Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: kvakioh   
Дата:   26-04-20 08:00

На 7200 може да се закачи доста като обективи- евтини и светлосилни. И не е вярно, че са скъпи обективите и че са толкова тежки. Комбинациите са всевъзможни, не само с Никонски обективи.
Tokina 16-50/2.8, Tamron 90/2.8 macro, Nikon 70-300 VR. Tова е примерна комбинация, която е под 1400лв общо за обективите и покрива абсолютно всичко и не отстъпва на по-модерните камери и системи (всъщност по-новите, 7200 не е стар апарат), може да се постигне доста.
С по-голям сензор също е леко и удобно като втора употреба има масово евтини неща.
Fuji няма да стигнат 1300лв...да е пълна радостта.



Публикацията е редактирана (26-04-20 08:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: k7   
Дата:   27-04-20 11:19

Една от обявите в базара. Не познавам продавача
nikon 7200-AF-S DX NIKKOR 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: kvakioh   
Дата:   27-04-20 11:38

7200 е отличен, ако почвам сега бих заложил на него, не на 80Д например. За Канон са малко по-скъпи обективите за кроп- Сигми, Токини-също. Безмоторни от 20 до 150мм има бол за Никон на ниски цени и даващи отлични резултати. Ако ще е само Никон/Канон огледални апарати говоря. Иначе безогледалните има няколко варианта, които взизат в 1300лв прилично.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: ombre   
Дата:   28-04-20 10:39

Цената е страхотна,ако е за комплекта и ако е читава техниката,нямаше да се замисля да го взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: valentinvelkov   
Дата:   28-04-20 14:00

написа:

> Една от обявите в базара. Не
> познавам продавача
> nikon 7200-AF-S DX NIKKOR 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR
>

Обявата е изтекла и не мога да се свържа с продавача, за да попитам дали е актуална.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: wlad   
Дата:   28-04-20 14:52

Обявата е изтекла и не мога да се свържа с продавача, за да попитам дали е актуална.

Приеми го като добър знак!
Може и по чудо да се спасиш от кропка с тъмен китак!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: ombre   
Дата:   28-04-20 15:56

Принципно е така,ама за тия кинти,ако шитне след това китака,тялото идва много тънкана.Но щом не е валидна обявата,здраве да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: venelinvvv   
Дата:   28-04-20 16:51

Когато аз навлизах в фотографията 90% ме посъветваха да си взема сапунерка, тъй като не знам нищо... 8% ме посъветваха за кроп и 2 за фул. Е, послушах 8те и съжалявам, че не послушах 2та ... Ще съжаляваш, ако си вземеш кропка и ако активно снимаш.
П.с. не ми гледай снимките, те са първите снимани,които разбираемо не са ок, след като се сдобих с кропката ;) От тогава не качвам, защото е безмислено тук. Има сайтове където хората пари дават за снимката ти, а тук само данък обществено мнение ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: wlad   
Дата:   28-04-20 16:59

ако толкова е решил да се набута, някой четящ тук днес е решил да разкара същата комбинация, че дори и с две кутии цигари по-евтино.
Ако не е толкова на зор обаче - никак не е лошо да поизчака малко, защото виждам сериозен спад в цените в последните седмици ...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: deandimov   
Дата:   28-04-20 17:03

Определено няма смисъл от кроп камера.Ако имаш възможност скачай на фулл фрейм.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: k7   
Дата:   28-04-20 19:31

ново 20


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: ombre   
Дата:   28-04-20 19:57

Това с тезата с фф камерите е вярна но с някои условности.Първо трябва да се види една фф с-ма колко пари ще излезе и тази цена дали ще е оправдана за любителско снимане,каквото ще прави автора,поне така споменава. Второ,на сходна цена ще се вземе по съвремена кропка или по стар фулфрейм,коя сделка е по добра? Трето,ако се купи хубав фф,който сам по себе си е скъп,но бюджета е ограничен,и не останат кинти за поне 2 хубави джама,има ли реално смисъл от фф? Това са все въпроси ,които автора сам трябва да си отговори и да реши,кое най доброто за него.Все пак той ще се изръси с кинти и всяко мнение е добре дошло за него,но смятам за грешно да се смята,че купуването на кроп е грешка. Фуджи,Олипмус Пансоник са прекрасни примери за това,макар последните да изкараха и фф камери.Понеже по тази логика,още по добре е среден формат,а не фул фрейм,но гледам,че не се предлага на автора този формат и се чудя защо ли....:)Реално в нета има прекрасни примери на опитни фотографи,които правят супер неща и с 4/3 камери,както и с кроп и фулфрейм.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: venelinvvv   
Дата:   28-04-20 21:11

Lord_kik, прав си. Аз примерно казвам от моя гледна точка. В началото не предполагах, че това хоби ще искам да го развия. Щеше да е доста по-добре да взема ФФ от колкото нов кроп, но късмет... Предвид инвестицията във ФФ, със сигурност ще е по-добре от гледна точка, че после ще може да я продаде, докато кропа ще си го блъска в главата. Както някой спомена, тези които искат да си продадат кропките съветват да си купува кроп. Но както казах това е лично мое мнение и не го натрисамм на никой [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: vasilmitev   
Дата:   28-04-20 22:42

Няма как човек без опит да знае в началото какво да купи независимо какво му се казва. Първо и той още не знае какво ще снима, как и каква техника ще му върши работа. Да погледне какво се продава най много в базара и ще си направи сметката какво не е добре да се купува - хубавите стъкла рядко се продават, а някои не се появяват дори 1 бройка в период от 2-3 години... Лично аз съм търсил конкретни обективи и съм чакал много време след което съм ги купувал от магазина защото никой не ги продава. Апарати има и ще има винаги - хубави стъкла които си струват рядко... Затова - каквото и да вземе сега ще е временно....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: kvakioh   
Дата:   28-04-20 22:53

Няма достатъчно средства, а и сега има мощно ограничение да се докара нещо извън базара на форума...
Иначе може и ФФ, но ще е силно ограничено при малко €€.
Всъщност тяло и обектив стигат.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: Yog   
Дата:   29-04-20 11:11

Ако си купиш фул фрейм камера и обектив за 1300 лева, после трудно ще ги продадеш. Това ще е 10-годишна камера, ти най-вероятно ще си последният собственик.

Ако си купиш най-нисък клас кроп апарат, пак не можеш да разчиташ да му вземеш пари, когато решиш да го смениш.

Като цяло, първите стъпки в това хоби са почти винаги на загуба от финансова гледна точка, нормално е.

Може би затова не е лошо да помислиш за минимална покупка за начало, когато ще е по-скоро проба, а не всичките 1300.

Купи си Канон М100 с китовият обектив за 580 лева, има ги още по магазините. Виж дали ще ти хареса цялото занимание изобщо.

Качеството на снимките ще е практически същото като на двата модела, които ти си посочил.

Ако ДЪРЖИШ да има "портретен" обектив, с един адаптор на Вилтрокс или подобна марка, който поддържа АФ и прехожда от EF към EF-M ще му добавиш 50mm/1.8 за общо 290 лева, цена за двете неща нови. Петдесетката и на старо можеш да купиш, но щом е 230 в магазина, за какво?

След година, когато още са в гаранция и изглеждат новички, ще ги продадеш на някаква загуба, но при условие че ще си дал общо 850-900 и 1 година си си учил на тях, едва ли бих я нарекъл "загуба".

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: wlad   
Дата:   29-04-20 11:31

то кога е за проба, да вземе един д90 с 18-55 за 300лв общо и да приключва с драмата.
Аз имам и д90, и д600 - при определени условия, смея да твърдя, че разлика трудно може да се открие в картината. [smile]
То и затова е много важно какво ще се снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: valentinvelkov   
Дата:   29-04-20 12:58

Може ли мнения за конкретната обява?
Nikon D610 - 38 238 кадъра
Предварително благодаря на отговорилите!


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: Synthy   
Дата:   29-04-20 13:04

Взимай.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: quazimodo   
Дата:   29-04-20 13:35

Бих казал, че това не е външен вид на камера, която не е прехвърлила 40 000 щракания. Иначе, на тая цена става за първи ФФ[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: k7   
Дата:   29-04-20 13:42

Познавам продавача. Един от най-добрите фотожурналисти във военни зони -Георги Кожухаров.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: quazimodo   
Дата:   29-04-20 13:44

И кво от това? Сигурно гумичката на визьора се е разпаднала на прах и е изчезнала при двегодишното стоене в шкафа[smilie11] Или Никон-ци използват толкова истински каучук за гумите, та те са се зализали само от премятането в раницата[smilie11][smilie11]



Публикацията е редактирана (29-04-20 13:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: vasilmitev   
Дата:   29-04-20 15:23

Закъснял си - тази се продаде вече, и да - камерата наистина е на под 40 хил кадъра но не ми се спори тук....такива обяви са рядкост и не се задържат много...относно Д610 - купувал съм такава и на 70 000 кадъра и снимах с нея още много години след това...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: k7   
Дата:   29-04-20 20:49

Автор: quazimodo
Дата: 29-04-20 13:44

И кво от това? Сигурно гумичката на визьора се е разпаднала на прах и е изчезнала при двегодишното стоене в шкафа Или Никон-ци използват толкова истински каучук за гумите, та те са се зализали само от премятането в раницата


Ами това, че не е някой пикльо дето гледа само да си пробута техниката, а е сериозен човек. Относно гумичката на визьора - едно време, когато снимах с Никон имах D200 и D300s и на двата, поне по два пъти съм им губил гумичките и Д200 го продадох, без гумичката на визьора. И двата бяха лачени и ги продадох на под 50к кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: ZENON   
Дата:   02-05-20 11:13

off
Още един човек, който ще хвърли много пари, докато му светне.[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »