Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Накъде след Windows 7 ?
Автор: victory13   
Дата:   10-02-20 14:17

Както знаете, официалната поддръжка на Windows 7 изтече... Може да си я удължите, но е платено, и цифрите не са за споделяне [smilie5] .

Понеже имам една дурако-устойчива машина, реших да я осъвременя и наградя с Windows 10 за вярна служба под знамената... Ползвах инструкциите, указани тук .
След 5 опита достига до момента за рестартиране, и инсталацията "пропада". Направих едно USB с исо файл за чиста инсталация, но вероятно ще срещна проблем с активацията. Направих и едно USB с Линукс за всеки случай...

И сега се чудя на къде да хвана... Как е при вас? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: imitev   
Дата:   10-02-20 14:19


Микрософтя има поддръжка и тя работи изненадващо добре в БГ :)

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: kiromn   
Дата:   10-02-20 14:29

Не би трябвало да имаш проблем с инсталацията. Иначе в gamivo пускат редовно промо на windows 10pro срещу 7 евро или нещо такова. Не си струва да се занимаваш с разни “излекувани” инсталации

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: jingov   
Дата:   10-02-20 14:38

https://support.microsoft.com/bg-bg/help/10587
коя грешка дава ?
Наскоро качвах 10ка на лицензна 8.1 и мина без проблем със запазване на файловете и лиценза, верно дълго време, но стана.
kiromn зависи, при някои машинки наистина забива и не ще/стаава по трудно/ така пишат по форумите и не само у нас. , или после няма звук примерно[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: victory13   
Дата:   10-02-20 14:42

Няма грешка, просто надпис "Windows 10 failed to install"... или подобно... Единствено паролата на Windows-а ако играе някаква роля при рестарта, друго не ми идва на ум...

Благодаря jingov, ще опитам всичко посочено тук [smilie24]



Публикацията е редактирана (10-02-20 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: jingov   
Дата:   10-02-20 15:04

бутни му флашката с исо файла,съвсем на чисто да е .../лиценза не би трябвало за се загуби, доколкото знам е на харда и дъното/
в 10сет си задаваш нова парола или цифров пин код, добре е да имаш майл в микрософта, заради облака, контактите, и решаване на евентуални проблеми/като възстановяване на системата от облака, бърза преинсталация без загуба на данни, както каза митев- супорта им наистина работи.


Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: ipolit   
Дата:   10-02-20 17:27

В службата имаме 3-4 компютъра с уиндоус в счетоводството. Ъпдейтнах ги всичките без проблем от 7 към 10 от линка, който си посочил, само че преди там имаше други неща.
Можеше да се прави offline ъптейт на флашка, но аз ги карах направо онлайн.

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: disorder   
Дата:   10-02-20 20:08

Уиндоуса ми е легален и се ъпдейтва... Не е спирал. :)

2020-01 Preview of Monthly Quality Rollup for Windows 7 for x64-based Systems (KB4539601)
Published: 07.02.2020

https://support.microsoft.com/en-us/help/4539601/windows-7-update-kb4539601



Публикацията е редактирана (10-02-20 20:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: Hsathv   
Дата:   10-02-20 21:02

Щом ти е легален windows, качваш седмицата на чисто. След това правиш ъпгрейд към десятка on-line и ще имаш активирана десятка. Когато седмицата е омазана и ъпгрейда към десятката е проблемен.

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: Stefan.S   
Дата:   10-02-20 21:13

Извиках си майстор ,момчето за 1 час ми преинсталира лаптопа [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: binaural   
Дата:   10-02-20 22:52

Не знайно защо понякога инсталацията се прецаква когато е от USB, пеобвай от диск. Случвало ми се няколко пъти да си губя часове, и когато започна от диск, става веднага.

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: ib   
Дата:   10-02-20 23:48

На 14 януари от Win 7 home минах на Win 10 home по същия метод (но от друг линк, от cnet.com) - 10-годишен Toshiba Satellite L655-113 (i3 M350 @2,27GHz, RAM 4GB, HDD 500 GB) - изненадващо безболезнено и бълзо, и досега няма никакви проблеми.


Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: victory13   
Дата:   11-02-20 08:45

Здравейте,

Извиках си майсторка /който каквото го влече, както колегата по-горе [smilie5] /, нищо не направи, но опитите се проточиха доста поради други причини [beer] .
След още 2 неуспешни опита за ъпгрейд се извърши чиста инсталация от USB без проблем...
Като единствена пречка за ъпгрейда определям наличието на доста стар софт на компа, който вероятно дава проблеми при осъвременяването. Деинсталирах доста неща, но вероятно и доста са останали...

И всичко е добре, когато завърши добре [beer] .

Успех! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: asahi   
Дата:   11-02-20 12:56

Накъде след Windows 7? Нямам причина да мигрирам. Докато кара - ще карам.

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   11-02-20 13:14

Как още никой не е препоръчал Catalina 10.15 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: ipolit   
Дата:   11-02-20 17:11

Шибаната Каталина успя да ми отрови живота.
Една програма за музика не тръгна, щото сменили не знам си какво и после имаше преинстация с Мохаве.

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: lamerko   
Дата:   11-02-20 18:33

Но пък тъмната тема придава малко по-приятен изглед

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: jigsaw   
Дата:   11-02-20 19:54

Ами накъде...Много отдавна към Windows 10.

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: VSV   
Дата:   11-02-20 20:25

Windows 7 за времето си беше много добра операционна система, но прогресът върви само напред и който иска да ползва ОС на Майкрософт трябва да се примири с факта че ще бъде с Windows 10.

Ползвал съм всяка една операционна система на Майкрософт от излизането на Windows 3.1 в началото на 90-те години до сега. Мога да оценя на база собствен опит че Windows 10 е най-леката, стабилна и безпроблемно работеща ОС. Тези по хардуерните форуми които пишат, че 7-цата била незаменима след 1-2 години ще минат също на 10-та след като се появят един куп критични уязвимости за 7-цата след като вече няма поддръжка с актуализации от Майкрософт.

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: ipolit   
Дата:   12-02-20 08:40

Това с уязвимостите за мен са пълни глупости.
Проблемите се появяват освно с разни сайтове като на НАП, банки и не знам си какви още, предоставящи електронни услуги, дето почват да реват за нови версии я на експлорър, я силвър лайт, я .Net framework.
И тия неща като не можеш да ги сложиш на седмицата, животът става грозен.
Иначе за хората дето си ги ползват в домашни условия и им трябва някакъв браузър, абсолютно не виждам проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: Grimjaur   
Дата:   12-02-20 10:29

Аз лично ползвам Линукс, но съм с дуал буут система - имам и Уиндоус 10. Действително, прави проблем, като се инсталира от флашка...

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: BXMarkov   
Дата:   12-02-20 21:06

ipolit [smilie24] Точно това са причините, НАП официално предупреждава, че някои от услугите им може да не работят скоро с Уин 7, освен това много по-грозен ще е проблема с електронните подписи.

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: marves   
Дата:   13-02-20 00:45

На прост език казано, НАП обновяват електронния си портал и ще работи само с TLS v1.2 (заменящ SSL) протокол след 17.02.2020 г.

Този протокол по подразбиране е активиран от Windows 8 нагоре, но при Windows 7 може ръчно да се активира
Тоест, не е необходима преинсталация.
Просто известяват, че Win7 няма стандартно активиран този протокол и понеже няма да получава бъдещи актуализации (което всъщност в повечето случаи представява конфигуриране) - няма Microsoft да го активират.

Иначе ето какво гласи обобщено писанието на НАП:

"За безпроблемно използване на е-услугите на НАП след 17.02.2020 г. са необходими:

Компютър с инсталирана операционна система, която е в поддръжка от производителя, с коректно инсталиран софтуер за работа с електронен подпис - Windows 8; 8.1(преустановена стандартна поддръжка на 9 януари 2018 г. с налична разширена поддръжка до 10 януари 2023 г.); Windows 10 (32bit и 64bit), Linux (32bit и 64bit) или OSX (64bit);
Web браузър: Internet Explorer/Edge, Google Chrome или Mozilla Firefox в актуални версии, поддържащи TLS 1.2;
Java, версия 8.х."

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: Capolavoro   
Дата:   13-02-20 13:18

В никакъв случай не искам да прозвучи като спам, защото нямам никакъв интерес, но който ще минава на 10-ка, мога да препоръчам сайт за оригинален ключ на много добра цена (130-140 лв). Продават използван софтуер. От две години съм с техен ключ и всичко е точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Накъде след Windows 7 ?
Автор: asahi   
Дата:   13-02-20 15:00

Дали всичко е точно само Явор Колев може да каже. В България произходът на софтуера се доказва с фактура от оторизиран дистрибутор.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »