Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   30-12-20 19:18

Дори вече не ми е забавно да ти мисля прякори, защото не е добре да се подиграваме така с такива като теб.
Затова Гена ще ти покажа правилното сравнение мисля

линк


ето ти и картинката ако не ти се клика на линка


https://images2.imagebam.com/20/ed/ee/60c4151364489812.jpg




Положението се подобрява за малкия сензор, но е много далеч от резултата на големия.
От сайта срещу всяка стойност има въпросителна, от която можеш да прочетеш как точно са взети стойностите.

Гена, това е крайното заключение за стойностите на сензорите направени, точно от хората, които са направили тестовете, на които ти се позоваваш.
стегни се, и колкото и да ти е трудно, поне пред себе си признай, че малкия сензор издиша точно там където ти се молиш да не е така.

Пожелавам ти всичко хубаво и бързо оправяне [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: GenaDP   
Дата:   30-12-20 19:31

Автор: swqaz

Затова Гена ще ти покажа правилното сравнение мисля


Очевидно мисленето не ти се удава твърде. Дотук успя да я докараш до Олимпус от 2016 и Сони от 2019. Но не се отчайвай, продължавай опитите - все някога може и да успееш... [smilie18]

Числата, на които се радваш, са взети от измервания на разпечатани в еднакъв размер изображения. Аз ти показвам графики на стойности, свалени от заснетите изображения без допълнителни манипулации. Капиш?



Публикацията е редактирана (30-12-20 19:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   30-12-20 19:55

Ами, точно това не можа да вденеш.
Важен е резултата взет от приравнени крайни размери на резултата, а не стойността на нещо, което е само част от целостта на друго нещо.
За сравнението на реалните качества на два сензора трябва да се вземат резултатите от краен продукт с един и същ размер, ако искаш сравнението да възможно изобщо, и да е истинско.

Почивай си, пази се, и весело посрещане

ПП: И Генчо, показал съм сравнения , на камерите, които ти сам си дал за пример, не съм ги избирал по година.

Гена остави тези сензори и шум. Защо просто не напишеш тук 10-на пъти, че си екстремно кънтящ? Ей така, да си излееш, че имаш много свободно място и да ти олекне. Помисли си по въпроса, по добре не, питай някой по въпроса [smilie3]



Публикацията е редактирана (30-12-20 20:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: GenaDP   
Дата:   30-12-20 20:10

Важен е резултата взет от приравнени крайни размери на резултата, а не стойността на нещо, което е само част от целостта на друго нещо.

Верно ли? Ако сравняваш светлосилата на два обектива, или производителността на два процесора, ще ги приравняваш ли на размер? Или, може би, ако трябва да измериш алкохолното съдължание на две напитки, те трябва да са налети в еднакви бутилки? [smilie19]

ПП: И Генчо, показал съм сравнения , на камерите, които ти сам си дал за пример, не съм ги избирал по година.

Очевидно не можеш да схванеш тънката разлика м/у Alpha 99 II и a9 II.



Публикацията е редактирана (30-12-20 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   30-12-20 20:13

Гена, точно така. Виж как дори без да искаш може и да налучкаш. Трябва да се приравняват еквивалентно, за да може да се сравняват.
Браво Гена, точно така.
И аз алкохолното съдържание на две напитки също гена. Резултатите трябва да са взети от еднакви количества от напитките, и да ако са от еднакви бутилки ще е верен резултата.
напредваш. Браво.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: nyamago   
Дата:   30-12-20 20:21

Кое е по-силно: кило бира, или кило ракия? [smilie5] [smilie18]

[beer] [beer]

(Виж, ако питахме кое е по-тежко, можеше да стигнем до ученическата задачка за кило памук срещу кило олово, ама тя е с 'повишена' трудност за тук [smilie6] )



Публикацията е редактирана (30-12-20 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: GenaDP   
Дата:   30-12-20 20:24

Я ни светни как приравняваш обективите? Режеш по-дългия, или надиш по-късия? А и на ширина ако са различни? По-големия процесор изпиляваш, докато го докараш до размера на по-малкия? И явно според теб алкохолното съдържание на буре уиски е много по-голямо от алкохолното съдържание на чаша от същото уиски? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   30-12-20 20:26

Нямаго не се прави така. Трябва да се сравняват кило ракия с каса бира.
Абе трябва да се изберат такива количества от двете, че стойността на алкохола в тях да е една и съща, за да е щастлив Генчу [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: nyamago   
Дата:   30-12-20 20:30

Пишем успоредно, добре че обнових браузъра преди да пусна това към Гената:

^ Ти си който сравнява буре с чаша: не сравняваме Олимпус с Олимпус (или това мислиш, че правим?). Swqz ти казва, че за да сравним уиски с вермут, примерно, трябва да вземем по буре и от двете, а не буре от едното и чаша от другото...

Аналогиите и метафорите рядко разрешават безнадеждните спорове, само ги правят още по-безнадеждни [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   30-12-20 20:32

GenaDP

...И явно според теб алкохолното съдържание на буре уиски е много по-голямо от алкохолното съдържание на чаша от същото уиски?... [smilie18]

Да Генчо, точно така мисля. Но ми е чудно ти какво мислиш по-въпроса! Всъщност знам ти какво мислиш [smilie18] Пази Боже!

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: GenaDP   
Дата:   30-12-20 20:33

Swqz ти казва, че за да сравним уиски с вермут, примерно, трябва да вземем по буре и от двете, а не буре от едното и чаша от другото...

И, викаш, ако пусна спиртомера в чаша уиски, ще покаже едно, а ако го пусна в буре със същото уиски - друго? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   30-12-20 20:35

Гена, със спиртомера не мериш количество! Абе наистина ли си толкова екстремно Кух? Хванах те Гена. Не може да си толкова тъп. Бъзикаш се с нас, и аз без малко да ти се хвана.
Добър си! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: GenaDP   
Дата:   30-12-20 20:38

Гена, със спиртомера не мериш количество!

Знаеш ли изобщо какво значи "алкохолно съдържание"?

И не каза за обективите - как се сравнява светлосилата на 300/2.8 и на 24/2.8?

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   30-12-20 20:41

Да бе кух. Това е количеството алкохол в течността. Описват я в проценти. Ако алкохола в буре с уиски е 45 процента то и в чашата ще е толкова. А кухчо, 45% от буре е много, ама много повече от 45% от чаша.
Леле тоя :)))) как се прави на тъп

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: GenaDP   
Дата:   30-12-20 20:45

Ако алкохола в буре с уиски е 45 процента то и в чашата ще е толкова.

Тогава за да сравним алкохолното съдържание на уиски и вермут, защо според теб трябва да вземем по еднакви количества от двете напитки?

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   30-12-20 20:46

А де! Айде напъни се!

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: GenaDP   
Дата:   30-12-20 20:52

Не каза за обективите. Кой е по-светлосилен - 300/2.8 или 24/2.8? И как трябва да ги "приравним еквивалентно", за да можем да ги сравним?

И задача с повишена трудност - 300/2.8 за лайка формат с/у 24/2.8 за 4/3.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   30-12-20 20:58

гена я кажи как мериш ще сравниш алкохолното съдържание на уиски с алкохолното съдържание на пиня колада? Със спиртомера ли :)))

И генчо за обективите. Само в болния ти мозък сравнявам 24мм с 300мм. Аз дори не сравнявам два обектива, а че ако искаш да сравниш резултатите на един обектив използван на камери с различни по размер сензори ще трябва да приравняваш еквивалентно. Абе не го мисли. Вече знаеш, че няма да ти се получи.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: GenaDP   
Дата:   30-12-20 21:00

гена я кажи как ще сравниш алкохолното съдържание на уиски с алкохолното съдържание на пиня колада? Със спиртомера ли :)))

Ти с какво предлагаш? С тест за бременност?

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   30-12-20 21:02

Генчо, аз съм дотук, признавам си че прекалих.
Извинявай ако съм те обидил.
Остави твърденията ми, само се позабавкявах, но сега като върна е много грубо.
Извинявай пак.
И да ти кажа нищо не разбирам, или поне не толкова колкото ми се иска от нещата, които твърдя.
Посипвам си главата с пепел и пожелавам Весели празници

[smile]

ПП: Не ако съм те обидил. Поправям се.
Извинявай, че те обидих!



Публикацията е редактирана (30-12-20 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: GenaDP   
Дата:   30-12-20 21:02

ако искаш да сравниш резултатите на един обектив използван на камери с различни по размер сензори ще трябва да приравняваш еквивалентно

ОК, ай приравни еквивалентно 300/2.8 за лайка формат с/у 24/2.8 за 4/3 и напиши кой е по-светлосилен.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: uri64   
Дата:   30-12-20 21:08

Що не си вземете стая?


Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: stanpaunov   
Дата:   30-12-20 22:21

Снощи си взех един гирос от Графа и на връщане минавайки през 7-мочисленици реших да щракна с деснячката един жИпег с новото Зет 6 II... Цък
Почетох тук и се зачудих дали да не сменя на Оли? Гена, какво мислиш по въпроса?
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: petervassilev   
Дата:   30-12-20 22:52

@ Muadib

Майтапският "спор" тук не е за обективите и тяхната "еквивалентност" (посочената от теб статия в dpreview), а за шума при матриците с различен размер.


Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: keri-di   
Дата:   30-12-20 22:55

И какво недостижимо има в това цък,за която и да е съвременна камера?
Даже за телефоните вече не е проблем!
Из между другото,аз телефоните ги мраза?



Публикацията е редактирана (30-12-20 23:08)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »