Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Гимбъл в комбинация с D750
Автор: menton   
Дата:   01-06-20 13:20

Интересувам се някой дали е ползвам 3-axis gimbal в комбинацията с D750 + обективи 24-70 и 16-35, има достатъчно информация за теглото, но мен ме интересува кой от новите модели позволява правилно балансиране без да опира, примерно визьора в задната ос с въпросните обективи?

Отговори на това съобщение
 Re: Гимбъл в комбинация с D750
Автор: vinse   
Дата:   03-06-20 07:41

Трудно е да определиш дали визьора няма да опре. В зависимост от това колко е по-тежък обектива спрямо тялото трябва да балансираш/изнасяш по- назад апарата и от там визьора може да опре.
Ако искаш да си сигурен, че няма да опре то просто си взимаш гимбал, който надскача с много теглото на системата ти (примерно може да носи 3кг) и тогава не би трябвало да те притеснява това

Отговори на това съобщение
 Re: Гимбъл в комбинация с D750
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-06-20 09:54

Трябва ти високия клас, не толкова заради теглото колкото заради размерите на люлката. Д750 е голяма камера и обективите не са дребни - голяма люлка, за да не опира. Crane 2, Ronin-S, ... нещо такова. Не виждам смисъл да се снима видео с тази камера и тези обективи предвид това, че почти всяка кропка безогледалка е по-добра за целта, но щом си решил така да е :).

Отговори на това съобщение
 Re: Гимбъл в комбинация с D750
Автор: menton   
Дата:   03-06-20 10:59

Благодаря за съветите.

Simbon4o - "Не виждам смисъл да се снима видео с тази камера и тези обективи предвид това, че почти всяка кропка безогледалка е по-добра за целта, но щом си решил така да е :). "

Интересни заключения :)

Отговори на това съобщение
 Re: Гимбъл в комбинация с D750
Автор: hose   
Дата:   07-06-20 00:12

тази дилема - ФФ срещу безогледален кроп и аз я имам, най-вече заради фокуса... за това направиха 780, уж, макар че за мен не е много оправдан ъпгрейда.., зависи де... но ако основно видео се снима, наистина ДСЛР е по-неудобен

Отговори на това съобщение
 Re: Гимбъл в комбинация с D750
Автор: freestyler   
Дата:   07-06-20 22:05

Моза Еър ако намериш някой да го продава. Новите модели не стават за тежки светлосилни зумове.

Отговори на това съобщение
 Re: Гимбъл в комбинация с D750
Автор: lord_kik   
Дата:   07-06-20 22:47

Предлагам Moza aircross 2 ако има желание да се свърже с мен,цената е доста добра,а ползван около 2часа максимум.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »