Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  12  13  14 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   11-03-20 19:04

Почти всички телефони са калибрирани, поне всеки, който струва над 200 лева. Друг е въпроса, че идеята на новите HDR дисплеи не е да показват правилни цветове, а колкото се може по-голяма шарения и наситеност, като при малкия си пиксел всичко да изглежда "готино", включително снимките от камерата, колкото и да са омазани :)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-20 19:09

ммм да и с тая снап камера широката камера не ще да палне роу и не се вижда телефото камерата въобще. Инак от предната и задната основна камера има роу.



Публикацията е редактирана (11-03-20 19:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-20 20:58

Снимки от S20 Ultra в пълен размер и Видео ревю.

Не съм ги гледал, няма и да ги гледам - вече знам че нищо хубаво няма да видя там.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: kasad   
Дата:   12-03-20 14:27

както ви казах-ужас!

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   12-03-20 14:43

Ми не знам къде виде ужас. От два дни го цъкам и телефона е уникално добър.

Камерата колкото и да напъвате да я псувате...ми добра е. Телефон е. Всяка кропка снима по-добре. Ама не снима зле. Има точно каквото исках и е добро - широка камера 13мм нека друго такова, нормална камера с 1/1.33 12мп сензор и добре баба за такъв и има телефото 105мм т.е. иделната фокусна дължима пак с голям качествен сензор.

Софтуера....има какво да се желае.



Публикацията е редактирана (12-03-20 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   12-03-20 14:52

>>>>>>Телефон е. Всяка кропка снима по-добре<<<<<

Да добавим и всеки Друг телефон снима по-добре [smilie5]
Няма лошо, ти си имаш истинска камера, а Ултрата ти е само да разцъкваш яки игрици ?

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Muzka   
Дата:   12-03-20 15:11

Само не разбирам как някой, който няма една направена свестна снимка в живота, ще дава акъл за фотография [smilie8] кое ставало и кое не ставало. На базата на какво????

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   12-03-20 15:18

@Muzka - сигурно визираш мен ?
Ами какво му е толкова трудното да направиш свястна снимка ?
Само много сакат и сляп човек не би се справил [smilie7]
На теб ти е трудно да снимаш, така ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: kvakioh   
Дата:   12-03-20 17:30

Който го има да пусне някоя нощна от статично положение (стативче, държач) и някоя по-сложна за заснемане да видим. С каквито и да е настройки.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   12-03-20 19:22

kvakioh написа:
> Който го има да пусне някоя нощна
> от статично положение (стативче,
> държач) и някоя по-сложна за
> заснемане да видим. С каквито и да
> е настройки.

GSM Arena имат такива кадри в ревюто. Виж ги.

На мен ми изглежда като че Самсунг са свършили бая работа в софтуера за нощни снимки от миналата година. Ама вероятно същите подобрения ги има и в S10 за JPEG-а.

За RAW ми е интересно как ще дойде от статив. С дълга експозиция и car trails......(мале ако имаше чалъм да си играя с хдр възможностите на тоя сензор.....сложили са зверски добър сензор и софтуер дето....дори на телефотото сензора е як ама няма ка да снимаш с него с не самсунг приложение и въобще няма как да снима РОУ.....не че държа на РОУ ама другите формати са омазани)

Аз най-рано събота или неделя ще си играя с камерата. Сега снимах от балкона на закуска, но имам още работа и няма да излизам да снимам днес явно.

Направих две три роу снимки дори и адобито си ги качи в облака на лайтрума ама не съм пускал лайтрума на компа......много работа нещо се отвори [smilie2] [smilie2]



Публикацията е редактирана (12-03-20 19:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   12-03-20 19:31

Официален тийзър на P40 Pro намеква за 3 предни камери което обяснява разчекнатата Дупка.





Публикацията е редактирана (12-03-20 19:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: kvakioh   
Дата:   12-03-20 20:04

GSMArena са ми като dpreview и всяко едно анализче, всяко едно мъничко, дребно човече като Тоничко, Keнчо и т.н., тукащни разни преписвачи с обикновени камери, които не могат един цитат да кажат откъде е, което нищо никога не ми е показало като хората, нито е някаква тежест или да каже нещо...
Това е форум, ЛИЧНО и ИСТИНСКО е най-добре, не да гледам някакви други!
Интересно ми е как се справят статично, не от ръка. Доколкото дават опциите на апарата и камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   12-03-20 20:23

Вероятно единствената смислена серия от високия клас за тази година... но без Гугъл - просто няма шанс... [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   12-03-20 20:28

Стига с тоя Гугъл, слага се са две минути, верно че Google Pay не работи но колко от нас ползват тази услуга ?
Не ме грабва модела, при всички положения офертата е Mаte 30 Pro [smilie10]



Публикацията е редактирана (12-03-20 20:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   12-03-20 22:26

между другото явно софтуерите знаят за тия дупки, чопове и подобни дивотии и поне приложенията за филми освен тубата не използват тая надупчена част от екрана.............за пръв път ползвам подобен екран ноут 8 нямаше дупки


Разбрах те квако ще кача примери по натам. Дори РОУ файлове ще пробвам да сложа за да видим колко дават да ги бием.....

чакам и втория ъпдейт за камерата



Публикацията е редактирана (12-03-20 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   12-03-20 23:17

Дупката е най-голямото недоразумение и проблем за разработчиците на игри и приложения.
Уж купуваш смартфон с голям 6.7" дисплей, реално ползваш 6.5" с грозен черен "Бретон" отгоре,
който да крие Дупката. Oт актуалните флагмани OnePlus 7 Pro и 7Т Pro предлагат чист дисплей без Дупка.





Публикацията е редактирана (12-03-20 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   12-03-20 23:51

Хубаво сравнение камери Pixel 4XL vs Galaxy S20 - и двата апарата снимат добре в Сток.
В режим Про със сигурност могат и още по-добре.




Публикацията е редактирана (12-03-20 23:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   13-03-20 00:11

Сонито е без дупка и май е доста харно ....някакви хорица го хвалят.

https://www.youtube.com/watch?v=--sVeB35yhc


https://www.youtube.com/watch?v=Fh86P4a4s70


Тая XPeria като че ли можеш да си клаибрираш екрана съвсем както си трябва......Звука явно бая са се постарали.....Ама и то е 2400...


Иначе ултричката има не лошо роу файлче. На компютъра ми изглежда сносно.

Обаче! Прави моаре.....можеше да се очаква от 108 мп матрица, която трябва хем да прави 108мп хем и 12мп.....

ПП Ето тука качих едното кадърче дето гледах. С малко корекции и без корекции. В РОУ освен моарето на единия покрив не виждам други артефакти.

https://www.dropbox.com/sh/y9sxeh8b1ne2ak1/AAD8fu5k5OC--tJol2euqjOUa?dl=0




Публикацията е редактирана (13-03-20 01:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   13-03-20 07:29

Добро утро.

Ами не е зле от RAW, оптиката е читава и ако си Много Мераклия може да се извади хубаво качество.

@hotsnail щракни няколко еднакви кадъра в Сток и режим Pro.
Може и да не се наложи главоболията с RAW. Навремето когато щраках с S9+ се налагаше върху картинката получена от RAW да наставям Стоковата заради добре обезшуменото небе. После с четката махам наложения слой от долната част на кадъра за да излезе хубавия RAW детайл. Ето такива простотии с тия телефони.
Разбира се желателно е да се снима при перфектно слънчево време, инак просто забрави за хубаво качество.

Семпъл от S9+ по гореописания начин

http://images.vfl.ru/ii/1583131009/fed59524/29750831.jpg




Публикацията е редактирана (13-03-20 07:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   13-03-20 12:07

Цените на P40 / Pro за Европа - направо "без парЕ" на фона на Саламсунг и Епъл




Публикацията е редактирана (13-03-20 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   13-03-20 14:23

Кое е по-евтино точно. Аз виждам средно 100 евро отгоре над цената на самсунг.

Премиум модела просто го няма а той ще е около 3000 лева. Това са друг клас модели. S10 5G просто не се предлагаше извън щатите и Великобритания преди година. Сега самсунг го пуснаха и за останалите. Премиум модела на хуйвей също не е ясно дали ще ни го дадат

П40 про е еквивалент на s20+ плюс, чистия п40 е съперник на s20. Лайт модела е някъде около а71..... не виждам модел като s10 lite...ама сигурно е с друго име.

Не я виждам тая евтиния....хуавей са като цяло по-скъпи от самсунг



Публикацията е редактирана (13-03-20 14:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: bobyn   
Дата:   13-03-20 15:56

"Не я виждам тая евтиния....хуавей са като цяло по-скъпи от самсунг"... [smilie25]

Кратка справка в Техномагазин - P30 - 1000лв.; S10 - 1400лв.
Определено са по-скъпи хуавеите [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   13-03-20 18:00

Note 10+ - 1950
Mate 30 Pro - 2200

Какво казваше?

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   13-03-20 18:30

>>>>>>Mate 30 Pro - 2200<<<<<<

Не може да сравняваш Бентли с Жигула [smilie3]

http://images.vfl.ru/ii/1584116978/3827f3d4/29863092_m.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   13-03-20 21:59

За да не се избиете като талибани срещу джихадисти, предлагам методика:

1. Не гледайте марките! (Не е Бентли срещу Жигула). Забравете производителите и техните главни/фирмени марки, гледайте само конкретни модели (e.g. Galaxy, Mate, Xperia със съответните им номера/версии).

2. Сравнявайте само спецификации! Търсете най-близките, по възможност равни (за да е прим. 20 цола джанти или 400 конски сили, без оглед Бентлито ли ги дава или Жигулито).

3. И само при равни или много близки спецификации - погледнете цените. Тогава сравнението ще е меродавно.

Или това е много работа?[smilie2]

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  12  13  14 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »