Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Dark frame
Автор: JulyRH   
Дата:   10-03-20 14:59

Здравейте,
може ли някой с Canon 650D или близко като клас тяло, да направи снимка с капачка на обектива при ISO 1600/30 sec и да качи raw някъде, за да мога да го сравня с снимка от моя апарат?

Отговори на това съобщение
 Re: Dark frame
Автор: MikeDimit   
Дата:   10-03-20 15:45

Нямам в момента подобно под ръка, но за горещи пиксели ли става дума?

Отговори на това съобщение
 Re: Dark frame
Автор: JulyRH   
Дата:   10-03-20 15:59

Отначало да. Като вдигна exposure и whites в lightroom става това:https://imgur.com/a/fYNvaxN
.Притесняват ме вълните и многото цветове. Виждал съм от други апарати и въобще не изглежда така.

Отговори на това съобщение
 Re: Dark frame
Автор: MikeDimit   
Дата:   10-03-20 16:36

Не мисля че е до апарат. Просто прекалено е напънато исото:-) Последно съм си играл с подобни упражнения преди 6 години, така че мога да бъркам. Надявам се по-кадърните тук да обяснят причините, но 1600 при трицифрените не е "работно". Ако допълнително се избушат плъзгачите и няма корекция става мазало.

Отговори на това съобщение
 Re: Dark frame
Автор: dekov   
Дата:   10-03-20 18:05


фотографията е :"Рисуване със светлина"
Кога се налага подобно снимане, това някакъв Арт ли е?
Ако е да се търсят проблеми, народът го е казал :
Който търси, намира....


Отговори на това съобщение
 Re: Dark frame
Автор: JulyRH   
Дата:   10-03-20 18:21

Кога се налага подобно снимане и за какво се използва Dark frame е на един два клика разстояние в гуглето. Който търси, намира....

Отговори на това съобщение
 Re: Dark frame
Автор: alext   
Дата:   10-03-20 18:37

Ако става въпрос за астро, каноните не обичат това изпълнение, ако трябва да вдигаш екпонацията по- добре снимай на по- високо iso и стаквай. По- новите сензори са isoless тоест имат две базови стойности и на iso 800, ако снимаш и вдигаш 1 стоп в пост, е същото, както ако снимаш на 1600. При по- старите сензори, както е в този канон, трябва още в камерата да се направи това.

А по въпросa ти виж този сайт, има тествани доста модели с 1-30-300сек dark frame и пушнати в пост за сравнение. Има 700d, който е със същият сензор.



Публикацията е редактирана (11-03-20 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Dark frame
Автор: ATHOM   
Дата:   11-03-20 17:04

Типичен бандинг на Канон сензорите, има го и при 5Д серията.

Не би трябвало да е проблем, ако кадрите са заснети като хората, и не се налага пушване с над 3 стопа.

Отговори на това съобщение
 Re: Dark frame
Автор: JulyRH   
Дата:   11-03-20 17:49

Това ме интересуваше. Дали не е дефект или повреда.

Отговори на това съобщение
 Re: Dark frame
Автор: jingov   
Дата:   11-03-20 22:00

Първо автора трябва да си зададе въпроса и/или прочете защо се прави "дарк фрейм" .
Обикновено се използва при завъртане на звазди, като целта на този тъмен кадър с капачка със същите настройки и при същите температурни изменения да неутрализира цветният шум, който се появява практически в някаква степен винаги при продължително снимане на апарата с около 15-35 сек. Програмите стакващи многото кадри/50-300/ го използват, за да почистят шума и по този начин да получим прилично чиста картинка на нощното небе.
Да искам да видя нещо в "дарк фрейм" е глупаво. Ако правилно съм рабзрал нещата отиват към- тоя апарат май е повреден или подобно .

Извинявам се ако нещо съм обидил някого.


Отговори на това съобщение
 Re: Dark frame
Автор: Джъмбо   
Дата:   12-03-20 08:42

няма нужда да се извиняваш [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »