Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   30-10-19 08:34

Благодаря за съветите. Ще погледна и пробвам и другите марки. Насочих се към олимпуса заради стабилизацията в тялото. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   30-10-19 08:48

Е какви драми пък имате с никонските цветове?Марка с доказан брутален ДО.ЛР работи,супер леко с техните файлове,аз драма не виждам.Принципно точно 610 леко прегаря така е,но не е и болка за умиране.Останалите са си ок.Снимам с 7200 и определено не виждам такива проблеми.

Сантуко с това фуджи си чакам черпнята брат,все се измъкваш....[smilie5]

Авторе,не става ясно,колко снимаш,вече се спомена за теглото,че може и да е е фактор,ако са малко снимките които правиш з аопределен период от време,но ако все пак толкова дръжиш да минеш на безогледалка,виж и пана gx 80/8/9.Последните два модела имат пост фокус и 4 к фото,което в определни ситуации е предимство.Също имат и гот видео,ако изобщо това е от значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   30-10-19 09:50

това също ми хареса.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   30-10-19 11:51

Имал съм тази комбинация,камерата е чудесна,но е малка като олито е.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: hansto   
Дата:   30-10-19 13:27

в е-инфин едно х-т20 и 50 ф2 и ще остане за някой по-широк

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   30-10-19 14:32


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-10/1572438719_36_42.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: colorphoto   
Дата:   30-10-19 15:08

Питащия колега да пише нещо и за бюджета защото и той е определящ.

Да се огледа какви са цените на стъклата и вторичния пазар при различните системи.

Понеже едно е да се кефим на дадени супер-изделия тук а друго е да си правим домашния бюджет и да ги купуваме след това.

И трето е дали се оправдават средствата за евентуалната супер-техника накрая при самото снимане и употреба на тази техника.

За резултатите от снимането не пиша вече защото не всеки,който се кефи от фотографията и я обича е длъжен да има талант и/или да го е развил.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   30-10-19 15:37

За бюджета съм писал - 2000 лв.... Зависи как ще продам никонската техника.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: colorphoto   
Дата:   30-10-19 15:48

А в тези 2000лв влизат ли парите от прогнозираната сума от продаващата се система?

Че ДСЛР вече дълго и неизгодно се продава...



Публикацията е редактирана (30-10-19 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   30-10-19 15:52

Даааааааааааа[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: colorphoto   
Дата:   30-10-19 15:54

Значи избери тази система в която обективите са най-изгодни и ги има в базара.

А какво ще се снима най-вече?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   30-10-19 16:06

избери такава система която най-много те кефи! само тогава ще снимаш с удоволствие. извинете, но да избереш система само щото е евтина???...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: hansto   
Дата:   30-10-19 16:14

Кефът цена няма :)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: colorphoto   
Дата:   30-10-19 16:47

Еййй значиии!

Това си и знаех и точно тая крилата тук фраза за безценния кеф чаках да напишете!

Само едно ще кажа:Момчета,нека да се опитаме да порастнем поне малко!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Nikj   
Дата:   30-10-19 17:55

Имам тяло про ЕМ-1 OLYMPUS с 5 осева стабилизация за 55о лв,има много и хубави обективи в Базара.Ако искаш се обади.ще се разберем

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   30-10-19 18:22

Благодаря ти, но преди да продам техниката няма да купувам. А още се чудя дали да продавам. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: hansto   
Дата:   30-10-19 18:41

не, благодаря.
Тук всеки си казва мнението. Няма една страна на монетата. За теб ако водещо е цената, за мен е качеството.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   30-10-19 19:21

Едно нещо не е водещо, а съвкупност от параметри. Те са различно комбинирани в различните камери така, че всеки да си намери неговото. Ако гледаме някакво абсолютно качество всички трябва да снимаме поне с ФФ. За мен е важно камерата да е удобна, функционална и най-вече лека и малка. Затова харесвам Олимпусите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   30-10-19 21:14

nokoniko написа:

> А още се
> чудя дали да продавам. [beer]

Имаш добре изградена работеща система. Защо трябва да я продаваш? Ще си купиш някаква нова играчка. В началото ще има някакъв гъдел от използването на новата техника, но снимките едва ли ще стават по-добри. След време може да поискаш нещо друго, и така неусетно да попаднеш в някакъв технологичен капан на купуване и продаване на техника в търсене на "идеалната". Разбира се нищо не е вечно, така или иначе идва момент да се разделим със старото и да си вземем нещо ново... За мен обаче купуването на нова техника е оправдано, само ако наличната такава е вече достатъчно морално остаряла - нещо което все още не може да се каже за D7200.

Разбира се парите са си твои, така че крайното решение го вземаш ти.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: TPECHAT   
Дата:   30-10-19 21:45

или iPhone 11?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   30-10-19 21:45

IShoot4Fun
Напълно съм съгласен с теб и затова все още не се решавам да продавам. Но както казах заради големината често го оставям в къщи вместо да е с мен. В петък заминавам с приятели малко на акохолен и чревоугоднически туризъм до Сърбия и се чудя дали да го взема....ако е по-малък задължително /поне така мисля/ ще е с мен.[beer]



Публикацията е редактирана (30-10-19 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: colorphoto   
Дата:   30-10-19 22:44

Ами ето в това последното изречение на питащия се крие и отговора на въпроса!

Щом един човек започва да оставя техниката си в къщи заради тежест и обемност значи му е време да я смени с по-лека и компактна за да продължи да се радва на снимането!

Това от личен опит.

Отделно че след време да продадеш без голяма загуба ДСЛР ще е невъзможно...



Публикацията е редактирана (30-10-19 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Crocodile   
Дата:   31-10-19 01:17

Приятел ...ти си за panasonic FZ2000 ! Веднъж завинаги ще забравиш какво е да сменяш обективи и ще се учиш да извличаш максимума от апарата ! Имам FZ1000 и повече с него ходя на разходка макар да имам олита с твърди обективи !
С олитата се бавя , сменям обективи а с панасоника всичко е на лице , да не говориме за отличното видео и изходите за слушалки и микрофон ! Цена на FZ2000 е към 1200 на старо !

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   31-10-19 07:38

colorphoto написа:

> Ами ето в това последното
> изречение на питащия се крие и
> отговора на въпроса!
>
> Щом един човек започва да оставя
> техниката си в къщи заради тежест
> и обемност значи му е време да я
> смени с по-лека и компактна за да
> продължи да се радва на снимането!
>
> Това от личен опит.


Mоят личен опит показва, че истинските фотоапарати винаги си остават в къщи при такова чудене, независимо от размера и теглото[smilie18][beer]


П.П. За протокола - имам 1300-грамов Канон, 600-грамов Никон и 300-грамов Олимпус. И... с мен винаги е само телефона[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   31-10-19 09:17

значи, и аз си взех хубав телефон с яка камера, и верно, когато съм без фотоапарата мога да направя някаква снимка.... нооо фотоапарата си е фотоапарат и гледам да си е с мен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »