Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   23-06-20 07:57

https://youtu.be/-1ri5xQkUtI



Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Raffito   
Дата:   23-06-20 08:17

Това го показаха тази сутрин по NOVA TV.
ПРОСТОТИЯ...[smilie8] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   23-06-20 08:26

Да не би клип снимАло, не би чудо видяло [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: OIM   
Дата:   23-06-20 08:33

Точно защото има клип сега жепееца ще се види в чудо

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: dragoart   
Дата:   23-06-20 09:32

Народа масово изтреще....

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: menton   
Дата:   23-06-20 09:45

Баси и диваците! В други държави щяха да помахат и да се усмихнат.



Публикацията е редактирана (23-06-20 09:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: nislon   
Дата:   23-06-20 09:46

Автор: dragoart
Дата: 23-06-20 09:32

Народа масово изтреще....


Да, и за съжаление си насочва агресията в неправилна посока...
Мълчи каро кърджалийска ... роза.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   23-06-20 10:03

Точно защото има клип сега жепееца ще се види в чудо

В чудо ще се види защото е жепеец. Ако клипа беше на мутра или на каруца с български граждани живеещи на социални помощи можеше и изобщо да не излезе в медиите.

Крайно време е снимащите за кеф, да започнат да уважават правото на хората, били те и прости жепейци, да не бъдат снимани против тяхното желание.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: philip   
Дата:   23-06-20 10:53

CDman: "Крайно време е снимащите за кеф, да започнат да уважават правото на хората, били те и прости жепейци, да не бъдат снимани против тяхното желание." [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   23-06-20 11:47

Винаги съм се учудвал на подобни постъпки и на породените от тях разнородни коментари. Викате, физическата разправа е напълно в реда на нещата? А малката подробност, че не знаят на кого налитат? А това, че независимо от хърбавия вид на потърпевшите, може да притежават и по-специални умения, и някое огнедишащо желязо? Явно фактът, че сега можеше да се говори за двойно-тройно убийство, някак ви убягва. Аман от недоузрели защитници на човешките права[smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: fotorafi   
Дата:   23-06-20 12:03

Aз бих завел съдебен иск за 5 000 лв. Съдът ще намали на 2-3000 и ще си купиш един хубав апарат
За назидание на тиквите

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 12:42





Публикацията е редактирана (08-04-21 14:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Божидар58   
Дата:   23-06-20 12:48

Този жепеец е точно от хората, които преценяват опонентите си по физическата сила. Аз съм 105 кг и ми е направило впечатление как някои щом ме видят и агресията им изчезва. Този е същият, преценил е, че снимащият е дребен и е налетял. Това е характерна черта на българите, и не само на тях....

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 13:00

Това е обяснението на снимащия, което е под видеото:

"На 18/06/2020 на спирка Бъзовец чух приближаващ се влак и реших да го снимам. Служител на ДП НКЖИ ми изкрещя да не снимам, но аз продължих, тъй като бях на обществено място, а там такова изискване няма. Секунди след това въпросният служител се нахвърли върху мен и физически, събаряйки телефона ми на земята.
В това време и другите двама от влекача се присъединиха, като машинистът дори извади и метална тръба. След като не успях да си взема телефона, бях принуден да се кача с тях до следващата спирка - гара Кръстец, където сагата продължи още 4-5 часа...
Името на служителя, който ме нападна и насилствено ми отне телефона е Светомир."



Аз тук виждам физическо нападение, с употреба на железен прът, принуда, отвличане и грабеж. А може би и телесна повреда, ако са го били.

Тоя пич, ако си наеме свестен адвокат, ще вземе някой лев от железниците. А тия кретени ще останат без работа.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: lamerko   
Дата:   23-06-20 13:04

Въпросния индивид трябва да остане без работа и без адвокат. Дори и да е имало някаква провокация, каквато аз не виждам. Вярно, някои хора са твърде чувствителни на такива теми, но не е това начина.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 13:09

Аз викам да организираме едно ходене на тая гара Бъзовец и да снимаме, дееба!

Да видим кой ше скочи... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: kvakioh   
Дата:   23-06-20 13:17

"Пазете се от хората, те са способни на велики неща..." Най-често велики глупости.
Понякога се радвам, че не снимам хора, макар че са ме питали разни с големи кучета, от по-тъмната раса дали съм журналист, разни са се въртяли по средата на нищото, че снимам.
Не е лесно, тоя жепеец е за съд наистина.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   23-06-20 13:17


Въпросният индивид може и трябва да си понесе последствията заради физическата саморазправа.

Но и нахалните фотографи също трябва да се замислят дали да снимаш хора на работното им място без разрешение е правилно и морално...

А дали си 100 кила корав мъжага или не - всеки майстор си намира гросмайстора и само глупаците ходят на престрелка с нож...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   23-06-20 13:22

Като ви чета Бързовец е ниска топка за бойци като вас. Скокнете до Минеаполис и снимайте на воля [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 13:23

Имаше някакъв текст в закона, че съгласие за снимане не се изисква, когато то е направено в хода на обществената дейност на изобразеното лице или на публично или обществено място.

Юристите да кажат... [smilie21]

Но саморазправата е факт.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   23-06-20 13:40

Живо ме интересува как биха постъпили змейовете, ако на мястото на момчетата бяха две девойки от последните класове, тръгнали към някоя екопътека и правещи си разни селфита, и клипчета от келешлък[smilie5][smilie5][smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 13:44

Щеше да е голям кеф тия змейове да бяха налетели на някой невзрачен пич с черен колан по айкидо или крав мага примерно... Както се беше засилил тоя, само леко да се отмести и да му помогне рязко да продължи в същата посока, но с два пъти по-висока скорост - само това... [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (23-06-20 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: philip   
Дата:   23-06-20 13:59

Да оставим змейовете, килограмите и законите настрана, питам Ви:

Морално ли е да снимаш някой след като той демонстрира (по един или друг начин), че не желае да го правиш?

Ако ?-ният фото-турист бе престанал да снима след като му се развикаха, щеше ли да има сага...


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: OIM   
Дата:   23-06-20 14:01

Едно добро оръжие срещу такива примати е спрей лют пипер
Първо предупреждавате че имате спрей , ако не се спре пръскате и да видите как героят започва да плаче като малко дете и да иска бърза помощ


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: mmjm   
Дата:   23-06-20 14:09

Жп. инфраструктурата не беше ли сред обектите забранени за снимане според едни поостарели закони касаещи националната сигурност?

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   23-06-20 14:24

Намалете холивудските екшъни. Отразяват ви се зле.[smilie5]

Току що видях статия във "Вести" за въпросния "туристически" клип.

Коментарите са ....[smilie8]

Според скромното ми мнение авторът ще стане доста известен и съвсем скоро ще разбере колко "хубаво" е някой да те снима без твое разрешение.[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   23-06-20 15:01

написа:

> Намалете холивудските екшъни.
> Отразяват ви се зле.[smilie5]
>
> Току що видях статия във "Вести" за
> въпросния "туристически" клип.
>
> Коментарите са ....[smilie8]
>
> Според скромното ми мнение
> авторът ще стане доста известен и
> съвсем скоро ще разбере колко
> "хубаво" е някой да те снима без
> твое разрешение.[cool]
>

Maй скоро не си минавал по някоя по-оживена търговска улица[smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: wlad   
Дата:   23-06-20 15:15

Морално ли е да снимаш някой след като той демонстрира (по един или друг начин), че не желае да го правиш?

Така като гледам, едва ли този примат е бил от интерес за кадъра.
Просто стана нежелан герой по собствено желание.
Сниман е влакът, който е държавна /наша/ собственост.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: disorder   
Дата:   23-06-20 15:33

ПОСТАНОВЛЕНИЕ No 181 ОТ 20 ЮЛИ 2009 Г.
ОПРЕДЕЛЯНЕ НА СТРАТЕГИЧЕСКИТЕ ОБЕКТИ И ДЕЙНОСТИ, КОИТО СА ОТ ЗНАЧЕНИЕ ЗА НАЦИОНАЛНАТА СИГУРНОСТ
Последното допълнение е от 29 Януари 2019 г.

Няма право да снима, и точка.

Въпроса е оня чичак от БДЖ защо налита все едно му снимат голата баба.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 15:45

Ето и линк към цялото постановление:

https://mi.government.bg/library/index/download/lang/bg/fileId/305

Ако го прочетем, половината снимащи сме за затвора... [smilie18]

Грешка - не половината! ВСИЧКИ!

Щото и дори една жица да има на снимката, това е стратегически обект... [smilie18]



Публикацията е редактирана (23-06-20 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: viara123   
Дата:   23-06-20 15:48

Да, забрави предупредително фъскане ????

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: nsirakov   
Дата:   23-06-20 15:49

стратегически обект е
1.4. Селско стопанство:
а) производство на храни;


значи....
от днес никакви нивички, лавандули, рапици, жита, сеещи картофи баби и прочие..... [smilie5] [smilie5] [cool] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 15:53

Стратегически обекти са и Президенството, Министерски съвет и Народното събрание. Който ги снима - бой, дееба! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: OIM   
Дата:   23-06-20 15:54

И къде видяхте в това ''постановление '' че тия обекти са забранени за снимане
Освен това . това е ''постановление '' , над него са законите и Конституцията

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 16:00

Гледайте кво става! Това е от 2017 година:

https://clubz.bg/60766-do_1000_lv_globa_ako_snimash_ogradata_po_granicata_s_turciq


Парламентът въведе глоба от 500 до 1000 лв. за нарушителите на правилата за достъп до стратегически обекти от значение за националната сигурност. Това стана с приемането на промени в Закона за МВР на второ четене. Според текста нарушителите на правилата за достъп до стратегическа зона, на стратегически обект или до зона, свързана с изпълнението на стратегически дейности от значение за националната сигурност, ще се наказват с глоба от 500 до 1000 лв.

Общо взето, квото и да снимаш, може да те бият... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: petervassilev   
Дата:   23-06-20 16:14

Правото или забраната да снимаш (заради национална сигурност, лично пространство ...) няма нищо общо с последвалата патаклама.

Тъпият тлъст бараба ще разбере по трудния начин как трябва да реагира в подобни ситуации, особено когато има свидетели и уличаващ запис.

Според мен телефонът снима доста добре, а локомотивът дими отвратително.


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   23-06-20 16:17

Някой адвокат ще намаже филията покрай глупостта на жепееца. А той, последният, от това по-умен няма да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: uri64   
Дата:   23-06-20 16:19

...от БДЖ, и от Националната компания „Железопътна инфраструктура” обясниха, че забрана за снимане на влаковете няма. Стига да не се навлиза в т.нар. „опасна зона”, която се простира на 6 метра от линията....

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 16:33

Автор: asahi
Дата: 23-06-20 16:17

Някой адвокат ще намаже филията покрай глупостта на жепееца. А той, последният, от това по-умен няма да стане.

----------------------------------------


Да бе! Само дето адвокатът ще заведе дело срещу БДЖ, а разноските и обезщетенията ще плати държавата, т. е. всички ние. Това пък жепеецът ептен нема как да го вдене! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   23-06-20 16:35

Според мен БДЖ е невинно в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   23-06-20 16:45

Значи в това филмче се разиграва ситуация със следните особености:
1. Снимачът иска да снима влака с работниците (макар да не знае че има работници)
2. Работниците не искат да бъдат снимани

Сценарият - чичката вика не снимай не снимай, снимачът си вика бал съм го, аз съм си в правото да си снимам квото искам, той ще ми каже на мене и продължава да снима. Влака подминава, но той продължава да снима докато не го хващат за яката.

Последствията - чичката слиза и изразява физически нежеланието си да бъде сниман, като с физическо надмощие постига морално превъзходство. Битият си търси правата по институциите. Ама бой и е.ане не се връщат.

Ако снимащият беше спрял да снима и се беше извинил, след като е получил гръмогласен и ядосан отказ, щеше да си спести малтретирането и униженията съм 100% убеден.

Ако въпросният снимач си прави фотосесийка с 2 мацки на Лъвов мост (публично място) и аз се приближа и започна да го снимам как снима на фона на моста, като не ми е основен обект в композицията, а по скоро в ъгъла. Съответно той ми направи нервно забележка, че не желае да бъде сниман. Нека направим следното уточенение - аз тежа 50 кила, а той 90, ама аз не се махам и продължавам да го снимам нагло - дали ще махне с ръка и ще продължи да си снима мацките или ще дойде да ми обясни кой е по-як?

От живият живот знаем, че почти всички по нашата географска ширина си падаме малко простаци и темерути, съответно искаме законите да важат за всички, освен за нас самите, се стига до подобни сблъсъци. Като това не важи само за снимане, а и за шофиране, паркиране, копане, простиране, пикаене, хвърляне на боклуци и прочее дейности.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: petervassilev   
Дата:   23-06-20 16:49

Според мен тъпият бараба също може да съди началниците си, че не са го инструктирали (което е много вероятно) как да реагира в подобни ситуации. Бабаитът просто се е жертвал в името на фирмената/националната сигурност [smile] и може да се опита да прехвърли част от вината на работодателя.

Доста е живописно около тази гара, и на този фон пушекът, затъмняващ всичко на повече от 6 м от линията, изглежда несъвместим с датата и мястото (21 век, Европа). Поне да беше някакъв красив ретро локомотив ... тогава и снимането щеше да си заслужава, макар и с телефон.


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 16:57

imitev, осъзнавам, че хората понякога са нервни или имат някаква причина да се подразнят от действията на околните, но в случая нямаше никакъв опит за цивилизован диалог и обяснение от страна на жепееца за нежеланието му да бъде сниман, още по-малко основано на някакви законови разпоредби. Той просто спря влака, слезе и се нахвърли върху снимащия. Това няма как да ме убедите, че е нормално. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: OIM   
Дата:   23-06-20 17:10

Авторът на клипа предполагам ще съди жепееца а не БДЖ
Като гледам клипа има нападение , грабеж /телефона / , и те май са го завлекли в локомотива и са го закарали на следващата спирка -което си е отвличане Спукана им е работата
В ютюб има продължение с още няколко кратки клипа

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: dragoart   
Дата:   23-06-20 17:27

От цялата работа става ясно, че "MORE KILO MATTERS"

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: wlad   
Дата:   23-06-20 17:28

Ако снимащият беше спрял да снима и се беше извинил, след като е получил гръмогласен и ядосан отказ, щеше да си спести малтретирането и униженията съм 100% убеден.

Това е чуден пример за българската народопсихология, която като цяло ни докара до тук!

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: wlad   
Дата:   23-06-20 17:31

От цялата работа става ясно, че "MORE KILO MATTERS"

[smilie5] [smilie5] [smilie5]
Дотук не видях някой да ме бие по кг, така че - моля незабавно за рейтинг Б, още по-добре C+E, както и администраторски функции във форума! Ще ви оправя за месец! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: KDDSTAR   
Дата:   23-06-20 18:22

Ако му се разправя на снимащия,може да завре железничарчето и останалите простаци,на парния локомотив в ауспуха.Но дали си струва?



Публикацията е редактирана (23-06-20 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: wlad   
Дата:   23-06-20 18:58

Винаги си струва, иначе железничарчето и останалите простаци се размножават и умножават.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: philip   
Дата:   23-06-20 19:00

А снимащият винаги е невинен!?[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: aab72aab   
Дата:   23-06-20 20:07

Уважаеми колеги фотографи, не се страхувайте да се ползвате с правата си по закон, включително и правото на употреба на физическа сила, помощни средства и оръжие за самозащита! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: marrio31   
Дата:   23-06-20 20:43

Според мен,снимащия лесно ще осъди железничара,ама пък се чудя..какво толкова снима и заслужава ли си.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: VladVlad   
Дата:   23-06-20 21:05

Жалка работа! Дали този щеше да се дърви така на циганин. В такъв случай щяха да пишат за пострадал от БДЖ!

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   23-06-20 22:18

Въпрос: Какво трябваше да направи агресивният чичка за да спрат да го снимат?

Понеже от коментарите излиза, че просто няма полезен ход...

Защото и двете страни не ги е.е за правилата...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: BXMarkov   
Дата:   23-06-20 22:56

Баси, никой няма право да докосва друг човек, освен за самозащита при нападение. Говори се тук за закони,наредби - за нарушението на законите и наредбите има предвидени санкции, селяндурите с действията си са извършили престъпление в случая и то не едно! Точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Konstantinov   
Дата:   23-06-20 22:57

Гепил си си 500 литра гориво с риск на живота щото като отваряш големия кран може да те залее и да умреш-има много такива случаи на удавени в бензина ,отровени,не знам с дизела как е , щото заплатата е ниска и си го возиш и някакъв педал те снима....
Тия жепейци са краднали нещо и затова ги е страх да ги снимат,не ми приличат на джендъри и защитници на правата на негрите, нито имат вид на хора с биполярно разстройство и депресия ,най-много да са на 2-3 ракии.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   24-06-20 00:11

"Автор: imitev
Дата: 23-06-20 22:18

Въпрос: Какво трябваше да направи агресивният чичка за да спрат да го снимат?"

Да хвърли траверса или поне кофа чакъл по досадника.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: polyksena   
Дата:   24-06-20 00:24

Аз често водя малки ми син да гледаме влаковете из английско и всеки път когато мине влак край нас, машинистта свирва, за да ни поздрави и ни маха за поздрав. Какво им става на нашенци, че така бързо искат да си загубят и работата и живота? Съд за озверелия жепеец и сериозно обещетение за пострадалия.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   24-06-20 00:56


Ключовата дума е из "английско" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Там не е имало СОЦ, че да озвереят хората така [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Е - те си имат други кусури...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   24-06-20 07:27

Имам познат юрист, който от време на време в кръга на шегата казва:
"България е правова държава защото всички си знаят само правата"[smilie5]

Все повече се уверявам, че този каламбур си е 100% истина. [cool]

п.п. Не бих вдигал темата, но така или иначе е на топ-а. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   24-06-20 08:47

Ами, така де! Всички ние имаме скромното право да не бъдем бити по гарите. Или другаде. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: penco   
Дата:   24-06-20 09:23

Щом човека не желае някой да го снима, да беше си свалил телефона, а не да се прави на разбирач... Нищо повече не трябваше да направи.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Божидар58   
Дата:   24-06-20 09:39

Човека не желае да го снимат, защото явно има нещо крадено в тази мотриса. Това е, или нафта или нещо друго. Няма друго обяснение.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   24-06-20 09:52

Тъй, тъй. [smilie18]

Звездите ми говорят, че в жабката на мотрисата е имало пачки с евро, две три кюлчета злато и един патлак за илач. [beer]



Публикацията е редактирана (24-06-20 09:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   24-06-20 09:58

И двамата си цитират някакви закони, без да са много наясно. Има няколко филмчета в профила на снимащия.

В случая става дума за това, че е извършено нападение, отнемане на телефон и задържане против волята. Ясно се чува на записа, че го водят в полицията - или по точно, че имат намерение да му занесат телефона, който противозаконно са му отнели, в полицията, следобед, а човекът си иска телефона. Те нямат право да го задържат, нито да го бият, нито да го заплашват, нито да му отнемат телефона. Имат право да извикат полицията на мястото на "инцидента". Жепейците са в тотално нарушение.



Публикацията е редактирана (24-06-20 09:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: BumpeR   
Дата:   24-06-20 10:13

Така така, много си чешете езиците тука и се цитират някакви закони и правила.

В конкретния случай пичът си е 100 % в правото да снима, а това което се извършва срещу него е грубо посегателство и дано да си търси правата до край, за да си получи подобащо обезщетение и за назидание на всякакви такива бай-ганьовци биячи.
И ще отбележа, че това наиастина е вярно с размерите и килограмите и първосигнално бг биячите съдят по външния вид и "си търсят правата" избирателно. Аз самият съм 78 кг, нося очила и първосигнално си викат сигурно - виж го тоя зубар :). За снимане на стрийт никога не съм имал проблеми, просто защото не се навирам в лицата на хората и спазвам някакви морални норми или подхождам с усмивка и всичко е било точно. Но за други ситуации, в които съм виждал нередности и съм влизал в конфронтация, съм забелязал как първосигнално ми скачат , щото си мислят, че съм някакъв дребен пу*ьо, който ще насере. Да де, ама както казахте други по-горе, не знаеш, този дребният дали не носи оръжие, дали под фанелката, всъщнот не е само мускулна маса и не е тренирал 10 години бокс. Много е смешно как някой >100 кг, който може би е на косъм от инфаркта се счита за по-опасен противник от някой в страхотна физическа форма.
А и последно ще кажа на всичките радетели за права къде може и къде не може да се снима - едни от най-великите исторически репортажни снимки нямаше да ги има, ако всички фотографи бяха с вашата нагласа. И споко, има и такива които снимат в минеаполис и правят страхотни репортажи от там и снимат FPV целия процес, не е толкова страшно :).

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   24-06-20 11:11

CDman написа:

> Тъй, тъй. [smilie18]
>
> Звездите ми говорят, че в жабката
> на мотрисата е имало пачки с евро,
> две три кюлчета злато и един
> патлак за илач. [beer]


А пък моята кристална топка казва, че возене на хора в товарен вагон, при необезопасени машини и материали, е меко казано неправилно[smilie18][smilie18][smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: philip   
Дата:   24-06-20 12:27

Зададох Ви въпрос и като съдя по отговорите - снимащият е невинен?!

Да питам още нещо ~100 килограмовите, владеещите бокс, кик-бокс и пр. изкуства, и не само: Ако видите, че някой фото/видео-граф Ви снима и му кажете, че не желаете, но той ентусиазирано продължава да го прави, как ще реагирате???[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   24-06-20 12:34

Хванахте се за тия 100 кила... А те на 185 см. не изглеждат чак толкове много. [smilie18]

Пропускате факта, че този човек е бил агресиран вербално, нападнат физически, отнет му е телефона и е бил принуден да отиде с агресорите някъде.

Каквото и да се случва, никой няма право да се саморазправя.

Ако някой ме снима против моето желание, ще го снимам и аз и ако съм в правото си, ще отида в полицията. Това бих направил. Няма да тръгна да го бия.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   24-06-20 12:55

Са па агресори били. [smilie11] ц.ц.ц.ц

Те така изглеждат агресорите ако не сте наясно с модните тенденции:


https://www.aggressorbg.com/wp-content/uploads/Mqjki_Kostumi_Aggrresor_041-500x325.jpg



Аз на клипа такиви агресори не виждам [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   24-06-20 12:58

Май зациклихме нещо, дееба... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: philip   
Дата:   24-06-20 13:43

Никак не сме зациклили, хващате те за жепееца, а оправдавате действията на снимащия?!

- Пратила ли го някоя медия да снима там репортаж? - Не!
- Показали ли са му нежелание да ги снима? - Да!

Той обаче, продължил най-нагло да снима и предизвикал съответна агресия (каквато, както пише CDman клипът дори и не доказва)...

Форумът е фотографски и въпросът е принципен!

- Трябва ли да снимаме, когато ни показват, че е нежелателно, заради едния кадър (клип), пустите лайкове, точки, последователи в мрежата и пр.?

В случая виждам липса на елементарна съобразителност, етика и морал от страна на снимащия, което е често явление в днешното общество.

Бедата за мен е, че много от участниците в дискусията го подкрепят???[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   24-06-20 13:50

philip, дори да приемем, че сте прав за това, че жепейците са показали нежелание да бъдат снимани /неоснователно според мен/, пак нямат право да БИЯТ човек! Не става дума нито за съобразителност, нито за морал, нито за други неконкретни категории. Утре може някой да Ви набие на улицата, защото не му харесва шапката Ви. Разбирате ли за какво иде реч? Има закони в тая държава!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: wlad   
Дата:   24-06-20 14:02

Да питам още нещо ~100 килограмовите, владеещите бокс, кик-бокс и пр. изкуства, и не само: Ако видите, че някой фото/видео-граф Ви снима и му кажете, че не желаете, но той ентусиазирано продължава да го прави, как ще реагирате???[smilie11]

Понеже това що-годе се отнася и за мен, бокс не владея, но имам 10 години таекуондо зад гърба си и доста състезания,
та ще ти отговоря:
Ами ще махна с ръка и ще си продължа по пътя. Като цяло в подобна ситуация изобщо не бих реагирал. Като съм му интересен, да ме снима, въпреки, че не се сещам с какво мога да съм интересен на телефонен щракач. По-скоро жена ми я снимат по улиците. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   24-06-20 14:36

За това с килограмите съм съгласен. С моите 65кг. съм попадал не един път в подобни ситуации, но не се е стигало до такива крайности. Лошото е, че това ми се е случва единствено в България, където всъщност съм снимал най-малко на публични места.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   24-06-20 14:39

Сливенски, извинявай, че се намесвам в диалога Ви :)

Ясно е че няма право да го тормози и малтретира. Без значение колко килограма е и без значение в каква ситуация. Няма право да го пипа с ръка, крак, железа и т.н.

Замислете се обаче снимащите - какво трябва да направи човек, ако не иска да го снимат? Но не иска да го снимат СЕГА и ВЕДНАГА, на някаква гара в Горно нанадолнище? Как да викне полиция? Да се разправя с адвокати и съдилища? И защо? Защото от другата страна има човек, който също не уважава правилата, само че го прави фино и нахално?

Има ли значение колко литра нафта и колко кючета злато има във подвижния състав за правото на снимане?

И ако не искам да ме снимат какво да направя? Дайте жокер!

1.75 съм 85 кг ако ще помогне за съветите. И да знаете - уличният бой не е като по филмите. Няма честност и почтеност. Може да си 90 кг, а другия да е 70 и пак да те пребие с подръчни материали.

Нали се сещате, че държавата е абдикирала тотално от въдворяването на справедливост в такива случаи. Затова и хората се саморазправят - каубойска справедливост. Следващият път бития ще се замисли леко преди да снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: OIM   
Дата:   24-06-20 14:59

Навсякъде вече има камери - общински , полицейски , КАТ , банки , магазини , по къщите Хората имат видеорегистратори в колите си
Тоя неподстригания жепеец дали и на тях скача така


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   24-06-20 15:00

imitev, понеже, по незнайни причини, треска Ви тресе, че може да попаднете в нечий кадър или клип, та да попитам и аз - какво според Вас би станало ако потърпевшият беше спрял да снима след хамалското подвикване от влака? Вече е заснет достатъчен обем материал и в клипа е влязло всичко по-интересно, което би докарало неприятности на приматите извън техните последвали действия. Как преценявате, че това "кво снимаш ве?" не е истински въпрос, зададен от любопитство, а е огласено нежелание за влизане в кадъра?

П.П. И защо, в края на краищата, полицаите не са накарали потърпевшия пред тях да изтрие видеоматериала, щом е забранено да се снима на гара Никому неизвестна.



Публикацията е редактирана (24-06-20 15:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   24-06-20 15:01

Автор: imitev
Дата: 24-06-20 14:39

И ако не искам да ме снимат какво да направя? Дайте жокер!


А какво правиш с всички инсталирани камери на публични места ако не искаш да те снимат? С твое или без твое желание са там и те снимат.

Според мен ако някой се мисли за толкова важен и представлява такъв голям интерес, а не желае да бъде заснет във видео или снимка взима мерки. Тъмни очила, шапка, маска, излиза нощем само по предварително избрани маршрути и избягва публични места, примери много.
Саморазправата може да доведе, до по голяма публичност с повече снимки и видео, да те набият сериозно някъде, да си платиш щедро за нанеси щети и затвор.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: OIM   
Дата:   24-06-20 15:07

Веднъж снимах една пламнала кола в града Пожарникари , полицаи наоколо
Накрая един полицай се обръща към мен и казва -'' Снимахте ли ме добре ''
Казвам - Щом сте на такава служба , ще търпите


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   24-06-20 15:21

@imitev

Не се хаби.[smilie24]

Има хора, които никога не търсят грешка или проблем в себе си.
В конкретния случай са се "сблъскали" двама подобни индивиди.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   24-06-20 15:37

CDman написа:

> @imitev
>
> Не се хаби.[smilie24]
>
> Има хора, които никога не търсят
> грешка или проблем в себе си.
> В конкретния случай са се
> "сблъскали" двама подобни
> индивиди.[smilie3]

A знаеш ли какво се случва с тези, които постоянно търсят причините за всички световни провали в себе си [smilie18] ?


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   24-06-20 15:55

Иначе казано, ако някой средно статистически тъпанар идва и почва да ме снима, понеже търси точно такъв типаж като мен за глупавите си филмчета/снимки то аз трябва да си мълча и да се правя на широко скроен, понеже навсякъде има монтирани камери, видеорегистратори и т.н.

Т.е. излиза, че нямам право на мнение, а право на мнение има само този, който ме снима... И то защото прилагането на законите е пренебрегнато и той знае, че ще му се размине? Е - явно понякога не му се разминава [smilie18] [smilie18] [smilie18]

И не, че толкова ми дреме дали ще ми снимат противната мутра, но все пак нали и аз имам право на мнение според правилата в обществото [smilie5]

А за примера с полицаите - може да си изкарате по една виза и да отидете да се пробвате да снимате американски полицаи на служба в патрулната кола от 5 метра демонстративно и след това, ако въобще ви направят забележка преди да ви закопчеят, да им обясните за правото си да ги снимате, понеже са на служба [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   24-06-20 16:05

Мдаа, не прочетох отговор нито на първия, нито на втория въпрос. Нормално за трезвомислещ стълб на обществото.


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   24-06-20 16:11

Интересно - как ли ги снимат американските полицаи?

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   24-06-20 16:18

Асахи - по американски -> отиваш и питаш дали може. Ако може снимаш, ако не може - си обираш крушите. В някой квартали може да наредиш композиция даже с шефа на участъка, в други по-тъмни квартали не може дори само патрулните...

quazimodo ,

100%, даже 200% съм убеден, че ако снимащият беше спрял да снима и беше се извинил и вдигнал извинително ръка, когато му крещяха просташки и невъзпитано, вагонетката щеше да си продължи по пътя. Това съм го писал по-горе, повтарям го специално за чукчите-писатели.

Неуместната ирония и безуспешен опит за психоанализа на непознат субект по форумите ще си позволя да подмина...



Публикацията е редактирана (24-06-20 16:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: nsirakov   
Дата:   24-06-20 16:59

като не искаш да те снимат (а човекът снимаше влака, не тъпанарите в него...) се обръщаш...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: wlad   
Дата:   24-06-20 17:06

то аз трябва да си мълча и да се правя на широко скроен

Никой не е казал такова нещо. Отиваш в полицията и подаваш жалба.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: nalexiev87   
Дата:   24-06-20 17:56

imitev, CDMan:
Какъв морал, какви 5 лева. Човека има право да снима каквото си пожелае на обществено място. Не се е наврял в тия селяндури да им снима противните физиономии!

А относно снимането на полицаи в щатите, в тубата има хиляди клипове, даже такива където хора снимат пред и в районното и като си знаеш правата не могат с пръст да те пипнат ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   24-06-20 18:20

wlad, и полицаите си го преместват от единия крачол в другия по стандартната процедура.

nalexiev87,
Какъв морал, какви 5 лева. Човека има право да снима каквото си пожелае на обществено място. Не се е наврял в тия селяндури да им снима противните физиономии!

Мммммай не е баш така по закон. Не потвърждавай факта, че у бегето всички имат само права, както беше упоменато по-горе:

Съгласно чл. 32, ал. 2 във връзка с ал. 1 от КРБ

Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.

Отделно от това, съгласно чл. 8, § 1 от ЕКЗПЧОС

Всеки има право на зачитане на неговия личен и семеен живот, на неговото жилище и тайната на неговата кореспонденция.

Впрочем, поставянето на предупредително съобщение на видно място, че съответният обект е под видеонаблюдение, напълно отговаря на изискванията на КРБ. Това е така, тъй като заснеманото лице е уведомено, че е налице заснемане. А както споменахме по – горе, неправомерно заснемане ще бъде има, когато заснеманото лице не знае, че това действие се извършва спрямо него.

ВАЖНО: Когато знаем, че сме обект на заснемане, то ще бъде законосъобразно, ако изрично не му се противопоставим.



И на кой от снимащите за удоволствие му дреме за конституцията и наредбите?!?

НА НИКОГО [smilie18]

Естествено докато не започнат да му снимат широко скроената муцуна, когато няма желание за това поради някакви негови лични съображения (мота се с любовницата, бърка си в носа, омазал си е тениската и т.н.). И когато разбира се това е слаботелесен 50 килограмов фотограф срещу неговите 100 кг натренирани боксьорски/таекуондорски/каратиски 0% мазнина мускули.

Затова не ме пращайте по институциите да гоня михаля, а си ремонтирайте моралните норми [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   24-06-20 18:43

Ся, кат ше се замеряме със закони, съгласие за снимане не се изисква, когато:

1. изображението е било направено в хода на обществената дейност на изобразеното лице или на публично или обществено място;
2. изображението на лицето е само детайл в произведение, показващо събрание, шествие или пейзаж;
3. изобразеното лице е получило възнаграждение, за да позира, освен ако между автора и изобразеното лице е било уговорено друго.

Обществено място е място, до което достъпът не е ограничен и където всеки може да отиде безпрепятствено.

Гарите са обществено място, както и транспортните средства за обществен превоз, в това число и влаковете.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   24-06-20 19:59

Затова има боеве - всеки тълкува както му е угодно.

Пак чети горе - може да го снимаш докато изрази несъгласие. Звучи логично нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: OIM   
Дата:   24-06-20 20:05

Митев , защо така трудно разбираш нещата
На обществено място не се изисква съгласие


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   24-06-20 20:21

Автор: imitev
Дата: 24-06-20 19:59

Затова има боеве - всеки тълкува както му е угодно.

Пак чети горе - може да го снимаш докато изрази несъгласие. Звучи логично нали?

------------------------------

Е, така де! Жепеецът не изрази несъгласие.

Първият въпрос беше "Кво снимаш, веееее?" И после се нахвърли на бой.

Аз не чух нещо от сорта на "Извинете, господине, но Вие ме снимахте, а аз не съм съгласен да бъда сниман. Моля Ви да изтриете снимката/филмчето! Благодаря!"

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   24-06-20 21:05


Фотгера понеже си е в правото - да ходи да си дири правата в съда...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: philip   
Дата:   24-06-20 22:13

Ако темата беше в железничарски форум, щяхме да коментираме действията на железничаря, но тя е пусната във фотографски...

Та ако приемем, че участниците в дискусията са представителна социологическа извадка от фото-заинтересуваното съсловие излиза, че всичко може да снимаш и дори да те поступат пак ще си прав[smilie5]

Преди време имаше тема за "Нагло фотографче в Студентски град", още по преди за непоканен фотограф на чужди сватби с претенции за авторство на кадрите...

Както беше споменато по-горе в темата, демокрацията е не само права, но и известни задължения и отговорности, моля позамислете се малко.


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   25-06-20 12:32

Преди малко и депутатите се обявиха за малтретирани от медиите и папараците, защото РЗИ-София е започнала по фото и видеоматериали да издирва тези, които не са носили маски тия дни в парламента и да им раздава глоби. Какво доживяхме!!! [smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   25-06-20 13:20

Време беше да ги цакнат и тях, барабар с бойкича и ревливият Тити Червеният светофар [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   25-06-20 13:46


Демек ако снимаш ББ или Тити без тяхно разрешение - фотографа е агресор.

Ако снимаш жепеец - жепееца.[smilie5]

Равноправие откъдето и да го погледнеш. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   25-06-20 13:46

Момчето просто е трябвало да закачи едно GoPRO на шапка или шлем. Така нямаше да има видео и тема тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: nislon   
Дата:   25-06-20 14:13

... щото е без маска, някой от Свидетели на коронавируса да не го докладва, затова [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: petervassilev   
Дата:   25-06-20 14:33

Ние се опитваме да разглеждаме конфликта във фотографски аспект, естествено, но в случая става дума за типична неразумна ориенталска реакция от страна на барабата, която е характерна за някои пустинни зони на планетата.

Заради късия си фитил и вероятно заради липсата на служебни указания какво да прави в подобни ситуации, жепеецът може да загуби работата си и да се влачи по съдилища. За съжаление, това са обичайни реакции и развития, типични за ориента. Първо се вади нож "Този ли ще ми каже/ще ме снима!", след това извинения, сълзи, оправдания за липсата на сдържаност. Типичен нисък праг на афектация и липса на няколко дълбоки вдишвания, преди да реагираш войнствено [smile] .


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   25-06-20 17:36

А може и ракиите да са му били вече в повече[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: philip   
Дата:   25-06-20 19:00

Депутати артисти и пр. публични личности са избрали съдбата си да бъдат на показ. НО, отговорност на снимащите (не само на редакторите) е какво ни показват, както бе споменато и по-горе в темата! За съжаление в днешно време в търсенето на сензации и популярност (инспирирано и от медиите) доста се прекалява.

Едно е да търсиш сензация, друго е да я провокираш, както в случая.

Добре би било в този кратък живот, на тази избрана планета да се стремим да бъдем човеци, а не просто хора...


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: s_l   
Дата:   25-06-20 19:20

Мисля, като Petervassilev.
Все пак има и друго. Ние не можем да правим забележка като нормални хора - мое наблюдение. Гледах видеото и си мислех как бих постъпил аз..

Ако бях аз, и от влакчето ми махне човек и каже нещо от рода - "моля не снимайте/господине, не снимайте!" - веднага свалям камерата. Обаче, ако от преминаващото влакче ми викнат- "кво снимаш вее!!" - пердполагам щях да направя като потърпевшия. Щях да го провокирам докато той реагира необратимо, а после да си търся правата и да искам този човек да си плати. Правени са ми забележки в живота и когато са от този тип, винаги водят до колизия.

Сега обаче ще дам и обратен пример:
Вчера отивам както обикновено да си купя кафе. Аз съм единствен клиент, но влиза някаква госпожа. Няма маска, няма дистанция. Направо ми се навира в ....
Викам и - " г-жа, ще се целуваме ли"
Тя като почна - много се вбеси..говореше разни няща половината не ги разбрах щото гледах кафето да е двойно..

После излизайки си викам:
Гледай сега - къде ти е акъла да и казваш "ще се целуваме ли?!"
Да и бях казал просто - Г-жа, моля спазвайте дистанция" - повече имах шанс да получа това което искам, ама не - реагирах първосигнално, сметнах че агресията и е насочена към мен. Както казва колегата - "нисък праг на афектация".
Та така, надявам се поне няколко човека да се замислят над това..
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   25-06-20 20:15

А бе не е много сигурно какво щеше да получиш.Можеше да чуеш лекция как вирус няма, как Бил Гейтс такова, пък петджито онакова и че на нея и е през ... за твоята дистанция, здраве, щаб и международно положение.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: s_l   
Дата:   25-06-20 20:23

Ами една моя приятелка казва " така не стана, знчи ще сменя подхода" Е аз не можах но..

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   06-04-21 21:06

След почти едногодишни съдебни разправии, барабата-алкохолик-побойник е осъден - подробностите утре[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   07-04-21 09:33

Та така - побойникът е платил 700 лева обезщетение на бития фотограф и е възстановил разноските по делото в размер на 400 лева. Побойникът бил завел ответен иск, че е сниман и е с нарушени права, но съдът е отхвърлил иска. По тревожното е, че висшият "ешелон"[smilie18] на жепейците явно също не е бил наясно със собствените си права и задължения. Дадено е "становище" чак след присъдата[smilie10][smilie10][smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   07-04-21 10:33

Няма данни жепейството да е страна по делото, пък и случката не е в тяхната компетентност. Да бяха искали становище от някой таксиджия?

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: dtangelov   
Дата:   07-04-21 10:36

Висшия ешелон на жепейците, както и всеки друг виш ешелон, посто е жертвал редовия си служител, който макар и по най-тъпанарския начин се е опитал да спази, вероятно противоречащите си с други закони, служебни инструкции.


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   07-04-21 11:28

asahi написа:

> Няма данни жепейството да е страна
> по делото, пък и случката не е в
> тяхната компетентност. Да бяха
> искали становище от някой
> таксиджия?

Ако прослушаш аудиото след сблъсъка, ще видиш колко не си прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   07-04-21 11:37

Сега на "туриста" ще му поникнат крила и някой ден ще срещне истински побойник [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   07-04-21 11:55

Ако трябва да се прави справка мястото е папките на делото.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: OIM   
Дата:   07-04-21 12:36

Тъкмо гледах в ютюб - руски блогери , '' Житуха тв ''
Влязоха в златарски магазин и снимат стоката , собственика се паникьоса , забранява им да снимат и извика полиция
Дойде полицията и обясниха на собственика че магазините са обществено място и всеки може да снима какво си иска вътре ...
Такива работи


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: penco   
Дата:   07-04-21 13:39

написа:

> Сега на "туриста" ще му поникнат
> крила и някой ден ще срещне
> истински побойник [smilie3]
>
Пожелавам му го на подобен екземпляр...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   07-04-21 17:12

Интересно, що не пожелавате нищо на авторите на безбройните снимки от родопската теснолинейка, та даже стигат и до първа страница? Как пък там няма ни един набит щракач? Или около тая забравена от бога гара Бъзовец е оформена нова тайна военна зона, все още необявена в публичното пространство. Ма не виждам ни бодлива тел, ни картечни вишки, ни "Ахтунг минен"[smilie18][smilie18][smilie18]



Публикацията е редактирана (07-04-21 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: aab72aab   
Дата:   07-04-21 17:42

Справедливостта възтържествува! Браво на човека, че не се е отказал да си търси правата до край. Колкото до 110 килограмовите- аз съм 170 см. 88 кг., но знам, че окото ти е толкова незащитено колкото и на едно дете. Има и други места, които 110 килограмовия ще извади късмет ако остане жив, защото тези точки е по-лесно да убиеш човек отколкото само да го заболи. Обаче винаги е по-добре да се обърнеш и да си тръгнеш, отколкото да лежиш в затвора за убийство на 110 килограмов, па макар и при самоотбрана. Ама това е друга тема на разговор. [beer]



Публикацията е редактирана (07-04-21 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Raffito   
Дата:   07-04-21 21:00

Вижте как принцесата на Дания води децата си на детска градина...

https://scontent.fpdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-0/p526x296/170272830_2901913060086684_3581049930536...



Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   08-04-21 00:53

Я да го направи в България?

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: ombre   
Дата:   08-04-21 10:25

То зависи на кого ще попадне. Тоя железничар със сигурност ще отнесе кютека при положение,че попадне на точния човек....:)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: dtangelov   
Дата:   08-04-21 12:23

Не се радвайте толкова на цялата тази простотия.
Това, че е туриста е спечелил делото и е осъдил техен колега, а ръководството им не го защити само ще ги озлоби и предизвика омраза към всички туристи (те висшето си ръководство мразят отдавна).
Железничарите са поне по двама и вече при спор ще почват с щангите като най вероятно след това цялата техника от телефони и апарати случайно ще падне на релсите и машината ще мине върху нея.
Това ли искаме и кому е нужно всичко това?


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: mmjm   
Дата:   08-04-21 13:13

dtangelov, Прекалено апокалиптична картина описваш. Смущава ме бабаитлъка на част от съфорумниците ни ще му извадя окото, ще го лежа, като човек, не е попаднал на подходящия човек и т.н. В живота не става баш така, дори доста често борбените вадачи на очи попадат на тромави хипопотами, които удивително чевръсто успяват да смачкат и героизма и самочувствието на скокливите си противници. Ако тръгнем по тази пътека, къде ще стигнем? Да присъдата в случая е справедлива, но дали наистина трябва да упрекваме железничарите, които са изпълнявали остарели и неадекватни заповеди? Вместо да търсим конфронтация, не трябва ли да опитаме да влезем в обувките на човекът стоящ с/у нас, да опитаме да изясним проблема като хора?

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   08-04-21 14:36

Интелигентните хора не стигат до конфликти. Няма заповед железничари да влизат в саморазправа със снимащи туристи. Имат си транспортна полиция, която е в правомощията си да урежда такива ситуации. Тя пък, от своя страна, може да ползва сила и помощни средства само в необходимия обем за да постигне целта си. Максималната цел може да бъде спасяване на човешки живот, по-ограничените цели са предотвратяване на изпълнение на престъпление или задържане при отказ да се изпълни полицейско разпореждане. Правораздаване и възмездие - в никакъв случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   08-04-21 15:29

mmjm написа:

> ...но дали наистина трябва да
> упрекваме железничарите, които са
> изпълнявали остарели и
> неадекватни заповеди? Вместо да
> търсим конфронтация, не трябва ли
> да опитаме да влезем в обувките на
> човекът стоящ с/у нас, да опитаме
> да изясним проблема като хора?

1. Цитирай остарелите заповеди ако обичаш, че не ми се рови в нета.

2. Аз не видях нормален човек да върви срещу туриста. Виж, пиян и самонавиващ се австралопитек, да. За съжаление, такъв първо трябва да бъде обезвреден преди той да е наранил някого и после вече да му се задават въпроси и да се мисли за изясняване на ситуацията. Ясно се вижда, че след него върви друг биткаджия с щанга. Определено не приличаше на миротворец от сините каски[smilie18]



Публикацията е редактирана (08-04-21 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: ombre   
Дата:   08-04-21 15:36

mmjm, понеже цитираш и изречение от моя пост да поясня: Принципно си прав за това което си казал,аз имах в предвид,че този железничар много нахъсано тръгна към снимащия и го преби. Това ли е начина? А иначе, това което исках да кажа е, че този хубаво налита на бой,но нямаш представа другия какъв е, и дали няма да отнесе той боя. Има хора тренирали бойни спортове, където ще му направят главата мека, на секундата, ако не за друго то поне заради агресивното му поведение. Има и нещо друго. Минаха мутренските времена ,където с бой се решаваше всичко. Сега си има съд,по бързата процедура и го лежиш ,или му плащаш яко кинти. Железничара го е отнесъл и следващия път ще си помисли. Още повече,че по тв-то нон стоп дават за такива хора осъдени за подобни постъпки. И на мен ми е идвало,а и не само на мен вярвам,да се саморазправяш с разни идиоти по улиците, но след това го отнасяш ти и си седиш на задника. През 90-те не беше така,но нещата се промениха. А и защо го бие? Снимал,това примитивно поведение на Ганьо не е оправдано по никакъв начин.

Лично мнение.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: mmjm   
Дата:   08-04-21 15:44

А аз освен въпросния австралопитек, видях и действия провокиращи конфликт от страна на туриста. Подигравателен смях, демонстративно насочване на телефона към вече афектирания и както казваш самонавиващ се човек, все неща, които можеха да бъдат спестени и конфликта избегнат. Да предизвикаш конфликт с видимо агресивен индивид е меко казано глупаво и по никакъв начин не показва интелектуалното ти превъзходство над австралопитека.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: ombre   
Дата:   08-04-21 16:14

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   08-04-21 18:06

"Автор: mmjm
Дата: 08-04-21 15:44
...Подигравателен смях, демонстративно насочване на телефона към вече афектирания и както казваш самонавиващ се човек, все неща, които можеха да бъдат спестени и конфликта избегнат."

Укорително, но не и подсъдно. При по-сериозен анализ може да се докаже, че жепеецът е планирал престъплението и поведението на жертвата не е могло да го възпрепятства в намеренията му. Очаквам, че съдът е взел това предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: mmjm   
Дата:   08-04-21 19:39

„Укорително, но не и подсъдно." Затова и не е осъден той, а жп-еца. „При по-сериозен анализ може да се докаже, че жепеецът е планирал престъплението и поведението на жертвата не е могло да го възпрепятства в намеренията му. " Това вече са глупости. Да се твърди, че планираш по време на работа някой да те снима и съответно ти ще го нападнеш е несериозно, а и недоказуемо.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: penco   
Дата:   08-04-21 20:07

написа:


> Имат си транспортна полиция, която
> е в правомощията си да урежда
> такива ситуации. Тя пък, от своя
> страна, може да ползва сила и
> помощни средства само в
> необходимия обем за да постигне
> целта си.


Такава структура от 7-8 години вече няма.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »