Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  16  17  18 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   15-04-20 00:38

Хм... в кадрите на гсмарена кадрите от основната камера не са лоши. Другите две са скръб, ама на фона на другите флагмани...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   15-04-20 01:29

И какво им има на другите флагмани освен тъпотиите които се леят в темата?

Съвсем сериозно аз проблеми със самсунга не виждам хем го имам. Единствено плиткия фокус от основната камера е малко особено при близки снимки. Не съм свикнал от телефона да прави дефокус. Ако имаше роу от трите камери щеше да е супер, но няма поне за сега.

Хуавея не съм му фен, но не видях особени проблеми

Шаоми и те са се справили добре

Дори евтините с20 са доста добри

А по-добри камери просто не е имало до сега. Тия колосални сензори в хуавея и самсунга просто нямат аналог и това си личи. Остави на Сашо щуротиите.



Публикацията е редактирана (15-04-20 01:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   15-04-20 07:40

>>>>>>А по-добри камери просто не е имало до сега<<<<<

Така е - по-добра кофти камера досега не сме виждали ))
Ами покажи кое е хубавото на съвсем посредствената S20 "Ultra" камера. Покажи детайл, динамика, цветове , фокус , защото за 2.8к човек очаква да е поне на нивото на най-евтин DSLR [smile]
Убеди ни че Това е Камерафона на запаления фотолюбител и си заслужава парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   15-04-20 08:43

Показах. Не, не е на ниво на aps-c модерен сензор. Ама за снимки на слаба светлина от ръка е по-добре от 15 годишен ДСЛР. Няма оптиката и дълбочината на фокуса, които се постигат с различни обективи. Заради опцията да сменяш оптика се купува СЛР.

Има добра широка еквивалентн а 12мм, отлична нормална 24мм и много добра телефото камера 105мм. Това е. Нито е повече, нито е по-малко.

по-добри телефони няма. Дали хуавея, шаоми или самсунга ще вземеш въпрос на вкус и удобство.

Показва и ти разни мазнини. Ми не стават съжалявам. Драска тъпотии, четох ги ...една снимка не си показал да е по-добра.

Новия сензор има динамичен обхват. Има прилична оптика. Има приличен роу. Толкоз.

Телефотото е много добре, но няма роу. Е трябва да се настройва jpeg-a и няма място за обработка. Широката камера има проблеми с оптиката, но е задоволителна.



Публикацията е редактирана (15-04-20 08:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   15-04-20 09:16

За камерафон от тази година бих заложил на OnePlus 8 / Pro.
Имат чудесна подръжка и афинитет с Google Camera.
Инак всички до един 100mp смартфони са очаквано разочароващи.

Като клюка

HMD/Foxconn работят над "Nokia" 9 разбира се и тя горката с N-брой пиксели.
След излагацията с предишната "Nokia" 8 едва ли някой ще се върже на глупостите им.

https://i111.fastpic.ru/thumb/2020/0415/38/5a0d26071bf930e5d5d92b4ae9958e38.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   15-04-20 12:31

Еми не знам какво залагаш, но от няколкото примера от 1+ е видно, че оптиката е много далеко от хуавей и самсунг. Дори вчера гледах един младеж, дето се скина, да го хвали, ама си каза че с20 ултра е с много пъти по-добра камера.....

Хуавей от примерите е видно доста приличен също......

Сори човек ама предимно глупости пишеш. Виж как реагира тоя 1+ дори на малко насрещна светлина......не е хубава оптиката. Евтини лещи явно с ниско качество. Губи контраст, има флеъри....



Публикацията е редактирана (15-04-20 12:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   15-04-20 12:34

OnePlus 8 Pro vs S20 "Ultra" vs Pixel 4 camera test




Публикацията е редактирана (15-04-20 12:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   15-04-20 12:42

Демек колкото и да изопачават теста 1+ е доста зле.....няма и един кадър с насрещна Светлина.......

Ама дай и още примери

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   15-04-20 12:56

Виж с телефоните и камерите едно и също.

Преди години сони залагаха много на алгоритми и трикове в електрониката на апаратите. Това даваше някои интересни резултати, но Сони не можаха да се утвърдят като производител т.е. имаха под 10% от пазара. В един момент с А7 серията или дори малко преди това прещракаха и минаха да оправят оптика, сензори, шум, динамичен обхват, скорост на АФ. От тогава вървят напред....сега са наравно с Канон и Никон....

Та с телефоните ще е същото, когато говорим за по-сериозни любители. Гугъл камера е интересна пишка, която прави некачествени снимки - мазало са - погледни ги от близо - грозно е. Същото е на Самсунг и Хуавей камера приложението.....

Ще трябва да извадят хубави сурови файлове от хубави лещи и хубави големи сензори. Щаоми, Хуавей и Самсунг са се сетили за тия неща....Сони също, но явно нямат кинти...

Гугъл много съжалявам.....



Публикацията е редактирана (15-04-20 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: philip   
Дата:   15-04-20 13:49

hotsnail: "Това даваше някои интересни резултати, но Сони не можаха да се утвърдят като производител т.е. имаха под 10% от пазара. В един момент с А7 серията или дори малко преди това прещракаха и минаха да оправят оптика, сензори, шум, динамичен обхват, скорост на АФ. От тогава вървят напред....сега са наравно с Канон и Никон...."

- От изявленията ти досега във форума мислех, че са по-напред, а горното приемам като комплимент за Канон и Никон![smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   15-04-20 13:57

Пиксел 4 си снима направо перфектно, като за размера на сензора си. Не знам защо не ти харесват - всичко им е наред, без никакъв прешарп характерен за OnePlus 8. На компа може да си ги шарпнеш интелигентно ако се налага, докато прешарпена снимка вече няма оправия. Истина е че най-простото и ефективно решение е голям сензор, въпроса опира до желание. Вижда се че размера не пречи, Пента камерите заемат почти една четвърт от площта в телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: bobyn   
Дата:   15-04-20 15:00

@hotsnail, тука вече си се изложил сериозно...

"Гугъл камера е интересна пишка, която прави некачествени снимки - мазало са - погледни ги от близо - грозно е. Същото е на Самсунг и Хуавей камера приложението.....

Гугъл много съжалявам....."

Pixel 3 с една (1) камера и едва 12Mpx прави повече от ПРЕКРАСНИ снимки за хардуера (и цената!) си. Които при това са напълно сравними със снимки от телефони, които са вече с година и половина по-нови, 3 пъти по-скъпи и с 9 пъти повече пиксели.

"Ще трябва да извадят хубави сурови файлове от хубави лещи и хубави големи сензори."

Тук вече си в тотална грешка - ами не, на нормалния потребител не му трябва! За тези цели има α7R IV и нагоре! Хората, които обработват RAW файлове от телефоните си, със сигурност са по-малко от 1%...

"Щаоми, Хуавей и Самсунг са се сетили за тия неща..."

Първите изобщо няма да ги коментирам... Относно последните - замисли се защо DxO Mark няма ревю (и оценка) на камерата на S20 Ultra?! Има АУДИО ревю (и оценка) на същия, има за One Plus 8 Pro, дето няма 24 часа от представянето му, а за Ултрата няма?!

Защото не могат да си позволят да напишат това, което трябва да напишат. И чакат с надеждата някой от софтуерните ъпдейти да позакърпи одеждите на голия цар... Дано...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   15-04-20 18:38

OnePlus 8 Pro vs S20 "Ultra"

Nokia 808 PV vs S20 "Ultra"



Публикацията е редактирана (15-04-20 18:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Ivan_A   
Дата:   15-04-20 20:18

" 4:08 was just brutal. And that`s the reason, why I carry a Nokia 808 PureView in my other pocket at all times. Not when it`s getting dark, because it doesn`t stand a chance, but any other time it`s picture output is just so much better, without that unnecessary sharpening, processing and over saturated colors. It`s just amazing, how well that Nokia still can compete against best of the best 8 years later." - от коментарите.

Sassho, благодаря! [beer]

... не съм само аз, който не намира съществена разлика във ФОТОграфското качество на 808 и съвременните най-добри модели.

Nokia 808 - не ме оставя. От 01.2013.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   15-04-20 21:00

Аз също имам два броя от Класиката в Жанра [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Mogila   
Дата:   16-04-20 11:27

Кажете нещо за новия Sony Xperia 5, че съм му хвърлил око[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   16-04-20 11:59

@Mogila - стандартен флагман ще ти върши работа, но лично аз бих заложил на Galaxy S10-та серия на Samsung - цена / качество са отлични в този момент и е доказана серия. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Mogila   
Дата:   16-04-20 14:27

Sassho не ме кефи на външен вид. От по-новите телефони май само това Сони ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   16-04-20 17:48

@Mogila кеф цена няма, щом Xperia 5 ти е легнала на сърцето взимай. Телефона си е флагман [smilie24]


P40 Pro заслужено най-добрия камерафон
Линк 2
Линк 3


П.П. Забелязвате че за S20 "Ultra" предвидливо няма нито един камера-тест, ясно че оценката ще е под всякаква критика .



Публикацията е редактирана (16-04-20 17:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   16-04-20 18:11

Сашо, абе стига си пускал снимки НА телефони, дай снимки ОТ телефони, бе! [smilie9]

Само качваш безброй снимки и картинки (те всички са дорисувани снимки и даже 'фото-реалистични' компютърни графики на дизайна) на всевъзможни китайски телефони. Всичките си приличат на външен вид като две капки вода (и странно приличат на Самсунг) - повече такива картинки НЕ НИ трябват [smilie2]

И всеки новодошъл 'флагман' е Убиеца на всички други телефони - докога, бе? [smilie11] Дай поне снимки ОТ тия 'убийци', в подкрепа на хвалебствията за безумното им качество?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   16-04-20 18:30

@nyаmago заповядай

Сравнение камери P40 Pro vs P30 Pro vs S20 Ultra vs Iphone 11 Pro Max

На първо четене Основната камера в P40 Pro е по-зле от тази в P30 Pro, вероятно ситуацията ще се оправи с ъпдейт. Широката обаче направо е трепач и е най-доброто което съм виждал. Във сток Хухавелите са съвсем стандартни, но ти гарантирам че ако снимаш в Pro режим на пълните 52mp и после ги ресайзваш на компа ще останеш страшно доволен. При всички положения обаче си на сметка да вземеш миналогодишен флагман от който и да било производител.



Публикацията е редактирана (16-04-20 18:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   16-04-20 19:03

Нищо особено убедително в показаните снимки [smilie8] И какъв е тоя руски сайт дето 'източникът' им е... български??? Като няма китайски или западен източник на представителни снимки, нямаме ли поне дитектен достъп до тоя нашенски 'тестер'?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   16-04-20 19:37

@nyamago - снмките са много по-удобни за разглеждане в пълен размер. В гсмарената системата е много смотана. Казах ти че в Сток е всичко стандартно омазано, за реалното качество се налага са снимаш в пълен размер и да ресайзваш на компа. Нищо работа в сравнение със заигравките с RAW.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   16-04-20 20:57

Като си вътре в тия кръгове, не знаеш ли кой нашенец прави тия тестове и снимки, показвани от руснаците? Да не си ти? [smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   19-04-20 23:47

Задава се дизайнерски LG Velvet [smilie24]

Официален тизър




Публикацията е редактирана (19-04-20 23:49)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  16  17  18 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »