Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   02-11-19 09:29

Иво страхотни линкове...[beer]

Росене,дам объркал съм линка,но не разбрах,за коя камера казваш,че не става за оли или 6300,който имаш?Не става и ясно,какво имаш в предвид под размазан фокус.Ето ти снимка с оли и то вечер,аз лино не виждам тази камера да не става,ако тази марка я имаш в предвид.

https://www.juzaphoto.com/galleria.php?l=en&t=3024398


Това с цветовете не го разбрах.

Виждам,че автора в крайна сметка е решил да сменя наистина,желая му успех с избора на апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: colorphoto   
Дата:   02-11-19 11:21

Имаше серия прекрасни кадри в трудни светлинни условия с Олимпус от Темелко Темелков и които тук са по-чевръсти в търсене,намиране и качване нека ги намерят и покажат.

Макар че аз бих предпочел по-големшка матричка...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   02-11-19 11:33

Еми зависи,принципно обективите за 4/3 са оптимизирани за този сензор.Да,най вероятно ДО няма да е като на кропка или фф,ама дефакто,колко изнасилват толкова кадъра,че да се получат яки парцали.Има пример в нета,където 4/3 го сравняват с фф,което не е редно според мен,но въпреки това се представя много добре този сензор.Има и друго.Ако например ползваш камера и обектив ,които имат стабилизация,демек ползваш двойна такава,ти позволява да снимаш при по ниски стойности ИСО,но кадъра да е на фокус.като нищо,даже при такава снимка,може да имаш и по малко шум от една кропка например.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   02-11-19 20:01

това или това + това [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   02-11-19 20:17

Човек ти сериозно ли?Отиди в магазина и ги хвани и двата и си реши,няма как да ти се даде еднозначен отговор,още повече че това оли,излезе вчера едва ли не.

Питаш за тотално различни камери,няма как да се даде отгвор,а и гледам,че искаш нещо до 2 бона,а посочените обяви са доста над това,особено олито с този джам....[smilie8]



Публикацията е редактирана (02-11-19 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: colorphoto   
Дата:   02-11-19 21:22

Вариообектив за М 4/3 даже и да е на ф-2,8 не дава визията на ф-2,8 от фулфрейм а на съответните по-затворени бленди и няма смисъл да се набутваш за такъв и да получиш визия от сапунерка.

Ако ще е Оли или Фуджи ползвай твърди стъкла само на ф-1,4 и 1,8 за да имаш читав дефокус.



Публикацията е редактирана (03-11-19 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: keri-di   
Дата:   03-11-19 01:16

Освен читав дефокус/пълна мъгла на заден план/който във повечето случаи въобще не е нужен,Големите Фотографи работят със светлината и сенките?
Така,че така наречената от Вас сапунерка,в ръцете на Фотографи от ранга на Вадим Пискарев прави неща,недостижими за 95% от притежателите на така нареченият ФФ!Нали все се пише,че камерата е инструмент в ръцете на майстор,или не такъв??[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   03-11-19 10:24

Направи ми впечатление, че Olympus E-M5 II въпреки, че е модел от 2015г. го класират на по добра позиция от Fujifilm X-T30, който е 2019г и с по-голям сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   03-11-19 13:49

това също ми привлече вниманието някой с хт3 да каже как е.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: keri-di   
Дата:   03-11-19 14:20

ЕМ5-3+12-40 про,в последствие 40-150 про+ТС2,получаваш самодостатъчна система с ЕФР 24-600,с която можеш да правиш това,което никоя друга система няма да ти даде!И на всичкото отгоре на тази цена!?
От тук на сетне избора е твой.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   03-11-19 15:07

Авторе,от толкова чудене,накрая каквото и да вземеш,ще се чудиш дали не си се прецакал,че не си взел другото.Обикновено така става,след колебания м/у толкова камери.Разбери,че и да питаш за всяка една марка и модел,всеки си дава мнението от собствената камбанария,а накрая пак ти ще решиш и ще си дадеш парите,макар да го смятам за ненужно.Отиди в двата най големи магазина,хората са мега отзивичиви,вземи с една карта и пощракай с ккаквото ти душа иска-това е на практика,иначе темата е за чешане на езици и може да стане до безкрай.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: colorphoto   
Дата:   03-11-19 21:11

никонико: Защо ти са обективи с бленди 2,8 - 4 на кроп се чудя?!

Тялото е прекрасно но не се набутвай за варио.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: victory13   
Дата:   03-11-19 23:10

Аз пък се чудя как така във всяка тема хора упорстват с незнанието си [smilie8] .

Което пробутват за знание , особено към по-новите участници в това пространство...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   04-11-19 11:01

Почвам да продавам - тук [beer] Линк за снимки на техниката - https://drive.google.com/drive/folders/1IkynVX4gf_IXaUkwXdRn74oarRySF964?usp=sharing



Публикацията е редактирана (04-11-19 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Yog   
Дата:   09-11-19 08:16

Аз самият замених Z6 с едно Олимпусче. И реакции всякакви. От "ти си луд!" до "много правилно!". Истината е, че трябва да ползваш това, което ти върши работа (ако е за пари) или носи удоволствие (ако е като хоби). Има един забавен ютюбър, който търси "The perfect camera" за влогъри. Ами, още не я е намерил, защото такова животно като "идеалната камера" не съществува. Всяка система си има предимства и недостатъци и в крайна сметка опира до горните две неща - какво върши работа (за работа) и какво те кефи (за хоби). И двете пречупени през призмата на "какво можеш да си позволиш". [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   09-11-19 11:14

Какъв олимпус си купи? Има ли бг. меню.Аз съм се насочил към този , този или https://magazin.photosynthesis.bg/bg/67074-fotoaparat-fujifilm-x-t30-srebrist.html.Още няколко дни да продам техниката.



Публикацията е редактирана (09-11-19 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   09-11-19 11:49

Всички нови Олимпуси имат български език в езиковия пакет.[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Yog   
Дата:   09-11-19 12:05

Аз си купих EM1 mark II. Българско меню има, но не знам дали е добре направено, защото винаги си държа менютата на английски. От двата, които ти си избрал, твърдо бих купил Mark III. Има по-добър сензор, последният вариант на автофокуса им (за видео и снимки), както и много по-добро видео. Според мен определено си струва разликата от 360 лева. Плюс това възможността да го ъпгрейднат с нов firmware е много голяма, докато моделът от 2015 едва ли. Електронният му визьор казват е по-добър, процесорът по-модерен, SD картата, на която пише е от бързите (ако му купиш такава), което значи че по-бързо ще изчиства буфера при поредица от снимки... абе, III твърдо е за предпочитане [smilie3] Накрая пак ще повторя, че няма голямо значение марката и модела на това, което ще ползваш. По-важно е да бъде нещо, което те подканя да го използваш. Иди го виж в магазина дали те кефи, дали е удобен за държане, добре ли са разположени бутоните, харесват ли ти врътките... Такива неща смятам за еднакво важни с техническите показатели.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   09-11-19 12:26

Задължително ще ходя да го видя на място, но чакам да го пуснат. Още е с предварителни поръчки.[beer] Но и Фуджито хт-30 също ще погледна. тук - https://www.e-infin.com/eu/...няма олимпуси. До преди 2 дена продаваха.



Публикацията е редактирана (09-11-19 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   09-11-19 16:18

Yog наистина интересно решение.З-ката освен фф,е и нов модел на Никон.Аз харесвам всяка една марка и с-ма (просто не робувам на конкретна такава),но ще ми е интересно,защо сте се решили на тази стъпка...?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Yog   
Дата:   09-11-19 21:56

Три причини. Първо, колкото и да намаляват размерът на апаратите, размерът на обективите си остава същия. А понеже има много малко от новите Z или са още неразумно скъпи, допълнително ги уголемяваш с преходника, когато ползваш старите. Като си взема апарата и 2 обектива и трябва да нося раница. А с малкият сензор идват малки обективи и съответно малка система. Буквално апаратчето на врата и вторият обектив в джоба на якето. Второто (тва ще прозвучи странно [smile] ) не можах да харесам как движиш фокус точката. Хубаво е, че са сложили джойстик, знам че много хора го предпочитат, но аз предпочитам, когато гледам през визьора, да ползвам екрана като тъчпад. На Z6 това го няма, което е странно, при условие че дори миниатюрната ми Панасоник GX80 го има и даже два режима предлага. Третата причина (според някои пак странна [smile] ) просто предпочитам напълно въртящи се екрани. Когато снимаш от ниско, в портретна ориентация, екрани като на Z6 не можеш да ги видиш. Времената, в които ще легна на земята за един кадър отминаха преди години [smile] Другото ограничение е, ако искаш да снимаш нещо, което е вляво или вдясно от теб. Аз мога да си протегна ръката, но не виждам камерата в какво сочи. И последно (но не и по значение), аз не съм професионален фотограф и не гоня възможно най-доброто качество. Определно мога да забележа разлика в качеството на RAW снимката от Z6 и от м4/3 системите. Но тази разлика не ми е важна, а тя е горе-долу единственото съществено предимство на фул фрейма. Та сега си цъкам с EM1 II и мога да кажа, че и трите ми "неудовлетворения" са покрити. Готина камерка, определено създава усещането за висококачествен продукт като цялостно изпълнение. Просто аз съм в ситуацията да си купувам каквото ме кефи и съм се научил, че не трябва да се вторачваш в нещо, защото ДРУГИТЕ мислят, че е по-яко. Като толкова го харесват, да си го вземат те [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   10-11-19 08:23

Yog написа:

> ...

+ 100 500, както казват някои стари наши познати[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   10-11-19 10:50

Yog,мерси за отговора....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: LeniS   
Дата:   10-11-19 11:23

И аз минах на Олимпус, само че PEN-F и съм си супер доволна от камерата. Ама пусто блазни ме и Fuji XPro 3.
Ако финално си се огледал за NIkon Z принципно също няма да сгрешиш, аз лично съм с много добри впечатления от камерата.

[beer]



Публикацията е редактирана (10-11-19 11:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   10-11-19 11:46

Ще купувам Олимпус, може би ще е този . Както казах причината да продавам Никона и обективите е големината и тежината. Олимпуса е по-малко тяло с по-малки обективи.[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »