Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 D7100 - смяна/ъпгрейд обектив
Автор: dinkish223344   
Дата:   21-05-20 11:35

Здравейте!
От известно време използвам NIKON D7100. В даден момент, след доста проучване по форуми/сайтове/DXO и тн. , си взех обектив NIKKOR 35mm f/1.8G. Честно казано бях доста приятно изненадан от качесвото на тази комбинация и най-вече в остротата при портретни, и не само, снимки. Естетвено това е през призмата на любител, който няма много широка база за сравнение.
За моите стандарти и нужди, качеството на снимките с този обектив, са ми напълно достатъчни. Единственото, което ми липсва тук е ограничението от дължината при пейзажни снимки или в по-тесни пространства, когато не мога да извършвам "крачен" зум/кадриране.
Идеята на темата ми е, евентуално съвет за варио обектив, който да се доближава до качеството на изображение на 35-цата.
Като цяло проучванията ми показват, че в моята бюджетна рамка(до 1000 лева) вариантите са описаните по-долу, като съм ги степенувал по цена и евентуално качество. Не съм посочил модели на Никон, тъй като по-острите обективи са доста скъпи(оповавайки се на статистики, предимно)
1. Sigma 18-35 1.8 ( трябва да се явява, като ъпгрейд, с известни рискове за калибрацията). Тук се чудя дали си заслужава и дали имам нужда от такъв обектив.
2. Sigma 17-50mm F/2.8 EX DC OS HSM ( известен компромис с някои параметри)
3. Tamron SP 17-50mm f/2.8 Di II VC LD( компромис, но предвид цената, може да е като добавка на 35-цата)

Благодаря за отделененото време. Извинявам се за дългата тема, касаеща, може би, морално остаряла техника.

Отговори на това съобщение
 Re: D7100 - смяна/ъпгрейд обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   21-05-20 12:06

Изброените са ок без Тамрона с VC (правилно е поставен на последното място в списъка), Сигмата 18-35 може да се наложи корекция някаква...
Ако стабилизацията не е фактор, може да се види Токина 16-50/2.8-500-550лв
Токина 14-20/2 вече е на цена малко под 1000лв и това е отличната опция за модерен, светъл, достатъчно широк обектив. Тъкмо ако има надграждане към 7200/7500 може да се ползва и след това.
35/1.8 е базов обектив, светъл за Никон. Бих го заменил със Сигма 30/1.4, по-старата или по-новата версия. След проба.
Също бих погледнал Сигма 17-70/2.8-4 OS като обектив с малко по-голям обхват.
Teхниката не остарява почти. Излизат просто по-нови модели.

Отговори на това съобщение
 Re: D7100 - смяна/ъпгрейд обектив
Автор: Yog   
Дата:   21-05-20 13:13

Аз имах Sigma 17-50mm F/2.8 и не бях нито впечатлен, нито разочарован. За бюджетен обектив беше ОК. Ползвал съм 18-35 и това е много по-добър обектив. На 1.8 е по-остър, отколкото Сигма-та на 2.8. Недостатъкът е, че е ограничаващ като дължина. Това е под 2х зум, въпреки че е големичък. Но ако гониш качество на изображението, 18-35 твърдо е най-хубав от изброените.

Отговори на това съобщение
 Re: D7100 - смяна/ъпгрейд обектив
Автор: i59   
Дата:   21-05-20 14:23

Никора 17-55/2,8 поне за мен е доста добър /тежичък е /.Втора употреба влиза в бюджета .


Отговори на това съобщение
 Re: D7100 - смяна/ъпгрейд обектив
Автор: lord_kik   
Дата:   21-05-20 14:25

Сигмата е страхотен,но трябва да се тества ЗАДЪЛЖИТЕЛНО,а също варианта е продаваш тази 35ца и вземаш кропската ДХ версията и остават пари за Токина 11-16 или някой друг широк за кропка.

Отговори на това съобщение
 Re: D7100 - смяна/ъпгрейд обектив
Автор: dinkish223344   
Дата:   22-05-20 14:19

Благодаря за препоръките. С Tokina не съм достатъчно наясно и може да попрочета малко и за техните варианти.

Отговори на това съобщение
 Re: D7100 - смяна/ъпгрейд обектив
Автор: nikolaynikolov194   
Дата:   22-05-20 14:40




dinkish223344 написа:

> Благодаря за препоръките. С Tokina не
> съм достатъчно наясно и може да
> попрочета малко и за техните
> варианти.


Имам една Sigma 17-50mm F/2.8 EX DC OS HSM за продаване и все се каня да й кача снимки в базара... Никакви забележки и драскотини по лещите.. От 1-2 месеца не съм я ползвал въобще. Нямаш ли някой познат да я пробваш. Аз като цяло съм доста доволен от тази сигма, но ако имаш финансите вземи 18-35. Снимах известно време и с него и си е направо супер. Не се наложи и никакви корекции на фокуса с моя Д7200..

Отговори на това съобщение
 Re: D7100 - смяна/ъпгрейд обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   22-05-20 19:33

Tokina 14-20/2 и 35/1.8 остава- това е достатъчно добро покритие. Иначе 18-50, 17-50 някакси е като общ светъл обектив и нищо повече.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »