Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: Mrockerkata   
Дата:   11-02-22 22:10

Мога ли да помоля АДМИНИТЕ, да ЗАБРАНЯТ използването на ПЛЮСЧЕТА като КОМЕНТАР под снимките........! Някак си, ужасно грозно е да ,,коментираш" слагайки....ПЛЮСЧЕТА!


Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: GenaDP   
Дата:   11-02-22 22:21

И кво искаш да ти слагат? Хиксчета? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: bogdanov   
Дата:   11-02-22 23:01

Mrockerkata, ако знаеш с колко болни хора трябва да се занимават тези хора, ще им спестиш този товар!

Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: Slivenski   
Дата:   11-02-22 23:41

Преди 15-20 години плюсчетата, хиксчетата, удивителните и всички останали знаци бяха начин да се "обозначиш", че си гласувал за дадена снимка, за да ти върнат гласа. [smilie5]

Дори аз съм го правил - рядко... [smilie18]

Вече не знам на кого му пука за тия простотии... [smilie5] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: deerstalker   
Дата:   12-02-22 00:47

Освен да забранят ?! и @.
Добре ще бъде въведат като вариант за гласуване, освен "злато" и "сребро", и "за нищо не става"..

Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: mihalo   
Дата:   12-02-22 03:35

"+" е = "++" = "++++" = "!" = "!!!" = "Супер!" = "Чудна!", "Харесвам!", "Уникално!!!", и т.н. ....

Когато най-много ме мързи пиша едно "Браво!" :) Ама то не е по-настрани на уравнението ми по-горе :)))

Иначе, гледам да кажа някоя добра дума на автора в едно-две изречения поне. Всеки има нужда да бъде подкрепен колкото и безкомпромисно той да изглежда.

П.П. Темата с оправянето на света по собствен модел, въпреки всичките натрупани доказателства от историята.. и на войните... няма логика, ама си е съвсем на дневен ред още.

Шегувам се! [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: asahi   
Дата:   12-02-22 09:12

Aко няма плюсчета и удивителни полето за коментари ще остане празно.

А бе, много се прекалява с тези удивителни! Народът станал много експресивен и думите са недостатъчни да отразят емоциите му.
"Продавам акордеон! Перфектен!!! Не издава звук !!!!!"

Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: cubanos   
Дата:   12-02-22 11:35

Напълно подкрепям и ме дразнят много отдавна, освен това малко хора разбират и какво означават. За мен това е неуважение, или коментираш както трябва или щом не ти се губи време не го правиш.

Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: asahi   
Дата:   12-02-22 13:00

Що да е неуважение? Толко си може човекът. Напира го отвътре, ама думите не идват.

Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: ghostbuster   
Дата:   12-02-22 22:37

+++

Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: mihalo   
Дата:   13-02-22 04:12

Автор: asahi
Дата: 12-02-22 09:12

Aко няма плюсчета и удивителни полето за коментари ще остане празно.


Точно на това се надявах, да доведем идеята до двете крайности та да се види, че никой няма как да отдели толкова време, че да сподели по-подробно...

Това, че аз съм избрал да огранича периметъра си до онова което ми харесва да коментирам... ами пропускам много други стойностни неща.


Начи, в този ред на мисли, както се казва - "Направи добро!"... може и грозно плюсче да е, но отде да знаш дали това не е капката вода за семенцето.

Ооопс! Не съм поет! Щото малко така се получи накрая с метафората.


Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: CDman   
Дата:   13-02-22 09:28




Отдавна се чудя защо не сложат емотикони в коментарите.

Доста по-изразителни са:

[smilie24] [smilie24]
[cool] [cool] [cool] [cool]
[smilie23] [smilie23] [smilie23]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: CaptureTheMoment   
Дата:   13-02-22 10:15

Подкрепям темата! На мен също никога не ми е било приятно да видя такъв вид коментари под снимките ми... Смятам, че когато човек гласува за определен кадър, който му е харесал, може да бъде по-полезен, изчерпателен с две-три искрени думи.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: ib   
Дата:   13-02-22 10:52

И все пак - каква е разликата дали има два "плюса" или две "удивителни"? И защо точно плюсчетата ви дразнят?

Всеки би трябвало да може да пише каквото намери за добре, стига да е в рамките на добрия тон и да е по правилата на сайта.


Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: KDDSTAR   
Дата:   13-02-22 11:29

Към "злато" и "сребро",да се добави "за нищо не става" или "кич".Тогава,особено в "голо тяло"ще изчезне простотията.

Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: asahi   
Дата:   13-02-22 11:53

"За нищо не става" или "кич" можеш да го отразиш в коментарите и ще тежи повече.

Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: uri64   
Дата:   13-02-22 11:56

Ако има нещо по-малоумно от плюсчетата и утивителните, то това за мен е “ЧПС!”.


Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: hotsnail   
Дата:   13-02-22 13:19

Юри, ЧПС е смислено да има ако не влизаш всеки ден. Току виж не разбереш, че си станал известен.

Плюсовете и удивителните имат за цел да привлекат вниманието към профила на поставящия ги. Един вид - "този тип фотография много ми допада. Харесвам какво сте направили с конкретния кадър. Може ли, да отделите минута за оценка и коментар на моите неловки опити.".

Разбира се, може да се тълкува и като - "почеши ме, за да те почеша. Само така в синдиката на гласуващите фотографи ще достигнем до 200 точки Б. Защо да се залъгваме, че има меритокрация. Защо да правим красиви снимки. Дай тука да раздадем базово по 200-300 точки в профсъюза."

Ако го пишеха на български щеше да е по-интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: ninikolov   
Дата:   13-02-22 13:20

Да, това ЧПС е наистина нелепо. Отне ми доста време да го разшифровам.
Иначе за коментарите: плюсове и удивителни наистина дразнят, защото се ползват основно от 4-5 човека с по 10-12-15 000 коментара, които го превърнаха в гадна традиция. Аз лично като ги видя тези имена въобще не ги чета, независимо колко дълбокомъдри мисли ще пропусна. Един плюс от автор, който ценя, значи много повече за мен от хвалебствени многословни излияния и въобще не се сърдя, че някой не е отделил няколко минути от времето си да изкаже възхищението си от "безценнния" ми шИдьовър. Айде нЕма нужда. Като цяло знам къде съм горе-долу и един + от точния човек често пъти ми дава много повече кураж да продължа натам, където съм се запътил от стотици точки, излияния и дитирамби от сульо и пульо, дето само през последните 2 минути са написали още 30 пъти абсолютно същите безмислени хвалби под 30 други снимки, нямащи нищо общо нито като тема, нито като качество.
Не админите могат да решат проблема. Ние можем. Просто игнорирайте тези типове с масовите плюсчета и те ще си идат сами. Няма друг начин. Тия хора са тук заради вниманието на другите. Фотографията в общия случай няма нищо общо. Отнемете им вниманието и те ще идат да го търсят другаде. Иначе ще стоят тук, та ако ще експертна система за коментарите да се сложи.


Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: Slivenski   
Дата:   13-02-22 14:43

Какво е ЧПС, че съм пил две ракии и не ми се мисли... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: ninikolov   
Дата:   13-02-22 14:55

Честита първа страница [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: Slivenski   
Дата:   13-02-22 15:55

Автор: ninikolov
Дата: 13-02-22 14:55

Честита първа страница [smilie5]

--------------------------------------


Ааааааа! Е, те тва никога не съм го виждАл под моя снимка... [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: KDDSTAR   
Дата:   13-02-22 19:12

Въобще не тежи.Пробвано.

Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-02-22 20:26

+++++++++++










+++++++++++

Отговори на това съобщение
 Re: За ПЛЮСЧЕТАТА.
Автор: PetarpetroFF   
Дата:   13-02-22 21:07

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »