Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: bobyn   
Дата:   10-03-20 17:57

В базара го гледам въпросния панасоник даже за 450 лева.
Според мен това е изключителна сделка и ще ти върши прекрасна работа (защото апарата не е никак лош).
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   10-03-20 18:17

bobyn написа:

> В базара го гледам въпросния
> панасоник даже за 450 лева.
> Според мен това е изключителна
> сделка и ще ти върши прекрасна
> работа (защото апарата не е никак
> лош).

При 600 лева чисто нов с две години гаранция, нек'си не се материализира прекрасната сделка (освен за продаващия го естествено)[smilie18][beer].



Публикацията е редактирана (10-03-20 18:17)
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: D.S   
Дата:   10-03-20 18:21

Най-добре си цъкай с телефона. Огледалката не е умряла, не ги слушай форумните разбирачи, но с твоя бюджет няма как да си вземеш свястна. Изобщо тази работа за без пари не става [shtrak]
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   10-03-20 18:24

sasho2345 написа:

> Като чета колко много хора ме
> разубеждават и почвам да се
> отказвам. Иначе съм снимал с
> огледално рефлексен Canon на мой
> приятел и много ми харесва, но щом
> умират вече и аз не знам.
> Тези безогледалните са ми напълно
> безинтересни, имам си телефон в
> джоба. Ще го мисля, мерси за
> съветите[smile]

Нищо все още не умира. Мани ги тия дето погребват ДСЛР-ите по три пъти дневно[smilie18]. Просто, за да имаш по-малко проблеми след покупката, е желателно да вземеш нещо от по-висок клас. С кой модел Канон снима твоя приятел?
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: ZENON   
Дата:   10-03-20 18:29

Ако имаш приятел, който разбира, хващай го под ръка и ето това
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=136453
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: wlad   
Дата:   10-03-20 18:39

безинтересни са му на човека тези, иска голям и черен.
Така поставено, изборът е безкрайно лесен - канон 4000д.
Може да се постигне с бюджета и тотален уау ефект, като се вземе д700, а защо не и двуцифрен ...
Е, няма да има за обективи, но очевидно - не са и важни.
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: Yog   
Дата:   10-03-20 19:35

Абеее... аз купувам само безогледални напоследък и към ДСЛР няма да се върна, но спокойно може да се направи система за добри пари, която има смисъл.

Д3500 не бих купил, заради фиксирания екран без тъчскрийн. Но Д5600, на който даже може с пръст по екрана да местиш фокус точката, докато гледаш през визьора и самото екранче е подвижно - супер. (Тва не бяха го сложили даже в Z6-та, което ме ядосваше яко[smilie5] )

После на старо купуваш 20/1.8G, кроп версията на 35/1.8 и 85/1.8G и за 2500-2600 лева ще си направиш система с хубави обективи, добър сензор, приличен АФ и компактен размер.

Дето се вика, ако снимките не излизат хубави, няма да е от техниката [smilie3]

После, като/ако си купиш фулфреймка само ще смениш DX 35-та с FX 50/1.8G за нищо пари и продължаваш...
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: Deltabravo   
Дата:   10-03-20 19:41

Истината е,че и с айфона можеш да направиш снимки, които са визуално въздействащи и съдържат посланието ти на творец... Това, което исках да кажа за Сонито е, че ако снимаш за удоволствие, техниката трябва да те радва и да те вдъхновява всеки път, когато я включиш и повярвай, няма нищо по разочароващо и неприятно от моментът , в който хванеш сони камера. Разбира се, това не всеки го забелязва, има хора с по-лошо техническо мислене и за тях всички апарати имат една и съща изработка, но съветът да купиш, това което ти харесва на пръв поглед, в крайна сметка, е добър ;)
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: wlad   
Дата:   10-03-20 20:35

ето нагледен пример колко различни са хората.
Аз имам фулфрейм и кроп тяло Никон, но след известна загуба на "ищах", ме вдъхнови малко сони а5000, което купих за да си играя с ръчните обективи. Е, няма такъв кеф!
Естествено, говорим за хоби фотография, за работа ... нещата са малко различни и там тухлите засега не мога да заменя.
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: metodiev_martin   
Дата:   10-03-20 20:48


https://daisy.bg/wp-content/uploads/2017/08/CM_02_1_09.jpeg



Аз от този съм много доволен.
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   10-03-20 21:17

Я, майтапчия на хоризонта[smilie18]!
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: metodiev_martin   
Дата:   10-03-20 22:50

@утяг@, ти не беше ли по клиники в чужбина да те лекуват? [smilie11]
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   10-03-20 22:58

metodiev_martin написа:

> @утяг@, ти не беше ли по клиники в
> чужбина да те лекуват? [smilie11]

Еее, казвал съм ти да си пиеш Гинкго Билоба-та редовно! Пак си забравил, че се разминахме на входа на оная швейцарската - аз излизах а тебе тъкмо те приемаха[smilie18][smilie18][smilie18]



Публикацията е редактирана (10-03-20 23:36)
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: Стефан-Г   
Дата:   10-03-20 23:06

Не ми се четат всички отговори затова сигурно ще повторя някого, но canon 2000d/4000d не взимай.. Бюджета ти е малък, ще си дадеш парите за тъпо тяло с 1 обектив и до там. Пазара на втората употреба е голям, дори аз продавам нещо. Намери си някой от следните:
canon 100d (хубава камера от 2013 мисля) прави хубаво видео и снимки
canon 700d малко повече е, но доста добър

nikon d3300 (d3400 не е по-добър фотоапарат нищо, че е наследник) на никони не може да слагаш стари обективи с преходници защото няма да имаш фокус на по-далеч от 2 метра (просто сензона е мн. навътре и така се получава)

sony nex 6
sony a6000 (наследника на nex-6)
и двете са яки в olx има един евтин nex-6
ако мислиш да снимаш на студено с тях се откажи. Просто гаснат от студа.

за всяко тяло си намери един китов обектив 18-55 за канон и никон
и 16-50 за сони

и си готов

Да добавя, не знам какво им умира на dslr-ите. Понякога снимам с 40d от 2007 година и конкурентно способен в повечето ситуации с всеки от тези които изброих. :)
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: D.S   
Дата:   10-03-20 23:18

Аз ще се повторя, да ти спестя пари - цъкай си с телефона [shtrak]
Имам познати, дето си взеха тяло нисък клас с китака - идват и казват ми ся кво - то с телефона става по-добре :)
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: deandimov   
Дата:   10-03-20 23:38

Ако не мислиш сериозно да се занимаваш с фотография няма смисъл от апарат със сменяеми обективи според мен.
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: sasho2345   
Дата:   11-03-20 06:33

Ходих аз в един магазин,разгледах ги трите, canon 4000d отпада, там дори няма копче за включване,върти се колелцето отгоре и там където се захваща обектива е пластмаса...

От другите два Nikon d3500 и canon 2000d, nikon-a го хвалят повече в ютюб, като че ли има по добри параметри, но канона ми харесва повече външно и като дизаин в ръката по стабилно стои,незнам. Разликата в цената е 30лв или съвсем 0 в технополис



Публикацията е редактирана (11-03-20 06:56)
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: Synthy   
Дата:   11-03-20 09:49

Ти май не четеш какво ти пишат по-горе хората. Купи каквото си си наумил и му се радвай :)
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: ombre   
Дата:   11-03-20 12:08

sasho2345 ,щом безогледалките не те кефят,значи отпадат и точка.ДСЛР не умира,но наистина към безголедаките клонят все повече хора ,особено тия дето снимат за кеф.Да и с телефона става,и реално със всичко става което снима.Въпроса е ,дали ще ти се сменят обективи,дали ще закачаш светкавица и т.н.,нещо което тела не позволява.Най-вероятно ги сравняваш безогледалките с телефона заради размера им,а дслра не,понеже е по голям,иначе не виждам защо е по добре да снимаш с телефона,вместо с безогледалка....[smilie8] Сподели какъв жанр снимаш или би искал да снимаш?И още нещо много важно,не са малко случаите в които може да останеш разочарован от големия черен апарат,понеже той си иска хубава оптика,последваща обработка и т.н.Ако канона ти харесва повече и ти е по удобен,го взимай и не го мисли,понеже колкото повече се колебаеш,толкова избора ще ти е по труден.
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-03-20 13:35

Недей Канона. Имам канони, но този и 4000Д са греда(имам последния). ОРЯЗАНИ! Те това е един от проблемите
клик!
Можеш да използваш само оригинална светкавица. С всички други не работи.(липсва централния пин на горещата обувка за светкавицата)
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: bobyn   
Дата:   11-03-20 15:05

@quazimodo вместо да се опиташ да помогнеш на човека, ти говориш колкото да се намираш на приказки...
Да, твърдя, че 450 е добра цена за панасоника, защото е с още 25% надолу дори от супер намалението в магазина в момента. С тях може да си купи от базара например още един (дълъг) обектив.
Що се отнася до продаващия го (когото за твое разочарование не познавам), то най-вероятно го е взел за 1000+, та едва ли танцува танца на радостта в момента...
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: ombre   
Дата:   11-03-20 16:17

Е то за 599,го взимаш с джам 12-32,който в синтезиса отделно се продава за 680 лв почти.И аз не мисля,че 450 е офертасамо за тялото,даже го има и за 320,ако не се лъжа,но така или иначе,автора не желае безогледалка,затова не виждам смисъл да му се предлага повече такава.
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: bobyn   
Дата:   11-03-20 16:35

Не съм казал, че е за тяло само?!
Както и да е...
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: 688757   
Дата:   11-03-20 17:48

Не знам защо питащия иска голям черен апарат а пропуска безогледалните,но да кажа и моето непрофесионално мнение.Имам Canon 550d,имах и Canon 70d,+ 18-135 Stm,който се води от по добрите китови обективи,и Canon 50mm Първа версия.Понеже не разбирам си щракам на авто или най много на P И в Jpeg.Първо установих ,че уж фокусира а половната снимки не са ми на фокус.Второ,при зумване или разглеждане на 100%,кадрите са омазани,има винетиране ,снимките са прекспонирани,явно Jpega на тея апарати е зле.По това време имах телефон Xz1 compact,ами с него при слънчево време навън,снимките ми ставаха много по добре.Сега имам Pixel 3,с нощния му режим правиш такава снимка които може да забравиш да стане с Нисък клас Dslr и китов обектив от ръка.Снимките през деня,пак са по добре експонирани.След това си взех за проба Sony Rx 100 И Sony A6300 kit.И двете се справят много по добре в jpeg,от Canon 70d+18-135 is stm.И при тях грешен фокус няма,фокусират ли някъде точките ,фокуса си е там.Единственото място където ми издиша телефона е вътре,на лампа ,тогава със апарат+светкавица може да имаш по добри снимки.



Публикацията е редактирана (11-03-20 17:49)
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: penco   
Дата:   11-03-20 19:45

Купувай си нов апарат, 90% агитиращите за покупка от базара, основно са търговци там. И не се занимавай с безогледални, то си е по-скъпа сапунерка за тези пари.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.