Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнения за батерии LP-E17 ?!?
Автор: Sasho_   
Дата:   18-01-22 20:03

Здравейте ! Искам да попитам понеже имам Canon 800D и искам да си купя втора батерия (оригинална), но като гледам по нашите сайтове навсякъде е изчерпано количеството и се чудя за някоя 3th party батерия. Гледам , че в emag има 2-3 варианта на LP-E17. Въпроса ми е някой ползвал ли е друг тип батерии различни от оригиналната да си кажете мнението. Понеже както е ясно има голяма вероятност друга различна от оригиналната да повреди по един или друг начин апарата. За това ако някой е ползвал някоя батерия и не му е правила проблем ще се радвам да сподели. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за батерии LP-E17 ?!?
Автор: stoyo   
Дата:   18-01-22 20:40

Търси марка Batterytec: https://www.amazon.co.uk/Batterytec%C2%AE-Battery-LP-E17-Digital-Charger/dp/B07F9ZJJ8N

Ползвам техни за Canon 5D4 и R5 (LP-E6N/2000mAh), V-mount за видео светлини (13200mAh), няколко NP-F970 (8800mAh), имам общо 8 или 10 броя - нямат грешка.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за батерии LP-E17 ?!?
Автор: Sasho_   
Дата:   18-01-22 21:21

А не трябва ли да гледам като стойности да е като оригиналната - 7.2V на 1040 mAh ?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за батерии LP-E17 ?!?
Автор: Yog   
Дата:   18-01-22 21:34

Аз от Амазон си купувам Powerextra и Newmowa. Купувал съм за камери Никон, Канон, Панасоник, Олимпус и Сони и нито веднъж не съм имал проблем. На всички модели, които пробвах, зарядните на no-name батериите зареждаха и оригиналната. Практически няма значение дали пише 1040 mAh или друг капацитет. Но волтажът гледай да е като на оригиналните.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за батерии LP-E17 ?!?
Автор: Sasho_   
Дата:   18-01-22 22:27

Чудя се за тази :
https://p1.akcdn.net/full/711730884.battery-pack-baterija-model-lp-e17-lp-e17.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за батерии LP-E17 ?!?
Автор: leo34   
Дата:   18-01-22 22:51

Аз за канон rp дълго време се рових/интересувах за алтернативна марка батерия. Накрая поръчах от алито Neewer. Две батерии с двойно зарядно за 65лв. Дойдоха за 4-5 дни с безплатна доставка. Иначе гледам тук по фотомагазините има марка CONST, но в интернет ниакква информация не открих за тях като качество. На neewer имам и бюти диш/софт бокс, статив и други аксесоари, много съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за батерии LP-E17 ?!?
Автор: stoyo   
Дата:   18-01-22 22:53

капацитета не те бърка; по принцип колкото повече, толкова повече, но до колко можеш да разчиташ на данни от производител, е друг въпрос:) това на снимката е тотален no name, не бих си сложил подобно нещо в апарата, освен ако не съм прочел 300-400 положителни ревюта за него в амазон [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за батерии LP-E17 ?!?
Автор: Sasho_   
Дата:   18-01-22 22:57

На Neewer не намирам в алито LP-E17 , а тази , която си ми дал stoyo не е ли слаба 750 mAh и е повече волтове от оригиналната 7.4v ?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за батерии LP-E17 ?!?
Автор: leo34   
Дата:   18-01-22 23:10

Вярно, на мен също не ми излизат. Единствено мога да вляза чрез поръчката, която съм направил, но не доставят до БГ в момента. Аз между другото като си поръчвах имаше 2 бройки останали, които са с доставка до БГ.

https://www.aliexpress.com/item/32952314995.html?spm=a2g0o.9042311.0.0.186a4c4dv5RSeN

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за батерии LP-E17 ?!?
Автор: stoyo   
Дата:   18-01-22 23:45

Да, наистина сега видях разликата във волтажа, но ревютата казват, че са ок... Виж тези: https://www.amazon.co.uk/dp/B07GB3VZ9Z/ref=cm_sw_r_apan_glt_i_1QWZXB3ZXV50FMNX3YGP

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за батерии LP-E17 ?!?
Автор: leo34   
Дата:   18-01-22 23:50

За тези също съм чел добри отзиви

Patona

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за батерии LP-E17 ?!?
Автор: Sasho_   
Дата:   18-01-22 23:58

Благодаря на всички за отговорите. Ще обмисля всичко и утре ще реша какво да поръчам. :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »