Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: kvakioh   
Дата:   14-03-20 21:42

Нещата опират до обективите. Примерно Д90 Никон може да изкара с 18-70 обектива от марката, но Д3ххх и д5ххх с 24-те мпикс ще е тежко...Но пък на Д90 като му се залепи една Токина 16-50/2.8, която не пасва на четирицифрените става чудно. Нещата са до баланс, преценката винаги е сложна отстрани, също грешки почти няма, само уроци какво да НЕ се ползва с времето.
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: Yog   
Дата:   14-03-20 23:28

Ако говориш английски, това е ревю на обективи за нормални хора, с нормални фотоапарати, нормални бюджети и т.н. [smilie3]

https://www.youtube.com/watch?v=Qe-rWcjsrQU
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   15-03-20 03:58

Yog написа:

> Ако говориш английски, това е ревю
> на обективи за нормални хора, с
> нормални фотоапарати, нормални
> бюджети и т.н. [smilie3]
>
> https://www.youtube.com/watch?v=Qe-rWcjsrQU

Ако под и т.н. разбираш и нормални сервизи в бели държави, съм съгласен[smilie18][smilie18][smilie18][beer]



Публикацията е редактирана (15-03-20 03:58)
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: ombre   
Дата:   15-03-20 11:25

Yog ,М100 и в павилиона е 599,колкото панасоника,аз даже се чудех за него,но взех паната ,нищо,че е с по малък сензор.Всъщност го взех заради стабилизацията,и благинките като пост фокус и 4кфото,понеже досега не съм имал такава камера и от мерак.Иначе канона с по големия сензор,ще е е по гот,чисто като грип обаче паната повече ми хареса.Но това няма значение,да не забравяме,че автора не желае камера без огледалце.Споменава се 7000,който е чудесна камера,двоен слот и прочие,но фокуса му не е от най читавите,вече е дискутирано.
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: Yog   
Дата:   15-03-20 12:19

ombre, аз 6 месеца снимах с Canon 77D, който реално е със същият сензор като малкия M100. Пак около 6 месеца снимах с GX80. Не мисля, че си сбъркал. Представянето на тези два сензора е доста подобно. В реалната употреба няма да усетиш значима разлика. Ако сега трябва да избера между двете, бих взел Панасоника. Единствено видео автофокуса на канончето е по-добър, но пък видеото като цяло е чувствително по-лошо като качество. Ако си зад камерката, с Панасоника ще извадиш по-хубаво видео всеки път. Имаш стабилизация. Плюс това Панасоника има две контролни колелца, което винаги съм предпочитал, има и визьор, което помага ако е много светло. Този Панасоник е страхотна камерка. Аз я продадох само защото ръцете ми са сравнително големи и ми идва малко миниатюрна, както и защото ми изпадна добра оферта за друга, по-хубава камера и тази стоеше без да се ползва. Иначе спокойно можех да си карам с нея като единствена.[smilie24]
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: ombre   
Дата:   15-03-20 12:30

О,не смятам,че съм сбъркал напротив.Да като динамика може би отстъпва по конкретно в изнасилване на сенките,но видеото е гот,макар че мен не ме вълнува и не го ползвам.Аз съм 194 с бая големи лапи,и винаги съм ползвал предпочитал по големи тела с по удобен грип,вкл.и допълнителен съм слагал,за още по добър захват.Учудващо е обаче,че паната ми е сравнително удобен,същото мога да кажа и за канон м6м2,който е с същите размери.За двата скрола е точно както го казваш.

Еми това е ,както казах,мисля,че колегата получи ценни съвети и може да направи правилния за него избор.
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: sasho2345   
Дата:   15-03-20 21:53

Взех аз nikon-a d3500, честно не вярвах че е толкова сложно направено, снима, но не мога да променя никакви параметри, седи си на iso auto каквото и да правя, в стаята снимах - iso 18000 егати направо се отчаях. И като се гледат снимките няма никакви подробности само един номер не показва нито скорост нито исо нищо
трагедия да бях купил канона (
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   15-03-20 22:00

Почвай да четеш ръководството. То ще ти разкаже всичко, което трябва да знаеш, за да направиш технически грамотна снимка.
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   15-03-20 22:03

https://downloadcenter.nikonimglib.com/bg/products/471/D3500.html


 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: yakumo   
Дата:   15-03-20 22:05

Единствената трагедия е, че си написал това.
Два часа четене на упътване много успешно заместват седмици безцелно амортизиране на бутоните и затвора.
Този фотоапарат е елементарна техника, но не е дистанционното за телевизора и иска мааалко повече усилие, за да се използва по предназначение.

 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: Yog   
Дата:   16-03-20 07:30

Тоя модел е така, снима само на 18 000 исо [smilie5]
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: kvakioh   
Дата:   16-03-20 07:57

Честито. И само добри снимки. Упътването както казаха е като за начало. Модерните апарати наистина са прекалено сложни. Реално при снимането се контролират 4-5 параметъра, а “екстрите” са понякога излишни или ненужни.
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: CDman   
Дата:   16-03-20 07:58

И аз така се прекарах като си купих първата кола. Като отивам някъде имам 5 скорости, като се връщам само една [smilie11]
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: wlad   
Дата:   16-03-20 09:19

и сега като го докара до исо 18000, можеш да се сетиш, че още в началото на темата имаше насоки към обективите.
И като се върза на g-тата, освен към 35 1.8г не се сещам накъде ще отиваш.
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: kvakioh   
Дата:   16-03-20 09:22

Странно как нещата ги обърнаха към дори подигравки...? Стандартно.
Ще се научи човекът, за обективи има време. Може да се сглоби добра система с такива втора ръка. Има и откъде и не са скъпи.
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: wlad   
Дата:   16-03-20 10:01

нищо странно няма в тъмна стая с кропка и китак да отиде на 18к исо!
Ако беше казал в началото, че иска да снима в такива условия, вероятно нямаше да се стигне до "подигравки"!
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: CDman   
Дата:   16-03-20 10:28

Фотото има вградена светкавица (бутона със "гръмотевичката"). Ако я пусне ще му падне ИСО-то. За другите "дефекти", дет' нямало никакви данни за снимката освен номер, май трябваше да се натисне бутона Инфо (от другата страна на визьора)[smile].

Може и да греша - много малко познавам Никоните. [smilie3]
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: wlad   
Дата:   16-03-20 10:50

то ще падне исото с гръмотевичката, но и ще изкара най-противната снимка, която някога е виждал [smilie5]
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: Konstantinov   
Дата:   16-03-20 10:55

Малко са прекалили с исо 18хиляди, мойте имат снимане без светкавица и дигат до 6400 ама са по стари модели.
Следващия логичен въпрос е защо фона не е на фокус като на телефона и несе вижда църквата ,паметника добре,казвам свий блендата на 16 и ще стане на фокус,ама не съм сигурен че знае какво е бленда.Един съсед снима 50 години с два апарата хаселблад,шефът му си взел мамия и след 2 седмици му я подарил казал му оправяй се не мога да снимам с това.Та тоя съсед ми казва с тоя хселблад не може да се направи снимка като със смена 8 дето всичко е на фокус,казвам му нямам смена 8 ама мога да ти дам като нов в кутия олимпус ом1 с 50мм щото имам два да ги сменим ,той се смее.



Публикацията е редактирана (16-03-20 11:00)
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: lamerko   
Дата:   16-03-20 10:57

sasho2345: когато спомена, че не ти харесвали безогледалките, това реално твое мнение ли беше, или просто защото някой познат (на твой познат) ти е подхвърлил нещо?

DSLR-а си има своите особености и не винаги е лек прехода от сапунер към тази система. От последния ти пост ясно се разбира, че въобще не си проучил кое как е. И затова, сега колкото и да е досадно, в кутията на камерата ще намериш една книжка, за съжаления няма да е с видео/аудио - ще се наложи да почетеш, нещо нетипично за днешни времена...

И пак - това че си взел нещо голямо и черно - не очаквай някакви чудеса...
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: ombre   
Дата:   16-03-20 11:14

Честито и от мен.Хубаво е че са те посъветвали за ръководството.Няма драма,просто камерата е с някакви настройки и тепърва ще се учиш кое за какво е.Писал съм ти лично.
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: CDman   
Дата:   16-03-20 11:42

то ще падне исото с гръмотевичката, но и ще изкара най-противната снимка, която някога е виждал

Така е. [smilie24]

Снимките с директна светкавица са отвратителни[smilie5]

 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: sasho2345   
Дата:   16-03-20 12:10

Чета аз чета, тука пък за мезе ме взимат. В интернет основно чета, изтеглил съм пълното ръководство 350 стр в pdf. iso-то разбрах как се изключва auto режима, но е направено свръх неудобно. Навсякъде ровиш в шарени менюта като за деца. Реално всичко настроих, единствено не мога да изключа постоянното светване на екрана след всяка снимка, гасиш го, снимаш и пак ти светва на физиономията , е тва ме дразни.
Е тука през балкона от люлин снимах към витоша, пълната снимка както си е:

https://drive.google.com/open?id=1Ia-OYjCKQPaj9kuZa6hsA3juBcbRS8eN



Публикацията е редактирана (16-03-20 12:20)
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: ombre   
Дата:   16-03-20 12:14

Е щом си от Люлин е лесно,ще ударим едно рамо ако се наложи.Не съм ползвал този модел,но в менюто няма ли опция за изкл.
 Re: Дайте съвет за покупка на първи апарат
Автор: wlad   
Дата:   16-03-20 12:46

Готов съм да се обзаложа, че изобщо не си очаквал голям и черен апарат да изкара такава "снимка".
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.