Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: stef7   
Дата:   06-08-19 22:14

Сега извърташ нещата, след като се разбра че въпроса ти не е верен. [smile] Ако искаш да кажеш че Zeiss отиват в Япония, защото тамошните фирми са много по-напред в електрониката от всички други в света по това време, мога доста уверено да кажа, че не това е основната причина. Автофокусните фотоапарати се появяват 1986 и бума им започва няколко години по-късно около 89, 90та. Доста по-късно от времето когато Zeiss вече са преместили производството в Япония.

Zeiss отиват в Япония по чисто икономически причини. Продукцията която изкарват в Германия като обективи за фотоапарати е много скъпа и не може да се конкурира с японската. Немските работници са доста по-скъпи от японските. По подобни причини Япониците купуват Contax, която е била немска фирма също с дългогодишни традиции в производството на фотокамери. Гледай сега какво правят китайците и ще разбереш как е било тогава с Японците :). В един момент самите Zeiss са даже пред фалит. Японците, които отначало копират немската оптика и дълго време изостават, след 20тина години работа започват да настигат немиците. Zeiss избират Япония, защото по това време там вече имат солидни традиции от няколко десетилетия в производството на оптика, работниците са дисциплинирани и точни подобно на немските, но доста по-евтини. Има всичките съставки за качествено производство на оптика за фотоапарати, което не отстъпва на немското, но е по-евтино и конкурентно.

Zeiss си сътрудничи с Asahi Pentax в разработката на многослойните просветляващи покрития. Общо взето си разделят разходите по разработката им. Никой тогава не е имал достъчно свободен капитал и пари сам да инвестира в разработката. Първите версии на Zeiss T* покритието е почти едно към едно с Pentax SMC покритието. [smile]

 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: kalvados   
Дата:   06-08-19 22:28

Нищо не извъртам,въпроса си стои висящ и нерешен. :)
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: petervassilev   
Дата:   06-08-19 23:11

kalvados: “Още веднъж моля - без глупости!”

Приемам упрека и съжалявам за написаните глупости [smile]

Kalvados: “А това,че (електро-)механика или електроника влияят на качеството на стъклото е доста смешно обяснение!”

Никой не е казал такова "смешно" нещо. Nyamago всъщност споменава не качеството на стъклото, а качеството на оптиката: “По-дълъг: защото позволяват максимална реализация на опита и способностите на фирмата в оптиката, без компромиси заради (електро-)механика или електроника.”

Напълно съм съгласен с това твърдение на nyamago. Автофокусирането изисква напр. оптимизиране на теглото на оптичната част на обектива, а това неизбежно е за сметка на качеството на оптиката. Това е най-очевиднен, но не единствен ограничаващ фактор за оптиката при AF обективите.
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: asahi   
Дата:   07-08-19 10:22

Темата изпросте.
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: Imaginarium   
Дата:   07-08-19 10:22

Много интересна и любопитна информация изписаха някои хора в темата. Като изключим плоския и неадекватен хумор на автора, се получава интересно четиво. :)
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: Mogila   
Дата:   07-08-19 11:12

Авторът kalvados задава въпрос за да оценява отговорите, като се държи така, сякаш само той знае верния отговор.

Смешна работа. [smilie23] Защо изобщо му отговаряте?
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: kalvados   
Дата:   07-08-19 21:44

asahi : "Темата изпросте." Ами.....такова е нивото.....за съжаление!!! [beer]
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: Pac   
Дата:   07-08-19 22:19

"Такова е нивото за съжаление" - обадило се дъното...
Мнението ми е 1:1 с това на Mogila.
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: mbs   
Дата:   07-08-19 23:16

От мен два полуинтелИгентни приноса към темата:

Why does Zeiss manufacture only manual focus lenses?

Manual Focusing with AF Camera Systems

 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: uri64   
Дата:   08-08-19 00:45

Запада си форумът....тази тема е поредното доказателство....положението отдавна е FUBR....

 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: asahi   
Дата:   08-08-19 09:10

Темата изпросте. Въпросът е към интИлигентите. Ако не се чувствате интИлигенти не отговаряйте. Аз, примерно, не се чувствам и не отговарям.

 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: MikeDimit   
Дата:   09-08-19 00:17

Аз съм от простите.Не ме бийте.Ама знам, че в бизнеса митове няма.Има причини и то не една да живее бранда Цайс в областа на фотографията само в Азия.Сигурно патентното право е намесено.И тех.дисциплината при организацията на производствения процес.Пазарно покритие и мощности на производителя,валутни разлики,куп маркетингови и логистични фактори.А и в нишата на топ обективите е снобария да продаваш автофокусна пластмаса на цената на хендкрафтед пърфекшън мит магически свойства за няколко хилки. Всичко е търговия K.I.S.S.[smile]
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: colorphoto   
Дата:   09-08-19 01:28

Аз не разбирам от маркетинг и мениджмънт но чета с интерес темата,като изключим заяжданията...
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: kalvados   
Дата:   09-08-19 21:14

MikeDimit , colorphoto : Най-накрая две сериозни момчета след помията дето се изсипа тука!Истината защо ZEISS,а също и LEICA гледат да се докопат до Япония е,ЧЕ ... В Международното патентно право(или закон,както Ви се хареса),САМО фирми в границите на Япония имат право да произвеждат автофокусни обективи....Става дума за фотографски обективи(сменяеми),не както се дрънкаше тук за телефони,за космически совалки,за микроскопи и др. глупости!Живи и здрави! [beer]
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: Leica   
Дата:   09-08-19 21:32

Цайс не могат и не искат да решават творческите задачи на фотографа.
Къде точно да е фокуса е избор на фотографа !
Веднъж докато фотографирах модел по бански и цветенце отпред...аз реших , че модела става за чудесен дефокус на ...цветенцето. И харесаха снимката [smilie21] [cool]
Утре,като отидеш в Париж с едно супер-диги апаратче да снимаш Айфеловата кула в мъгла ...точната ти позиция,дата,час, секунда,кадриране, обектив и т.н. ще бъде предадено от Exif по Wai-Fi и във фотоапарата ще получиш едно прелестно изображение от банката данни на google.[smilie21] [smilie25]

 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: asahi   
Дата:   09-08-19 22:24

Интересно, Калвадос. Може ли линк към патента с ограниченията?
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: Imaginarium   
Дата:   09-08-19 23:08

Kalvados, тва можеше да го кажеш и без да се правиш на интересен нали! Щеше да се получи доста по-интересна дискусия със знаещите тук. Помията сам си я изпроси и хората ти сервираха...
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: Hsathv   
Дата:   10-08-19 01:07

Той се прави на интересен, ама нещо не е разбрал правилно. Ограниченията за производство на автофокусни обективи се отнася само за байонетите на canon и nikon и то не всички. За други фотоапарати няма ограничения и цайс си произвежда обективи.Заглавието на темата не е коректно. Още повече, че тези ограничения са по-скоро слухове из интернет пространството.
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: asahi   
Дата:   10-08-19 01:08

Информацията на Калвадос идва оттук , авторът е Насим Мансуров, а в професионалните среди се представя така.
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: uri64   
Дата:   10-08-19 01:24

Ха, интересно тогава как, къде и от кого са/се произвеждатли Leica S обективите [smilie5]
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: asahi   
Дата:   10-08-19 01:33

Първо прочети мат'риалчето на Мансуров, ама цялото. Ще възникнат други въпроси.
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: uri64   
Дата:   10-08-19 01:37

Като му хвърлих един поглед видях следното:
Specifically, the standard public response that Zeiss issues is the following: “Due to international licences, it is not possible at the moment for companies outside Japan to offer AF lenses with EF or F mounts”

Т.е. става въпрос не за АФ обективи изобщо, а защо Цайс не правел такива за канон и Никон (Ф маунт)...ами много важно...просто велика тема е**си [smile] загубени минути и секунди, които никога няма да ни се върнат....верно е за интИлигенти...даже бих казал - за манЯци....



Публикацията е редактирана (10-08-19 01:38)
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: lamerko   
Дата:   10-08-19 03:16

ОК, а как да го разбирам това? [smilie11]
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: stef7   
Дата:   10-08-19 07:44

Казах че автора е прочел нещо някъде и е решил че това е вярно без да провери фактите. Но той даже не си е направил труда да го прочете както трябва, защото точно така в материала на Мансуров става съпрос само за обективи за Никон и Канон.

На мен целият материал на Мансуров ми се вижда малко ала бала ама айде. Самият той изразява съмнение в казаното от Zeiss при това само на някакви техни представители. Ако въобще са го казали. Това няма как да е вярно, просто защото произвоствените мощности на Zeiss са си в Япония от края на 70те и това е основно компанията Cosina към момента.

A Cosina правят автофокусни обективи за Canon и Nikon още от средата на 90те години на миналия век.

Инак Zeiss си имат автофокусни обективи също от много отдавна, ако нямах един такъв в къщи можеше и да се хвана на подобни ала баланици.

Сигма но не само те, Тамрон и Токина отдавна правят автофокусни обективи за байонетите на двата най-известни японски бранда във фотографията. И се съмнявам всички да се правят в Япония, особено по-евтините. По-скоро някъде из Азия.

А патентите на Канон за EF байонета а и за някои обективи изтекоха преди няколко години. И за лицензиране вече и дума не може да става. Каквото е писал Мансуров е важяло за времето преди да изтече давността на патентите. Поради тази причина китайчетата от Yongnuo правят в Китай и продават по цял свят абсолютно законно обективи копия на Канон 50мм ф1.8, 35мм ф2, 85мм ф1.8 и т.н. И не само те. Всеки вече може да прави обективи на този байонет където си поиска (справка по-горе - Samyang) стига разбира се да успее да направи успешен reverse engineering на протокола и комуникацията между камерата и обектива. Защото Канон не си го казват. Ако и да са им изтекли патентите.

Причините да нямат автофокус за това обективи като серията Otus която се споменава са със сигурност са съвсем различни и petervassilev каза някои от тях. Съвсем резонни от инжинерна гледна точка според мен.

А материала на Мансуров ми се вижда ала бала защото и в него има купища неточности:
It is pretty clear that Nikon in particular does not like third party lens manufacturers, especially Sigma. The company sued Sigma back in 2011 for violating its Vibration Reduction patent and was recently awarded 1.5 billion Japanese Yen (around 14.5 million dollars) by the Tokyo District Court, which was a pretty big blow for Sigma.

Pretty big blow ? Наистина ? 14млн долара - муха ги ухапала Сигма.

Та какво излезе то не било сода бикарбонат, а пудра захар [smilie5]



Публикацията е редактирана (10-08-19 08:11)
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: tvk75   
Дата:   10-08-19 08:52

любопитна тема,,,
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.