Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: фото форум без снимки
Автор: Leica   
Дата:   06-11-19 10:32

Автор: rufani
Представяне - Потребителят все още не е написал представяне за себе си.
Оборудване
ТЯЛО Не е въведено
ОБЕКТИВ Не е въведено
Град – не е въведен

Коментари на автора 59
Последната 1 година авторът е гласувал 59 пъти

Основни данни или заглавие към която и да е от снимките си – не е въвел ......!!?


Потребителят снима от края на 2016 с телефон Meizu MX5
От декември същата година с NIKON D3300 – нов, и китак.
Първоначално открива филтрите във ФШ и тяхното поголовно въздеиствие върху снимката, залезите и т.н.
Последните два месеца качва по активно водопади със значително по-добра обработка от началото на заниманията си.
От Пловдив е.
Възмутен е от пасивността във албумокоментирането-оценяването.
Драги колега,
Правилни са Ви наблюденията и справедливи възмущенията.
Но забележете, и вие не блестите с активност или предоставяне на информацията, която бихте искал да има при другите.
Относно снимкогледането- след бегъл мой преглед по галериите и коментарите – в момента (близките минали месеци) има един активен потребител, който гледа снимките и коментира/оценява добрите за него. (нека не казвам никове).
Възможността шедьовър на по-топ-най-фотограф да се промъкне през мрежите на ситна отсявка А-Б-В е нулева. Подобно е и съотношението на художествената страна на една фотография към нейната позиция в страниците.
Но това не зависи от авторите, а от политиката на сайта или кой ли знае от какво.
Факт е, че активност има само при реципрочност !
Относно базари и т.н. – то това си е вид диктатура, която не съм виждал някъде.
Но няма никакво значение – ако се приведе в действие, ще облагодетелства конкурентни сайтове за обяви или нови.
Общо взето народът се е понаситил на снимки всякакви ….а нивото на народа си е останало потресающо ниско !
А това си е социално явление, и не ни е в работа да го изследваме ние фотографите.
Във фотофорум наред с поголовната техническа и фотографска фира има и хубави снимки – най-вече природа и пейзажи, травъл.
Сигурно така е нормално.
Ще поразгледам и чужди сайтове и пак ще се включа с мнение. Защото честно казано, в разглеждането в глобален мащаб на общи фотографии и аз не съм никак активен, че и с качването (но след люти критики се поправих).
Но кажи ми … какво да правя, като още не съм си изчел/разгледал албумите на топ-класиците и томовете за CC !? …пък и чукча снимач, не зяпач.

 Re: фото форум без снимки
Автор: rufani   
Дата:   06-11-19 11:09

Здравейте, отново.
Далеч съм от мисълта за заяждане и опити за налагане на каквото и да е. Мнението ми е продиктувано от многото несериозни членове на сайта които по един или друг начин искат да останат анонимни или скрити от останалите в сайта, което е досадно когато коментират снимка, коментират във форума или предявяват претенции а никой не ги знае кои са. Досадно е да оставиш нещо като форума на самотек и да те интересува само да продадеш, купиш или направиш някой ко ентар. Това ми прилича малко на къща без ограда в който двор всеки може да се изака, грозно е но е така. Любител съм и ме влече, имам желание за развитие и по един или друг начин с повече практика ще се харесам някой ден. По тази причина редовно следя и чета всичко написано,, добре, че има още хора които обясняват някои тънкости, не всеки се е родил научен и всеки има право да се учи на фотография, не на търговия. Всичко което съм продал е било на безценица. Късмет на всички, на фокус и ако някой се е почувствал засегнат, моля да бъда из винен.



Публикацията е редактирана (06-11-19 15:25)
 Re: фото форум без снимки
Автор: CDman   
Дата:   06-11-19 13:15

Проблемът за мен лично е не, че не знам кой ме критикува, а че критикуващия не приема критика за собствените си "творения", които в общия случай са повече от посредствени.

Ако пък няма такива - хептен му увисва критиката.[smilie5]

И к'во се получава ?[smilie11]

Стара мома учи млади девойки как да си намерят мъж [smilie18]

 Re: фото форум без снимки
Автор: X_C   
Дата:   06-11-19 18:37


https://i.gifer.com/C2M.jpeg



 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.