Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: mmjm   
Дата:   19-02-20 18:49

Ся аз не си падам по скъпите играчки, ма нека се разберем. Тия 2,8к кинти не са само за камерата нали или тя се продава отделно от телефона?

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   19-02-20 19:09

От 2.8к кинти за пълен комплект - дизайн на бюджетната А71 серия, дисплей с Дупка, камера със съмнителни качества. Какво толкова му плащаш - имал дал. ))

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: mmjm   
Дата:   19-02-20 19:17

Ако има хора готови да дадат толкова пари за тази стока, значи тя си струва парите всичко останало е чесане на клавиатурите.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   19-02-20 19:22

Мхъмххх....единствените телефони които си заслужават цени над 1к са единствено тези бутиковите златните осеяни с диаманти. Всичко останало представлява купчинка чипчета с батерия. Мисля че след Божков, прокуратурата трябва да подгони Samsung и Епъл за спекулативни цени и заигравка с психично лабилни хора [smilie5]



Публикацията е редактирана (19-02-20 19:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: mmjm   
Дата:   19-02-20 19:28

Всяка стока включително телефоните струва толкова, колкото клиента е готов да даде. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   19-02-20 20:16

ултрата 2700 май му е цената без абонаменти т.е. ако искаш да си купиш само камера и wifi таблет.

Около 2000 лева е ако ще го използваш със сим карта. Малко нагоре или надолу е цената според плана и оператора в БГ ..... поне А1 не ги заключват и продават модела с две карти + eSIM т.е. можеш две карти плюс памет май да му сложиш....

С20 е 1100 лева с абонамент

с20+ е сигурно към 1200-1300....


... последните хуавейки не са по-евтини от Самсунгите т.е, мейт 30 про е 2000 лева и е по-скъп от прекия си конкурент ноте 10+ на Самсунг който без план е под 1800 лева. Поне при с10 и П30 (или беше П20? колко модела пускат на година?) бяха 1:1 цените с разлика 10-тина лева.....

пари от висок клас телефон няма да спестиш.

ми10 ще спестиш някой лев и писах вече къде са тия спестявания - ежедневно късане нан нерви, че нещо не работи....ми ...ок. На който нервите следващите 3-4 години са му по-евтини от 1000 лева да купува евтино.

Щото на Самсунга или Епъла живота е поне 4-5 години ама да кажем след 3-тата малко започва да омръзва.


ПП За камерата ако няко покаже една по-добра снимка от произволен телефон ок. Ама аз не съм виждал.

ППП а забравих сега дават и слушалки модел от 329 лева с големите с20-ки. Демек ултрата съвсем реалистично в БГ идва за 1700 лева.......



Публикацията е редактирана (20-02-20 01:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Muzka   
Дата:   20-02-20 11:12

Sassho: Не зная защо толкова много надуваш свирките и тръбиш, че само Huawei ставал за снимки [smilie11] [smilie11] [smilie11].
Лично със жената сме Huawei/Samsung - флагмански модели, но за мен китайците са мега зле, а не като да нямам фотографско око [smile].
Някой път това плюене от страни изглежда доста грозно! Така беше и със безогледалките Sony - дето само те могли да снимат, пък всичко останало било боклук [cool]. Според мен трябва да се намали малко фанатизма [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   20-02-20 18:57

>>>>....а не като да нямам фотографско око <<<<<
Ами как да кажа, фотография се прави с око и.....ръце [smilie5]
Кои модели на Хуавей ползвате, имай впредвид че само Мейт серията заслужава. Mate 20 Pro който ползвам в момента почти се доближава до Еталона - Nokia 808 PureView. Ето за какво качество говорим, снимано е в режим PRO на 40mp и с ресайз на 10mp. От RAW със сигурност може да се измъкне още.

https://www.esato.com/phonephotos/cam/huawei/lya_l29/201909120459Fvce4h.jpg



Фен съм и на Samsung - като цяло страхотни смартфони,но напоследък откъм камери здраво изостават от китайските си братчеди.



Публикацията е редактирана (20-02-20 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   20-02-20 22:51

не се обиждай ама дори на 6к смалени тия 108 МП изглеждат доста по-добре https://www.flickr.com/photos/janitors/49528508011/in/album-72157713087802261/



https://live.staticflickr.com/65535/49528508011_44d732dd75_6k.jpg




Има детайл, има динамичен обхват, но има и контраст. Забележи, че американското знаме е на сянка....фокуса явно е на знамето и видимо има дефокус при толкова голям сензор, както става и с камерите. Ама на самсунга винаги снимаш на ф/1.8. За пейзаж, ще трябва да се внимава къде е фокуса.....

На твоята снимка детайла е мек като разфокусираната част на самсунга и контраста липсва, вероятно защото има много вътрешни отражения в оптиката (може би не си почистил лещата...)


Та не знам кой изостава, но твоя телефон е поне 2-3 години зад ултрата и то видимо.....

Видимо е зле картинката и на ултрата де. Особено ако сравниш с камерката като А6300 например. 14 битовия роу на АПС-Ц матрицата е много нива напред. А ако щракнеш дори с първото А7 и детайла ще е много напред и ще има място за обработка......

но за телефон трябва да отбележим, че е повече от поносимо.

На мен ми е интересно дали наистина успяват да направят ХДР от един кадър т.е. да експонират различно пикселите. Там е бъдещето на мобилната фотография. Триковете на хуавей и Гугъл с изкуствен интелект и много кадри са интересни, но става само за много малък набор кадри без движение. Сони се опитваха с подобни трикове преди 10 години и накрая решиха, че е по-далевера да направят хубави сензори......



Публикацията е редактирана (20-02-20 23:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   20-02-20 23:11

Ето и този кадър е 108МП свален на 5К и хуавея не се класира.....

десетки пресечки назад е... все едно ако самсунга на път за центъра на София е на Орлов Мост, Хуавея е някъде между Пазарджик и Ихтиман около тунела....


https://live.staticflickr.com/65535/49527926903_1df021dc7d_5k.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   20-02-20 23:15

Ето тук нощна снимка свалена 3к и изглежда поносимо. Това на Самсунг им куцаше миналата година спрямо другите.

Сега явно са балансирали добре шум с детайл ...изглежда прилично.


https://live.staticflickr.com/65535/49528416781_37477205d3_3k.jpg



Обаче има много артефакти ако я разгледаш - криви изображението където има движение. Загледай формата на БМВ-то. Инак по ходещите хора.....на някои не е прекомерно зле [smilie18]



Публикацията е редактирана (20-02-20 23:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   20-02-20 23:33

Гледах и едно тъпо клипче с видео уж от телефона (не съм сигурен) ама изглежда сносно на ХД. Явно няма да снимаш филми на Нетфликс, но за спомени явно ще се справя и има доста приличен зум. Не е използваем 100х, но на 30х явно става.....

https://www.youtube.com/watch?v=00qHUO2_jvg


Интересното е ,че май ще се наложи да се използва 108МП режим за снимките противно на очакванията ми......а дали Адоби ще си направят поддръжка за нонапиксел



Публикацията е редактирана (20-02-20 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: lamerko   
Дата:   21-02-20 00:12

Аз ще изчакам тестовете на Mi 10Pro - сякаш спецификациите са ОК, а в ДХО има някои обещаващи кадри: dxomark

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-20 01:23

Добро е шаомито от това дето виждам. На 27мп вади страшни снимки. Стабилизацията на видето от задните камери му е на светлини години пред хуавея. Предната камера във видео няма стабилизация и нощните снимки малко отстъпват на хуавейските примери. Ама като цяло е мега яко.

Не намерих сравнение със Самсунг ултрата. Ама предполагам че ще са доста близки. Освен стабилизацията на предната камера.

Аз малко не им вярвам за качество на изработката на шаоми. Две замени гаранционни не е нормално. Може би виж да имаш гаранция ако нещо стане.

Ако не си решил твърдо, следващата седмица или две ще излязат много нови модели. Може нещо да те грабне.



Публикацията е редактирана (21-02-20 01:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: lamerko   
Дата:   21-02-20 01:26

Не, не бързам... просто обезателно трябва да бъде със сървизите на Гугъл, което изключва поне засега Хуавейчетата...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   21-02-20 10:23

Добро утро, яка вечер се е очертала ))

@hotsnail - да не си ритейлър на Самсунг?
Такова хвалене, изсмукване на динамика и детайл там където не съществуват просто заеби [smilie5]
Динамиката не я гледаме в омазания "HDR" със Щатското знаме а в сенките на колите и храстите , а там е притъмняло като на обратната страна на Луната. За детайл няма какво да се коментира - просто Отсъства убит от зверското шумоподтискане което е задължително за това много пиксели.
Точната рецепта е 33mp в 1/1.33" сензор, като 33mp са нужни заради 8к видеозаписа.

Не си първия, нито последния който не може да избере читав камерафон, няма да те спирам - и на мен ми е интересно какво ще може да се измъкне от "Ултрата" пък после лесно ще я шитнем на някой балък "само" за 2к кинти с опция "като нов" [smilie5]


...демонстрация на "Space zoom" и "Hubble detail" в S20 "Ultra" - много пиксели, много кавички и не много детайл, който толкова много се хвали тук ))

http://images.vfl.ru/ii/1582274021/c69ac4b9/29650783.jpg




Публикацията е редактирана (21-02-20 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   21-02-20 10:56

Нови снимки от Ултрата, няма да коментирам понеже съм позитивен човек и да се изказвам негативно не е в природата ми. Преценете си сами, от линковете на снимките махнете scaled за да ги видите в пълен размер.

http://images.vfl.ru/ii/1582275295/897facc8/29650977.jpg



http://images.vfl.ru/ii/1582275500/c38b0a1f/29651014.jpg




Публикацията е редактирана (21-02-20 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-20 13:12

Да 100х е силно маркетингово. Всъщност интересното е, че май ако телефона е на статив и снима нещо статично вади някаква картинка а ако е от ръка и особено подвижен обект мазалото е невероятно....

интересно ми е да видя 10х и 30х. 4х вероятно е сносно щото си съвпада със сензора и поне от примерите...ок освен артефактите от обработка.

Ако искаш да покажеш сравнение направи такова. Сходни кадри с два телефона да видим какво те притеснява конкретно.

Аз от примерите виждам, че 108мп сензор е видимо сериозно напред от всичко което хуавей някога са успели да покажат (освен лъжите дето снимат с голяма камера рекламите си....).

Самсунг пък снимаха и предаваха на живо обявяването на 20-ките със самите телефони. Бяха ги сложили на ригове по няколко телефона и така.......

и не не съм агент на самсунг. Ама не съм агент и на хуавей....и както ти писах има хора за които китайски телефон е не работещ телефон или още по-силно казано опасен телефон.



Публикацията е редактирана (21-02-20 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   21-02-20 13:18

P30 Pro - линковете под снимките са в пълен размер


http://images.vfl.ru/ii/1555149349/476e01e4/26171988.jpg




http://images.vfl.ru/ii/1557211680/38584304/26445868.jpg




http://images.vfl.ru/ii/1557323455/8218accb/26463367.jpg



http://images.vfl.ru/ii/1555330065/ad9b279f/26196291.jpg




Публикацията е редактирана (21-02-20 13:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-20 13:24

Е и кое е общото? Едното е срещу слънцето без облаци, а другото слънцето е в гръб и има облаци......вземи ако искаш и хаселблад и ще има разлики между кадрите... и на пощенски марки какво да им гледаме....а ако са раклами на хуавей знаем, че са снимани с голяма камера и после им е сложено лого. Те нямат реклама, в която да си използват телефоните. Всичко е менте.

Сериозно дай да спрем глупостите. Хуавей просто няма за сега такъв сензор. Може би в П40 ще има нещо подобно. Сони се хвалят с яки сензори за телефони....ще видим.


Я по добре кажи дали тия телефони с20 или хуавейките правят 16 бита HEIF.

Моето самсуняче е старичко и не може.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   21-02-20 13:30

Хуавей нямат HEIF и какъв е смисъла от HEIF в Самсунг с кривата оптика ? ))

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-20 13:49

HEIF е с повече битове, компресиран е, става директно за показване. вероятно ще позволява и редактиране. За телефоните ми се вижда супер смислен, защото ще можеш да се възползваш от триковете на новите сензори тетра и нона клетките т.е. HDR в един кадър.

Адройда май добави поддръжка за HEIF преди известно време...може би в 10-ката ??? Сега и камера приложенията е добре да го имат.

Трябва да видя дали има и подръжка някаква за новия тип сензори т.е. да има данни за експозицията на подпикселите...



Публикацията е редактирана (21-02-20 13:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: kasad   
Дата:   21-02-20 13:57

Снимах с ултрата в Хановер. Зле е! Казвам ви го най отговорно, толкова ли не се научиха с тия мегапиксели да поизправят изкривяванията.А и типичното кафенеене на самсунгския сензор! А и динамиката куца. На зуум защо отстъпва на ксиаомито. Хуя засега вадят най балансираните за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   21-02-20 14:35

>>>>>>HEIF е с повече битове, компресиран е, става директно за показване.<<<<<<<

Имах някъде HEIF снимки от Galaxy S10+, нищо по-добро и различно от стоковия JPEG.

@hotsnail имам и Самсузи и Хухавели, нищо лошо за Самсунзите - много са читави, само дето камерите им едни такива [smilie5] Другото са Зеленикаво-Розавите дисплеи, но това е отделна тема за раговор.



Публикацията е редактирана (21-02-20 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-20 14:43

то е при редактиране разликата евентуално. Както искаме 14 битов роу от камерите и 14 стопа динамика и т.н.

При показване доколкото знам телефоните поне скъпите са с 8 битови дисплеи. Та независимо какъв е файла телефона не може да покаже повече градации. То и зрението ни май може да хване около че и на места повече от 256 нива само в зеления цвят. Червеното и Синьото не ги виждаме добре....

16-те бита са, за да буташ сенките или вадиш детайли от светлата част.

s10 не е с тетра пиксел. Там е стария 12МП сензор. Хуавей май имаха с 48МП тетра пиксел ама не съм сигурен кой модел.

А телефона без подобна технология в сензора единствено ХДР може да запише евентуално с повече динамичен обхват......


Абе ще ги видим тази година. Повечето телефони ще са с тия нови сензори. Софтуера сигурно ще го обновят няколко пъти.....от МИ10 про като гледам кадрите, щото има повече...ако се барне софтуера ще е пушка.



Публикацията е редактирана (21-02-20 14:56)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »