Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-20 18:19

Може да те изгубим зад борда, но поне ще видя нещо, което не виждам всеки ден безброй пъти, а и както го описваш ще си струва загубването ти в океана :)))
Предпочитам го пред това да ми натикаш в очите ксерокопие на събитието [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: dtangelov   
Дата:   29-12-20 18:25

То и за ксерокопие в болшинството от случаите може да те изхвърлят [smilie5]
Щото съм гледал сватбени фотографии за които сигурно доста бой са яли колегите.



Публикацията е редактирана (29-12-20 18:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: GenaDP   
Дата:   29-12-20 19:08

Автор: swqaz

Ти да не би да сравняваш шума на кадри с различна резолюция? Как точно го правиш това сравнение?


Овча мисъл, на линка по-долу е обяснено как се мери шум в изображение. Пише и от какво зависи този шум. Ако се напънеш малко, може и да вденеш, че не зависи от размера на матрицата, а от площта на елемента, генериращ един пиксел от изображението...

https://www.imatest.com/docs/noise/

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   29-12-20 19:11

сега, ако говорим за фотография тоест, работа със светлина, един добър фотограф може да снима с всичко, дори с телефон. ако горовим за някакво фотошопене, дори фотоапарат не ти трябва. а това извратено, болно чувство да издевателстваш над това, дето си заснел, само да си доказваш колко ти е добър сензора, е някаква сонаджийска диагноза, нямаща нищо общо с фотографията. страничните ефекти и проявления се изразяват във висене по форумите и активно учазстие по всички теми, където нямаш с какво да допринесеш, но да обясняваш на неизбоимото мнозинство предимстрото на големите сони сензори.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-20 19:26

Генчо, преди тока съвсем да ти е паднал, щом защитаваш казаното от мен с този линк. В текста от линка пише, че цимента в главата ти е взел надмощие.
Когато заснема едно и също нещо с два различни по големина сензора, то аз трябва да изравня двата кадъра по размер, за да видя кой от двата има повече информация и по-малко шум, отнесено за еднакъв размер и при двата кадъра. Дали ще даунсайзна големи до размера на малкия, или ще ъпскейлна малкия до размера на големия, то резултата и в двата случая ще е един и същ, защото в първия случай, в един пиксел от по-големи сензор ще има информация от 3 или 4 пиксела, а във втория случай, информацията в 3-или 4 пиксела от малки сензор има само информацията събрана от един пиксел.
Това много точно потвърждава написаното в линка, който си дал, и че мисленето съвсем не е твоето нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   29-12-20 19:28

айде да спрем с приказките. пусни тук един пълноразмерен кадър от великия сензор подобен на моя, който пуснах и нека всички гледат и сравняват. моят е 50мп, направо от фотоапарата...



Публикацията е редактирана (29-12-20 19:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-20 19:30

А е фатмак, ти къде се залагаш, където не ти е работа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: GenaDP   
Дата:   29-12-20 19:36

Когато заснема едно и също нещо с два различни по големина сензора, то аз трябва да изравня двата кадъра по размер, за да видя кой от двата има повече информация и по-малко шум, отнесено за еднакъв размер и при двата кадъра.

Шумът в изображенито не се мери с гледане. Това, че ти само толко можеш, си е твой проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-20 19:39

Абе бай Генчо, без значение е как ще го измериш, но за да сравниш обективно шума и динамиката, или каквото още си искаш на двата сензора, ще трябва да го измерваш в еднакво по размер изображение и от двата.
А когато изравниш размера, ако щеш и с водомера си измери, големия сензор ще даде по-добри резултати, точно заради това което е написано в линка даден от теб [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: Yog   
Дата:   29-12-20 20:14

Предстоящото изчезване на Олимпус е тъжно, защото това са много добре направени, малки камери. Удобни са за употреба, а това е трудно да се постигне при малка камера. Освен това са (бяха) иновативна компания, които първи въведоха неща като разпознаването на лица и очи, които сега са едва ли не основната хвалба на "най-напредналите". Но всичко това не значи нищо пред обективната реалност - непрестанното усъвършенстване на камерите на телефоните правят разликата все по-малка и по-малка. И най-тежко са ударени първо камерите с най-малки сензори (сапунерките буквално отмряха). Сега наред са микро 4/3. На масовият потребител не му дреме, че качеството на изображенията от микро 4/3 е по-високо от това на телефоните. Всичко, което го интересува е, че качеството на телефона е ДОСТАТЪЧНО добро и му спестява носенето на камера, купуването и смяната на обективи, нуждата да се разучава камерата и техники на снимане, нуждата да обработва снимките, за да изкара максимума от тях, както и невъзможнстта да направи снимката и моментално да я качи в социалните мрежи и т.н... Така евентуалните клиенти остават запалените ентусиасти и професионалистите. За тях качеството на изображение е едно от най-важните неща. По обективни причини, микро 4/3 не може да се конкурира с пълноформатните. Като добавим, че цените на пълноформатните днес са горе-долу наполовина от това, което бяха преди няколко години, изчезването на микро 4/3 си става напълно реално и логично. Естествено, това не означава, че то ще стане веднага. Или че тези камери са станали по-лоши, по-малко удобни или неспособни да снимат. Години още ще ги ползваме. Аз наскоро пак си купих едно малко апаратче и обектив за него, нищо че имам и фулфрейм. И въпреки че преди година разпродадох камери и обективи микро 4/3. Имат си своето място и аз им намирам употреба. Сигурен съм че и други са така. Явно не са достатъчно, за да бъде форматът търговски успешен.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: GenaDP   
Дата:   29-12-20 20:32

но за да сравниш обективно шума и динамиката, или каквото още си искаш на двата сензора, ще трябва да го измерваш в еднакво по размер изображение и от двата

Верно ли? Я отвори пак линка, който ти дадох, и посочи в коя точно формула фигурира размер на изображението.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   29-12-20 20:46

Yog, така е, но дано успеят да се задържат. Миналата година и аз си взех супер наточен телефон с цел да намаля носенето на олимпуса с мен, но се оказе, че не става фотография с това. Като резултат инвестирах панически още в м43 и за сега съм се оборудвал доволно за поне 10 години, напред, живот и здраве, пък след това ще го мислим [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-20 20:50

Генчо, освен, че си безнадеждно циментиран, си и ужасно досаден. В текста от линка който си дал не сравняват сензори, а обясняват от какво и до каква степен зависи шума, а също така как се мери, но ако искаш да сравниш всички параметри от два сензора ще трябва да го направиш от изображения с еднакъв размер, ако искаш да сравниш единия с другия.
Ей този бай Кух ме кара да търся неща за сравнение между два сензора в материал, в който не се правят сравнение. Бай Генчо, до теб дори фатмака изглежда не толкова безнадежден!

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   29-12-20 20:55

swqaz, пусни тук едно цяло изображение от колко пиксела имаш и да сравняваме. нали се сещаш че така на приказки сте много велики. айде покажи, размажи ме, да се срамувам от качеството на олимпуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: GenaDP   
Дата:   29-12-20 20:58

В текста от линка който си дал не сравняват сензори, а обясняват от какво и до каква степен зависи шума, а също така как се мери

Аааа, значи пише как се измерва шум на сензор, ама не пише как се сравнява шум на два сензора... Може би защото авторите на материала са предполагали, че всеки с IQ по-голямо от стайната температура знае как се сравняват две числа?

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-20 21:00

Не се излагай и ти! Горския кадър който си показал, е толкова зле от информация, че от подобен само да кропна 10-на пиксела от мой ще е в пъти по-детайлен от твоя. Та аз не мога да различа отделните листа на тревата в твоя, всичко изглежда като една зелена маса. Не се излагай да срваняваш това нещо с каквото и да било

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-20 21:06

бай Генчо, не е ли късно за теб вече, пишкай и лягай, след 15 мин пак пишкай и така

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   29-12-20 21:16

човек плесни тука великия кадър и да се свършва, така на приказки всеки е много голям...

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-20 21:21

Уф айде от мен да мине! И е само 24 Мпс, и пак е по-добре от твоя


https://images2.imagebam.com/a1/8f/f1/d11bcc1364398444.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   29-12-20 21:25

супер е [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: MURTAGON   
Дата:   29-12-20 21:34

Новата компания, която изкупува Олимпус Е СОНИ.[shtrak]



Публикацията е редактирана (29-12-20 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   29-12-20 21:39

това, ако е вярно наистина ще е края на олимпус. те сони ебаха майката на минолта, изключително добра марка фотографска техника, до момента в който ги купиха геймърите от сони...

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: MURTAGON   
Дата:   29-12-20 21:41

Сони ще произвеждат всички размери матрици от 4/3 до средноформатни.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: Yog   
Дата:   29-12-20 21:46

Те Сони и в момента произвеждат много от матриците. Сензорът на мойта М1 II беше на Сони, мисля че М5 III, M1 III и 1МХ са със същия.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: stef7   
Дата:   29-12-20 22:22

Sony от поне 3 години произвеждат всички мартици за всички марки освен Canon. Като се почне от смартфоните та се стигне но полу средния формат на Fuji. И се мине през новите Лайки и т.н. Само Canon си правят сами матриците, другите си ги купуват от Сони. И при смартфоните Самсунг им е конкурент.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »