Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: електрически коли
Автор: boni   
Дата:   06-01-20 16:44

Аз от скоро имам една "електрическа с удължен пробег" ... Т.е. плъгин хибрид, зареждам я в контакта и издържа 70-80км, достатъчно за градско. Ако свърши, се включва генератор, който подава ток към електродвигателите, но за градско не се налага... а и в Била, Кауфланд, моловете, в центъра има безплатни зареждачки. Колата е модел 2010, произведена 2012г, на 147 000км, с йоннолитиева батерия с водно охлаждане. 150 коня на ток, с 370нм въртящ момент от самото начало. Генератор - двигател 1.4 , 85 коня. Всички възможни екстри + 8 аирбега, кожа, подгрев, гласови команди, камери и т.н. Без скоростна кутия..Безплатни зони за паркиране.. За сега няма признаци на деградация на батерията, дава стойности като нова.
Кеф е, определено:)
За последните 2000км , средният разход е 1.2/100


https://www.megahjul.no/sites/default/files/konfigurator/car_pictures/Opel/Ampera/axe-black_black_no




Публикацията е редактирана (06-01-20 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: Slivenski   
Дата:   06-01-20 16:46

Петрол може да има, но на всички им писна от несигурността - при добива, при доставките, при цените, при политическата нестабилност в регионите, богати на петрол...

За още 10-15 години технологията при електрическите автомобили доста ще напредне и поевтинее. И сега има батерии, които се зареждат за 15 минути. Точно вчера гледах едно Ауди по AMC - зареди буквално за минути. Ще се наложат някакви промени в начина ни на живот, свързани с това, да... Но това е положението.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: boni   
Дата:   06-01-20 16:47

Скоро графенови батерии и чао на петрола....

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: nyamago   
Дата:   06-01-20 16:50

Ето така се прави !

https://youtu.be/kFrqIrCYOlM


[smilie5] [beer] [smilie6]



Публикацията е редактирана (06-01-20 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: agop4o   
Дата:   06-01-20 16:53

Ако целта е да се карат в града постигнали са я.Въпроса е да не се опитват да ни го втъкнат с една електричка за града и една с ДВГ за дълъг път. Тогава става интересно[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: ipolit   
Дата:   06-01-20 17:00

На един колега брат му си взе Рено Зои. Хвали ми се че ходел по два пъти седмично на кафе от Ловеч във Варна. Скоростта фиксирана на 70 км/ч, почивка на Кауфлан в Търново, Търговище и Шумен. Около 12 часа му отнема пътя. 65 бона колата.
Хибридите изглеждат добре, но и там цената е висока.
Най-достъпното е Хюндай Кона - 50 хилки, а си е i20 с по-дизайнерска коруба. И разход на гориво 4 на 100 или повече.
Вероятно и мен ще ме облъчат, ама още не разбирам.

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: boni   
Дата:   06-01-20 17:01

Ами моята е точно две в едно...За градското изцяло на ток. За извънградското , което си е на бензин - 5.5/100, е хитро че като спускаш по наклон ти се пълни резервоара ( батерията) и сваля още разхода[smilie18]
Но съм я взел секънд хенд и на други пари:))



Публикацията е редактирана (06-01-20 17:02)

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: Slivenski   
Дата:   06-01-20 17:05

Ами, това Ауди, което гледах вчера, забравих му модела, с едно зареждане минава 900 км.

Повече от това за града, извън града, в планината... здраве му кажи.

Освен това, на качване харчи, но на слизане само зарежда.

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: boni   
Дата:   06-01-20 17:10

Това е ценното, аз на едно слизане от Боровец до София заредих за още 50км ток:) При всяко натискане на спирачки също. Гориво няма как да заредиш така.

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: philip   
Дата:   06-01-20 17:14

ipolit: "Търся из интернет кой се опитва да ги наложи..."

Отговорът е простичък: химическите гиганти, дето произвеждат батерии, хапчета и пр.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: CDman   
Дата:   06-01-20 17:14

Всяко нещо за което се говори само положително ме съмнява. Може би ми е останал БЪГ от лекциите за РСО (Развититото Социалистическо Общество).[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: kokotoo   
Дата:   06-01-20 17:18

ми старата ми "печка" корола 96г. си я карах на олиуце и никакви вредни емисии, че и като минавах преглед човечеца си скубеше косите що не му отчита уреда [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: Slivenski   
Дата:   06-01-20 17:18

А това че може да останеш без ток, няма да е проблем.
Предполагам, че ще се продават някакви мини батерии, които да можеш да включиш и да изминеш 5-10-15 км, до най-близката станция за зареждане, и всеки ще има такава в колата си.

Това е бъдещето. Примирете се! [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: boni   
Дата:   06-01-20 17:28

Сливенски, БМВ и3 има малък 600куб, 34кс генератор. Ако не ти стигнат 300-те км на ток, имаш 9 литров резервоар и малко двигателче, с което можеш да караш с около 110 без проблем още около 200км.

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: agop4o   
Дата:   06-01-20 17:29

boni Това е хибрид така ли.И за хибридите важи ли безплатна синя зона.И ако няма ДВГ кой завърта генератора


Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: boni   
Дата:   06-01-20 17:39

Agop4o, води се електрическа с удължен пробег, защото бензиновия двигател не предава движение към колелата, а захранва генератор.Затова има безплатни зони. 80км на ток за града . Когато свърши тока, единият електромотор става генератор, захранва се от двигателя ( както казах 1.4 )
Разработката е на GM от 2008 г, производството от края на 2009 в Шевролет Волт и малко бройки за Европа като Опел Ампера, но всички се правят в Детройт.
Батерията е на LG и има редица системи за защита от пълно разреждане, от презаряд, има течно охлаждане и т.н.
Има хора с по 400 000 и нагоре пробег, които не регистрират деградация на батерията за сега.
Има две поколения, моята е първо с макс високо ниво на оборудване.
Разходът, последните 2000км

https://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD5c10396031886/139160.jpg




Публикацията е редактирана (06-01-20 17:40)

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: agop4o   
Дата:   06-01-20 18:11

Ясно.А извън града колко пробег ще измине

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: boni   
Дата:   06-01-20 18:29

Ами извън града имаш 80км на ток и 35 литра бензинов резервоар по 5.5/100 ако е само на бензин:) Колкото искаш ще си изминеш - зареждаш ток, бензин и т.н.
Холандците ги обичат много, слагат им и газ:))) Моторът е прост , но работи като генератор, не можеш да го форсираш с педала, той решава кога да си вдигне оборотите ако му трябва ток. Ако спускаш и заредиш батерията минава на ток, после пак на бензин и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: agop4o   
Дата:   06-01-20 18:37

Аз мисля че първообраза на хибрида е Тойота.От там нататък всяка фирма прави някакви разработки в основата на които са съвместната работа на ток и ДВГ.

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: boni   
Дата:   06-01-20 18:45

Тази специално е доста по-различна от Хибрида на Тойота.
Иначе ти мислиш, че е Тойота, но всъщност е Порше от 1900г
И след него има други
https://en.wikipedia.org/wiki/Lohner-Porsche

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: petervassilev   
Дата:   06-01-20 19:53

boni:
"Тази специално е доста по-различна от Хибрида на Тойота."

Опелчето е супер! Отличен избор! ДВГ в този опел работи в оптимален и щадящ природата режим, защото само зарежда.

При Ярисчето хибрид на жена ми няма възможност за външно зареждане (не е плъгин), по-нисък клас е откъм екологичност и с много малък ел. пробег, но достатъчно дълъг за електрически маневри в дворове и гаражи (което се оказва опасно за котките в двора, защото движението е безшумно).

За мен най-голямото предимство на хибридите, освен зареждането на батерията при спускане и задействане на спирачките (режим на рекуперация на енергията), е чистотата и тишината при спиране и потегляне на кръстовище (Stop & Go е функция и на други автомобили с допълнителна батерия, меки хибриди и т.н.). Вместо спиране, работа на ДВГ на празен ход и потегляне с "мръсна газ", системата автоматично спира ДВГ и на зелен сигнал автомобилът потегля с помощта на електромотора, без никакъв пушек и с минимален шум.

На магистрала е почти като обикновен ДВГ автомобил. Кефи не толкова икономията на гориво, колкото мисълта, че замърсяваш и шумиш по-малко в града.


Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: kjey   
Дата:   06-01-20 20:48

vladis написа:

> Причината е доста проста -
> петролът привършва. Не точно днес,
> но не повече от няколко
> десетилетия.
> Нали не мислите, че от любов към
> демокрацията САЩ напират в
> момента към Иран. Завзеха
> петролните полета на Ирак и Сирия,
> но мощната им икономика си иска
> своето.
> Арабите също са наясно, че
> "златото" им е до време и започнаха
> да се преориентират към
> туристическия бизнес и "оазиси за
> богаташи" с разните му палми,
> ветрила и т.н.
> Норламно е да се развива
> алтернативна технология - сега
> ясно, че е в началото, но имат
> достатъчно време за развитие.

През годините много съм слушал как петрола привършва, още през 90-те години четях дитирамби как петрола ще свърши през 2020-2030 година(по-точно че тогава цената му ще надхвърли разумните граници от 200$ на барел), и нищо от това не се случи...напротив петрол има в излишък.
Чел съм също как през 2020 година Лондон и Ню Йорк ще са под вода заради топенето на ледниците, но уви и това се оказа фейк нюз...
САЩ със шистовата технология са производител номер 1 на петрол в света...като пишете нещо е хубаво първо да се информирате малко...
https://www.eia.gov/todayinenergy/detail.php?id=37053

От това печелим всички разбира се, и отдавна отминаха времената на петрол над 100$ на барел...


Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: philip   
Дата:   06-01-20 21:10

kjey, нещо за четене:

https://mahb.stanford.edu/library-item/fossil-fuels-run/

https://www.eia.gov/tools/faqs/faq.php?id=38&t=6



Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: rexpitbul   
Дата:   06-01-20 21:16

Странно, ограничиха мощноста на някой електроуреди и прахосмукачки от екологична гледна точка, има ден на земята, в който гасим лампите , а пък електро автомобилите били екологични.

Отговори на това съобщение
 Re: електрически коли
Автор: kjey   
Дата:   06-01-20 21:23

написа:

> Скоро графенови батерии и чао на
> петрола....
Мнооого сме далече от чао на петрола...това в момента е почти най-евтиния енергиен източник в света, а да се развива на този свят му трябва евтина енергия.Да въглищата са по-евтин и затова Китай и особенно Индия нямат никакво намерение да намаляват въглищните си централи, напротив строят нови като луди.
А тежкотоварния транспорт с какво ще се движи, а корабите, самолетите...?
Но нека си представим че в София има 500 000 електрически автомобила.Студен зимен ден, хората се прибират по домовете си и освен климатици, фурни, котлони и плазми включват и електрическия си автомобил за зареждане...и електричеството спира.Ама защо така?Ами защото няма достатъчно мощности да подсигурят този товар.Ами да увеличим мощностите, ами добре ама трябва да е нещо което бързо може да се включи в енергийната система, и какво ще е това?Соларни паркове - не то в 19:00 няма слънце, вятърни турбини - добре но там работата е тука има тука нема(дали има вятър или няма).Значи пак ще опрем до въглищни, газови и други бързо включващи се Енергийната система източници...
Изобщо балансирането на енергийната система на една държава е много сложно занятие и в него не можеш да разчиташ на възобновяеми източници към този момент...
Много много да ви пиша за балансирането на енергийни системи, защото си имам доста голямо понятие за какво става въпрос, но и без това стана много дълго..[smile]
п.с Енергийния товар на РБ в момента...http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bfi1578338242k.PNG



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »