Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за стативи Sirui
Автор: Ivokbg   
Дата:   07-07-20 13:29

Здравейте,

Някой използва ли статив Sirui?

Мисля, че ми дойде време да си взема нещо прилично. Марката ми е позната, срещал съм я, но не намирам много ревюта както за Манфрото и Гитзо примерно.

А и като цяло предпочитам някой да искаже лични впечатление от марката, а защо не и конкретен модел.

Поне на снимка и на характеристики изглеждат много добре.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за стативи Sirui
Автор: lamerko   
Дата:   07-07-20 13:43

Sirui са прилични китайчета, но не бива да се сравняват с Гитзо. Много ревюта няма, понеже нямат собствени представителства в Европа, а само тук-таме някой вносител. В България мисля че Павилиона ги внасят.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за стативи Sirui
Автор: compur   
Дата:   07-07-20 14:35

Статив и глава за статив се избират според предназначението, тежестта на апарат и обектива.
Така зададен въпроса, предполага доста различни предложения.
А вие на какъв модел сте се спрели?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за стативи Sirui
Автор: serjy   
Дата:   07-07-20 15:50

снимам с олимпус и имам два статива сиру, от най-малките, и съм много доволен от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за стативи Sirui
Автор: Vladimir666   
Дата:   07-07-20 15:58

Аз ползвам Sirui от 5 - 6 години. Изключително доволен съм. Имам два модела. Ревюта в тубата има, но най - добре е на място да ги видиш и пробваш. Представителства имат в Англия и Германия.



Публикацията е редактирана (07-07-20 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за стативи Sirui
Автор: Ivokbg   
Дата:   07-07-20 16:27

В мометна искам да добия цялостна представа за марката, не толкова да търся препоръка за конкретен модел, затова и не съм дал повече подробности.

Като цяло може би клоня към T-2004X и T-2004SK като се опитвам да се ориентирам каква е разликата. Ще трябва да ходя на място.

Нямам идея колко би била полезна функцията монопод. Единия модел би трябвало да е еволюция на другия, SK бидейки по-новия.

Като цяло снимам с DSLR, имам и някои сравнително тежки обективи, например 105 макро. Сегашното ми велбонче просто клюмва с тази комбинация при определени ъгли.

Чат-пат ходя да снимам по планини, но не кой знае колко далече, т.е. не са ми критични грамовете, нямам нужда от карбон. По-скоро бих предпочел статива да бъде стабилен и в студийна среда. Бих предпочел и ябълковидна глава, т.е. твърдо натам съм се насочил.

На тези двата колоната не застава хоризонтално, което също не знам колко е полезно, но пък се обръща на обратно, което ми се струва, че би било полезно в някои ситуации.



Публикацията е редактирана (07-07-20 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за стативи Sirui
Автор: Vladimir666   
Дата:   07-07-20 17:16

T-1004SK е по - компактен в сгънато състояние и по - нисък с около 10см. от T-1004X. При максимално разпънати крака и прибрана колона е по - нисък от старият модел. Височината се компенсира от централната колона, която се разпъва на две секциии. Има и функция монопод.Другото подобрение при SK серията е в механизма на зкалючване на краката и самите врътки.
Най - добре е да си вземеш техниката и да отидеш да пробваш. Аз примерно в момента ползвам Sirui T-1205SK с глава K-10X и на нея слагам Canon 5DM4 със 16-35 f/4, 70-200 f/4 и 100-400 f/4.5-5.6L II. Не мога да се оплача.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за стативи Sirui
Автор: kvakioh   
Дата:   07-07-20 19:24

Siriu Benro са прилични и добри стативи, които не са толкова специализирано насочени както Manfrotto Gitzo. Освен ако не е нещо специализирано, стават като материали и здравина. Ползвам един, който е компактен и в сгънато и в разпънато състояние, алуминиев, става като за общ статив. Над 5 годишен е.
Най-големият проблем при повечето стативи, от всякакви марки са вложките при сглобките на краката, независимо какъв е механизма на заключване и разпъване. Понякога не може и не дават в магазина да се отвори целия механизъм, за да се види дали с времето няма да се изтърка нещо или развали лесно. Повечето са с едни тънки пластмасови вложки, които с времето се деформират и изтъркват.
До определени модели са нещата. Gitzo са недостижими в повечето си модели и предназначения, особено за вода. Там е и може би единствения статив, който смело може да се ползва в солена и сладка вода. Повечето стативи, от каквито и да е марки не ги препоръчват да се топят, имал съм проблеми с поне 3 статива.
Карбоновите стативи може да са леки, но е важно колко и как е вложена карбоновата нишка. Китайските и някои от скъпите слагат малко като процент и не е много идея в сравнение с алуминиевите. А и не толкова е да са леки, колкото да са с по-голяма гъвкавост, в сравнение с алуминиевите.
Главите също са много сложна материя, обикновено и доста често комбинация основа с базова глава не вършат работа. Чета и за макро, там нещата са по-скоро до прецизност и добавки като слайдер (може и евтин) и по-скоро трипозиционна глава, вместо ябълковидна.
Сложни са ставитите, понякога стават големи грешки, които водят до купуването на още поне 1-2. С главите е същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за стативи Sirui
Автор: Julius   
Дата:   08-07-20 20:02

Единият не е еволюция на другия. Различната абревиатура указва различни класове - можеш да ги видиш на сайта на производителя. И двата вече са спрени от производство, актуалните модели завършват на *5-ца. Х-моделът няма възможност за монопод; няма вграден нивелир (за сметка на това на главата има); няма и шипове на краката (което е удобно при разни хлъзгави повърхности, лед...). Въпреки това аз лично бих се спрял на X-модела, не толкова защото е малко по-лек или по-евтин, а най-вече защото е с цели 20 см. по-висок в разпънато състояние и дори да си човек с нормален, среден ръст SK-модела с неговите 150см пак ще ти е нисък и неудобен. Ако пък си висок - още повече. Краката имат независим ход, обръщането на колоната е доста полезно - позволява снимане от възможно най-ниската гл.т.

Карбоновите стативи са леки и удобни, моят модел е Т1205*-нещо си, за пътуване и преходи са идеални, но не са достатъчно стабилни при силен вятър, прекалено дълги експонации или по-тежки обективи (над 200м). Ако си се спрял точно на тази марка по-голямо разнообразие освен от сайта на Сируи, можеш да намериш и на Али Eкспрес. Гаранцията им навсякъде е толкова - бяха 5, сега гледам, че са 6 години, вкл. и в Павилиона. От там ще ти дадат да го пробваш, на мен поне досега не са ми отказвали. Единственият му "недостатък" дотук за 4 год. употреба е било разхлабването от време на време на краката, но той си върви в комплект с едно Г-образно ключе за натягането им. Като става дума за краката - на мен лично по-удобни винаги са ми били моделите с врътка за натягане, а не с щипка. Има модели, които не съм ги виждал в БГ - с 3 по-дълги, вместо с 4 по-къси секции, което прави статива една идея "по-бърз" за разпъване.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »