Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Sigma 35 1.4 ART на Никон Z6/Z7 ?
Автор: etto   
Дата:   08-03-20 21:48

Здравейте. Ще купувам Z6 с 35-ца, но се колебая между никонската версия S-Line на 1.8 или Sigma 1.4 с FTZ адаптер. Писах в чуждестранни форуми и хората казват, че имат проблеми с фокуса при сигма с FTZ адаптер, че даже спирал да работи на няколко човека. Някой има ли наблюдения и какво бихте предпочели вие ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 35 1.4 ART на Никон Z6/Z7 ?
Автор: Mogila   
Дата:   08-03-20 23:35

Аз бих решил кои обективи искам преди да си купя някаква нова камера. От това да реша каква система да градя, а не целенасочено определена камера и после да се чудя.



Публикацията е редактирана (08-03-20 23:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 35 1.4 ART на Никон Z6/Z7 ?
Автор: hotsnail   
Дата:   08-03-20 23:51

Трябва да се съглася с Могила. Камерата Ви ще е актуална още максимум 1-2 години. После ще има нов много по-хубав модел. Важни са обективите. Трябва да сте щастливи с тях. Дори сега да не вземете големия писък на модата като камера, вземете обективи, които ще ви служат вярно.

Ако нямате идея как ще я развивате тая система по-добре започнете с нещо по-евтино или по-зряло. Аз си купувам често продукти, дето не са съвсем готови, но съм приел че това е част от изживяването, защото харесвам технологиите.

Аз не бих купил z системата на никон сега, но ако сте решили да рискувате, вземете си нещо което ще работи поне донякъде, щото те и самите камери не са особено зрели като продукт на тоя етап.



Публикацията е редактирана (08-03-20 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 35 1.4 ART на Никон Z6/Z7 ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-03-20 01:14

Автор: Mogila
Дата: 08-03-20 23:35

Аз бих решил кои обективи искам преди да си купя някаква нова камера. От това да реша каква система да градя, а не целенасочено определена камера и после да се чудя.

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Иначе никонци около мен твърдят, че на зетките проблеми с фокуса на сигмите няма като с ДСЛР моделите. Но... това може да се промени с всеки нов фърм на камерата [smilie5] . И сони нямаха проблеми и хоп изведнъж заимаха с това онова. Всички искат да си продават нейтив обективите.


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 35 1.4 ART на Никон Z6/Z7 ?
Автор: Yog   
Дата:   09-03-20 02:39

Аз имах 3 обектива от новите Z на моя Z6 и бяха супер. Не бих се замислил изобщо и бих купил никонския. Сигмата с адаптера става близо едно кило. Никонския Z 35/1.8 е 370 грама. Самата камера е сравнително малка и комбинацията ще е приятна за употреба.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 35 1.4 ART на Никон Z6/Z7 ?
Автор: marrio31   
Дата:   09-03-20 09:10

И аз имам подобна дилема,но имам nikon G обективи,които си работят идеално с преходника на Z6 и не бързам.Ето един тест между двата въпросни обектива текст Та Сигмата в момента явно си работи доста добре,с новия фирмуер ще е още по-добре,клипа е с предишния фирмуер на Z
Все пак аз бих избрал 35/1.8S

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 35 1.4 ART на Никон Z6/Z7 ?
Автор: al.popoff   
Дата:   09-03-20 11:15

@etto, имах Sigma 50/1.4 и точно с нея тествах Z6 преди да го купя. Фокуса беше безупречен и честно, това ме убеди да купя зедката. С предното тяло редовно имах фронт/бек фокус проблеми, въпреки безбройните калибрации на тяло и обектив. Не съм пробвал 35-цата и не знам как е с нея, но не би следвало да има съществена разлика. Ако имаш колебания - пробвай сам как се държи, било то в магазин или с колега.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 35 1.4 ART на Никон Z6/Z7 ?
Автор: krist   
Дата:   09-03-20 12:28

Сигма 24/1.4 Арт на Z7 работи перфектно - снимал съм събитие и нямаше никакви драми. В момента го продавам, между другото, тъй като не го ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 35 1.4 ART на Никон Z6/Z7 ?
Автор: optima   
Дата:   09-03-20 13:38

Nikon NIKKOR Z 35mm F/1.8 S [smile]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »