Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Помощ при избор
Автор: Yog   
Дата:   23-03-20 17:44

Както го беше написал в началото, Никона с 24-70/4 и Сонито с новия 16-55/2.8 имаше база за сравнение. Но ако говорим за Сонито и 16-70/4 без колебание избирам Никона.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-03-20 01:32

Автор: menton
Дата: 23-03-20 10:07

Да препоръчвате Cro-сензор пред Full frame е меко казано смешно!


Зависи за кого и за какво!
Вие с фул фрейм сензор ли започнахте да се учите да снимате?
Сега смешно ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: lamerko   
Дата:   24-03-20 02:06

Ех... навремето к'ви размери имаше... почти нямаше нещо по-малко от 35мм :)

Иначе аз съм от тези, които преминаха от фул фрейм на кроп. Пълна смяна на системата...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-03-20 02:09

Автор: Yog
Дата: 23-03-20 03:01

Никон Z6 от почти нищо не "страда". Отличен фотоапарат е. ...


Като глоедам какви "отлични" снимки си нащракал с този "отличен" фотоапарат, направо ми иде да ревна. От всяко дърво свирка не става!

Ето някои "детски болести", които и последният фърмуер не "излекува":
- Куц автофокус - особено в серия и при проследяване;
- Тъч скрийн с ограничена функционалност;
- Визьорът се опреснява дразнещо бавно;
- Високочестотен шум в предусилвателя за външен микрофон;
- Бандинг в сенките при пуш с повече от един стоп;

Освен това:
- Наличните нейтив обективи са (меко казано) малко;
- Преходникът рабпоти що-годе добре само с най-новите Ф-байонет обективи; ситуацията във видео режим е още по-плачевна - особено при ръчен фокус;

Всичко това щеше да е ОК преди 10 години.
Сега НЕ е.
Никон си го знаят и това е отразено в цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: menton   
Дата:   24-03-20 02:51

Автор: chrisnoch
Дата: 24-03-20 01:32

"Зависи за кого и за какво!
Вие с фул фрейм сензор ли започнахте да се учите да снимате?
Сега смешно ли е?"

Няма значение за кого и за какво има конкрете въпрос и един правилен отговор, а това е че никона ще изкара по-добра снимка и не защото е никон а защото е full frame.
Вие с фул фрейм сензор ли започнахте да се учите да снимате? Аз още се уча. Това, че Вие сте нямали финансовата възможност не значи, че Ви е правилен отговора.
Сега смешно ли е? Да сега ми е още по-смешно

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: Yog   
Дата:   24-03-20 08:46

chrisnoch, това че аз съм направил лоши снимки със Z6, означава че е лоша камера ли? Благодаря, че ме имаш за критерий, поласкан съм [smilie5]

Понеже мъдростта "Бандинг в сенките при пуш с повече от един стоп" особено ми хареса (и всъщност представлява нещо конкретно), линквам тези сравнителни тестове на безогледалните фул фрейм Никони с Canon R и Sony 7 III, които имат същия, че и по-лош "бандинг". Получава се когато сенките се вдигнат с 5 или 6 бленди (не с една), поради автофокус системата, която имат повечето безогледални фотоапарати.

https://photographylife.com/the-reality-behind-nikon-z-banding-issue

И последно - ако смяташ че обида на лична основа на човек, с когото водиш спор, ще направи доводите ти по-убедителни, да знаеш че не е така. Показва само, че не умееш да водиш спор и/или лошо възпитание.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: penco   
Дата:   24-03-20 12:55

wlad написа:

> ф4, закачен на фулфрейм - е колкото
> 2.8 на кропка.
> Така че не са и с еднакви ф-ове [smile]

Пълни глупости!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: wlad   
Дата:   24-03-20 13:20

Знаех си, че няма да отнеме много време, преди някой да "обори" теорията [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: victory13   
Дата:   24-03-20 13:42

"Теорията..." [smilie11] [smilie10]

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: Nik1   
Дата:   24-03-20 13:44

wlad написа:

> Знаех си, че няма да отнеме много
> време, преди някой да "обори"
> теорията [smilie5]


Човек, ако е неук, е поправимо...
Простотията е за цял живот...

Ти решаваш къде си...


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: wlad   
Дата:   24-03-20 14:17

Ако не беше карантина, бих ви препоръчал да отидете някъде да олабите жилата. Не е здравословно човек да е толкова спечен. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: alext   
Дата:   24-03-20 14:53

То и Z-ката не е узряла система, но да го мислиш пред играчка от зрънчо като a6000 серията е смешно.. Да ще те убеждават как е най- продаваната серият апарати, аф сам мисли ти само натискаш и т.н и т.н, но ако искаш да ти доставя малко удоволствие камерата, освен всичките ползи от фул-фрейма взимай з-ката. Освен всичко имат и най- добрата ергономия и визьор от 99% от безогледалките. Това при условие разбира се, че си готов да плащаш повече за обективите. Детските болести са 1 слот за доста скъпи XQD карти, вместо два и сравнително малката батерия, която ако се изклюва апарата често, си държи добре.

Останалото го оправиха с фърм, а в някои аспекти надскочиха и конкурентите с много(визьор сравнен с a7iii примерно и ергономия, и качествен нелюпещ се екран, удобен горен екран)

За кроп решенито е фуджи. [smilie21]



Публикацията е редактирана (24-03-20 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: dtangelov   
Дата:   24-03-20 15:32

alext - "За кроп решенито е фуджи."

Сакън, че сега ще ти наскачат.
Как не разбрахте, че с кроп не може да се снима [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: alext   
Дата:   24-03-20 17:33

Абе да скачат, талибаните му с талибани.. ако беше нещо от a7 серията срещу a6600 ще ти откъснат главата как Фул Фрейм или си нищо, тука понеже е никон въртят и мажат само и само да е сони. Виждали сме го тоя филм [smilie5]



Публикацията е редактирана (24-03-20 17:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: kvakioh   
Дата:   24-03-20 18:48

"Нормално" Fuji му трябва...[smilie18]
Т-20,PRo-2 с 18-55.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: Nik1   
Дата:   24-03-20 19:12

wlad написа:

> Ако не беше карантина, бих ви
> препоръчал да отидете някъде да
> олабите жилата. Не е здравословно
> човек да е толкова спечен. [smilie5]


А ти използвай времето за учене...
... и олабвай жилата...


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: hansto   
Дата:   24-03-20 21:54

Ще взема и аз да препоръчам кропка фуджи освен. Хт20 е уникална камера, но с уговорката ръцете да не са бабанки, че е малко тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: BXMarkov   
Дата:   25-03-20 00:02

ivo76554, най-искрено препоръчвам да започнете от ТУК ,нататък нещата ще тръгнат по-лесно.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: ivo76554   
Дата:   29-03-20 13:15

Изпратих камерата обратно, почти веднага след като я получих. Това е прекалено голямо и прекалено ангажиращо. Дори не я включих, понеже е хипер не практича. И след като я бях поръчал забелязах че модела е от 2018 ....

Така че отнова съм в пазара.

Искам нещо по малко, много по малко. Usb c, за да ползвам само едно зарядно, wlan би било супер, за да не си играя да вадя карти и подобни щуротии, и да мога лесно да прехвърлям снимки директно от камерата в iPad. Също актуален модел, не по стар от 2019. Също не искам нещо което да ме принуди да посещавам курс ... искам просто да прави снимки, по добри от iPhone.
Цена около 2000евро

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: dtangelov   
Дата:   29-03-20 14:29

ivo76554

"Искам нещо по малко, много по малко. Usb c, за да ползвам само едно зарядно, wlan би било супер, за да не си играя да вадя карти и подобни щуротии, и да мога лесно да прехвърлям снимки директно от камерата в iPad. Също актуален модел, не по стар от 2019. Също не искам нещо което да ме принуди да посещавам курс ... искам просто да прави снимки, по добри от iPhone.
Цена около 2000евро"

[smilie11]
Каквато и камера да вземеш, поне първите 2-3 години няма да правиш снимки по добри от тези с айфоня, но щом толкова искаш това е твоята камера -
Фотоапарат Fujifilm X-T30 Silver тяло + Обектив Fujifilm Fujinon XF 18-55 f/2.8-4 R LM ОIS - 2550,
а може и така -Фотоапарат Fujifilm X-T30 Тяло - 1850 + Обектив Fujifilm Fujinon XF 23mm F/1.4 R - 1850 общо 3700, а като се зарибиш + Обектив Fujifilm Fujinon XF 56mm F/1.2 R - 1950



Публикацията е редактирана (29-03-20 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: bobyn   
Дата:   29-03-20 14:55

"Също актуален модел, не по стар от 2019. Също не искам нещо което да ме принуди да посещавам курс ..."

Това са две несъвместими изисквания. Иначе и аз подкрепям идеята за това Фуджи.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: ivo76554   
Дата:   29-03-20 16:46

Fuji изглежда по малко и според ревюта е много по лесно да се снима с него ... супер :).

Гледам тъкмо излиза xt4 ... имали спиред вас значителни разлики между xt3 и актуалният модел?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: dtangelov   
Дата:   29-03-20 20:35


С Фуджи се снима също толкова лесно или трудно (зависи от уменията на задапаратното устройство), колкото и с всеки друг безогледален апарат. Не знам дали няма да Ви разочаровам но няма и зелено квадратче [smilie5].
За да се научите да снимате с него на ниво по високо от айфона ще Ви са необходими поне година учене и още две три снимане. Единственото му предимство е добрия жипег позволяващ постобработката да се сведе до минимум. Така, че ако не смятате освен в апарат и обективи да инвестирате време и средсва в обучение по добре си снимайте с айфона.

ХТ-3 респективно ХТ-4 са флагманските модели и по принцип са предназначени за професионално снимане. Телата им са доста по едрички от тези на двуцифрените модели и цените също.
За ХТ-4 благодарение на коронавируса ще се наложи да почакате още поне два месеца и за да сглобите минимална система ще са Ви необходими около 3550 лв. за тялото плюс още толкова за един 23:1,4 и един 56:1,2 обективи. Вярно така получената система е страхотна, но е двапъти над обявения от Вас бюджет.

Успех с избора.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: ivo76554   
Дата:   29-03-20 21:42

Dtsngelov,
Бюджета ми е около 2000 евро (около 4000 лева).

Да за размера не бях забелязал че са по големи.

Какво ще кажете за този план. Fuji xt20 ( в момента е хипер евтин) с по - добър обектив или два обектива. Така ще мога да поснимам малко и ако ми хареса ще си взема xt4 като излезе.

В момента нямам особенни предпочитания. Днес не бях доволен от това че патките бяха много далеко а с айфона имам само 2пъти зоом.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: victory13   
Дата:   29-03-20 23:06

Това не е проблем. На средата на разстоянието до "патките" слагате още един ай-фон... Парите ще стигнат [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »