Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Пътят на ... блура
Автор: Leica   
Дата:   25-09-19 02:18

Гледате ли бг. сериалът всяка вечер по Нова от понеделник-четвъртък 22.00 ч.?
Там сценичните работници явно доста са се постарали да не се види нито един надпис върху предмет - ресторант, магазин,фирма,автомобил, домакински уред, книга... дори надпис на фланелка (когато е автентичен, а не реквизит или не реклама).
Където са ... пропуснали, се е намесила постобработката с блура - мнооого грубо! През светещият надпис на ресторанта в трети план зад решетки (който иначе няма как да видиш и на ограмна плазма)....върху емблемите на случаини автомобили по пътя...че дори върху фланелките на артистите.
Дали с това спазват някакъв идиотски закон на СЕМ.(разбирачите да не ме коригират, че СЕМ не правят законите)
Дали не ни намигат просто, колко е идиотски въпросният закон ?
Дали пускат само тези, които са им платили продуктово позициониране, ако го има?
Дали, защото нямат право да заснемат частни обекти и марки въобще с търговска цел?
Което и да е, усещате ли колко идиотско става предопределяното бъдеще на света?
п.п. не искам да пускам визуални примери, защото не знам дали няма да престъпя някой закон, а непознаването на закона не е извинение!
Но за да не страдаме за ...фирмените логота и надписи те са ни набутали реклами за 50% от времетраенето на филма.
Но ще дам пример така. Вижте по тайм кода 38.38 (38-ма минута 38-ма секунда) тениската на главният герой https://www.vbox7.com/play:9d24afc7dc
Във филма има и фотофорумци, ако искат и знаят може да кажат.
Но все пак във филма сградите на цяла София си стърчат ....няма как да ги заменят и тях, вероятно ...или може би за сега...[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: lamerko   
Дата:   25-09-19 03:55

Продуктувото позициониране във филмите и сериалите на Холивуд носи значителни приходи - това си е една много добра и сравнително различна реклама. Е, например аз навремето си поръчах от САЩ едно PDA Dell Axim X51v, което видях точно от някакъв филм (какво монах през митниците и какви такси платих - само аз си знам).

Нормално си е да избягват неволна реклама, макар че начина е друг...

Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: sts1969   
Дата:   25-09-19 08:12

В Абсурдистан... където се намираме, могат да те осъдят за всичко. Явно режисьора си "духа кашата", и си е сложил ламаринка на Д-то. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: roburt48   
Дата:   25-09-19 09:18

Не забравяйте кой е продуцент на филма ... Човекът прави телевизия една торба време и съм убеден, че си е подготвил домашното отлично за да не го погнат от СЕМ за някоя дреболия ... Колкото до начина - все пак това не е високобюджетна продукция за да навлизат в детайли. Мое мнение ... :)



Публикацията е редактирана (25-09-19 09:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: asahi   
Дата:   25-09-19 10:01

От една страна показването на лога и продукти на рекламодателя носи пари.
От друга страна показването на изображения с авторско право, каквото е логото, в комерсиална кинопродукция е нарушение на ЗАСП и носителят на тези права може да потърси компенсация.
От трета страна ако не си знаеш правата и задълженията могат да те осъдят във всяка страна. Пак е добре, че ще те съдят, а няма да те набият/убият без със и присъда.

Blur се произнася блър.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: Leica   
Дата:   25-09-19 10:25

ЗАСП всъщност е ЗАПСП, а „набият/убият без със и присъда“ е набият/убият без съд и присъда.
Силно се съмнявам в тези глупости, че като снимам „и емблемите“ на преминаващите покрай мен коли някой …ще ме осъди.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: klun4o   
Дата:   25-09-19 10:37

СЕМ не "погва" продуценти, режисьори, сценаристи и т.н. Според чл. 17 от Закона за радиото и телевизията :
(1) (Изм. - ДВ, бр. 12 от 2010 г.) Доставчиците на медийни услуги носят отговорност за съдържанието на медийните услуги.
Доколкото знам в последните 2 г. не е имало промени в закона отнасящи се до Раздел III - Позициониране на продукти.
Така че, в случая не става въпрос за спазване на закона, бил той "идиотски" или не.



Публикацията е редактирана (25-09-19 11:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: Leica   
Дата:   25-09-19 10:37

Така …значи трябва да свалим от екран всички стари /предишни филми,защото при снимките им там околната среда въобще не е стерилизирана, още по-малко блЪрната, а много често дори в сценария са преплетени конкретни марки, коли и т.н.
Вероятно няма да ги съдим, защото деянието е извършено преди влизането в сила на закона …просто ще ги спрем от ефир.
Ето така действа широката ръка на политиката!
П.п. а „Оркестър без име“ са шибани анонимници пред закона, които нелегално използват авторските песни на „Ал Бано и Ромина“, ,“Рики е Повери“ и други.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: uri64   
Дата:   25-09-19 12:54

Много са дразнещи новите бг-сериали....сценариите - абсолютни небивалици, толкова изкуствена актьорска игра, че няма накъде повече, та дори и малкото случки, имащи нещо общо с реалността изглеждат и звучат нелепо...абсурдни саундтрак-ове...особено си личи ако не се гледа, а само се слуша.......та само блъра да им беше проблема.
Това естествено е само лично мнение и се извинявам за спама :)


Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: asahi   
Дата:   25-09-19 17:52

Гледай индийски, турски, бразилски (ако има).

Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: wlad   
Дата:   25-09-19 18:49

Ооо, мислите така, защото не сте гледали "Бензин". Даваха го преди дни по телевизията. Еманация на безидейността и некадърността на бг продукциите за всички времена!
Иначе така цитираният филм "Пътят на честта" - си е чист турски сериал, преведен на български.
Но, това се търси, това се прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: nyamago   
Дата:   25-09-19 20:51

> " Но, това се търси, това се прави..."

Всеки народ гледа сериалите, които заслужава.
(Мигел Де Сервантес)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: Leica   
Дата:   25-09-19 20:55

ТВ филм/сериал е силен с фактора време.
По-точно, по едно и също време се гледа от маса хора и предизвиква социален ефект с определени емоции, които хората започват да споделят помежду си. Възниква тема за разговор, спор, търсене и доказване на истини и от това някои си правят изводи за собствените постъпки и последствия от тях и се предпазват от грешки.
Този сериал и да не блести с актьорска игра и техника засяга доста въпроси на съвременноста и си заслужава да се гледа.
След малко почва.
Можете сами да се вгледате в ...блУра [cool] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: Leica   
Дата:   25-09-19 21:03

Шибаният закон (ако е заради закон) измества деиствителността от пройзведението (филм ...утре снимка) и така го запраща далеч от реалността. Прави го имагинерно, нереално, вън от реалния живот.

В тази връзка https://avidreaders.ru/book/fotografiya-i-vnelogicheskaya-forma.html тази книга може би е интересна, но не съм я намерил още цялата. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: Binjo_o   
Дата:   25-09-19 21:09

Много е клето, наистина всичко това зле и добре прикриване на марки и лога. От една страна рекламира без да получава нищо, от друга си рекламира произведението без да плаща вид "франчайз" . Хем сърби, хем боли. А едно време не беше така.
Ето това ни чака клето либерално бъдеще на замазани надписи "кума Лиса" [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (25-09-19 21:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: PhotoJunior   
Дата:   25-09-19 21:36

кучето си лае, керванът си върви...
опит за илюстрация на темата :)

https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-09/1569435904_img_8968_ff.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: Leica   
Дата:   25-09-19 21:42

Миналата серия главният бои стана около изпиването на някакво уиски за 10 000 лв. но въртяха, сукаха как да го наричат, но не посмяха да му споменат името. А ми беше любопитно. [smilie21]

Аз публично декларирам, че с ника си не копирам голяма фирма за оптика, а градински уред. [smilie25]
Да не ме махнат .
Асахи да му мисли .


Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: uri64   
Дата:   25-09-19 22:08

asahi написа:

> Гледай индийски, турски, бразилски
> (ако има).

ЮжасТ! [smile] По тая логика за да не слушаме долнопробните образци сръбско и гръцко да наблегнем на бг-чалгата ли? Щото може да е помия, ама поне родна продуция...
Лошото качество си е лошо качество...вярно опитват се, стараят се до един момент и после като напипат на хляба мекото почват едно и също, едно и също...пак лично мнение....абе се тая впрочем, кот-такоа...

Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: asahi   
Дата:   26-09-19 00:23

А уж се дразниш.

Аз кво да му мисля? Асахи е гадна бира - не препоръчвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: uri64   
Дата:   26-09-19 01:00

Еми дразнещо е, трябва човек да премести на друг канал (което в 99% не дава кой знае какъв резултат) или да си пусне нещо наистина свястно, или ако и това не става - да си сложи слушалките и пак да си пусне нещо свястно...кот-такоа е в смисъл,че ....абе мАни няма смисъл, блУр и това е [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: Leica   
Дата:   26-09-19 07:04


http://upload-pictures.info/share-B58C_5D8C367E.html



единственото надписано нещо от снощната серия
(снимката горна)

http://upload-pictures.info/image-40E3_5D8C3CD8.jpg


http://upload-pictures.info/image-825A_5D8C3F41.jpg




Публикацията е редактирана (26-09-19 07:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: SLR   
Дата:   26-09-19 10:47

В Турция блърват не само търговски марки, а и когато има алкохол, и бях свидетел на сцена където мъж и жена пиеха вино на фона на две тенти с лого на ресторант, и буквално бяха блърнали повече от половината екран... [smilie8]



Публикацията е редактирана (26-09-19 10:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: nyamago   
Дата:   26-09-19 12:00

Тая практика ми изглежда много жалка, може би съм изостанал и неосведомен. Тук (в Англия) не съм забелязвал никога такива 'блър-вания' в кино- и видео-кадри. Значи ли, че Островът е по-назад в рекламата и авторското право, или пък не е*ава законите??? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: Leica   
Дата:   26-09-19 12:27

Совите не са, това което са [smilie21]

Никога не съм се съмнявал във водещата роля на Анадола и Ориента в информационната сфера и либералната политика ![cool]

Може би така ще е , докато АдОобеТо продаде Patch-Tool от PhotoOshop на видеоредакТьорите. [smilie7]
https://f64academy.com/wp-content/uploads/2016/09/Before-After-Patch-Tool-in-Photoshop-2.jpg

П.п. В Обединеното кралство сигурно вече е направено и народа живее доволно.

Като фотографи да си припомним, че в искуствата денатурализацията и дедетайлизацията, водят до формализъм (може и до стилизация).
Такъв формализъм ще ни налагат, като изчистват ненужното пред нашият поглед и така ще засилят акцента ни върху Иконите на Правилността !
Като за дечицата, които гледат картинки на татко Барба, Гъбарко и Червената шапчица. Ся ….нЕма гъба червена мухоморка да им показваме или истински вук с кръвясали зубе. Требе си контрол !!!
[smilie7]



Публикацията е редактирана (26-09-19 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътят на ... блура
Автор: asahi   
Дата:   26-09-19 19:44

"Автор: nyamago
Дата: 26-09-19 12:00

Тук (в Англия) не съм забелязвал никога такива 'блър-вания' в кино- и видео-кадри."

По-важно е дали си виждал реклами. Защото ако някой ги е избегнал, обрал или маскирал може да не се наложи да се блърват. А може и така да ги обработват, че да не се забелязва. Загледай се и сподели.

...

"Автор: Leica
Дата: 26-09-19 12:27

Такъв формализъм ще ни налагат, като изчистват ненужното пред нашият поглед и така ще засилят акцента ни върху Иконите на Правилността !"

Приказката не е за нужжното/ненужното, а за ограниченото за показване по някакви правила.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »