Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   08-03-20 11:32

Фамозния Vivo APEX идва при рашките, за ЦЕНИ засега не се говори понеже е проява на лош вкус.
Казва се просто - Повече от достатъчна [smilie3]

Oficial trailer
Vivo Apex hands on



Рендери и спекове камери на P40 Pro - шокира ужасно разкрачената Дуал предна камера.
Анонса е за 26март в Париж ако не го отменят заради Короната.





Публикацията е редактирана (08-03-20 11:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   09-03-20 01:12

Мм не ми изглеждат надеждни нещата.

Hexa е 16 т.е. 4х4 пиксела да бинват. Ама това няма да стане. Аз мисля, че и Нона пиксела може да е грешка т.е. В ултрата. Сони не биха рискували подобен сензор. А и за да извади 12мп снимка ще трябва 12*16 = 192мп сензор. Пак Сони писаха преди не много време, че Самсунг със 108мп сензор правят грешка. Предполагам ще е 48 или 64мп quad bayer, както беше и преди годинка. Може да е по-голям с малко от миналата година, но не вярвам да сложат дори 1/1.33 сензор. Проблема е, че за хубава оптика на тоя размер сензор трябва място. Ултрата е над 1 см дебела. Тоя хуйвей ще е по-тънък явно и това значи по-малък фотосензор, ако искат хубава оптика.

Та мисля, че няма да са такива цифрите. Интересно е все пак какво ще пуснат.

Това с предната двойна камера.....предполагам няма да е така. Грозни са чайниците ама чак толкова......

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   09-03-20 08:06

@hotsnail моля те не се обръщай като фурнаджийска лопата -
твоя смартфон е Ултрата, за да правиш 100x "ултра" снимки и да ни радваш ))


Рендер на Meizu 17th - очертава се най-читавия достъпен флагман.
Според лийковете камерата следва модния тренд и ще е 100mp




Публикацията е редактирана (09-03-20 08:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   09-03-20 20:04

https://www.youtube.com/watch?v=axN78Bu0m-4


Ако едно време Спилбърг имаше s20 ultra си представи как щеше да изглежда E.T. (извънземното). Просто от друго измерение е видеото им в момента спрямо другите телефони.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   09-03-20 21:45

8К видеото е следствие на възможностите на новия Snapdragon 865, няма нищо общо със Samsung или S20 Ultra. Всеки китаец, виетнамец или танганаец с такъв чип ще снима със същото качество.


Истината за S20 Ultra - ревю [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-20 00:31

Да човека добре го обяснява. Това е. Телефона е наследник на S10 5G и това беше най-добрия телефон на 2019 за мен.....много го мислих тогава, но не се продаваше в България. А американския модел не работи добре дори на 4G защото са различни честотите между САЩ и Европа.....

Сега ще го има в България! Телефона с най-добрия екран. Тоя път няма и закръгляне в края! Това си еголям бонус. Има еСИМ т.е. пак голям бонус, защото ще му сложа карта с памет.

Камерите са точно това което исках и нямаше преди година, та ме спря от с10 серията - над 75мм теле обектив.

а за 8К и сензора е задължителен. С 12МП-ия сензор Сони няма как да го направят.

Разбира се и Шаоми го правят. Ама явно не е и толкова лесно....

Между другото пуснаха 2-ри фрмуер за камерата, Първия е оправил замазването на лицата. ВТория оправя Автофокуса......демек ако дойде телеофна тия дни ще имам АФ и ще мога да нсимам хора!

Яка е машината!

Ето тука българин говорещ български...

359 gsm

ПП да голяма педе..ия е това, че няма жак за слушалки....

ППП и явно си идва с протектор на екрана и гумен протектор........веднъж да го направят както си трябва......



Публикацията е редактирана (10-03-20 00:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-03-20 13:42

s20-ката е добра но не е нищо ново. Изгледах 10 сравнениея с пиксел 4 и айфон 11 и няколко по-стари камери.

Хайпа е голям и хората се подвеждат това е главна идея на маркетинга.

120 херца пояти на никой не му трябва и яде батерия.
Камерата и то главния сензор е някакви 10-15% по-добър и то в някой ситуации от телефони струващи по 500$.

Останалото е алабала в повечето случаи.

Толкова са в плато технологиите там че телефон си заслужава да се ъпгрейтва през 3-4 поколения вече. Разбира се това на никак не им харесва.

Най-голямата конкуренция на новите модели са старите модели. [smilie18]

Аз тази пролет ще сменям машинката и ще е One Plus 7 Pro. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   10-03-20 13:52

>>>>>Най-голямата конкуренция на новите модели са старите модели.
Аз тази пролет ще сменям машинката и ще е One Plus 7 Pro. <<<<<<

Абсолютно съгласен с коментара и подкрепям избора [smilie24]

Ревю на Mi10 Pro и сравнение камери с S20 Ultra и Видео ревю
Изненадващо казват че Стереоколонките са най-добрите , както и потвърдиха DxO Audio.
Снимките в пълен размер са тук
Хубав е смартфона, но......по-добре Galaxy S10 / OnePlus 7T / Pro




Публикацията е редактирана (10-03-20 18:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: bobyn   
Дата:   10-03-20 17:43

Още едно потвърждение на горните две мнения (т.е., че Ултрата не-ста-ва!):

https://www.reddit.com/r/GooglePixel/comments/fg5cf0/i_was_excited_to_go_from_my_4_xl_to_an_s20/

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   10-03-20 18:48

Горе ъпдейтнах поста с 455мб снимки от
Mi10 Pro , Mi Note 10 Pro , S20 - всичките до една КОШМАРНИ, на ниво 2004г [smilie11]

http://images.vfl.ru/ii/1583858916/0c9f78b5/29831902.jpg




Публикацията е редактирана (10-03-20 19:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: deandimov   
Дата:   10-03-20 23:36

Хора,защо така качеството на камерите на новите топ телефони е на нивото на камери от преди 20 години???

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-20 01:32

Преди 20 години цифровите камери бяха с около 2МП масово и понякога скъпите бяха с 6МП. Аз купих мойта първа преди 18 години и беше с 4МП. Не можеше да прави снимки като тия телефони. Даже ако се намери някое 5д 12МП за сравнение ще се окаже, че ба снимки с дълбок фокус в общи линии дори средния клас телефони му късат шортите.

Та споко малко с квалификациите. Щото резила може да окаже голям ако сравним с 20д или д70 или минолта 5д.

Снимките са си използваеми за всякакви цели. От кой да е от показаните в темата модели.

Е няма как с обектив по малък от напръсник да изкараш снимка като от 85/1.4 ама видно много повече хора предпочитат три обектива в джоба вместо един дето едва влиза в раница. До толкова, че камерите сега се продават в бройки подобни на преди 40-50 години


ПП инак мойта ултра дойде. Кефи много като телефон. Екран, скорост, функции. Тепърва ще я разцъквам. Ще видя да си отговоря на загадките тия дни.

Роу файла е 12мп - това поне погледнах. Може би ако набера някоя магична комбинация от опции ще е 108 ама не знам комбинацията. В про режим май не мога с телефото камерата да снимам роу.

Видях и какво е хдр екран. Кефи повече от 4к. Не знам дали е смислено и полезно, но е по-смислено от 4к или 8к



Публикацията е редактирана (11-03-20 01:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-20 07:28

>>>>>мойта ултра дойде. <<<<<

Честито и с кеф да си я ползваш [beer]
Чакаме и първи семпли от ръцете на опитен фотограф.
Въпреки това не съм никак оптимист ))

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-20 07:36

Софтуера видно от далеко има нужда от още работа. Аз само първото обновявана е получих вчера. Май оправя мазането на кожата. Верно е страшно, пробвах го с два кадъра преди обновяването. Сега трябва да е наред. Ама за АФ ще чакам второто, което излезе в Корея преди два три дни.

Телефона е наистина голям. Дори дето аз ползвам голям телефон от много време ми се види бая едро парче новия......



Публикацията е редактирана (11-03-20 07:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-20 07:57

Здраве да е , ако не за снимки то поне става за игри, а хубави игри за Андроид бол.


Рендери на Note 20 - съзирам 3,5мм жак, което мяза на фейк инак апарата определено кефи.








Публикацията е редактирана (11-03-20 07:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   11-03-20 08:00

Хах... яко тролване [smilie18]

Иначе - и аз съм озадачен защо така върнаха назад камерите [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-20 08:09

Съвременния потребител не разбира какво е това хубаво качество, пък не му и трябва след като поства снимките основно из социалните мрежи. Отделно с камерите и софтуера най-вероятно се занимават ентусиазирани напъпили студентчета, които изкарват някой допълнителен юан / вон или както там му казват [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-20 17:07

Цъкнах един два роу файла и са доста по добре от хейка за който имах големи надежди. Можеш директно с лайтрум да снимаш. Обаче от телефото камерата няма роу май. Тепърва ще гледам тоя роу дали има повече хайлаит като канон или сенки като Сони. Бих заложил предварително на хайлайт recovery, щото има доста шум. А шума значи че сенките са кофти.

Иначе успях два номера и микросд да му навра. Единия с eSIM. Това е хубаво. Сега една голяма карта. А ще мога и снимките директно от камерата с карта да ги зареждам или пък с уеб кабела от едната карта на другата. Става добър аксесоар към хубава камера

Единствено не знам какъв е четеца на с20 ултра. Дали е uhs-ii, дали има смисъл от бърза карта или само голяма стига.



Публикацията е редактирана (11-03-20 17:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-20 17:42

>>>>>>Обаче от телефото камерата няма роу май<<<<<

Очаквано - Quad камери и само една с пълни функции.
Ами не знам , ако на човек му трябва Камерафон определено остават телефоните на Хуавей, след това на OnePlus 7 серията, Pixel 3 и някое Чаййоми от старите като Mi8 , Mix3.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-20 18:27

Май има РОУ от широката камера и от предната....абе ще видим докъде ще дойде след още едно две обновявания.

С 12МП РОУ от големия сензор мисля, че е доста добър и може би няма подобен още от друг производител. ЩЕ ги видя утре или вдругиден ако имам време в лайтрума на компютър.....трябва време....

ПП С openCamera има роу от нормалната и предната камера. Ама нещо крашва, когато пробвам следващата т.е. широката или телефотото.....интересното е, че предната камера се вижда като две камери - кропната без РОУ и широка с РОУ.....Та Селфи в РОУ става. Може би opencamera трябва да я нагласят за ултрата......ако има време и аз може да видя защо крашва и да си я оправя.......



Публикацията е редактирана (11-03-20 18:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-20 18:37

Нещо което може да ти е интересно :

Разликата в консумация батерия в S20 / Ultra при 60Hz / 120Hz
Общо взето разликата е около 20%

..и интересни клюки от авторитения Forbes

P40 Pro - създаден за Рекорди [smilie5]




Публикацията е редактирана (11-03-20 18:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-20 18:41

да хубав ще е хуйвейя. Кефи, че ще има 2х отделна камера. Самито кропи за 2х....



Това със 120 к/с въобще не го виждам да е толкова голяма екстра...малко прекалиха ревютата. Аз въобще не усещам разлика. Бил телефона по-бърз....да да и мармот загъва станиоли....калибрирания екран и ЙДР-то наистина са видима разлика спрямо Note 8

ПП ще пробвам дали мога да го калибрирам наистина. Щото ония глупаци от X-Rite не си обновяват софтуера и дори на note 8 се прецака с последния голям ОС update.....

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   11-03-20 18:46

Ама вие наистина ли?

И малко съмнително с тия HDR-и да се калибрират правилно - все пак целта на тези дисплеи не е да имат правилни цветове, а напротив...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-20 18:55

>>>>>>С openCamera има роу от нормалната и предната камера<<<<


За RAW пробвай със Snap Camera HDR,
би трябвало да няма проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-20 18:55

Ламерко тоя самсунг е фабрично калибриран и хуйвей също. Мисля, че са с DeltaE около 2.4.

ПП очаквано colorTrue не работи.....



Публикацията е редактирана (11-03-20 18:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »