Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: kes   
Дата:   18-12-20 22:45

Очевидно бъдещето принадлежи на безогледалните фотоапарати.
И тъй като ми предстои ъпгрейд се заинтересувах от безогледалните камери понеже всички казват, че превъзхождали огледалните по отношение на фокуса.
Имам един въпрос обаче, за който няма достатъчно информация и това е че въпроснике камери често забивали. Т.е. функционалността замръзва без предупреждение и трябвало камерата да се рестартира, че дори и да се вадят батериите.
В ю-тубе попаднах на едно такова изявление за Sony a9 с 200-600/f6.3
И цели три за Canon R5 и R6 с новия 100-500/f7.1 независимо че камерите са все още нови.
Някой ползва ли такива камери с дългофокусни обективи да сподели впечатления?

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: leo34   
Дата:   18-12-20 22:52

Ползвам R6 вече към два месеца, но с обективи до 135мм. Не съм имал никакви проблеми. А автофокуса супер точен и знае къде да фокусира обикновено (интелигентния) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-12-20 10:12

R6 съм ставал свидетел как забива няколко пъти по време на сватба. Колежката и беше нов и малко се напрегна. За R5 не знам, но 6цата си забива от време на време. Не е до обектив, не е и само на снимки или само на видео. И онлайн има доста репорти по темата. Може да са кофти бройки...

За А9 не съм чул за такива неща, не повече от останалите А7ци. Случало ми се е да забие А7ца, но проблема сам си го причинявам като използвам аксесоари от други фирми (аф адаптери, силно китайски обективи, батерии и т.н. Но е рядко, не съм чувал за проблеми при използване на нейтив аксесоари.
Плюс е и сервиза, че е супер адекватен за сони.

Ако си на канон и имаш обективи - вземай канон. Ако ще пазариш всичко от 0та е малко трики избора. Специално за диви животни и спорт (понеже гледам дълги обективи се гледат) аз бих избрал сонито. Канон имат предимство при АФ за снимки (по-умен е при намирането на животни) поне за момента и има страшно много евтини обективи втора ръка, които ще работят без проблеми. За видео обаче сонито е по-надеждно.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: krassi04   
Дата:   19-12-20 15:24

Кес,аз ползвам А7м3 с 200-600/6,3 почти 1 година и нито един път не ми е забил.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: leo34   
Дата:   19-12-20 15:29

С R6 за два месеца съм направил минимум 10к кадъра, не е забивал нито веднъж. Може би е до бройка или късмет.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: Mogila   
Дата:   19-12-20 16:36

R5 не ми е забивал нито веднъж до момента.
Ползвам обективи до 200мм включително Сигми. Фокусът е страхотен.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: Джъмбо   
Дата:   19-12-20 17:31

еле пък ако ги треснеш с инъ тислъ как се забиват...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-12-20 19:31

За R5 и аз нямам инфо да забива, но 6цата има доста оплаквания. вероятно ще го оправят. На 3тия фърм излязъл за тази камера не беше оправено обаче. И не мисля, че е свързано с обективите, репортите бяха предимно с широки обективи.


Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: kes   
Дата:   21-12-20 01:18

За R5 го твърдят уайлдлайф влогърите Уил Гудлет от ЮАР и Марк Смит от Флорида.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: serjy   
Дата:   22-12-20 06:11

Баааго, с Олимпус съм вече 11 години и нито веднъж не ми е забивал фотоапарата [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: kes   
Дата:   22-12-20 15:11

Къде ще сравнявате Олипуса с флагманите на електронната индустрия. Топ фотоапаратите са като формула едно, изцежда се максимално от новостите в техниката, и като всяко състезание винаги има такива, които не финишират заради прегрели двигатели или нещо друго :)
Предполагам, че заснемането на диви животни натоварва до краен предел способностите на камерите. Честа смяна на три вида следящ фокус зонов разпознаващ движение, разпознаващ глава или око и точков.
Предполагам, че Сони забиват по- малко, защото те изначало са си разчетени да запецват, като се натоварят и това не се брои за забиване. Например, като се напълни буфера, докато не се разтовари, Сонито става неизползваемо.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: keri-di   
Дата:   22-12-20 15:48

""Къде ще сравнявате Олипуса с флагманите на електронната индустрия.""
Mмм,да-друго си е да мъкнеш пет кила тръба + три кила статив?
Ако не друго,поне е по-престижно.[smilie5]
https://www.youtube.com/watch?v=X6Eyl2MNxGc

Та кой е болида във случая?Май,че е Олимпус!



Публикацията е редактирана (22-12-20 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: ss_sgp   
Дата:   22-12-20 16:41

Къде бутате съпунерките Олимпус при големите батковци [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: krassi04   
Дата:   22-12-20 17:18

Кес,от моя опит със Сонито,мога да споделя че не е точно така.Когато снимам на дълга серия, примерно 10-15 секунди спирам за малко да поеме буфера и пак продължавам.Важно е картата да от най-висок клас,за да може да поеме скоростно снимките.Да има забавяне но за няколко секунди в най-бърз режим имаш 40- 60 снимки а при а9 може да стигнат150.


Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: keri-di   
Дата:   22-12-20 18:13

През последните година-две,"сапунерките"таковат мамата на големите батковци и редовата физика,и правят "големите батковци" все-по ненужни и ненужни![smilie5]
https://www.eoshd.com/news/fuji-gfx-100-loses-to-huawei-p40-pro-plus-smartphone-for-dynamic-range/

Така,че за общ план-телефон!А за wild life M 4/3+новите АI програми за обработка са повече от достатъчни!!!
А на който му се мъкне "голям батко" с огромна тръба,за престиж-проблема си е негов!
Когато Фотографа знае какво прави,и как да го направи,се получава това:
https://www.youtube.com/watch?v=Fhk-QUnVJTE&ab_channel=AndyRouse

[beer]



Публикацията е редактирана (22-12-20 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: Yog   
Дата:   22-12-20 18:49

kes, за да получиш отговор, който би имал някаква практическа стойност, този въпрос трябва да го зададеш сигурно на 2000 фотографа и после да систематизираш данните. Дори някой да ти каже "Да, забива ми камерата", каква информация ти носи това? Може да си е купил тъпа, китайска батерия, както правим всички. Може камерата да не се разбира с точно тоя модел SD карта или куче-марката преходник за обективи "с автофокус" от Алибаба. Може да са десет неща и това за един конкретен човек и неговата конкретна камера. Иначе аз мога да ти дам доволно дълъг списък. В последните 3 години си купих Panasonic GX80, Olympus M10 II, Olympus M1 II, Nikon Z6, Sony A7R III. С всяка една съм направил поне 3000 снимки, освен Сони-то, което купих наскоро и в пандемичните времена не снимам толкова с него. Нито една не ми е забила нито веднъж. Което не значи абсолютно нищо. Някой може да е ползвал камера от изброените и да му е забивала през ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: Mogila   
Дата:   22-12-20 21:04

kes топ-фотографите използват в повечето случаи доста стара техника.

За да получиш актуален отговор, трябва да зададеш въпроса си в някой форум от нормална държава, където много хора ползват тази техника и то интензивно. Тука са само сиирджии, които градят мнението си само от ютубъри и платени тестери.



Публикацията е редактирана (22-12-20 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: hotsnail   
Дата:   23-12-20 00:43

има хора дето снимаха и с олимпус диви животни. Следя един човечец във Великобритания. Дава някои идеики. Нe че разбирам нещо ама поне ми е забавно. Явно се справят Олимпусчетата. Имат доста по-добри затвори от другите камери. Може би R5 и А9 се доближават, ама онова прави 30-40 кадъра в секунда. Еквивалент на 600мм е съвсем лек......малкия сензор има предимства.

Ама то вече Олимпус няма. Нали продадоха на ликвидаторите. Вярно пуснаха много яки неща на края. Май един супер як обектив за пилци. Изкараха и яка камера наскоро. Ама как да даваш тия пари за система, дето не ясно на къде ще хване. Ако бяха прeдали щафетата на DJI или Xiaomi щях да съм доста сигурен в успеха на начинанието. Сега за разлика от предни години си мисля, че м43 има бъдеще заради DJI, но може би няма да има фотоапарати.

По темата ползвам А7-ците от 2013. Не ми е било проблем забиване. Добре си снимат. А9 не съм използвал и за туй не писах до сега. Не вярвам да забиват. Те на оригиналния А9 вече 7-8 софтуерни обновяваия големи му правят - и да е забивал преди, вероятно са го оправили. А9 2-ката е просто по-удобна за професионално ползване камера - портове, връзки, WiFi функции - за спортни фотографи е направена да е супер удобна.

200-600 е много харен обектив от по-евтините. Той е фиксиран на размер и е малко странно, но мисля мъдро решение. 100-400 например се разтяга и влиза в малка раница. 200-600 трябва по-голяма раничка да вземеш, но не е тежък. 100-400 може би е една идея по-висок клас като оптика и фокус. Ама 400 и 600мм базуки са високия клас оптика и като сравняваш снимки някак се вижда....

Като ти се напълни буфера на по-новите Сонита няма проблеми. Просто изчакваш няколко секунди да освободи място. Може да си цъкаш повечето настройки през това време. На по-старите модели доста от опциите не можеха да се сменят, докато чисти буфера. Ти като гледам не си се засилил за втора ръка А7р2 или по-старо. Буфера на А9 до колкото знам е над 200 кадъра т.е. 10 секунди на 20к/с. А дори и най-старите Сонита просто забавят при препълване на буфера и продъължават да снимат. Не е било никога нужно да чакаш целия буфер да се изчисти. Важните настройки за снимане като бленда скорост, исо и позиция на фокуса винаги са ми работили, докато чисти буфера (На А7р2 камерата винаги чистеше буфер - щото пише на бавни карти, а файловете са големи по 80МБ и имаше 5-6 ФПС...та редовно гледаш по минута как празни буфер)

R5 пише на доста бързи карти и може би ще чисти по-добре. Мен ме притеснява при Канон че все още са второ поколение камерите и ще има някои странни неща. От друга страна Канон вече 100 години правят камери, все са се научили.....

ПП За любителско щракане на пилета много хора със Сони тия дни налитат на новата Сигма 100-400. Лека, евтина, малка и явно със сносна оптика. Не съм виждал много резултати от нея пускани, но доста хора по западните форуми се интересуват от нея и си я купуват. Ще видим, като почнат да валят повечко впечатления.



Публикацията е редактирана (23-12-20 01:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: hotsnail   
Дата:   23-12-20 16:38

Olympus нямат спирка ... нов фърмуер за снимане на птици...

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледални забивки SonyA9/II vs Canon R5/6
Автор: kes   
Дата:   11-04-22 01:36

Сдобих се с R6 и от опит мога да кажа, че ми заби няколко пъти. Възможно е да е било от напрежение между тялото и обектива.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »