Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Смяна на системата
Автор: olympusBG   
Дата:   31-10-19 10:27

Здравейте,

Позволявам си да се намеся, защото това е една от малкото теми във Форума, в които Olympus се обсъжда като алтернатива.

Със сигурност нашите камери са много по-компактни от всеки DSLR. Стабилизацията пък е признато най-ефективна. Имат и други плюсове, които само хора, снимащи с Olympus, знаят.

Но не се включих, за да кажа, че "нашето гардже си е най-хубаво".[smile].
Предлагам Ви да тествате някои от ОМ-Д моделите и сам да решите. В момента има добри оферти за Е-М10 II и преордер за Е-М5 III.
Другата седмица ще обявим и една супер оферта за Е-М5 II с обектив 14-150mm, а това е точно комплект за пътешествия (28-300 -> 11-кратно варио).
Инфо за камерата:
https://www.olympus.bg/site/bg/c/cameras/om_d_system_cameras/om_d/e_m5_mark_ii/index.html

Освен големия зум, обърнете внимание, че камерата и обективът са влагозащитени (перфектно за идващия сезон!). Колко от другите модели в пазара могат да Ви предложат това?!

Ако решите, пишете на info@olympus.bg.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: rossen76   
Дата:   31-10-19 10:57

Според мене ако се занимавате професионално със снимане , на тъмно олимпуса няма да прави добри снимки , аз бих си запазил никона на ваше място

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   31-10-19 11:04

Росене,понеже ти си професионалист,кажи защо няма да прави ДОБРИ снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   31-10-19 11:29

Това, че Олимпус не се справя на тъмно е мит от далечното минало, реално от старата 4/3 система. Новата м4/3, мое мнение, не отстъпва на кропките и практически се равни на тях.

Наистина, не пристъпвай към някакви действия, ако не си убеден, че това е твоята система. Най-добре иди пробвай, поснимай с някой Олимпус и си прецени. Изборът на фотографска система е силно индивидуален, вабно е на теб какво ти харесва. А може да си сихурен, че на пазара няма лоши фотоапарати!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   31-10-19 11:36

Има нещо много важно и това е стабилизацията,особено при пана където може да имаш и двойна такава(за оли не съм сигурен).

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: rossen76   
Дата:   31-10-19 11:40

sony a 6300 i 18- 105 f 4

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: rossen76   
Дата:   31-10-19 11:43

Ombre - не прави добри снимки , защото го имам модела и съм го тествал , леко размазва фокуса на по тъмно , малко по бавен е , цветовете понякога се изменят стават по контрастни и збиват малко в цвят , мое мнение .

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   31-10-19 11:44

Специално за Росен,който казва,че няма да станат добри снимки с оли

https://www.juzaphoto.com/galleria.php?t=3240917&l=en



Росене,чакам да кажеш защо не стават,понеже да твърдиш нещо без да си запознат,само подвеждаш хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: olympusBG   
Дата:   31-10-19 11:58

Много снимки и ревюта на различните модели Olympus можете да видите и тук: https://robinwong.blogspot.com/?_sm_au_=iVVRWsTj6FFH7NMk7BR4jKtBCGLv4




Публикацията е редактирана (31-10-19 15:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: keri-di   
Дата:   31-10-19 16:31

Всяка система има предимства и недостатъци!
Ако аз трябваше да сменям системата-сега,щях да взема или Оли ЕМ5-3 или ЕМ1_2-в зависимост от възможностите?
За момента ЕМ5-3 е най-мощната камера в този ценови диапазон.
Идеална стабилизация,фазово-контрастен автофокус,прокапчър-30 кадъра,фокус стекинг.лайф композит,.....-камера,която може да се справи с абсолютно всяка задача!
А за тези,които казват,че Олимпус не става-ето какво казва един от Големите Руски фотографи Вадим Пискарев.
Който не разбира руски,картините говорят сами за себеси.

https://www.youtube.com/watch?v=U1B2t1yF8r4

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Ivan_A   
Дата:   31-10-19 18:41

keri-di, [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   31-10-19 20:51

това , като цена изглежда добре.[beer] Само не съм сигурен на високо исо как ще е .



Публикацията е редактирана (31-10-19 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: rossen76   
Дата:   31-10-19 20:58

За Омбре - снимката която ми пратихте е за сони а 7 марк 3 аз говорех за сони а 6300 ...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   31-10-19 21:59

nokoniko написа:

> това , като цена изглежда
> добре.[beer] Само не съм сигурен на
> високо исо как ще е .



Дефинирай "високо ИСО" = ???



Публикацията е редактирана (31-10-19 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   31-10-19 22:05

Дефинирай "високо ИСО" = ???


Еми 6400 и нагоре до 10000 например.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: keri-di   
Дата:   31-10-19 22:27

"Еми 6400 и нагоре до 10000 например."-За това ти трябва СФ!

Когато се задава исото в камерата,на ЕМ5-2 ,след 3200 излиза надпис-разширен режим/пределно работно/!На ЕМ1-2,разширеният режим е след 6400-такъв ще е и на ЕМ5-3.Според мен,реално работните са 2000 за ЕМ5,и 4000 за ЕМ1.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   01-11-19 06:14

Aз съм заковал автоисо-то на 6400 и не се притеснявам от наличния шум, естествено след нормална обработка. Това за Оли М10. Смятам, че при 5-цата ще може да се закове на 8000. Обаче всички тези уговорки са за гледане в интернет пространството или 4К телевизора в къщи. Не съм изкарвал на хартия нищо от поне една петилетка[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   01-11-19 14:14

Още малко ми трябва да помисля и в понеделник може да почна да продавам...дано не се прецакам. Все още не съм се спрял на конкретно тяло, но проучвам няколко.
1това

2това

3това

4това

5това

и това

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   01-11-19 14:31

От тоя списък М5-III е безалтернативен, IMHO[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: rimohit   
Дата:   01-11-19 14:51

Че то зърното при виско ИСО и печат е много по приемливо за окото, от колкото на монитор...
Иначе автора на темата трябва да е сигурен , че при всяка смяна на системата няма как да не се "набута"

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: keri-di   
Дата:   01-11-19 14:52

"От тоя списък М5-III е безалтернативен"-Абсолютно!
И още нещо,М5-III без проблем ще работи със старите 4/3 обективи+преходника разбира се,а от тях има страхотни?
Успех![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Konstantinov   
Дата:   01-11-19 15:01

Аз имам сони а6500 от 2 годиин а преди 4 никон д750, ама не си го продавам.За мен фф е най-балансираната система -голяма матрица исо 3000 според дхо и сравнително леки обективи ,сравнение със среден формат и затова бързо фокусиране.Олимпус омд 5 със зума тежи 670 грама,сони а6500 със трите зума ми тежи 2 кила 10-18,16-70 и 55-210.Д 750 нося със 50мм е и 1 кило, със 24-120 кило и половина.Не виждам разлика мажду олимпус сони и д750 като тегло .Ако вземеш олимпуса с 3-4 обектива и той ще стане кило и половина.Апарата като е по-малък се изкушаваш да влачиш неща дето не ги ползваш.Примерно с олимпус носех 2 обектива и външна светкавица и статив за нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   01-11-19 15:04

След малко изчезвам за Сърбия да купонясваме със стари авери и в Понеделник започвам да разпродавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: hansto   
Дата:   01-11-19 15:30

xt20 беше някъде 300 грама ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   01-11-19 16:32

rimohit написа:

> Че то зърното при виско ИСО и печат
> е много по приемливо за окото, от
> колкото на монитор...


На теория и аз знам, че е така, но на практика нямам нито една разпечатана снимка от Olympus при такова исо[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »