Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: ombre   
Дата:   02-05-20 15:03

Зеноне за кое да му светне,че не трябва да си купува кропка,или че не трябва да си взима фулфрейм,че така нищо не ти се разбира от поста?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: ZENON   
Дата:   02-05-20 18:27

ДСЛР не трябва да си купува.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: ombre   
Дата:   03-05-20 11:44

Не съм съгласен,има хора,които предпочитат безогледалките,други просто си харесват дслр. Тук няма правилен избор,а предпочитан.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: ZENON   
Дата:   03-05-20 12:01

Няма грижи, парите са си негови. Докато предпочете безогледалка, ще е изхарчил доста, стига да ги има.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: Yog   
Дата:   03-05-20 13:19

Съгласен съм със Zenon. ДСЛР-а не ми дава нищо, освен по-издържлива батерия. Безогледалният ми дава ред благинки. Да, ако вече имам ДСЛР ще си го ползвам. Ако съм събрал обективи за такъв и не искам да сменям цялата система, може. Ама тепърва ако почвам от нула - безогледален.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: ombre   
Дата:   03-05-20 13:32

И двете с-ми имат своите предимства и недостатъци,както и фенове и такива които не ги харесват. Субективното мнение в едната или другата посока ,съвсем не означава,че ако питащия избере нещо различно,ще е погрешен избор. На пазара има от пиле мляко,и шанса да се сгреши е сведен до нула.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: ZENON   
Дата:   03-05-20 14:18

Симо,
през последните 2-3 години, много приятели, които снимаха с ДСЛР, преминаха на безогледалени с-ми, много след мен, макар и да бяха "фенове" на ДСЛР. Хора, които определено са наясно как и за какво да ползват техниката.
Ако е само до това да си "фен" - ОК. Няма лошо. И аз държа един Никомат - чистак-бърсак нов, напълно механичен лентов за кеф. Обаче ако е за снимане, не снимам с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: alext   
Дата:   03-05-20 14:29

Е каква безогледалка ФФ с обектив за 1300лв ще предложат тези приятели, по— добра от Д610 и 50ка примерно . Ако е кроп се намира повече. С неограничен бюджет е лесно. Има поставени условия и рамки от бюджета. Това, че някой си е минал на безогледалка, не значи, че е по- умен от всички останали...



Публикацията е редактирана (03-05-20 14:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: ombre   
Дата:   03-05-20 15:09

Ивайло аз не отричам нито едните нито другите.Не съм фен на никоя марка или с-ма и затова ми е лесно.Има хора,на които нещо не им достига в една или друга с-ма и минават на нещо различно,други просто искат да имат най новото,но не всеки може да си го позволи,и не всеки има нужда от това (демек да извлече най доброто от техниката с която разполага). С много малки изключения ,кадрите които виждаме в форума могат да се направят както с безогледален,така и с дслр,както с кропка,така и с фф, за да разбрем аджеба кое с какво е снимано,трябва да видим екзифа. Да безогледалките са бъдещето,виждаме,че вече всяка марка прави такива камери с малки изкл.от Каникон с разни флагмани като Д6 например,но покупка в този момент на камера от сорта на 610,750,7200,7500,80д,примерно,защо да е лош избор?С какво ще го ограничи снимащия това,че снима с дслр?За мен лично,това,че Сони повлекоха крак с безголедални фф камери,направи останалите много достъпни и това е огромен плюс за всеки,който сега прохожда в материята и не разполага с неограничени финансови възможности.

Желая на автора да купи това което го кефи и което може да си позволи.Камери така или иначе ще се продават и занапред и винаги,може да смени с нещо друго,ако настоящата с нещо го ограничава.



Публикацията е редактирана (03-05-20 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: ombre   
Дата:   03-05-20 15:27

Последния ми пост по темата,предпочитам с дслр кропка да виждам това:

https://photo-forum.net/i/2290061


От колко с безогледален фф това:

https://photo-forum.net/i/2288250



Или иначе казано,ако кадър,който виждаме ни хареса,последното нещо,от което се интересуваме е с какво е правен......[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: Yog   
Дата:   03-05-20 16:49

Чисто обективно, безогледалните камери могат всичко което могат традиционните, като отгоре на това добавят редица неща, които са удобни, полезни и традиционните няма как да предложат.

Сегашният ми апарат може да снима в пълна тишина. Традиционният, ако ще да е най-горния модел произвеждан някога, не може. Е колко да е субективно?

Сегашният ми апарат има стабилизация на сензора и какъвто и обектив да сложа, ако ще да е от 1960г. се превръща в стабилизиран. При традиционните няма стабилизация. Е колко да е субективно?

Това не "отменя" способността на традиционните фотоапарати да правят хубави снимки. Не знам зашо хората изобщо го коментират в този контекст и започват да смесват темите. Какви снимки ще излязат в най-голяма степен зависи от фотографа зад апарата, а не от неговите марка и модел. Това е ясно като бял ден, но не променя грам написаното в първите абзаци по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: lubmiryanev111   
Дата:   03-05-20 17:04

И аз да се УМЕШАМ но като ми кажат безогледалка ми звучи нещо като сапунерка не зная защо лично мнение

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: ZENON   
Дата:   03-05-20 18:02

Yog е казал повечето неща, които си мисля, но основното, макар и да не е главно (с уговорка) все пак е матрицата в тялото.
Няма да се впускам в подробности, но в Никон (в повечето модели), както и в Сори телата, матриците са Сори. Т.е. аз лично, се интересувам от екстрите, които безогледалката предлага, а не дали е ДСЛР или не. Обаче, ДСЛР просто не е в състояние, да предложи такава свобода, каквато безогледалните предлагат, освен ако не снимаш лайввю.
Преди години смених доста тухли и не е като да не мога да направя разлика.
Никого не задължавам с нищо. Давам една посока на размисъл, понеже кинтите не се берат по дърветата и би било удачно с определена сума да се вземе оптималното.

@alext...
Нямам спомен да съм коментирал ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: valentinvelkov   
Дата:   15-05-20 00:20

Здравейте,
Бих искал да благодаря на всички, които по един или друг начин ми помогнаха при избора на камера! Оказа се, че последното, когато си с ограничен бюджет, наистина не е никак лесно. Както сочи заглавието на темата, в началото, а и малко след това, се бях ориентирал към кроп апарат. Една част от вас обаче ми предложиха вместо кропка да си взема фулфрейм камера, а други вместо DSLR – безогледална такава. Това естествено внесе допълнително колебание при избора ми на фотоапарат. И точно, когато бях потънал в размисли за това кой от всички варианти е най-удачен, съвсем случайно попаднах на офертата, която се оказа окончателна. В крайна сметка взех чисто прагматично решение. Вместо да избирам между нова бюджетна кропка, употребявана кроп камера от висок клас или пълнокадров апарат втора употреба, реших да си закупя нов Nikon D610 на невероятната цена от 999,00 лв., като с остатъка от бюджета смятам да си заприходя Nikon 50mm f/1.8G.
Още веднъж благодаря на всички за съветите!

П. С.: Камерата я закупих от фотомагазин в страната.
Съвет към всички начинаещи колеги, които тепърва са решили да си вземат фототехника: Преди да си закупите употребявана такава, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО проверете каква е цената на същата или подобна на нея, но нова. Може да останете приятно изненадани.



Публикацията е редактирана (15-05-20 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: quazimodo   
Дата:   15-05-20 06:16

Честито и нека светлината бъде с теб[smilie5][smilie5][smilie5][beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »