Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: serjy   
Дата:   06-08-19 08:09

понеже няма да се сменят обективи, ще препоръчам сони от RX100 серията. панасоника не е лоша машинка, но първата версия много цапа сензора с прашинки, да се чуди чояек откъде влизат. еднин приятел му препоръчах преди години да си го вземе и залудя с тия прашинки, няколко пъти на сервиз и накрая го продаде.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: Pac   
Дата:   06-08-19 10:49

Научих интересни неща в тази тема. Може Сонито наистина да е по-добрия вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: ombre   
Дата:   06-08-19 11:20

Този автор е качил тази снимка с такова Сони

https://photo-forum.net/i/2240393

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: шдфдшд   
Дата:   06-08-19 11:35

...хм...тъкмо обмислях да пиша , че "чудеса ,обаче не стават" и ако искаш кадри , които можеш да покажеш, трябва да си мъкнеш и тежката машина...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: rimohit   
Дата:   06-08-19 12:12

Nikon A , Ricoh GR I , II , III , Fujifilm X70 за мен са от малкото машинки , които не се натрапват по време на пътуване а в същото време са достатъчно "мощни" за създаване на "шедьоври"
18 кропски милиметра е чудесно за толкова много ситуации , че ходя изненадан непрекъснато [smilie5]

https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-08/1564930340_full-7039.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: swqaz   
Дата:   06-08-19 12:22

Ricoh GR III е машината, но тук се продава по 1800 лв. Много фулфрейми не могат да й стъпят на качеството на изображението дори на високо исо.
Всичко може да се настройва отделно и с него се работи лесно и бързо. Няма визьор и се гледа само от екрана, но това я прави най-малката и лека камера с безкомпромисно качество. Дори има вграден 2 стопа нд филтър за ситуации, в които е необходим [cool]. Вградена стабилизация също, а е само 257 грама с батерията

ombre , кадъра който си показал е покъртителен, добре е, че камерата не е виновна в случая, но подобни кадри могат да откажат потребителите от тези rx100 сонита.



Публикацията е редактирана (06-08-19 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: smilen_k   
Дата:   06-08-19 12:30

Имам Sony RX100 IV и Panasonic FZ1000, никога не съм ползвал LX100,но от моите впечатления за снимки препоръчвам Сони, но пък за видео не става защото прегрява на 10-тата минута, за видео обаче ползвам панасоника и съм много доволен, но за снимки издиша пред сонито.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: шдфдшд   
Дата:   06-08-19 12:30

...така...кръгът се затвори...alxg , можеш да започнеш въртенето...сега!...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: шдфдшд   
Дата:   06-08-19 12:36

...аа,не..GSM-ите още не са споменати...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: nyamago   
Дата:   06-08-19 12:47

> ...аа,не..GSM-ите още не са споменати...

Авторът писа в уводния пост (за четящите чукчи), че досега е снимал главно с телефон, но търси нещо друго.

Но си прав: повечето съвети са дадени от хора, които не са чели темата - та е време някой да предложи и телефон [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: ombre   
Дата:   06-08-19 12:49

Римохит,кадъра с какво е правен?Веско подкрепям това за рикото,поне от това което съм гледал в нета и то с двойката.Не съм го споменал,понеже автора е дал друг бюджет.Колкото до кадъра които съм дал,не е мой,а на друг автор.На мен лично като композиция ми харесва ,единствено не ми допада обработката,но е въпрос на вкус,в смисъл,щом така е качена,значи автора е преценил,че за него е ок.....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: nyamago   
Дата:   06-08-19 12:57

Дадоха се доста мнения срещу марката Панасоник, базирани на модели, нямащи нищо общо с предлагания LX100. Има огромна разлика и е непростимо да се пренася личен опит от съвсем различни модели.

Единствено меродавни са забележките за проблемната херметичност на обектива. Сигурно е въпрос на грижи (или аз имам късмет), но и на мен се случи - само веднъж - да се появи вътре едно косъмче. Сигурно микроскопично, но излеждаше като крив кол в ъгъла на кадъра при плосък/равен фон без детайли. Почти се бях приготвил за цените на Лайка-сервиза, но 'нещото' изчезна от само себе си - и друго не ми се е случвало за почти година ежедневно носене в компютърна чанта с куп други боклуци в нея, или в джобове.

Приказките за 'огромни количества' прах във всеки един екземпляр са явно 'леко' преувеличени, но не отричам, че могат да повлияят на избора. Лично аз съм заглеждал доста RX серията (последната 7ма версия отново ме поблазни), но при хладнокръвен анализ винаги съм намирал предимствата за недостатъчни спрямо ПанаЛайката. Личен избор и не го натрапвам.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: alxg   
Дата:   06-08-19 13:54

Благодаря на всички ви. Не бях поглеждал и RX100 (гледам, че цените им варират много, а сериите им достигат до VI), а следващия ми въпрос наистина щеше да бъде дали LX100 първото поколение става. Снощи имах възможност да си поиграя малко и с A6000, което не се оказа чак толкова зле (на пипане, дизайн и интерфейс, за качеството на кадрите е ясно, че не мога да изкажа адекватно мнение).
Днес или утре ще взема една от трите машинки, като засега клоня към LX100.[smile]
По принцип съм ненормалнен на тема пазене и поддръжка, та не мисля, че ще го напълня с прах

Научих и много нови неща. Това Ricoh изглежда адски секси, но за съжаление е над бюджета ми



Публикацията е редактирана (06-08-19 13:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: ombre   
Дата:   06-08-19 14:11

Ами успех с покупката.Камерите са различни,това сони е камера със сменяеми обективи,нещо което не можеш да направиш с рх и лх.Принципно има хора които в началото не мислят за други стъкла,но в последствие искат да закачат и нещо друго от пред на апарата.Хубаво е човек да има тази възможност,но е лично решение.Колкото до прахта,тя може да влезе,без значение от това,че сте пендантичен към пазенето на техниката си.Например снимате и излезе вятър и вдигне прах,шанса да се замърси е много голям и т.н.

Чакаме кадри с новата машинка,която и да е тя....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: rimohit   
Дата:   06-08-19 14:55

омбре , Кадъра ми е правен с никон А , който е давен в кенефа и има петна по матрицата след изсушаването , та не затварям повече от 3,5, защото си личи :(

https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-05/1556861076_web-6883.jpg





Публикацията е редактирана (06-08-19 15:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: rimohit   
Дата:   06-08-19 16:04

В моя списък на 18мм фикс. камерки забравих да добавя фуджи XF10.
Изненадан съм от цената му в момента

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: Бармалей   
Дата:   06-08-19 17:00

Аз нося в джеба едно никонче coolpix P7700. Спасявало ме е [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: quazimodo   
Дата:   06-08-19 21:44

Бармалей написа:

> Аз нося в джеба едно никонче coolpix
> P7700. Спасявало ме е [smilie5]

Бая широки панталони носиш значи[smilie18][beer]



Публикацията е редактирана (06-08-19 21:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: Бармалей   
Дата:   07-08-19 07:04

У джеба на елека, бре[smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: kvakioh   
Дата:   07-08-19 08:45

Fuji XF10 може да се намери и за 700лв, макар че е ултрабавен фокуса и трудно ще се сложи филтър е страхотен.
Идеална такава компактна камера няма.
Може би RX1R II Sony, макар че е достатъчно пари.
RX100 mk3/4 са най-балансирани като цена/качество.
От няколко години карам с Panasonic GM-1, GM-5 и от 2 години с GX800, които са ненадминати с размери и обективи.
Картинката е отлична.
А6000 също става, например с добрите Сигми 19-30-60/2.8 е достатъчно добра комбинация.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: alxg   
Дата:   07-08-19 09:41

И така, вчера взех камерата.
След всичко изписано и толкова много интересни и екзотични(за мен)предложения ме е малко срам от избора ми.
Но след като я разглеждах дълго време в магазина, държах я в ръка, играх си и се усетих, че дървения и издялкан дизайн, както и липсата на тъчскрийн изобщо не ми правят впечатление, реших, че ще е тя - а6000. Пък и знае ли се, може да ми се услади това хоби и да взема някой и друг обектив.
Благодаря още веднъж на всички за предложенията, съветите и полезната информация.
Поздрави и наздраве от мен с първата снимка с машинката[beer]

https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-08/1565159363_004.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: motif   
Дата:   07-08-19 10:06

Super...Добър избор и хубави снимки с машинката :) Далеч по-добре от всякакви сапунерки, които се изредиха по-горе...:) Винаги по-големия сензор е от значение...:)



Публикацията е редактирана (07-08-19 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: nyamago   
Дата:   07-08-19 10:13

Отличен избор, честито! [smilie24] (Въпреки всичките ми хвалби за Паналайката - и аз си пазя моя 6000 със все обективите и не съм го сменял на 6300-6500-6400, защото си е още твърде добър на тая преклонна възраст. Само когато имаш и двата ще видиш кой пътува с тебе и кой си почива в къщи [smilie3] )

АКо си го взел с китака 16-50, още по-добре: няма по-компактен универсален обектив за пътувания! И преди да си повярвал на 'експертите', които задължително ще наскачат да те убеждават колко е отвратителен и за нищо не става, хвърли едно око на примерчетата, които съм споделял в други теми за сверка на понятията 'гаден' и 'за боклука' [smilie6]

На слука!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: Hsathv   
Дата:   07-08-19 10:24

Честито и на фокус. Ако можеш му тествай NFC-то и напиши има ли проблеми със свързването с телефона, както и модела телефон?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледална камера за пътуване част 2
Автор: georgioiv   
Дата:   07-08-19 12:32

nyamago: тия снимки де си показал с лайката се правят с айфон 8 и нагоре ... за съжаление разбира се, но се правят вече...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »