Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Незаконно съдържание !
Автор: Leica   
Дата:   06-11-19 13:26

Вероятно става въпрос за ОТРИЧАНЕ НА АВТОРСКОТО ПРАВО НА САМИЯТ АВТОР - Unzulässiger Inhalt.
Авторът съм аз.
Снимката - МОЯ !
Квота - имам още.
Сайтът fotocommunity.com
На снимката - човек (познавам го точно от тоя миг, знам и името и т.н.). Няма дрехи, сгради или каквото и да е друго с марка, идентификация или възможност за претенция - НОЩ Е НА УЛИЦАТА В КРАЕН КВАРТАЛ.

Не съм качвал от години, вкл. там, но тук колега ни стимулира преди малко да качваме.
Качвам снимка с въпросният човек, как вдига бутилка. - Unzulässiger Inhalt
Казвам си "...бутилката е в плътен дефокус - марка се не чете.Аааа да, тия вероятно смятат вече наздравицата за антихуманитарно дело. Ок ! Махам я, качвам подобна снимка без наздравица.
Снимката съм подбрал специално ...защото на нея като тип, стил , тоналност и личност е ...направо "братът близнак" на една топ-снимка на топ фотограф от въпросният сайт (и не само, а от 10-тте топ световни), която им се мъдри на лицевата страница от години.
Казвам си - тия харесват това !
http://www.alphaforum.net/forum/download/file.php?id=30949&mode=view


Е нема такава Европа !
http://www.alphaforum.net/forum/download/file.php?id=30949&mode=view
http://upload-pictures.info/share-36D6_5DC2A228.html


Затова мисля, най-добре е да им е.. м... на всички и да си чешем сърбалаците в зоопокойния и-нет.
Няма смисъл от нищо! Само от рекламите дето плъпят долу в дясно нон-стоп.
Да не говоря, че въпросният сайт вече НЕ МИ ПОЗВОЛЯВА ДА ПИША НА ДРУГ ОСВЕН РОДНИЯ ЕЗИК , въпреки избора ...и това прави таговете абсолютно ненужни...съответно опитите на българин да се състезава там..., че и обидни от лошият им превод.
Вече ни няма на картата ...и като права и като хора.
Ще си запазя линк към тази тема за всички новоентусиасти, който обвиняват в пасивност и анонимност по тия работи.

Сега ще видя как са нещата на територията на братушките.

Отговори на това съобщение
 Re: Незаконно съдържание !
Автор: quazimodo   
Дата:   06-11-19 13:44

Leica написа:

> Сега ще видя как са нещата на
> територията на братушките.


Малко по-добре, защото не са в евросъюза[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Незаконно съдържание !
Автор: Leica   
Дата:   06-11-19 14:00

Мразя да си оставям магарето в калта.
Написал в ЛС до сайта fotocommunity

I tried to upload my photos to my gallery on this site.
It didn't work.
One and the next comes the Unzulässiger Inhalt message.
There are no "Illegal Content" in my photos.
I have the original files on my photos.
What is going on here?
Could you please explain to me.

Опитах се да кача мой снимки в моята галерия на този сайт.
Това не се получи.
И на едната, и на следващата ми излиза съобщението "Незаконно съдържание" (Unzulässiger Inhalt ).
На снимките ми няма "Незаконно съдържание" .
Разполагам с оригиналните файлове на снимките си.
Какво става тук?
Бихте ли ми обяснили.


Май ще получа отговор когато фи банк ми върне 400-те лева дето ми завлече банкомата им миналата седмица и до сега ни гък, ни стон !

Междувпрочем на тоя сайт ...ако си плащаш, ще можеш да качваш снимки над определената фиксирана квота-брой.
И не само !!?
Ще можеш да качваш постоянно и на привилегировани места -секции, май и в по-голям размер.
Ще можеш да качиш снимка, и да я адресираш до маса галерии. Сигурно и до галерия "Свине-майки".
Всичко така се изроди...и умря.
Да живеят потребителите!
Всичко е пари ... и само пари, и нищо друго!
Начело ще гледаме само тоалетна хартия....използвана, от дебели дирници с атлантически тескерета.



Публикацията е редактирана (06-11-19 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Незаконно съдържание !
Автор: Admin   
Дата:   06-11-19 15:24

Апелираме за нормалност в тази тема и публикуването на текстове, които ще се четат от други.

Както много пъти е ставало въпрос е много лесно да се оплачеш на арменския поп, но защо не на чужбинския, а на нашия си?

Отговори на това съобщение
 Re: Незаконно съдържание !
Автор: Leica   
Дата:   06-11-19 15:56

Нещо не разбрах?
Проблема е незначителен, или външен и не касае форума ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Незаконно съдържание !
Автор: victory13   
Дата:   06-11-19 16:00

Аз имам друга забележка... Без разсейване опитах да вляза, само дето не счупи предпазната пластмаса на телефона...
Пускайте ги в отделен линк тия полезни работи, няма само вие да си ги гледате... тия гърди [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Незаконно съдържание !
Автор: Imaginarium   
Дата:   06-11-19 16:13

Leica , бате, толкова ли ти е куха лейката, че една нормална тема, един нормален пост не можеш да напишеш така, че и други хора, освен 5-мата луди в тоя форум, да разберат...?

Отговори на това съобщение
 Re: Незаконно съдържание !
Автор: Leica   
Дата:   06-11-19 16:18

Хайде още 2-3 ма за да се придаде тежест .
Но съветвам, без обиди [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Незаконно съдържание !
Автор: asahi   
Дата:   06-11-19 21:34

Плахо да попитам: Коста нало?

Отговори на това съобщение
 Re: Незаконно съдържание !
Автор: mihalo   
Дата:   07-11-19 01:48

Имбецилността май не е роден, демек български патент [smilie25]

Генетичното отклонение е широко разпространено из цял свят [smilie25]



Послепис: (демек не се отнася към предните две изречения) ... и МОЛЯ ТЕ... престани с това "Й" в множествено число... чувствам се неудобно да те подкрепя поради това! ....... Или обясни заш.що? го праЙш [smilie11]

Редакция: [shtrak] Що очакваш имитацията на оригинал да получи .се същата обществена подкрепа? ... след като е вече едно déjà-vu! Много фото-графери са опитвали да наподобят ефекта на "Авганско момиче" на Стив Маккъри... даже самият автор..., но [smilie23]

Всъщност, Асахи вече приключи темата... верно "коста нало?" :)))

Още една Редаккция: Надявам се да не съм обидил когото и да е... целта е да се допълваме..., начи.. - хакуна матата :))



Публикацията е редактирана (07-11-19 03:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Незаконно съдържание !
Автор: tycoon   
Дата:   07-11-19 08:42

Има една нова тенденция, всъщност не знам доколко е нова...
Поради някакви техни псевдо-естетически, но най-вече лицемерни причини според много хора снимки на клошари, бедни хора, пропаднали и т.н. не трябва да се публикуват понеже на гледащите ще им разплискаш "сиамското езеро", в което живеят т.е.

до там се е стигнало, че ти нямаш право да разваляш доброто настроение на гледащият сайта с такива снимки. Те го обясняват с това да се запази достойнството на човека, но всъщност имат предвид, че тези снимки поради естеството си не носят печалби, защото гледащите и плащащите са с висок стандарт на живот и това ги разстройва т.е. ще отидат някъде другаде, където няма такива неща.


"Казвам си - тия харесват това !"
Не си разбрал какво харесват.

В твоя случай грешно си преценил.
Лявата снимка е лайфстайл, където само боята да си боядисаш брадата в този цвят сигурно струва 100$.

Твоята снимка няма нищо общо.

Съвременни извращения.

Отговори на това съобщение
 Re: Незаконно съдържание !
Автор: asahi   
Дата:   07-11-19 10:33

Не стана ли банално да се снимат хомлеси и бежанци?

Отговори на това съобщение
 Re: Незаконно съдържание !
Автор: Leica   
Дата:   07-11-19 12:19

tycoon - съгласен, но не мисля, че това е причината, защото не са имали време дори да разгледат изображението. Това става при самото качване.
Както и да е…забравям ги засега, или ще карам на натюрморти 
Иначе за това, което казваш те имат една перфидна система за неглижиране, разработена още от преди Титаник.
А иначе човека не е просяк, а по-скоро бохем. Бивш стоманодобивник от Кремиковци.
Не посягайте в душата му!
Самоцитирам се:

Защо пък да не се опитаме да свалим нахлузената маска и да покажем обекта както сме го видели преди да ни е видял с фотоапарат!
Тази вечер снимах протест на майките, и към 21 ч слизах от автобус на празна спирка, тръгнах за цигари и … пред мен се облещи тоя човек с едни крещящо изразителни очи ! Иска цигара. Имаше стопяващ поглед и невероятно искренна усмивка така контрастираща на одърпаният му вид! Сякаш душата му живееше извън тялото.
Казах си….я каква находка ! Ето ти моята кутия с цигари …и стой, че ми требеш. НЕ МЪРДАЙ, САКЪН …не посягам към „оръжието“, искам да го предразположа да станем приятели. Говорим надълго със смеещият се поглед. После му излизам с купешкият лаф на Стефан Данайлов „Знаеш ли, че ти имаш много добри очи“ …може ли да те поснимам така…и нормално, секнах пламъчето в тях. Казва ми, може ….но дай два лева за вино. Ок, разбира се…давам му, и вадя оръжието бавно …докато погледът му чезне и става виновен. Знам какво си мисли човека. „Станал съм за смешило, но ми се пие…“. Решавам да разсея тия тъжни мисли, говорим …но аз снимам, за да свикне. Говорим иска ли да е „дядо Мраз“ и подобно. Трудно се пробива маската. Човека е много искрен и с ранима душа. А ние с фотоапаратите сме доста опасни убийци.Трябва да му дам нещо като на кученце за да се усмихне…но после.
Отиваме да пийнем по едно …аз си пазя козовете за накрая, и не съм му дал нищо повече от това което поиска. Говорим за себе си, работа, вяра , хора, живот, лазерна физика, холография…фотография ….и оная усмивка му се връща.Разрешава ми да публикувам снимките, ако ги сметна за успешни. Фотоапарата ми е оставен настрана. Аз се оглеждам за подходящо осветление. И след това почна фотосесията, без да прекъсваме разговора….трудно. Погледа му като магнит бяга от обектива, мига. Спрях и отидох да пазарувам. После бавно успях да го накарам да се върне в обичайното си състояние, както когато го видях срещу мен и когато си казах „Ето Господ ми даде модел, какъвто рядко се среща, и то когато в мен имам апарат. Не трябва да го изпускам!“.
Снимките после протекоха гладко като на купон. Казвахме си – наздраве. По едно време се мерна някакъв чукундур ….дето от чудене какво да направи за да се включи в този странен пейзаж почва да ми държи сметка, що ….явно му ползвам осветлението на зарзаватчийницата или хващам в кадър от пластмасовите домати, та му тегля една бърза къса……но се усетих бързо смених тона, за да не повлияе на обекта ми и да провали фотосесията, който таман беше открил истината във виното. И така.
Мисля си, поне за мен ….че улична фотография не може да се прави по план.
Излизаш за едно ….връщаш се с друго …или празен както е най-често, защото живота ни става все по –празен.
Знаете каква скука е вечер по улиците на западна Европа :)



https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-11/1573121144_17_50.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Незаконно съдържание !
Автор: tycoon   
Дата:   07-11-19 13:31

Щом казваш, че е бохем ок.

Представи си фото-конкурс на тема "Красотата на бременната жена". Всички ще очакват да е красива и "много" бременна. В иделаният случай 9 месец;) Няма нюанси. Ако е в 3-и месец може и да не й личи. Ранната й бременност може да е много красива, но ... само тя и близките й ще усетят;)

Прави ми впечатление, че при фотографията всичко трябва да е ясно 100% за да получиш позитивна реакция (ако те интересува въобще). В противен случай влизаш в зоната на арта и фантазиите. Имаш някакво усещане, но отсрещната страна дали разбира? Това е изказ. Както ако не си подбрал думите правилно.

Тази буквалност лично ме дразни, разчитам повече на сензитивността и интелигентността на отсрещната страна. В някои случаи успявам. Това послание стига до по-малко хора.

Имаш дилема - продажби или не;)
==

п.с. Снимката в ч/б е много хубава.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »