Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: TPECHAT   
Дата:   22-02-20 17:42

[smilie18]

по-дебилна тема скоро не е имало [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   22-02-20 17:44

Бизнеса с тамагочита трябва да върви [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: TPECHAT   
Дата:   22-02-20 17:47

Винаги ми е било тъжно за андроидните юзъри... все сменят марки, модели.. и все недоволни [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   22-02-20 17:53

Аз съм си доволен на 100% от Хухавела - разцепвам го от игри [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: wlad   
Дата:   22-02-20 17:55

Цената се определя и крепи на лабилното състояние на милЬоните Епъл фенове, подкрепяни от тези на Самсунг

Цената се определя от качеството на продукта, братле.
Китайският шит винаги си остава такъв, независимо какви милЬони пиксели му сложат. Накрая - едните изкарват снимка, другите - не, едните работят по 10 години, другите на втората са чао, едните работят стабилно петилетки, с другите "префлашваш" всеки месец. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   22-02-20 18:11

Не съм убеден че продуктите на Епъл са оптимални като цена / характеристики, инак и аз щях да ползвам чАйфон.
За недодяланата, практически затворена Java iOS съвсем няма какво да кажа. Тоест ако трябва да избирам по-малката злина бих се спрял на Samsung все пак ))

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: TPECHAT   
Дата:   22-02-20 19:18

Ква джава бе чуек [smilie2]

Иначе по темата - как ли пък заради някаква камера не съм си взел андроид [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: DDt85   
Дата:   22-02-20 19:23

Някой беше повдигнал въпроса за данните на камерите. Аз още не мога да се ориентирам за размерте на сензорите на трите модела. Със сигурност 108МР на Ултра е плод на съвместна разработка с Fuji.

https://www.notebookcheck.net/fileadmin/_processed_/1/6/csm_Samsung_Galaxy_S20_Series_Real_News_Spec



Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   22-02-20 19:30

>>>>>Ква джава бе чуек [smilie2] <<<<<

Образно казано, чеп за зеле на става от iOS "OS" ))

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: lamerko   
Дата:   22-02-20 19:40

Android си е чист Linux, iOS пък е базиран на BSD (в частност на FreeBSD). И двете като мобилни изпълнения са зле...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: TPECHAT   
Дата:   22-02-20 19:47

Тъжно.. ше се обада на Стив Джобс [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   22-02-20 20:15

Прати му поздрави и от мен [beer]

@DDt85 - оригиналната статия е тук, става въпрос за реалните спекове на оптичния зуум в S20 / S20+,
тоест не отговаря на официално заявените. Реално е никакъв, само в Ултрата има 4х оптичен зуум.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-20 20:15

DDt85 какво точно те интересува?

На предната страница написах какви са размерите на сензорите на ултрата и еквивалентните фокусни дължини.

За нормалния с20 и с20+ ли не можеш да откриеш данните?

Трудно е малко. Виж на gsm arena. Хората са се постарали ама имаше някаква дупка и ми отне вреем да изровя данни с които да си я запълня

ПП в The Mall София има с20 и с20+ мостри. Честно казано след като изтърпявам цяла седмица тъпизмите на Сашо, камерите ме изненадаха доста приятно. Дори на 30х увеличение се виждат някакви неща. На по-малките увеличения дори си изглежда като снимка. На гадната светлина в магазина прави сносни кадри. Май са малко по леки от s10 или поне така се усещат. Ултрата ясно че е огромна и тежка. Изглеждат доста добре на живо. Абе това са телефоните за 202



ПП да сега видях на Сашо линка. Е s10 поне си има оптичен зум. Може резултата да е по-слаб...не знам зависи от сензори от едно друго. Ама да добре съм се ориентирал към ултрата явно



Публикацията е редактирана (22-02-20 20:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: lamerko   
Дата:   22-02-20 20:34

Зуум може да се постигне не само с оптика, но и с кроп. Ако вадим стандартни 12 мегапиксела снимки, то с кропване на 64 мегаписелов сензор ще може да "постигнеш" още няколко фактора зуум. И на теория е без загуба на качество, стига еталона ти да е 100% [smilie5] Въпреки всичко - не бих казал, че е фалшив. По същия начин, както в статията се посочва, се постига 10-кратния "хибриден" зуум. Големия въпрос е до колко е качествен сензора при 100% кроп...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-20 20:35

Сашо оная снимка със затвора и с Хъбъл да я снимаш, на дали ще има много повече детайли. Разстоянието от vista point-a над моста golden gate до алкатраз е 5 и половина километра по права линия в район в който има често мъгли и има замърсяване от коли и т.н. ...... всъщност от тая снимка се изяснява, че тоя пич е правил галерията във фликр за Самсунг по поръчка. Щото по време на презентацията даваха на живо как правят този кадър конкретно.

Освен това е безумно на всеки два реда да повтаряш, че 100х зума е лъжа. Да разбрахме го първия път. 50х зума на хуавей е точно толкова голяма лъжа също! 30х също е лъжа и вероятно 10х може би става т.е. 12мп кропнати от телефото сензора.

Както каза nyamago важно е какво вади оптиката без обработки. Ама такива примери няма много за сега или не е ясно кои са тия примери. Демек 4х зума как се справя. То лошото е, че 102 / 24 > 4 и не е ясно 4х дали е кроп от 108 или е перископа. А телефона има настройка 4х и 5х........



Публикацията е редактирана (22-02-20 20:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   22-02-20 21:08

Не казвам че е лъжа, казвам че всички фотофлагмани на Самсунг от хубавия Galaxy S6 насам не струват. Тоест ако искаш като цяло хубав телефон Самсунг си заслужават, но ако държиш конкретно на камера и качество не. Сам виждаш колко далеч са Самсунг от Хуавей и вече от Сяоми. Липса на AF във всички камера-модули, липса на Супер Макро, липса на 7680 к/с Slow Mo, ами то само липси. За сметка на това хич не се срамуват да искат майка си, баща си и цялата фамилия за телефоните си. Срамота [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-20 21:26

Е как го разбира бе? Направи ли барем един кадър с двете камери един до друг? Нали вчера беше от С7 ама днес от с6...бе кажи че самсунг не слагат камери и се успокой. Иди сипи се една водка, гледай някой филм......

Не ти понася нещо, че хувейките затъват яко ли що ли?...ми да на затваряне отиват. Кофти работа е, ама като натъпкаха с шпионски щуротии устройствата си...това е. .....продажбите на телефони Huaweii падат последните месеци, като лавина по склоновете на Пирин.....RIP Huaweii


Сега обсъждаме друга марка тука.....'


ПП За 100х и 30х за мен са лъжа. Но това не ми пречи да харесам тоя телефон и заради камерата. 4х ми стига. Ако и 10х става бонус! Има си там 1000 кадъра в секунда или нещо подобно. Дори моя древен ноут има ама никога не съм го пускал за 3 години....и да тъпия ми ноут и от близо снима ама и това не ме интересува...



Публикацията е редактирана (22-02-20 21:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   22-02-20 21:48

Чакай сега, не ми е нужно да имам всяка играчка за да видя как снима и колко струва. Досега видях само невероятни мазньочи и чиста ширпотреба. Защо въобще е тази тема, като да става въпрос за някакъв прогрес или "извънземна" технология ? S20 "Ultra" напълно стандартен флагман с неоправдано разпиарена камера и раздута цена. Не бих го взел дори и за 500лв, просто за мен като камера не става. Ако в момента ми се наложи да взема Самсунг отново ще взема S9+ или нещо S10-тa серия. Абсолютно същите неща като в S20-та серия но на поносима цена. Като бонус 3.5мм жак.



Публикацията е редактирана (22-02-20 21:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: wlad   
Дата:   22-02-20 22:30

Да сравняваш айфон и самсунг с хуявей и хуяоми е нещо като да сравняваш бензин с метан. Да, и на метан върви колата, и е по-евтино, по-калорично, по-екологично, но все си смърди на кенеф и след две години колата ти е за коша.
Оставете ги тея хуя-неща на китайците, да си се радват на али-пикселите, а си вземете нормален телефон с доказано качество и легален и надежден софт.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: kasad   
Дата:   23-02-20 00:23

За съжаление Сашо е прав. Ултра е голямо разочарование. Така му се бях наточил а като поснимах...За съжаление и на горещия охльов отдавна китайците задминаха Самсунг, за ябълките не говорим. Качество, сглобки, камери...Затова краварите скачат на хуя а не на самсуняците. Остави психодесните пропагандни приказки за шпионските китайски джаджи, а да се вгледаме в това, което предлагат.Звера се на компа и сравнявам снимките, снимани лично от мен. Още не мога да си отговоря на въпроса защо ксиаомито със същата камера вадят по добри кадри от ултра...А за ябълките само мога снизходително да се усмихна. Фанатизма не е истината.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: nyamago   
Дата:   23-02-20 00:29

Разгледах - в оптиката, както очаквах, има потенциал. Обаче кому е притрябвала идиотската вътршно-камерна обработка при тия условия???[smilie10]

От 10 години всички телефони, които съм порбвал го правят в различна степен: безумно мазане на шум, после безумно маскирано шарпене на контурите - уж да се възстанови замазан от обезшумяването детайл, но само се вкарват артефакти по-лоши от шум (щото в нищо не се чистят и са нестествени с 'тухличките' си, т.е. и по-грозни от хаотичен шум). В резултат - образ като от комикс, с плоски елементи, яко оконтурени с грозен фриндж...

Беше оправдано с по-малки и шумни матрички, по-стари малки лещички дето не даваха 'сигнал' за борба с шума. После беше оправдано с появата на масовия всенароден 'фотограф', който не иска да разбира, а иска моментално 'готини' снимки - на малкото екранче... Те и днес искат същото - и премного продукти им го шрпедлагат, но глагманите със супер-сензори и с перископни супер-обективи - за тоя масов потребител ли се правят??[smilie11]

За съжаление т.нар. 'RAW' само значи DNG формат, но без никаква гаранция, че въпросната обработка не е вече приложена още при четенето на матрицата и кодирането на DNG-то [smilie8]

Засега - твърдо НьЕ! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   23-02-20 00:48

с тия нови сензори дори да има истинския девствен неопетнен РОУ, вече има значение как е направен този РОУ и нещата са още по-сложни, може би за да надхитрим с малко физиката......

В понеделник 9:30 Българско време ще видим и Сони какво са сътворили. Миналата година акцентираха към творците на видео. Май дори лог профил имаха....

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   23-02-20 10:05

>>>>>>Честно казано след като изтърпявам цяла седмица тъпизмите на Сашо, камерите ме изненадаха доста приятно.<<<<<

Човек или си болен или имаш някакво магазинче за телефони на Samsung. Нямам обяснение как методично и последователно ни опяваш колко са "добри" Ултрите при условие че откровено са Пълен Шит.
Другото което е много странно, при условие че вече има Ултри по магазините, а ти си абсолютно "навит" да я вземеш защо още не си я взел ? Ами вземи я , пусни няколко хубави кадъра тук, затапи "противниците", стига приказки, стига плювки по разбиращите съфорумци. На какъв цвят си се спрял, защото казват че тия Сивите най-добре снимали [smilie5] Честно ако бях в твоята ситуация бих си взел една Galaxy S10+ или Note 10.

Интересно какво очакваш от Sony - същото като и от Samsung, НИЩО.
Не знам дали си в час ама Sony никога не са предлагали опция RAW / DNG в телефоните си, а самите им телефони от години имат славата на най-лошо снимащите на пазара.



Публикацията е редактирана (23-02-20 10:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   23-02-20 11:51

Тука има сравнения разни с други телефони и доста примери


ПП Гледам тия примери там детайла и разработката на сенките от 108 МП сензор на светло при сваляне на 12мп са видимо пред конкуренцията. На тъмно май е по-скоро на сходно ниво като другите (на другите модели се вижда как софтура е изтрил цвета на някои детайли или направо е помазал текстурата...). Зума е странен щото пада видимо резолюцията, но на 30х има видими детайли, дето просто ги няма на 10х ....Та явно това 100х и 30х ще са използваеми по-скоро да видиш нещо в далечината как седи.

ППП Попаднах на една интересна сметка. Перископа на Самсунг всъщност е доста по-добър от тоя на П30 серията. Сензора е значително по-голям и с повече пиксели. Така се получава, че при еднакво увеличение самсунга има по-голяма площ и повече пиксели .....нищо че пише 4х всъщност разликата е значителна.


ПП Сашо като не те интересува, не пиши.



Публикацията е редактирана (23-02-20 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   23-02-20 13:51

Взе ли тази прехвалена Ултра най-сетне или само ще постваш врели некипели ? [smilie5]
Темата живо ме интересува понеже съм голям фен на мобилните технологии и не робувам на марки.
Тук популярен блогър добре го е казал
https://www.youtube.com/watch?v=sr2fBCzXo4g

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »