Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm XT4
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-02-20 17:18

Не се научихте тия светлосили да ги приравнявате.

То е ясно че нито 300мм на 4/3 са 600 и нито ф/4.0 на 4/3 е /8.0.

За това се казва ЕКВИВАЛЕНТ :) 300 е 600мм ЕКВИВАЛЕНТ а ф/4.0 е ф/8.0 ЕКВИВАЛЕНТ. Първото показва че ЕКВИВАЛЕНТНИЯ зрителен ъгъл е като на 600мм обектив на Фул Фрейм сензор а второто че ф/4.0 е ЕКВИВАЛЕНТ на ф/8.0 на Фул Фрейм сензор.

Научете се вече прости сметки са. Ако се чудите как 4.0 става 8.0
1. 4.0 на 4/3 има еквивалентно рязко изобразено пространство на 8.0 на Фул Фрейм.
2. 4/3 сензорите са с около грубо 2-стопа (до 3) по-зле като исо перформънс(светлочувствителност) и за това като светлочувствителност пак еквивалент а е около ф/8.0.


1. Означава че имаш ебахти плоските кадри а 2-рото е че комбинацията е прекалено "тъмна" за работа навън с бързодвижещи се обекти при светлина различна от идеалната.


Мен 400 5.6 на APS-C зензор ме дразни та какво остава 400 6.3 на 4/3...


Айде да не спорите с човек който от 10+ години се занимава с това и барем може да научите нещо.

Ако говорим за ПРО-та. Всичко е с Фул Фрейми и 2.8 телефото обективи. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: keri-di   
Дата:   28-02-20 18:36

Ето това са два ЕКВИВАЛЕНТНИ обектова,по зрителен ъгъл,светлосила,конструктив-про изпълнение!Различават се по цена, габарити-тегло и ДОФ!
За съжаление,на Fujifilm такъв еквивалентен няма/затова сравнявам с друга марка/,и скоро няма да има![beer]

https://camerasize.com/compact/#312.17,812.506,ha,t

пс-За мобилност, лекота при работа и избор на ракурс няма да говорим?



Публикацията е редактирана (28-02-20 19:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: farushko   
Дата:   28-02-20 19:13

написа:

> 2. 4/3 сензорите са с около грубо
> 2-стопа (до 3) по-зле като исо
> перформънс(светлочувствителност)
> и за това като
> светлочувствителност пак
> еквивалент а е около ф/8.0.

[smilie2] При еднакво количество светлина и двата сензора ще приемат равни стойности при еднаква бленда, просто шума при по-малкия сензор ще е по-забележим.



> Айде да не спорите с човек който от
> 10+ години се занимава с това и
> барем може да научите нещо.

За доста от хората тук предпполагам си новобранец с тази визитка.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-02-20 23:30

keri-di грешно си разбрал. Еквивалентите си приличат по dof(ДОФ няма такава дума)казва се дълбочина на рязко изобразеното пространство.

300/4 на 4/3 е еквивалент на 600/8.0 на фул фрейм като зрителен ъгъл, дълбочина на рязко изобразеното пространство и светлосила. Тоест нямаш полза от нищо също и от размера и теглото. 600/8.0 обектив ще е почти също толкова голям и тежък на фул фрейм. Просто никой не произвежда такива обективи за 35мм понеже са твърде далеч от желаните параметри. Най-компактните обективи на пазара като размери, тегло и светлосива в този калибър за Никкор 300/4 ПФ и Никкор 500/5.6 ПФ.

---

farushko

Близо си до истината. Експозицията ще е същата защото времето за експониране е същото. Но големия сензор има много по-голяма повърхност и приема по-голямо количество светлина за същия период от време. От това се променят много параметри във финалното изображение сред които един от най-важните шум/сигнал характеристиките. Точно поради тази причина Фуй Фрейм сензорите са средно с около 2-3 стопа по-светлочувствително от 4/3 сензорите и точно поради тази причина обективите се приравняват към фул фрейм както по фокусно разстояние, така и по дълбочина на рязко изобразеното пространство и светлочувствителност.

На практика с 300/4 на 4/3 обектив при еднаква светлина и разстояние до обекта ще получия изображение еквивалентно до 600/8.0 обектив на фул фрейм. Разбира се ще минорни разлики диктувани чисто от реалното фокусно разстояние на обектива, перспективата и тн.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: keri-di   
Дата:   29-02-20 00:22

vgramatikov аз много добре зная,какво е Depth Of Field и светлосила на обектива.
Нищо лично,но вземете и почетете малко-за Ваше добро е!?

https://en.wikipedia.org/wiki/F-number


Ако не Ви се чете,във YouTube също има достатъчно информация!

https://www.youtube.com/watch?v=ttoBDSuJ18k&t=6s




Публикацията е редактирана (29-02-20 00:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: hotsnail   
Дата:   29-02-20 00:44

Пичове против физиката се не рита.

ако беше толкоз хубаво с малък сензор нямаше да правят големи....явно правят и явно се харчат по-добре.

Факта е, че ние живеем в една определена вселена с една определена физика. дифракция, дълбочина на фокус, параметри на стъклариите, кристални решетки, силата на слънчевата светлина през дена, гравитацията, положението на очите ни и т.н. са с определени стойности на нашата планета. Хората и животните които снимаме са с горе долу ясен мащаб.

От това всичкото хората са установили още края на 19-ти век началото на 20-ти, че най-добрия компромис за размер на фоточувствителен елемент е правоъгълник 3:2 с диагонал 43мм т.е. 36 х 24мм. От тогава това е най-разпространения формат.

За някои приложения е много тежък тоя 36х24мм формат и хората правят по-малки с разумни компромиси. В момента най-популярен е 35мм видео формата т.е. АПС-Ц (24×16mm), което е горе долу другия начин да слагаш кадрите върху същия 35мм филм. Разбира се това си идва с компромиси някои, които са често поносими особено за любителски неща. Интересното е, че поради начина на разполагане на кадрите върху филма това е най-разпространения видео формат. Дори сега профи видео камерите често са с тоя формат сензори.

Понякога хората искат по-богато предаване на цветове и полутонове за които стандартния 36х24 формат не е достатъчен и правят по-големи формати. Те са по-тромави за ползване и по-скъпи но с по-високо качество. Там има разни стандарти, но са си нишови, щото цените стават страшни т.е. средни и големи формати.

Това е положението с форматите, които съществуват и се използват реално

м43 е един провален експеримент. Уж е по-малък, но компромисите спрямо стандартния формат, както писа и Граматиков, са неприемливи. От друга страна пък камерите са огромни тежки и бавни т.е. не могат да се съревновават с телефоните. Няма какво да го навирате, дето не му е мястото. Реално единствената успешна 43 камера е GH серията на панасоник, но и тя има под 1% пазарен дял в световен мащаб. Така може да броим че този формат не съществува! Нещо дето има пазарен дял под 1% е шум.


А ако се задълбаете малко да смятате или разгледате настоящите обективи за фуджи Х, Сони Е и м43 ще се усетите, че всъщност при тия размери на сензорите обективите са горе долу идентични като размери. Дори за по-специалните обективи 36х24мм са най-малки, а м43 са най-тежки и големи!!!! Да фул фрейм обективите с дадени параметри често са най-малки! Единствената причина да има по-малки м43 обективи е защото са безумни тъмници. Би трябвало хубавите светли обективи за м43 да са поне ф/0.9, а да не е ф/1.2. ф/1.2 е еквивалент на ф/2.4 при фул фрейм...Ама ф/1.2 за м43 вече е по-голямо, тежко, скъпо и компромисно от ф/1.8 за фул фрейм......хубав ф/1.8 обектив с автофокус, може да направи всеки китайски гараж. А поносим ф/1.2 изисква най-високите технологии с които разполагаме и са скъпи и има компромиси в оптиката. А канон дори правят 85/1.2 (за мен е отвъд разумния размер за 85мм) .....Ако м43 беше нещо сериозно кога ще имаме и колко голям ще е м43 ф/0.6????? А колко ще струва?

ПП А кери математика ще го пратим да си чете википедия. От е тая страница са дадени основните уравнения. Смятате си кое как. Добавяте си тук там размера на планетата, средния ръст на хората, дължината на вълната на видимата светлина, интензитета на слънчевата светлина, оптичната пропускливост на въздуха, възможността на хората да вдигат тежки предмети, цената на стъклариите за да направите ф/1.4 обектив и т.н. и хоп ще получите 36х24мм т.е. всичко различно от 36х24мм е компромис. 24х16 е приемлив компромис. 17.3х13мм не е

https://en.wikipedia.org/wiki/Image_sensor_format




Публикацията е редактирана (29-02-20 01:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: keri-di   
Дата:   29-02-20 01:33

hotsnail по повод на проваления експеримент м43,ето ти нещо за обща култура,и аз приключвам!

https://www.43rumors.com/the-micro-fur-thirds-system-had-the-biggest-japanese-market-share-in-2029/



Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: hotsnail   
Дата:   29-02-20 02:07

да през 2029....сигурно ще имат...ама може и да няма м43 тогава.....най-вероятно са включили дроновете на DJI, сензорите на тойотите, субарутата и индустриалните роботи инак....

Няма такъв жив формат човеко.

Виж оборотите на фирмите....Канон,Никон, фуджи, сони....панаосник са някъде на опашката примерно с порядък по-малко оборот. А черната магия, олимпус и пентакс ги няма в класациите дори....Олимпус правят камерите като рекламни сувенири. Те от 10 години един лев не са извадили от фотографското си звено. Акционерите ги притискат да го затварят. Ама им носи престиж и продават по-добре медицинскта техника ако имат и фото камери....те не ги правят за пари. Правят ги за кеф



Публикацията е редактирана (29-02-20 02:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: santuco   
Дата:   29-02-20 08:02

Леле къде заби темата, както и се очакваше! [smilie5] [smilie5] [smilie5].
Колеги не всички им дреме за големината на сензора и оборотите и политиките на фирмите производители. Доста важно е симбиозата камера-фотограф, удоволствието от ползване на дадена камера и крайния резултат.

Аз за X-T4 да си споделя, че нещо не ме кефи издържливостта на новата батерия. Два пъти по голям капацитет, но разликата в броя възможни кадри сравнено с X-T3 е съответно приблизително 500 срещу 400 кадъра в Normal mode. Леко ми е странно. Това по спецификации на производителя де...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: victory13   
Дата:   29-02-20 08:45

Докато споменават "еднакъв зрителен ъгъл" или "еднакво зрително поле", "еквивалентните" хора имат известно право в твърденията си [smilie5] . За да получат еднакви зрителен ъгъл и поле, снимащите с фул фрейм обаче трябва да са на 2 пъти по-близко разстояние до обекта [smilie3] . Именно с разликите в разстоянието до обекта могат да се обяснят и разликите във визията, доф-а, и прочие параметри на снимките от фул фрейм и м43...


"...На практика с 300/4 на 4/3 обектив при еднаква светлина и разстояние до обекта ще получия изображение еквивалентно до 600/8.0 обектив на фул фрейм. Разбира се ще минорни разлики диктувани чисто от реалното фокусно разстояние на обектива, перспективата и тн."
Това твърдение обаче е тотална щета [smilie23] . При еднакво разстояние до обекта снимките с 300/4 с м43 и фул фрейм са абсолютно еднакви като визия и доф, просто снимката от м43 ще е 1/4 кроп от снимката на фул фрейм-а. Лесно може да направите снимка като от фул фрейм с м43, като просто "ушиете" 4 снимки с подходящия софт... на практика повече де, все пак трябва и застъпване... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: farushko   
Дата:   29-02-20 08:48

написа:

> Леле къде заби темата, както и се
> очакваше! [smilie5] [smilie5] [smilie5].
> Колеги не всички им дреме за
> големината на сензора и оборотите
> и политиките на фирмите
> производители. Доста важно е
> симбиозата камера-фотограф,
> удоволствието от ползване на
> дадена камера и крайния резултат.
>
> Аз за X-T4 да си споделя, че нещо не
> ме кефи издържливостта на новата
> батерия. Два пъти по голям
> капацитет, но разликата в броя
> възможни кадри сравнено с X-T3 е
> съответно приблизително 500 срещу
> 400 кадъра в Normal mode. Леко ми е
> странно. Това по спецификации на
> производителя де...

Според мен е заради стабилизацията, там се дърпа не малко от капацитета на батерията. X-T4 ще е страхотна камера, просто Фуджи трябва да наблегнат малко на обективите. Да ъпгрейднат 23, 35 и 56 светлите обективи и да извадят някой по-дълъг евентуално за спорт.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: hotsnail   
Дата:   29-02-20 10:46

Това с батерията явно е компромис с размери и капацитет. А и предполагам в реални условия ще прави спокойно 1000 кадъра че и отгоре. Тестовете за батерии са изключително неподходящи за безогледалните. Щото има чакане 30-тина секунди между кадрите и екрана или визьора светят непрекъснато.

Аз поне не снимам така. Правия 10-20 снимки за 1 минута. После изключвам за минута или две докато мисля какво друго да снимам. После пак серия от няколко кадъра. Пак изключвам. Опита ми с дори с малката стара батерия на Сони беше, че 1000 кадъра са достижими лесно. А с новата батерия снимам по един месец като дозареждам, при свалянето на снимките в къщи.....така де батерията да я зареждам отделно е веднъж на месец. Имам резервна ако нещо се обърка.



Публикацията е редактирана (29-02-20 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: keri-di   
Дата:   29-02-20 11:42

hotsnail не зная дали осъзнаваш,какво си написал,но в стремежа си да оплюеш Олимпус,ти казваш нещо много съществено-""ако имат и фото камери....те не ги правят за пари. Правят ги за кеф""!
Когато някой прави нещо за кеф,той го прави от душа,и за престиж!Когато нещото се прави за пари-то се прави с цел да измъкнеш парите на потребителя,а това се нарича-....?

Та по темата:XT4 сигурно ще е добра камера,но е направена за пари-нищо по-различно от XT3!
И най-важното,много късно Fujifilm направиха това,което трябваше да направят преди 2-3 години?
Не искам да съм лош пророк но XT4 сигурно ще е толкова масова,колкото и Х-Н1-добра камера,която самите фиджи фенове убиха!?



Публикацията е редактирана (29-02-20 11:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: Yog   
Дата:   29-02-20 12:27

Някой всъщност снимал ли е с обектива 300/4 за който се спори? Аз съм снимал спорт с микро 4/3 просто за забавление, да видя как е.

С обектив 40-150, в светъл ден по обед, на максимално отворена бленда 2.8 и мининалното ISO 200, влизаше толкова светлина, че затвора ми идваше над 1/5000 и даже до 1/8000.

Аз снимах футбол и даже 1/1000 би ми стигало. Реално имах още фандък поне 2 бленди от затвора и 2 бленди от ISO-то, ако решим че снимките от малкия сензор са чисти до 800 макс.

Та, малък сензор не значи, че обектива е загубил светлосилата си. Не съм ползвал 300/4, но доста хора го ползват, дори професионално, с добър успех. Едва ли толкова прости [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: keri-di   
Дата:   29-02-20 13:05

>Някой всъщност снимал ли е с обектива 300/4 за който се спори?

300/4 за сега го нямам,но за малко го изпробвах.В комбинация с със ЕМ1Х е нещо неописуемо!
40-150 го имам,както и 12-40/2,8 и 17/1.2,затова се дразня на писаници на хора,които даже на живо сигурно не са ги виждали?
При дневна светлина,каквато е в момента,40-150 на 2,8 и ISO 200 затвора надхвърля 1/12000 и се налага да минавам на ISO 100 или 64,или да се затвтваря блендата.

пс-Извинявам се,че не по темата,но .......?



Публикацията е редактирана (29-02-20 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: Yog   
Дата:   29-02-20 13:25

Намерих няколко на f/4

Дано излизат линковете без да се преоразмерява снимката, че така и не се научих как да пускам в тоя форум [smilie5]

https://i.postimg.cc/9Fcn43mP/P1260434.jpg

https://i.postimg.cc/cLBYrjJ3/P1260498.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: Nik1   
Дата:   29-02-20 13:55

yog написа:

> Намерих няколко на f/4
>
> Дано излизат линковете без да се
> преоразмерява снимката, че така и
> не се научих как да пускам в тоя
> форум [smilie5]
>
> https://i.postimg.cc/9Fcn43mP/P1260434.jpg
>
> https://i.postimg.cc/cLBYrjJ3/P1260498.jpg



Я си провери линковете, че още на първия ми изпищя антивируса


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: hotsnail   
Дата:   29-02-20 14:42

хора обясняват Ви, че няма отделяне на фона.

Вижте как рекламират 600/4 или 400/2.8 Сони. Вижте как Канон и Никон рекламират подобни обективи. Възможностите да отделят фона са важни.

Другото е, че спорт или животни се снимат често на високо исо - 1600, 3200, 6400 не са редки случаи и там малкото сензорче издиша преди големите батки.

Това е.

Инак за любителско снимане и аз кова с 6.3 обектив на фул фрейма...ама ми е ясно, че няма да извадя лесно снимка, която да продам.........правя ги за себе си и да ги показвам на познати....

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-02-20 14:45

victory13 не знам на колко години си но малко трябва да мислиш преди да даваш определения.

Да вярно е че кроп фактора на 4/3 е х2 :) Правилно си забелязал. Но нйкойо не сравнява така обективи. Целта на еквивалента е определена система да се приравни към Фул Фрейм х1.

Напомням разлика във разстояният няма. Сравняваш два инструмента за една и съща задача защо ти е разлика в растоянието до обекта?

[smilie18] Винаги е било трудно да се спори д 4/3 собственици. Вярват си в някакви техни си неща.


Относно останалото. Вяска система има място под слънцето.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: Yog   
Дата:   29-02-20 15:05

Не знам защо се оплаква антивирусната, Nik1. Пробвах да ги отворя на друг комп и с бяха ОК. В смисъл, отвориха се и не се "заразих" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: Yog   
Дата:   29-02-20 15:16

Hotsnail, аз снимките съм ги качил по-скоро като референция някаква. Отиди с фул фрейма на стадиона, дай го на f/8 и виж кога ще ти излезе 1/2500 на ISO 200, както е на примерните снимки. Или ще трябва да намалиш скоростта, или да вдигнеш ISO-то. Това ще ти покаже, че твърдението "f/4 на малкия сензор е като f/8" на големия просто не е вярно.

Иначе за способностите на сензорите, ясна работа. Преди Олимпуса снимах със Z6. Към 2 месеца ги имах едновременно и доста сравнения направих. Грубо 3 бленди е разликата. На зетката файловете имат толкова шум на 6400, колкото на E-M1 II на 1000. Разликата е голяма, ако няма достатъчно светлина. И тука ти си правиш сметката за какво ще ги ползваш и какво ти трябва. Аз шитнах зетката и си щракам с Олимпуса. Вместо с раница като алпинист, ходя с едно чанте с обем към 5 литра. Приоритети, приоритети... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: alext   
Дата:   29-02-20 15:37

Не искам да съм лош пророк но XT4 сигурно ще е толкова масова,колкото и Х-Н1-добра камера,която самите фиджи фенове убиха!?

Колко пък да са я убили щом фуджи потвърдиха, че ще има продължение на серията. А и 90% от фуджи феновете харесват xh (който я е пробвал) останалите не им харесва, че е малко по- голям от това, което са свикнали. Но и xt4 порасна, така че това вече не е актуално. Високата стартова цена предвид, че a7iii се появи седмици по- късно на същата, си оказа влияние. Щом му падна цената се изкупи набърже. Ако ти трябва ibis с ръчни стъкла или твърдите фуджи обективи примерно и не се интересуваш от всичките видео подобрения си е доста добра оферта, пък и кефа, че си имаш контроли аналогови и добри цветове без много заиграване в пост си остава. А xt4 дори и само ютуба, ако гледаш ще го купят доста хора, а пък който е с xt1-xt2 и търси ъпгрейд няма какво да се замисля дори. Освен това следващото поколение почти сигурно ще е над 30-35мпс, което означава не по- добро представяне на тъмно и за любителски цели ненужно големи файлове .



Публикацията е редактирана (29-02-20 15:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-02-20 16:07

T4 е родено успешна камера за Фуджи. Сек излезе наяве липсата на някой обективи и обновяването на други. Интересно и какво ще може Х-Н2. Вероятно ще е малко а9 за около 2000$.

Т4 им е бест селъра в продължение на Т2 и Т3. Която камера се продава най-много има най-много наблъскан ресурс за парите си.

Аз лично ще изчакам Н2. Просто не виждам смисъл в куцата ергономия на Т4 в дългосрочен план.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: hotsnail   
Дата:   29-02-20 16:11

Yog ти си намерил с какво да сравняваш.....тоя карикатура z6...ти само недоразумения ли ползваш.

Вземи си една нормална камера. Е виж темата е за Фуджи х-т серията. Пробвай такава камерка. Пробвай Сони а7м3.

Това са камери които са смислени и има за тях обективи и фокусните системи работят и две карти имат и буфери имат и всичко им е измислено.

Една а7 с 18/2.8 или 45/1.8 за по 600-700 лева или 85/1.4 за 1500 лева или 85/1.8. Такива неща. С Никон какво му закачаш, някой от пародия серията обективи за Zле? Ти виж че на половин цена не могат да продават z50 излезе на 3 бона а сега с обектив е 1500........а виж х-т3 как вече две годинки държи цена и ще си го продават и за в бъдеще......нали ти е ясно че има някаква разлика между камера и карикатура

Естествено че си оставил Олимпус пред перспективата да снимаш със Zлето



Публикацията е редактирана (29-02-20 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: petervassilev   
Дата:   29-02-20 17:24

vgramatikov:

"Научете се вече прости сметки са. Ако се чудите как 4.0 става 8.0 ...

300/4 на 4/3 е еквивалент на 600/8.0 на фул фрейм като зрителен ъгъл, дълбочина на рязко изобразеното пространство и светлосила.

Напомням разлика във разстояният няма."


Според дефиницията, DOF (дълбочината на рязко изобразено пространство) е прибл. правопропорционална на квадрата на разстоянието до обекта (A) и на блендата F (числената апертура) и е обратнопропорционална на квадрата на фокусното разстояние на обектива (B). Размерът на сензора не участва във формулата.

Заместваме съответните стойности (в единия случай F=4, B=0.300, а в другия случай: F=8.0, B=0.600) и получаваме за 300-мм обектив стойност 44.4, а за 600-мм обектив стойност 22.2.

Корен квадратен от 44.4/22.2 е прибл. 1.4, т.е., трябва да сме на около 7 м вместо 10 м (или 70 м вместо 100 м) от снимания обект, за да получим същия DOF с “еквивалентния” обектив.



Публикацията е редактирана (29-02-20 17:28)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »