Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: lord_kik   
Дата:   02-08-19 11:38

Щом ще му го купуват да скача на някое Ейзо от 6-7К лева,най-обичам да харча чужди пари пък и всички знаем че за IT сектора бюджета е без значение,даже може два три за по-сигурно.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   02-08-19 12:42

Автор: ss_sgp
Дата: 01-08-19 22:03

https://www.eizoglobal.com/products/coloredge/cg2420/index.html


Това е най-евтиният професионален монитор за графична обработка на EIZO. Предполагам ще ви е достатъчно 'най-добър'



cg2420 се оказа доста несполучлив монитор за цената си, който хората продължават да купуват заради марката [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: lord_kik   
Дата:   02-08-19 14:02

Според мен е важна резолюцията,все пак с развитието на технологиите започнаха и 8к да навлиза,но скъпичък на този етап мисля че 3840/2160 е добър вариант на Full HD му мина модата,а монитор не се купува често.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: brutas   
Дата:   02-08-19 17:41

"Автор: Бармалей
Дата: 02-08-19 10:30

Щом цветопредаването е "последна грижа", всеки дисплей "без" ШИМ ще му свърши работа."


Как да разберем дали е без ШИМ?



Публикацията е редактирана (02-08-19 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: lamerko   
Дата:   02-08-19 17:56

По метода на Кънчо с молив 2В :)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: brutas   
Дата:   02-08-19 17:57

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: lamerko   
Дата:   02-08-19 18:04

текст

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: Бармалей   
Дата:   02-08-19 18:10

Няма - за сега - такива монитори. Просто им вдигат честотата* с вградени генератори на честота и трептенето не се забелязва.
* EIZO са с такъв генератор - не всичките, разбира се.
П.П. Проверката, ако няма осцилоскоп, може и с карандаш да се направи [smilie5]
Видях, че Lamerko ме варнал.
https://www.youtube.com/watch?v=loYGcAYwpBQ



Публикацията е редактирана (02-08-19 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: lord_kik   
Дата:   02-08-19 18:58

Най-лесно е с камерата на телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: brutas   
Дата:   02-08-19 19:07

С две думи може ли да се обясни - не трябва да трепти екранът на телефона, силуетът на молива не трябва да оставя следи при движение?...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: victory13   
Дата:   07-08-19 18:53

Бих препоръчал BenQ GW2270H 21.5 inch LED Monitor...
Не блести с върхови показатели никъде, но си има всичко, еко и с намалено синьо режими, няма шим, ултра висок контраст, а при нужда 100% sRGB...
Всичко за 90 евра... /да се гледа за буквичката Н при поръчване, че без нея няма HDMI/ [shtrak]



Публикацията е редактирана (07-08-19 18:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: LeniS   
Дата:   08-08-19 11:47

По един глас за EIZO (може и на старо ако е добре запазен, найистина марката е лидер по качество) .. но ето и две алтернативи с които съм работила и съм доволна.

- Benq (фотографската и дизайнерската серия които са сертифицирани от PANTONE)

- АСУС ASUS PA27AC Professional 27".

Асуса дори ми допадна най-много, макар да покрива 100% sRGB само, но цветовете спрямо принт са му много верни, а и за 27 инча цената е добра :)

НО все пак е въпроса дали се вписват в бюджета моделите. [beer]



Публикацията е редактирана (08-08-19 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: diver   
Дата:   18-02-20 16:18

Момчета ,оказа се ,че за да бъде един DELL за фотографски цели, след модела трябва да пише PremierColor.Примерно DELL UP 2516D PremierColor !!!![shtrak]Цената е само 953 лв.[beer]



Публикацията е редактирана (18-02-20 16:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: X_C   
Дата:   18-02-20 16:52


https://static.fotokonijnenberg.nl/media/catalog/product/cache/image/800x547/602f0fa2c1f0d1ba5e241f9
EIZO CG277

CG279X


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: J.T.Todorov   
Дата:   18-02-20 17:08

Онзи ден си купих Dell u2415 и съм много доволен. Много точни цветове, силен контраст и най-важното за мен - ИСТИНСКИ ЧЕРЕН ЦВЯТ. Във фотото където работя сме с Dell UP2516, което е малко по-висок клас монитор, но е почти двойно по-скъп на U2415. Двата монитора са отличници, поне по мое мнение. Няма да сбъркате с никой от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: Hsathv   
Дата:   18-02-20 20:20

Хайде стига заблуждава хората. Какви точни цветове от тази 6 битова матрица. Пък за истинското черно хептен излъга?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: asahi   
Дата:   18-02-20 21:49

То цялото изказване е малко несвързано с реалния живот.
Какви верни цветове ако не си ги премерил?
Какъв страшен контраст, след като контрастът на калибриран монитор е 255:1?
Какво дълбоко черно без да се знае стойността му?
Да не би да става въпрос за телевизор?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: imitev   
Дата:   18-02-20 22:23

На кой му дреме - важното е, че клиентът е ДОВОЛЕН!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-02-20 22:51

Може и да греша ама поносимите Дел монитори за снимки имената им започват с up т.е. up2718q или up3216q и т.н.

BenQ имат подобни на Дел модели, май щото BenQправят и двете марки. Въпрос на избор е, щото слагат различни екстри. BenQ слагат сенник и една шайба за избор на режим на монитора. А Дел слагат доста USB слотове и четци за карти. Това поне за моделите, които съм сравнявал.

За мен са разумен компромис за любител и с такива се обазведох. Да професионални Сони, НЕК или Ейзо е по-добре ама и цените са други. Там може да се рискува с втора ръка вероятно, ама някой го е бракувал веднъж тоя монитор втора ръка по някаква причина........

Монитори за 400 лева с 6 битови матрици наистина е малко глупаво да хвалим.



Публикацията е редактирана (18-02-20 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: k7   
Дата:   19-02-20 09:08

Преди няколко месеца си взех Dell U2719D и съм повече от доволен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: swqaz   
Дата:   19-02-20 09:54

Доста пенсионери са се събрали тук, щом се говори за 6-битови матрици, които не се произвеждат от повече от 5 години. Може би само за елките в магазините.
hotsnail е доста близо до истината, единствено греши за 6-битовите матрици по 400лв. В момента има монитори с 10-битови дисплеи за тези пари, просто са а малки размери.
Преди 4 години си поръчах от чужбина NEC specrtaview 272, 27 инча, рез. 2560х1440, 99.5% adobe RGB и тнт. Наистина страхотен монитор напълно конкуриращ се с подобните Ейзо монитори. До ден днешен работи чудесно и след редовно калибриране си работя винаги спокоен за верността на цветовете, които гледам. Интересното обаче е в това, че така и никога не го включих в режим различен от sRGB, и през цялото време разполагах с чудесен професионален монитор, който ползвах като тези от 600-700 лв в момента. Това е защото това adobe RGB може да си го видите само на такъв монитор и то само чрез вашите файлове. Всичко в интернет е на 8 бита sRGB и тези уайд гамут монитори са напълно безполезни в покритието си над сргб. Още в началото разбрах, че обработването и запазването на файлове в адобе и нескончаемото конвертиране в сргб, за да са използваеми за света е пълна загуба на време и сложих монитора перманентно в сргб режим и така обработвах файловете си. Дори когато ти поискат снимка за публикуване в списание като НГ ти я искат 8 бита сргб :))).
Написах ви тази приказка само за да ви светна, че почти всички монитори, включително най-евтините в магазина днес покриват 100% сргб и са достатъчно добри за фотообработка. Но за да имате стабилни цветове дълго след калибриране е добре да се вземе някой монитор произведен за подобна цел. Вече има много евтини такива. И за да сте сигурни, че монитора ще покрива 100% сргб, е добре да се презастраховате и да си вземете монитор с 10 битов дисплей който покрива поне Rec. 709, което е цветово пространство по-голямо от сргб, но по-малко от адобе ргб. В момента пазара е залят от такива монитори, на цени дори от 400лв за 24 инчовте.

Аз лично реших, че искам да зменя NEC-а си с нещо по голямо като размер и рез, 4К рез. затова си купих този BenQ PD3200U .
Монитора абсолютно по нищо не отстъпва като цветове и контраст на професионалния НЕК, който ползвах 4 години преди това, а е 2 пъти и половина по-евтин и доста по голям :)))

Ето тук BenQ PD2700Q примерно един монитор на размери и резолюция точно като професионалния НЕК, и също като него с 10-битов дисплей само за 600 лв. Чудесен монитор за фотообработка.

Не знам за какви 6 битови матрици говорите! Вземете си пенсиите и отивайте в шахклуба! Тези неща тук не са за вас :)))))



Публикацията е редактирана (19-02-20 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: Hsathv   
Дата:   19-02-20 10:20

То преди 5 години, 6 битови панели нямаше. Бяха основно 8 битови и само няколко модела 10 битови. Сега половината са 6 битови къде с FRC къде без. Ама тия неща се знаят само в клубовете за пенсионери. В детската градина това не се знае, щото са им малки пи*ките на децата и тези работи не ги интересуват

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: swqaz   
Дата:   19-02-20 10:29

за 120 лв вече има Монитори 8 бита с FRC което е неразбираемо за безпаметния шахматист, чул някъде за FRC и вече всички са червени и ееееььь едно време какви монитори имаше, да не говоря за п**ките [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: MixMike   
Дата:   19-02-20 11:24

потвърждавам за BENQ PD2700Q. Няма друг такъв 10бит монитор с прекрасни цветове, 27", 1440p за 600лв. Аналозите на Dell са около и над 1000лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: diver   
Дата:   19-02-20 12:07

Ех ,нали съм бъдещ пенсионер ,реших да прочета -ОКАЗА СЕ :Че за да бъде монитора за фотографски цели ,фирмичката BenQ му слага индекс SW -Само тези модели са с 10 битов цвят След което ценичката им почва от 900 лв за 24".В офиса ми купиха един Philips за 24" за 199 лв и като го гледам черното му направо OLED -ама, май това което си мислим за мониторите и което пише за тях, са са 6 различни неща![shtrak] [beer]

PS.Ако ми остане време ,ще прочета и за NEC.При тях трябва да пише Spectra View-ама дали гарантира 10 битов чвят ?????[beer]



Публикацията е редактирана (19-02-20 12:13)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »