Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   21-02-20 14:56

За мен най-големия кусур е че камерите в смартфоните не са равнопоставени. Има една Основна камера с всички екстри като RAW и Про режим с подръжка на пълната резолюция на сензора, останалите Широкоъгълна и Теле/Зуум камера са някакви изрезки колкото за опцията без RAW и снимат на 12mp в най-добрия случай.
Само в Mаte 30 Pro вече имаме два 40mp сензора за Широкото и за Основната камера, ако трябва да сме педантични сензора на Широкоъгълната камера би трябвало да е с още по-голяма резолюция за да покаже аналогичен детайл като Основната камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: mmjm   
Дата:   21-02-20 14:56

Малко ще изляза от темата. hotsnail, или ти си имал невероятно лош късмет с шаомито или аз добър, но още когато излезе взех на сина ми Redmi Note 4 среден или по-скоро нисък клас телефон с посредствена камера, но работи изключително стабилно и бързо до днес (4-та година) а се оказа и с много здрава сглобка. Синът ми е на 18 и телефонът както при повечето младежи не му излиза от ръцете както се казва и докато спи.

По темата не бих купил скъп телефон особено пък единствено заради камерата или само заради някаква друга екстра на която и да е фирма по ред причини, но не се наемам да критикувам ценовите политики на водещите производители. Щом се купуват масово цените са правилни. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   21-02-20 15:06

Те и бабичките си даваха последните 5 лева за билетчетата на Божков, не бих казал че е правилно. Цената се определя и крепи на лабилното състояние на милЬоните Епъл фенове, подкрепяни от тези на Самсунг и напоследък като гледам от феновете на Сяоми, цените на която растат със скоростта на бамбука в Китай ))

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: ipolit   
Дата:   21-02-20 15:41

E Шаоми винаги са се пробвали като изкарат нещо ново от по-високия клас да издоят мераклиите, но 3 месеца по-късно нещата си идват на мястото.
Ми 9 излезе на 500 долара, сега е 300.
Mи 10 е обявен на 570 долара, като поддържа 5g. Pro версията е скъпичка, ама тъй и не разбрах какво точно е по-различно от нормаланата като махнем камерите.
Но според мен на тях силата им е в евтините телефони. За 150 долара човек получава хубав телефон с прилична камерка (като вече уточнихме, че хората избират по параметрите на камерите, но нямат една снимка дето да прилича на нещо)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-20 15:47

ееее те хората дето купуват коли над 200 коня, ще кажеш, че всяка вечер ходят на писта да ги карат......

Между другото камерите на телефоните хората си ги ползват. Майка ми и баща ми си снимат и видеа и снимки....показват си ги с познати.

Много по-удобно от отделен апарат и винаги е под ръка. Качеството на новите (последните 5 години) телефони е много добро.

А за производителите не останаха други екстри с които да се хвалят. Може би екраните и възможността да пускаш игри разни....Интересно ми е дали хората ще си плащат абонамент за облачните услуги с игри - Стадия на Гугъл ама сега има още 2 или 3 подобни. НЕ знам длаи се предлага някоя в България, но скоро ще дойдат.....


ПП да възможно е да е бил куц модел Шаомито....някакъв 3+ ли беше ...нещо такова. Много го хвалиха и тука и по други форуми. Супер било. Много стабилно. Страшен софтуер. Много памет. Яка батерия. Евтинийка....Ама явно екраните са били кофти модел. Три да дадат фира не е нормално.



Публикацията е редактирана (21-02-20 15:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: ipolit   
Дата:   21-02-20 16:18

Шаомитата имат проблеми с лепилото на екраните. Ако се ползват интензивно и греят, лепилото се изпарява и стават кафеви петна.
Аз имах едно Mi 4, което стана така, но майка ми още го ползва и няма проблем, а е сигурно на повече от 5 години. Но същото ми се случи и с един Нексус дето струваше повече от 1000 лв.
Обаче при Шаоми това е доста често срещан проблем, а тия в Мтел не ги подменят, а казват, че телефонът е изтърван (2 служебни Redmi 4).

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-20 16:47

Екрана на 20-ката явно не е лош. Спечелили са някаква доста добра оценка.....

Мен лично ми харесва, че самсунг зарязаха кривите екрани. На ноте-а ми екрана е закривен и като пусна видео, не се вижда добре най-горе и най-долу какво се случва заради тая кривина.

Новата мода са плоски екрани и това го приветствам с две ръце!

ПП Прочие само на Самсунг ли не работи софтуера на x-rite? Така и не можах да калибрирам приложението им да ми показва снимките правилно.....забива в началото на калибрацията и не разбира, че калибратора е на екрана...а уж мига нещо там....



Публикацията е редактирана (21-02-20 16:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   21-02-20 17:59

@hotsnail от 15 години камерите и дисплеите на Samsung стават все по-"добри" и "хубави". Ако беше наистина така досега телефоните им да снимаха като Лайка Монохром и отдавна да съм изхвърлил ОЛЕД-а TV на който от една година се мъча [smilie5] Пълни шитни и маркетингови глупости. Като слезеш в метрото , видиш ли някъде някой телефон да грее в Зелено - Самсунг е )))


Нови кадри от прехвалената S20 "Ultra" - ми не става, поне в Сток.
Ако някой профи фотограф-редактор се захване с RAW, вероятно може и да измъкне нещо,
като ключовата дума е Вероятно.

http://images.vfl.ru/ii/1582300783/fe66a5fb/29654452.jpg




Публикацията е редактирана (21-02-20 18:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-20 19:16

спри се бе човек какво зелено, кафяво...ма то всъщност синьо и червено са им на самсунг проблемите. Оправиха ги тях....ама ти нали трябва да напишеш нещо и все не е на място....

А и писах за всички телефони и епъл и самсунг и каквото искаш от поне 5 годинки камерите им са добри. Да всъщност изядоха пазара на японците, да и на лайките монохром изядоха хляба, много правилно си казал! 10 пъти са спаднали продажбите на камери на Сони за последните 10 години като бройки!!! А Сони са сравнително добре - печелят пазарен дял, запазиха си бизнеса печеливш..... При Канон и Никон вероятно говорим за 20-тина пъти по-малко продадени камери.....При Олимпус или Пентакс вероятно е плачевна работа........и да в частност Самсунг са изяли най-много като номер едно производител последните 10 години.....


ППП Зума над 10х е фира......колкото и да си талантлив няма да изкара нещо интересно



Публикацията е редактирана (21-02-20 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   21-02-20 19:48

Не мога да се спра - ИСТИНАТА преди всичко [cool]
Не знам дали си в течение ама и продажбите смартфони на Самсунг хич не са розави и от две години са в рецесия ама нищо чудно с подобно "качество" за Space cost [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-20 20:09

Дето се казва назад вървят и пак не можем ги стигнем .....

Ако съм шеф на Хуавей след това твое изказване ще си направя сепуко по китайската национална телевизия.

Самсунг нямат ръст на продажбите от 2015-та и това четеш по разни сайтове. Да на инвеститорите им се иска двойни продажби....ми как двойни продажби като населението на земята не е безкрайно. По 70 до 80 милиона телефона продават на тримесечие от 2015-та насам. Това са 210 до 240 милиона телефона на година. Нито нагоре нито надолу.......от 2015 са продали доста над милиард телефона....

Предлагам да не го обръщаме на финанси. Най-вероятно там си по-зле от темата с фотографията.



Публикацията е редактирана (21-02-20 20:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   21-02-20 20:15

>>>>>там си по-зле от темата с фотографията<<<<<

Не и по-зле от "камерафоните" на Samsung [smilie18]
Сериозно, не виждаш ли че не стават ?

Ако искаш хубав Камерафон - Huawei, Xiaomi, OnePlus и чак тогава Samsung.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-20 20:25

Уххх ужасна е камерата

ПП Като махна китайските и остават само Асус и LG.....a i Samsung

ПП Не виждам кое не става. Виждам, че си сериозно предубеден. Хубаво разбирам, че си харесваш хуавей, но не е за тях темата и както ти писахме поне двама човека Хуавей не е опция....Виждам, че е оправена нощната снимка - това им куцаше на s10. Виждам че примерите със 108МП всъщност са адски добри. Да ок може би цветния баланс и наситеността на JPEG-а не са по вкуса на всеки, но всъщност са доста добри и ако има HEIF можеш да си го коригираш без визуални загуби... може и да има настройка....за заглаждането на кожата, което явно искаше да ни покажеш в началото всъщност има настройка и може да се изключи, така че от 40МП да има полза.....да по подразбиране е ужасяваща обработката на кожа, но се изключва....



Публикацията е редактирана (21-02-20 21:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   21-02-20 21:11

Мъхм ако няма семпли в пълен размер няма какво да коментираме.
Китайски, корейски, виетнамски няма значение - качествата на смартфона се определят от цена / характеристики и актуализации.

Нещо темата загуби посока, принципно нищо лошо към Samsung, много са хубави стига да се предлагат на някаква разумна цена. 1.5к и нагоре си е чиста глупост за телефони които имат своите китайски аналози, доста по-добри в някои отношения. Въпроса е да няма ах и ох пред очевадно посредствени неща, предствени като "прогрес".
Така като гледам снимките на Ултрата, никакво развитие от времето на Galaxy S7. Говорим за качество на снимките, не за Дуал, Трипъл, Куад и Пента камери от които всъщност само една да става за нещо. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-20 21:48

еми гледах и нощни снимки с теле камерата и с широката камера не е да не стават въобще. По спомен от миналогодишните примери прогреса е видим, много видим. Тогава хуавеи и пикселите имаха значително по-добра обработка.

Телекамератa е 40 или 48МП нещо такова на тия новите. Пaк на нощни снимки вади приличен резултат за разлика от s10.

Прекаляват с маркетинга. Това със 100х увеличение....ми от примерите е видно, че не е използваемо. Дори 30х.....8к няма стабилизация, но наистина вади детайл.

Стабилизацията в 4к видео от примерите дето видях на Шаоми и Самсунг е класи над епъл или хуавей. Ама самсунг стабилизират май повечето от камерите? А шаоми само задните или някои от задните....

Има доста голям прогрес дори от s10. А s10 имаше спрямо s8. Аз съм с ноут 8 и s9, note 9 нямаше разлика грам, но с s10 имаше и то видима. За малко съм ги пробвал един до друг и s10. Сега ултрата решава единствените ми забележки към s10 - телеобектива да е поне 75мм и да пипнат нощните снимки. Еми ето за мен камерата е идеална. А всички останали щуротии дето рекламират, може би са добър бонус...ето т стабилизацията - ноут 8 няма....

За цените ти писаха - за колкото се продава нещо, това му е цената. Лайката монохром за мен е безсмислена, но Мадведев ще си вземе нормалната и колекционерската версия......

хуавей не са по-евтини, дори напротив по-скъпи са от Самсунг в момента. Шаомито про май и то не е евтино.....Явно в тая тема трябва да дискутираме новия хуавей 5г п40 с някакви думи дето ще е към 3000 лева. Да сигурно ще е по-хубав от ултрата и ще е 500 лева отгоре....и ще е пълен със шпионски софтуер

Ама със Самсунг поне плащам и неща, дето искам - лицензите за хубав звук с блутут, надеждна връзка с колата, лесна връзка към всякакви телевизори, интеграция с десктоп компютър и т.н. дреболии уж ама за мен са важни. А китайците просто не ги правят, щото не искат да плащат лицензи


ПП Много ме е яд на Самсунг и Фейбук(Окулус), че зарязват VR-а. Аз си имам VR очила за ноут 8 и беше кеф да зяпаш неща от стрийт вю. Самсунг направиха читава ергономията на VR и беше яко ....ама ядец....с20 ултрата и дори ноут 10 нямат VR платформата на окулус.


пп малоумно но сравнение на с10+ с ми10 въпреки смотания си сензор с10+ просто го разпорва......



Публикацията е редактирана (21-02-20 22:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   21-02-20 22:04

>>>>>>лицензите за хубав звук с блутут, надеждна връзка с колата, лесна връзка към всякакви телевизори, интеграция с десктоп компютър и т.н. дреболии уж ама за мен са важни<<<<<<

Това са много важни неща, затова харесвам Самсуняците и наистина китайците ги нямат от кутията. Но че реализацията на камерите е посредствена е ФАКТ.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-20 01:19

добър преглед на камерите

..и статия с малко примери

Нощния режим изглежда доста прилично и работи с трите камери.....


https://fdn.gsmarena.com/imgroot/news/20/02/samsung-galaxy-s20-ultra-in-for-review//camera/gsmarena_



ПП За другата седмица са обещали повечко материал.

ППП Не са като от голям сензор и статив снимките със сигурност. Ама мога да ги пратя на познати. Мога дори да ги кача в някой сайт....а изглежда има и място за заигравка със снапсийд......



Публикацията е редактирана (22-02-20 01:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   22-02-20 09:23

Добро утро @hotsnail, ето Реално ревю доколкото схващам от руски няма Автофокус на Широкоъгълната камера, мощни хроматични аберации, оптичния зуум почва от 2х до 4х, при това логично нямаш RAW или поне режим PRO с хубав JPEG. Не, не те карам да не го взимаш имал-дал, само посочвам какво взимаш ))

Семпли директно от магазина



Публикацията е редактирана (22-02-20 09:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-20 10:41

Да на всички самсунзи широката камера е без АФ. До колкото знам не са аберации проблема. Просто картинката без софтуерни трикове е мека и както каза човека прилича на картинка на импресионист отблизо. Ама със софтуера го докарват до приемливо ниво. Същата камера е в s10 lite май и доста други модели

За зума говори за s20 и там поне аз не разбрах колко е оптичното увеличение. Подозирам, че е 2х защото е без перископ, а основната е 12мп т.е. не върви с кроп да правят 2х. Та 4х вероятно е изрязан от 2х и така изрязват до 30х....ама то вероятно след 4х или 5х настава всемирна мацаница.

На s20 телефотото се използва за 8К. От него се кропи т.е, от 60-Тина мп 4:3 до 32мп 16:9 т.е. Не много голям кроп

Ултрата 8К до колкото схванах е кроп от основния сензор. На ултрата 8К е без стабилизация. Има някакъв детайл, до колкото гледах, примери снимани по обед. Май няма много динамичен обхват. Триковете за ХДР, поносим шум и стабилизация само в 4К

При ултрата 2х е изрязано от основната ако го има като настройка. 4х вероятно е перископа или пак е изрязано (от 108мп има място за кроп доста) и тогава перископа е 10х?

Е това е другия проблем, че май никъде не пишат какви са параметрите на оптиката на телефото камерите.

За селфитата и портретите, до колкото разбрах, има настройка, колко да заглажда кожата и когато се изключи не е трагично. Явно човека не е попаднал на нея и подобно на първите кадри дето пусна нещата са леко странни.

ПП човека е прав, че май по софтуера Самсунг имат доста работа за новите сензори. Най-вероятно дхомарк оценка ще видим чак като излезе Note 20 .....



Публикацията е редактирана (22-02-20 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   22-02-20 11:58

Само като инфо Хухавелите имат навсякъде Автофокус, имат и супер Макро от 2.5см, имат и супер SlowMo 7680к/с. Няма да питам има ли такива функции Ултрата от 2.8к защото не.
http://phonesdata.com/bg/smartphones/huawei/mate-30-pro-5458329/

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: juslen   
Дата:   22-02-20 13:51

Незнам какво ахкате и охкате като зуумнеш малко и снимките са като мазани с пастели и акварел отврат, финия детайл изяден от шумоподтискането. Едно време Нокия бяха тръгнали в правилната посока с големи сензори и това е начина за качествена картинка не с 25 камери на гърба

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-20 14:11

juslen точно това е хубавото на тоя s20 ултра. Сензора основния е доста голям. Дори телефото сензора е сравнително голям. По-големи са от тези в другите телефони....

Виж линковете към фликр дето дадох. Тия със 108мп камера изглеждат доста сносно, когато са смачкани на компютър до 4К или 5к. За съжаление 12мп (4К) кадри уловени от телефона не ми допадат толкова....а там трябва да е силата на тоя телефон. Сензора е уникален. Явно имат да пишат още софтуер.


ПП ще напиша някой технически спекулации, дето на повечето хора няма да са интересни.

Силата на новия сензор е, че може да експонира различно отделните си под пиксели т.е. в групата от 9 пиксела можеш да зададеш различно време и/или чувствителност на някои от точките.


https://fdn.gsmarena.com/imgroot/news/20/02/samsung-isocell-bright-hm1-sensor-details/-727/gsmarena_


Това значи ХДР от един кадър. Хубаво е за видео т.е. 4К видеото може да изкара много хубава динамика сравнима с голям сензор и дори могат някакъв самсунг лог да направят ако искат.

За снимки подобно може от един кадър ХДР и така няма да има гадните артефкати на нощните снимки, където има движение.

Обаче! Тия нови сензори не ми е ясно до колко могат, да се управляват с Camera2 API-то на Андройд. Най-вероятно не може!

За това си мисля, дали самсунгското приложение може да запазва снимките като 16 битов HEIF (или 12МП DNG/TIFF) в който да е вкаран динамичния обхват на сензора (т.е. хдр-то направено от самия сензор с една снимка) и да мога по натам да си го обработвам с други програми.

Използването на стандартен RAW или използване на друго приложение за снимки най-вероятно ще вади значително по-лоши резултати от самсунгското приложение, защото няма да се изпозва възможността на сензора на ХДР от един кадър. В нормалните роу файлове не знам да има данни за под пиксели и девет различни експозиции за всеки под пиксел.....Малко е като канонските РОУ файлове - трябва си специална поддръжка в софтуера, за да ползваш ХДР-а от ляв и десен пиксел или да си направиш Depth map. Та като цяло имам съмнение, че роу файл от тия 108 МП (1) няма как лайтрум да му направи читав демозайк - такова чудо не е правено до сега, (2) данните в API-то и DNG не знам дали могат да опишат експозициите на под пикселите. До сега тия формати дето съм гледал имат само една експозиция за всеки кадър и то е информативно (EXIF), не e задължително софтуера да го гледа това въобще, (3) През API-то дали могат да се управляват експозициите на под пикселите което явно хардуера го позволява......

Преди години подобно беше с 2-те камери на Note 8. Хубаво има телефото камера, но само Самсунгското приложение или друго приложение направено само за Самсунг можеше да работи с двете камери. Андройда не разбираше от 2 камери. Та със Адоби Лайтрум например не можеше да си използвам двете камери.

Абе с азиатците дали са Сони, Самсунг или някои друг софтуера все има е назад. При американците обратното......



Публикацията е редактирана (22-02-20 14:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: nyamago   
Дата:   22-02-20 14:47

И все пак - все още - не виждам убедителни примери, заснети с оптическия телеобектив (зум на макс дължина), което е уж главното предимство на Ултра-та. Без кроп и дигитално увеличение, през перископа - доколкото може да приближи далечен обект: и да видим детайл и острота.

Някой да покаже нещо такова?[smilie11]

(Защото всичко останало го могат редица по-просташки телефони и без перископ, кой със сензор или оптика, кой с 'умни' обработки. Моя 10+ също. Мерси. [smilie2] )

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-20 15:24

nyamago Точно!

Има примери в оня фликр албум ама не е ясно кой с колко "цирфров зум" е. Мен ми се иска да видя как е без цифрови трикове как е картинката и след това да гледам по-големи увеличения и други хитрини....човека обаче не ги е означил.....

Ето тази ми харесва и на 2к оразмерена ми седи добре. Идеално за фейсбук. Е за тия кадри не си взех s10+ или note 10.....малко повечко зум искам.


https://live.staticflickr.com/65535/49522511672_1ffa2c9ba0_k.jpg



или тази не е лоша (5х т.е. с някакъв кроп е от 4х и размера на файла е странен), Явно е през стъкло снимана и за това е млако странна....да и лайката монохром ще хване отражения.


https://live.staticflickr.com/65535/49522506692_21b47fb762_k.jpg



На по-голям размер има артефакти от шарп. Не знам дали може да се намали на новите смасунги. Моя е антика ....

Тия дето са 19мм със сензор 1/2" са от перископа т.е. 102.8мм еквивалент.

7мм със 1/1.33" е нормалната камера т.е. пак трябва да е 24мм. 2.2мм със сензор 1/3.1" е широката т.е. 12-13мм...

пак линк към албума

Други кадри няма кой знае колко за сега.....след седмица или две....



Публикацията е редактирана (22-02-20 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   22-02-20 17:01

Добре де @hotsnail, ти си фотограф - как мислиш да да пускаш и да се гордееш с някакви мазньочи и омазани кадри в съответните теми ? Това става само да се показва в размер 600х480 пиксела.


а това за нищо не става, КОШМАР [smilie25]

http://images.vfl.ru/ii/1582383791/5687ae14/29663282.jpg


П.П> Прегледах целия албум, окото хващат Ч/Б снимки и тези с Широката камера, но това не е заслуга на телефона.



Публикацията е редактирана (22-02-20 17:19)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »