Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Djoro   
Дата:   09-01-20 19:35

Ха така господин Админ, значи Вие следите кой какво гласува! Да не сте полицай? А защо да имам Вашия вкус на гласуване, еталон на естет ли сте? Повече нито точка от мен! Спирам да пиша, не искам конфронтация,но изявленито Ви не работи за Вас! Жив и здрав да сте!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: ecobo   
Дата:   09-01-20 19:47

Супер е! И на компа и на телефон! Браво! Добра работа!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Admin   
Дата:   09-01-20 21:07

Г-н Рибаров,

вие взимате решенията си според това как се чувствате.
Ние ви обръщаме внимание, когато се държите несдържано към нас.
Удивително е, че дори не знаете, че всеки може да види как гласувате. От години се вижда в профила на всеки.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Nikoneff   
Дата:   09-01-20 21:54

Предлагам в секция "Албум избранo от всички галерии" да се показват само актуални снимки. В момента при достигане на 25 точки в галерията се визуализират и стари снимки качени преди година и повече. Тоест да има някаква давност, в която снимките да могат да преминават от общия албум в албум избрано. Например до 3 месеца от датата на качване.
Относно визията - според мен е много по-прегледна и с по-лесен достъп до отделните функционалности на сайта отколкото сегашният вид.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Admin   
Дата:   09-01-20 22:07

Здравейте Nikoneff,

добро предложение е това за давността.
Ще го реализираме.
Благодарим.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: BXMarkov   
Дата:   09-01-20 22:28

Всичко е много добре, особено мобилната версия! За мен духа е запазен и няма дискомфорт, освен това е много по-подредено.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: fragranse   
Дата:   09-01-20 22:29

bravo!


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   09-01-20 22:34

Отлично решение! Отлична визия! Много ми харесва новата първа!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: o2   
Дата:   10-01-20 00:33

Здравейте--

Не ми допада новата визия -- кара ме да скролвам доста, за да стигна до нещо, което искам да видя. Сегашната версия ми дава всички линкове, които ме интересуват на един екран. Новата визия прилича на личен блог.

Голямата снимка най-отгоре изяжда доста от пространството, а не ми дава нищо. Проверете как гледат хората -- F <-- първо горе хоризонтално, после ляво отгоре надолу, после по средата. В мок-ъпа ви няма такова разпределение на информация и мен лично ме отказва да скролна. Хедъра (голямата снимка) е твърде ценно пространство, за да има само една снимка там. Погледнете как е организирана първата страница като отворите фейсбук, туитър, тъмблър, пинтерест.

Лентата най-отгоре не ме "активира" да предприема действие на сайта, а там трябва да има силен кол-ту-екшън, т.е. да искам да кликам.

Снимка на седмицата -- толкова много пространство за една снимка? Цял екран изяжда и не ме кара да направя нещо. Още повече пък ако фотографията не ми допада.

Прекалено ми е каша между снимки, линкове, секции.

Преборих около 10 различни шрифта -- твърде много са.

Освен това, с тази концепция за визия как ще се свържат останалите секции на сайта -- форум, базар, фотописи и т.н.? Изобщо не ми се връзват.

Сложна ви е задачата, защото сайта е прекалено разнороден в момента. И базар, и форум, и снимки с рейтинг. Старата визия ми дава достъп до всичко на един екран, има си силен call to action и не ме кара да скролвам излишно, освен в секциите, които ме интересуват.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: uri64   
Дата:   10-01-20 02:49

Спомена се, че ще има рейтинг в базара. Как ще става формирането му?
Относно новия вид - имаше нужда от освежаване, но засега като го гледам на 11” таблет ми е доста непривично и чуждо. Здраве да е, ще се свиква.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: ceclii   
Дата:   10-01-20 08:17

Много е добре новата визия

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: nositel   
Дата:   10-01-20 08:37

Подкрепям горното мнение на o2.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Synthy   
Дата:   10-01-20 08:38

metodiev_martin написа:

> Synthy стига с тази
> текезесарщина, цялото свободно
> пространство да е наблъскано с
> картинки, банери, надписи и прочие.
> Стила "замунда" ли си го
> представяш?

То и сега е наблъскано, както е представено. Или да има повече въздух между снимките, или да се уплътни още малко празното място. До тук, о2 даде доста конструктивни забележки. И ако наистина има значение какво искат потребителите: аз примерно, бих искал да разгледам цял един албум, всичко качено в него, без да е обявено за гласуване или събрало n на брой точки.

Обаче, има една грешка, която тук админа прави от години: пита потребителите за визията на сайта. НЕ СЕ ПРАВИ ТАКА! Бабите едно време казваха "много баби - хилаво дете". Намира се дизайнер, казва му се какви са изискванията, някакви насоки ако има, той го прави, после програмистите го реализират и се предлага на аудиторията.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: CDman   
Дата:   10-01-20 09:16

Като цяло ми допада, но с някои забележки.

1. Така "разпънати" снимките ми изглеждат меко казано странно. Образа се изкривява, заемат много място и ми се сливат с рекламините банери.

2. Секция "Нашите автори" е напълно излишна според мен. Тези 8 човека заемат почти цял екран, но макар и добри не са единствените. От друга страна "нашите автори" звучи като "нашите хора" и напомня т.нар. комсомолски актив по времето на комсомола. [smilie8]
В менюто в началото има АВТОРИ, който иска ще иде да търси там.

3. Относно репликата към Джоро за "грешното гласуване". Така и така правите промени вкарайте известия за грешно гласуване т.е. като гласуваш грешно системата да те известява, че допускаш грешка и да изисква повторно потвърждение на вота. Така грешното гласуване ще се сведе до минумум и форума ще стане наистина фотографски, а не шуробаджанашки [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: serjy   
Дата:   10-01-20 09:22

По отношение на гласуването, на мен ми се струва добре всеки гласувал да се вижда под снимката, тоест, да отпаднат "+++", "!!!" и тнт свиделества, че си гласувал. Също така е добре, ако си гласувал след това да можеш да си махнеш гласа, или да си промениш вота от на по-малко, или повече точки, а автора на снимката да става ясен чак след 3 дни, или както е там по алгоритъм сега. Или пък всеки да може да избира да се вижда ли, че е гласувал за дадена снимка, или не.



Публикацията е редактирана (10-01-20 09:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Leica   
Дата:   10-01-20 10:12

За да преценявам една визия спрямо старата е необходимо да познавам редица условия и приоритети на сайта, т.е. собствениците, за които мога само да гадая.
Но ще опитам през моята призма на консерватор.
1. Още не ми е омръзнало семплото обемно 3Д/или акстивно рамкиране на снимки, статии…а в новата визия снимките изглеждат както когато преди 20 год. Си правех сайтове за хит.бг , дори по-просто. – снимка на сив фон и това е.
2. Още не ми е омръзнало банер/малко изображение да ме препраща към това, което ми е интересно вместо ….да скролвам до безобразие надолу.(не ,че го правя, но виждам ,че за много е проблем)
3. Не ми харесва, ако нещо е функционално без нужда често да си променя вида. Това не е свързано с естетически оценки, а просто с навици. В този претрупан живот човек не обича да му променят апликатурата постоянно. Малко англииско мислене в това направление не е излишно.
4. За разните му класации там – чбм, чнг, чпс, редакторски ….безразлични са ми . Отдавна съм установил, че сайта няма намерение да прецизира търсенията си в посока на духа, а не в казана на страстите и пороците. Сега погледнах „редакторска“ в новата визия и само където останах поразен от присъствието в нея на….една снимка (така да я нареча).
5. Това, което за мен е важно един фотографски сайт да ми каже (и така да ми спести лутания из неприятната откъслечна губи-време преса) е: скорошни прояви и събития за евентуално снимане, разглеждане, дискусии и семинари, книги, организирани пътувания.
6. За базара рейтинг е невъзможен и само ще обърква нещата. Ще бъде поредна безмислица и в най-добрият случай ще прилича на „оня рейтинг“.
7. Поради простата причина, че ФФ и членовете му не са страна в сделка, т.е. не разполагат с факти и доказателства няма как да бъдат съдници на аргументи: „дума срещу дума“.
Лично аз нямам представа как могат да се рейтинговат потребителите в базара.Още повече, че нормалният фотограф не си сменя техниката всеки ден, т.е. ще попадне вътре като някакъв“А“-лтаФ лузер.
За активните вътре не мислете. Всички си се познаваме и сме се виждали по фотографски системи и интереси…щото Бг. Си е село.
8. Относно форума – желателно е да не се фашизира, за да бъде полезен и интересен. Да не се атакува инакомислието и да бъде обективен.
Има си закони, както и правила и общи условия, който трябва да се тълкуват точно , а не в широкоизбирателен спектър.

„Редно е да има известна толерантност и уважение, както ние уважаваме грешките ви с гласуването в Голо тяло. “ – ето такива реплики от съдия не ми харесват.

Постарах се както обикновено да дам своят дан от време и мислене щом го искат в място, където участвам като общност.

За визията за телефоните - нямам отношение, защото не ползвам там сайта.

За гласуването - съгласен съм да ми изтипосва който иска и където и да е гласа ми, та ако ще и за избори -местни, парламентарни, президентски и то да е явно !
Защото не се срамувам за гласа си.
Ако трябва да се страхувам от гласа си - това е друга тема, за която отношение е тъпо да вземам.
Това го казвам относно по-горе някакви разправии за гласове. Не съм в тая тема ...но мразя да се държи гарез за гласове. Ако са тайни -да си остават такива. Ако са явни -също.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Leica   
Дата:   10-01-20 10:43

Ако …
Една система е найстина демократична то гласуването трябва да е явно!
Още повече, че Ф.Ф. е една игра за нас, от което с нищо не зависим, не печелим или губим.
Чудесно място да се научим на демокрация и др. позабравени ценности. Да ги приемем, за да ги прилагаме в живота си.
Само една мижитурка може да тръгне да прави политика с гласуванията си и да търси дивиденти. А вота на мижитурките трябват ли да доминира облика, т.е. продукта?
Те могат ли да имат честно отношение към изкуство?
Разбирам …..
Че практиката показа, че явното гласуване е вредоносно за сайта поради доминиращата политика на мижитурките, която заглушава тънките струни на същинските виртуози,
Тогава …..
Но това е друг въпрос за специално разискване (ако за сайта е нужно. Ако не им е – да си кажат ясно).

Мога да го започна с предложение за създаване на контролен орган – нещо като ВСС (ама в много компетентен и честен вид), които да взема отношение не по компетентността на гласуващият, а към тези дето правят политика със това.

Може би не е нужно да започвам да откривам колелото въобще, а да го има добрият пример на места, които са известни с качествената селекция на своите добри продукти !!!

П.п. горното не е призив за елитаризъм а напротив – за честният вот на средностатистическият фотограф и неговото визуално изражение.
Знам, че рекламите които хранят неплатените от участниците продукти идват от това.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: dj_ceci   
Дата:   10-01-20 17:36

Напълно подкрепям новата визия, защото вече по-големият процент влизат с телефони, а така е по-удобно за тях. Харесва ми как изглежда - чистичко и простичко. Всичко е ясно и може да става още по-добре разбира се. Например снимка на седмицата е редно да е по-голяма както началната с Теодора Духовникова или поне да наближава целият екран. За телефон е така, но при десктоп идва малка.
При банера с реклама на телефон е добре да е центриран. Интересно, че при десктоп не ми излиза рекламата въпреки, че дадох пауза на адблокера.
Пак искам да Ви кажа едно браво за прераждането на застоялия дизайн.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Slivenski   
Дата:   10-01-20 18:01

Като дизайн е добре - модерно и чисто.


Лично на мен това, че се налага да скролвам, не ми допада.

Повече би ми харесало началната страница да показва цялата информация и всички опции за сайта. Но може би концепцията ми е вече демоде. Предполагам сте го направили така заради таблети, смартфони и прочие.

Така или иначе - желая успех!

[beer]



Публикацията е редактирана (10-01-20 19:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: serjy   
Дата:   10-01-20 18:43

Да скролнеш малко е добре, но тук наистина идва малко в повече [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Alexstudio   
Дата:   10-01-20 19:06

Сегашната визия е много по-стегната и разпознаваема. Новата е копи пейст с 90% от обикновените фотографски лични сайтове. Ако не видиш знака на фото-форум лесно ще объркаш с друг. И тези огромни празни пространства отстрани са дразнещи. Трябва да скролваш като луд насам натам и да търсиш. Сори

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: TPECHAT   
Дата:   10-01-20 20:21

На айфон хикс ес макс изглежда тотал щета.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: ShadowWalker   
Дата:   11-01-20 02:37

Предложения:
Възможност за избиране на тъмен режим и за първа страница и за профилите, подобно на dark mode в YouTube и много други сайтове и приложения.

По-малък банер, по-голяма "Снимка на седмицата"

Една идея по-стегнато форматиране. В момента изисква много скролване за малко снимки. Което ако добавим всичкото празно място отстрани на ultra wide монитор изглежда ...

https://live.staticflickr.com/65535/49364549456_64a50dd0e1_k.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: korn   
Дата:   12-01-20 14:28

Според мен за мобилни устройства в портретен режим трябва да преоразмерява по друг начин подредбата. Може да се виждат по две снимки на ред, иначе не се използва зрителното поле и изобщо не става за преглеждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: coolman_kk   
Дата:   14-01-20 08:05

До Админ,

Падащият списък "Кой може да коментира снимката" не запаметява избраното. В случая искам да избера "Никой".

снимка

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »