Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: Божидар58   
Дата:   29-12-20 13:12

Какво общо с края на Олимпус в производтството на фотоапарати имат всички тези писания....

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-20 13:29

За да има по-големи пиксели, и да се запазва или увеличава резолюцията, трябва да расте размера на сензорите. Както и да се намаля разстоянието между пикселите, за сметка на по-големия пиксел. Разстоянието между пикселите не е равно на нула, затова все успешен опит да се намали, води до прогрес в сензорите. И това е само един малък аспект от прогреса на матриците. Абсолютно е възможно нов малък сензор да има по-добри показатели от по-голям стар. Но е изключено при еднаква технология два различни по размер сензора да са с еднакви резултати.
По-горе някой спомена, че предимствата на големите сензори не били толкова големи, че да си заслужава екстра парите, които се харчат за тях, и всичко свързано със такава система.
Аз съм от хората, които обработват кадрите си мощно и безсрамно. Откакто взех система с голям и нов технологично сензор аз хвърлих статива, освен за нощни снимки, но и през нощта имам няколко напълно използваеми кадъра на лунна светлина от ръка, което преди новите сензори беше немислимо. Дали си струва да хвърлиш статива? Дали си струва да забравиш откъде ти се наглася исото(снимам само на ауто исо)? Дали си струва, да направиш хиляда кадъра от безброй позиции, докато останалите още си нагласят стативите и 15 минути чакат на една позиция да свърши изгрева цъкайки едно и също през няколко секунди, за да хванат слънцето във всяка позициня на един единствен кадър :)))
По едно време се запалих и по стрийт. На едно пътуване ми дадоха да ползвам едно фуджи с някакъв прехвален варио обектив на ф2.8. Беше добре като размери, и вариото беше подходящо. Като се прибрах и напънах файловете както си знам, и заплака майката, а още не бях достигнал и една трета от напъните, които прилагам на файловете от моята камера. Не ми ги хвалете тези малки сензори. Единствения кадър от кроп сензор, който съм напъвал и издържа е от ricoh gr3, а какво остава за кадър от 4/3 система.
Дали си струва, да мога да направя каквото искам с кадрите си, вместо да спирам там докъдето те издъхнат? Вие кажете

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: GenaDP   
Дата:   29-12-20 13:52

3. Приемаме, че и двата сензора са с еднакъв брой пиксели (напр. 24 Мпс).

При условията 1+2+3, в зоната на един пиксел от малкия сензор (M43) ще попада същата светлинна енергия (брой фотони) като в 1 пиксел от големия (FF) сензор.


Преди да пишеш, добре е да мислиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   29-12-20 13:53

то, за некадърно заснети кадри, може и да помага големия сензор... но аз предпочитам да мисля 0.1 сек преди снимането, а не да обработвам с часове всяка снимка. въпрос на нагласа...

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-20 14:01

Когато си личи, че фотографията ти стои, както на Джино Бианкалана четенето, тогава колкото и време да обмисляш един кадър, резултата е плачевен както се вижда. Ако гледаш на фотографията като семпло регистриране на обкръжаващия свят. Тогава почти няма значение с каква камера ще го правиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   29-12-20 14:08

ето ти една мъглица досуш като твоите бози, снимана е с телефона [shtrak]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-08/1597596711_img_20200815_113804-01.jpeg




Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-20 14:20

Това е разликата! Аз в моите кадри показвам мечтите си, и какво виждам аз, а ти показваш какво вижда камерата [smilie3]
Щом си приел да си едно чучело зад камерата, което само натиска копчето по някакви точно определени правила, за да не са му калпави кадрите, не виждам защо да не ползваш каквито и да било сензори, без това изобщо да променя, между другото, прелестната фотография, която споделяш с нас.
Моите кадри със сигурност не показват, това което камерата е видяла. Всичко е доволно променено, и реално си прав, че са калпави. Но аз за свободата да снимам без статив, и свободното време, което ми дава НЕ разпъването на цяла сергия с филтри, стативи, и не знам си какви технологии, за да направя перфектни кадри като твоите. Не съм казвал, че е невъзможно да се правят добри кадри с евтина техника, ето ти си чудесен пример, а да правиш добри кадри лесно и бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   29-12-20 14:24

това, дето показваш не е фотография, а долнопробна напудрена чалга. дори и на тоя размер всички карди ти стоят гадно и неприятно ораотени. личи си, че дори и ФФ сензор не може да ти помогне, поне мини на среден формат. за простотията няма граници, навсякъде й е тясно...

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-20 14:26

Ето виждаш ли! Почна да признаваш, че има ползва, или ще има от големия сензор! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   29-12-20 14:27

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: petervassilev   
Дата:   29-12-20 15:15

Автор: Божидар58

"Какво общо с края на Олимпус в производтството на фотоапарати имат всички тези писания.... "


[smilie24] Ами няма нищо общо и аз се извинявам за моята част от алабаланиците. Ако сигнализираш, администраторът може би ще ги изтрие.

Но научих от първа ръка от stef7 и swqaz за някои предимства на големия сензор, свързани с шума, а от олимпийците научих, че системата е доста усъвършенствана и има други предимства. Не всеки е имал възможност да снима с различните модели и при различни условия, с различни цели, а рекламните описания на производителите понякога заблуждават.


Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-20 15:29

Моите постове имат много общо с темата, освен, че са и един вид опровергаване на твърдения от бавноразвиващи се. Моите постове могат също да се разглеждат като обосновка на личното ми мнение, че Олимпус не биха липсвали на никой, ако излязат от играта. Не виждам никаква полза от тях. Но всичко това си е мое мнение, което все пак е свързано с темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: vinse   
Дата:   29-12-20 15:45

А при положение, че твоето мнение е като на човек с максимум двуцифрен коефициент на интелогентност, защо ни занимаваш с него ?

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-20 15:51

От благородство. За да дам възможност на всеки бавноразвиващ се да се направи интересен коментар на мой гръб, съобщавайки на околните, че знае за коефициента на интелигентност. Ето, ти вече изглеждаш по-умен в благодарение на мен [smilie3] Какво да ви правя, няма нужда да ми благодарите [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: GenaDP   
Дата:   29-12-20 16:17

Автор: swqaz
Но е изключено при еднаква технология два различни по размер сензора да са с еднакви резултати.


Овча мисъл, ако двата сензора са с еднакъв по размер пиксели, какъв ще е резултатът според теб?

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-20 16:24

GenaDP

Овча мисъл, ако двата сензора са с еднакъв по размер пиксели, какъв ще е резултатът според теб?

Обяснявам на спрелия, явно твърде рано, че при такова положение кадъра от големия сензор ще е с много по-голяма резолюция, и когато се ресайзне до резолюцията на по-малкия сензор, за да се изравнят по размер, ще има много по малко шум от този на малкия сензор.
дали е ясно и на останалите нисковолтови?

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: новичок   
Дата:   29-12-20 16:31

Ако върху двата е проектиран и мащабиран съобразно размера им един и същ образ,големия ша мачка!

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: GenaDP   
Дата:   29-12-20 16:39

Що трябва да мащабираме изображения? Кво ме интересува резолюцията? Нали за шум и динамика говорехте досега? Доколкото си спомням, тезата беше, че те зависели от размера му...

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-20 16:46

Точно затова говорим. Ако кадри с една и съща резолюция се правят с различни по големина сензори, но при еднакви други параметри, то кадрите от тези с по-големия сензор ще са винаги с по-малко шум от тези на по-малките сензори.
Ти да не би да сравняваш шума на кадри с различна резолюция? Как точно го правиш това сравнение?
Мислех, че 6 волта е минимума за възрастен човек...

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: dtangelov   
Дата:   29-12-20 16:52

Всичко зависи единствено и само от задапаратното устройсво, а техниката, както за снимане така и за обработване е само инструмент. Резолюция, шум, динамика са без никакво значение.
Ако задапаратното устройсво не знае какво да прави ще се получи л...о, ако задапаратното устройсво знае какво прави ще се получи нещо стойностно.
Между другото, кое е лайно и кое стойностно показва само времето и то рядко в обхвата на живота на създателя му.


Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   29-12-20 17:19

Еми ей го жив пример на сони зомби, в неговия профил няма един кадър на мъгла който да изглежда така натурално и естествено, като този от телефона, който показах...

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-20 17:29

Нормално е когато волтажа е нисък, капацитета да стига само колкото да копираш, и да внимаваш всичко да е натурално. Нормално е всичко останало да е отвъд капацитета на копи-машината, в която се вживяваш.
Какво общо има един бавноразвиващ се ксерокс като сержанта със фотографията не знам :))) Може би такива стават само за фотография с медицински картографски цели :)))
Въображението на фатмака е колкото един натуралистичен пън :))))

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   29-12-20 17:35

ама това дето показваш ли е изкуство?!? ходи се ваксинирай [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-20 17:38

Това за изкуството фатмака го изръси. На мен целта ми изобщо не е реалистичността, а някакви си мои неща, но сержа ако се е надявал натуралистичните му щтракания да са изкуство, виж това е изненада.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: dtangelov   
Дата:   29-12-20 18:14

swqaz
"Аз в моите кадри показвам мечтите си, и какво виждам аз, а ти показваш какво вижда камерата [smilie3]
Щом си приел да си едно чучело зад камерата, което само натиска копчето по някакви точно определени правила"
Да знаеш, че не си много прав.
Преди пандемията поснимвах малко събития на круизни кораби и ако покажех това което виждах във въобръжението си щяха до другата сутрин да са ме изхвърлили през борда. [smilie5]
Мисля, че същия ще е ефекта и при някой сватбар [smilie5]
Понякога правилата са жизнено важни.



Публикацията е редактирана (29-12-20 18:15)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »