица директно до адреса. Мисля, че всички такси са включени в крайната цена.

Отговори на това съобщение
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: avo   
Дата:   21-04-22 22:09

Аз си взех от тях обектив преди десетина дни. Съвсем коректни са, няколко дена след поръчката ми пратиха имейл със обектива ми сниман как е опакован и подготвен за пращане, направи ми добро впечатление. Няколко дни по-късно ми дадохда tracking number, дойде за 10-ина дни, но си спазиха прогнозата за estimated delivery от момента, когато получих tracking number-а . Изпратиха го от UK, обиколи половин европа и дойде до вратата с DHL, без да иска никой мито или ДДС. Не зная как го извъртат така, според мен са намерили вратичка законодателно, защото при престоя на пратката в Брюксел за няколко часа на сайта за проследяване на DHL светна в оранжево и надпис " shipment is put on hold", а малко след това си тръгна нормално нататък. Доволен съм, колкото пъти ги питах нещо по имейл, отговаряха моментално и коректо. Единственият сайт с наличен Никор 500 PF бяха, затова го взех от тях, цената им беше супер добра. Бих ги ползвал пак.

Отговори на това съобщение
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: mitakabs   
Дата:   22-04-22 07:39

Някой неща са им на сметка, но други са с цени, близки до тукашните..
Преди си бяха далавера, сега и в добавка със измислената им гаранция , малко не се връзват нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: kes   
Дата:   22-04-22 10:08

написа:

> 500 PF

Тъкмо се чудех откъде си го взел. Много полезна информация, особено за митните сборове. На мен и там ми е скъпо, единствено втора ръка...

Отговори на това съобщение
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: nokoniko   
Дата:   22-04-22 12:16

Поръчах си Tamron 70-180mm f/2.8 DI III VXD - Sony E (FE) за 1720лв.с доставката. Тук в момента е 2429лв. на промоция. 700лв. разлика...

Отговори на това съобщение
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: Yog   
Дата:   22-04-22 14:01

Някои неща са много на сметка. Но има други, които са си на цената в БГ магазин. Аз исках да подаря M10IV на Олимпус и видях, че там е 1200, колкото и тука по разните промоции. В същото време един обектив Сони, за който се облизвах, тука 3400 лева, там 2600. Егасимо... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: www.e-infin.com ?
Автор: avo   
Дата:   22-04-22 22:06

kes, дълго време го търсих втора ръка, няма шанс, ако излезе нещо в mpb.com е на цена на нов. Първо го поръчах от calumetphoto.de, даваха го наличен, след това се оказа, че не е. Поисках да ми върнбат парите, те канцелираха поръчката и на следващия ден взеха, че го пратиха, луда работа. Вероятно не искаха да изтърват продажбата и очакваха да кажа давайте го, а някой друг някъде си го е чакал. Не зная, само версия. Така или иначе вече го бях поръчал от e-infin и го отказах. Всички апарати и обективи поскъпват в последните няколко седмици, 500 PF в calumet поскъпна 500 евро, смятай...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »