Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 MTB ъпгрейд
Автор: HadesPersephone   
Дата:   09-05-20 23:06

Здравейте всички!

Интересува ме има ли тук фенове велосипедисти, които биха дали съвет относно ъпгрейд на байк... искам да сложа вилка с амортисьор и предна дискова спирачка на моето колело [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: MTB ъпгрейд
Автор: HadesPersephone   
Дата:   09-05-20 23:13

Toва е колелото ми, карам го от 8 месеца.

Сега искам да сложа вилка с амортисьор и хидравлична спирачка със 180 мм диск... но много не ми се плаща [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: MTB ъпгрейд
Автор: Hsathv   
Дата:   09-05-20 23:43

Щом не ти се плаща остави нещата така както са си сега. С евтини китайски спирачки и вилки нещата ще станат даже по-зле. Иначе е вярно, че има евтини решения, ама качеството им е отвратително.

Отговори на това съобщение
 Re: MTB ъпгрейд
Автор: alext   
Дата:   10-05-20 00:16

Зависи колко пари ти се дават, от вилките евтинити носят само тежест и проблеми. Добър старт е един RockShox 30 Silver TK, по- добър е от евтини suntour xcm модели. За дисковите си направи сметка караш ли в такива условия, че да ти трябват, разбирай планинско, кал и вода/сняг повече от нормалното. Искат си поддръжка и те. Ако се кара предимно в сухо време на нормален терен няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: MTB ъпгрейд
Автор: HadesPersephone   
Дата:   10-05-20 00:24

^^ok да кажем че бих платил най-много около 200 паудна

Тази вилка дали ще стане на моята рамка... не знам какви параметри да гледам. Ако стане, дали мога да ползвам моята капла запазвайки V-brake спирачките? Мога ли да сложа гума 27,5 х 2,4 (сегашните са ми 27,5 х 1,9) ... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: MTB ъпгрейд
Автор: HadesPersephone   
Дата:   10-05-20 00:31

alext написа:

> Зависи колко пари ти се дават, от
> вилките евтинити носят само
> тежест и проблеми. Добър старт е
> един RockShox 30 Silver TK, по- добър е от
> евтини suntour xcm модели. За дисковите
> си направи сметка караш ли в
> такива условия, че да ти трябват,
> разбирай планинско, кал и
> вода/сняг повече от нормалното.
> Искат си поддръжка и те. Ако се
> кара предимно в сухо време на
> нормален терен няма смисъл.

Може би от дискови спирачки няма нужда, съгласен съм. Ако прехвърля моите спирачки и каплата, ще трябва да намеря само вилка и външна гума. Ако реша да сменя и задната външна гума как да разбера дали ще влезе в рамката? Например на мястото на 27,5 х 1,9 да сложа 27,5 х 2,4

Отговори на това съобщение
 Re: MTB ъпгрейд
Автор: Hsathv   
Дата:   10-05-20 13:03

На първо гледане тази вилка няма да стане директно. Най малкото че е за проходна ос 15x100 и ще трябва да сменяш главината. Отделно не се знае стержена на твоята вилка какъв размер е и какъв тип. Дали е прав или конусен. Ще трябват сигурно други чашки и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: MTB ъпгрейд
Автор: HadesPersephone   
Дата:   10-05-20 13:46

Много неща не са ми ясни, ще трябва да се запозная преди да купя каквото и да било. Изглежда няма много вилки размер 27,5 които да предлагат V-brake спирачки. Тези 200 паунда едва ли ще са достатъчни за смяна на всичко: капла + главина, външна гума, вилка и спирачни апарати. Евентуално мога да отложа смяна на гумата за сега. Благодаря за мненията.

[smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: MTB ъпгрейд
Автор: hansto   
Дата:   10-05-20 19:36

отиди в Байксентър и попитай, там са пичове и ще обяснят всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: MTB ъпгрейд
Автор: kjey   
Дата:   10-05-20 20:17

Аз карам шосейка и не мога да съм полезен, но живота ме е научил че хубаво и евтино трудно се съчетават в едно изречение...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: MTB ъпгрейд
Автор: k7   
Дата:   11-05-20 09:29

В кой град живееш, за да ти препоръчаме магазин? Защото така като те чета, ще се омоташ и може да купиш нещо, дето не ти върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: MTB ъпгрейд
Автор: Hsathv   
Дата:   11-05-20 12:45

Явно не живее в България. В България вилка за 166 паунда ще му я монтират безплатно във всеки байк център.

Отговори на това съобщение
 Re: MTB ъпгрейд
Автор: HadesPersephone   
Дата:   11-05-20 13:23

Живея в Лондон. Ако имам възможност ще мина през байк център за съвет. В момента, от прочетеното и изгледаното, стигам до извода че вилки за размер 27,5 предлагат само с дискови спирачки. Това означава, че трябва нова капла с монтиран диск на нея и спирачни апарати... и цената отива на ~250-300 паунда. Хубаво щеше да е да запазя V-brake апаратите и да сменя само вилката. Предполагам на моята размера е 1,1/8" и оста на каплата 9 мм (тези неща мога да ги проверя). Цялото начинание излиза по-сложно и по-скъпо отколкото мислех.

Отговори на това съобщение
 Re: MTB ъпгрейд
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   11-05-20 15:39

Продай тоя тулуп и ... pinkbike.com купи си друго колело и не се занимавай с франкенщайновщина :D Ебаси думата ... Рамките са мислени за такъв клас компоненти , слагаш друга вилка с по-спираща система (диск) и чупиш чело ...

Ето ти 300 паунда колело ... https://www.pinkbike.com/buysell/2680960/



Публикацията е редактирана (11-05-20 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: MTB ъпгрейд
Автор: HadesPersephone   
Дата:   11-05-20 16:20

ok мерси за съветите [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: MTB ъпгрейд
Автор: imitev   
Дата:   11-05-20 18:34


Аз да те питам - къде искаш/смяташ да го караш това колело, че ти трябва хидравлична вилка?

Ако ще караш екстремно по чукарите - сменяй колелото с истинско, твоето е модерно обикновено градско колело. Няма как да му накачиш само оборудване и да стане МТБ.

Ако ще го караш в паркове, градини и що годе равни терени - въобще не ти трябва хидравлична вилка да ти тежи.

А и евтините китайски вилки са пълен боклук, както всичко евтино и китайско.

Отговори на това съобщение
 Re: MTB ъпгрейд
Автор: HadesPersephone   
Дата:   11-05-20 20:02

imitev написа:

>
> Аз да те питам - къде искаш/смяташ
> да го караш това колело, че ти
> трябва хидравлична вилка?
>
> Ако ще караш екстремно по чукарите
> - сменяй колелото с истинско,
> твоето е модерно обикновено
> градско колело. Няма как да му
> накачиш само оборудване и да стане
> МТБ.
>
> Ако ще го караш в паркове, градини
> и що годе равни терени - въобще не
> ти трябва хидравлична вилка да ти
> тежи.
>
> А и евтините китайски вилки са
> пълен боклук, както всичко евтино
> и китайско.

Прави сте, наистина няма нужда от това... нещо се бях ентусиазирал тези дни, но ми мина вече. [smilie5]
Карам го основно в парковете, по алеи и понякога по пътеки в гората. Нищо екстремно. Евентуално ще му сменя гумите с "по-проходими" ако има смисъл ... и карайки ги средно напомпени ще е достатъчно за неравности.

Отговори на това съобщение
 Re: MTB ъпгрейд
Автор: kvakioh   
Дата:   11-05-20 20:57

Ново,друго колело. Или същото, но с по-тесни гуми.
И снимане с него...

Отговори на това съобщение
 Re: MTB ъпгрейд
Автор: imitev   
Дата:   11-05-20 21:31


Не ти трябват по-проходими гуми - само скапват движението по асфалта. Фабричните са идеални за твоите нужди. Има комбинирани които са гладки по средата и с грайфер от страни. Да кажем разумен компромис.

Ако искаш да тренираш по-сериозно си вземи истинско шосейно колело и монитор за сърцето :)

На МТБ кефа му е даунхил яко надолу по чукарите. Това са тежки и здрави велосипеди, дето не стават за нормално каране.

Евтините имитации на истинските колелета стават само за показване, като се пуснеш един път по-сериозно и финишират.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »