Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Някой да не се върже!
Автор: imitev   
Дата:   26-07-19 10:49

"фирмата"(условно) в която работя си има хора, места и начини как да ми плати ... и така го е правила 10Х повече години - в КЕШ, отколкото сега.

Да бе, ама го е правила в минало време. Вече не го прави, защото е по-лесно и бързо с преводите. И защото преди това са го правили 5 човека, сега го правят 2. Защото да поддържаш много пари в брой е неудобно, скъпо и трудоемко.

Даже ти едно време си гледал телевизор с кинескоп и си въртял шайбата на телефон с кабел, но сега имаш плосък телевизор и набираш номерата с докосване на смартфона. Самият факт, че може да пишеш по форумите през смартфона, е звучал като научна фантастика преди 30 години.

Колкото и да не ни харесва - всичко се променя, някои неща към по-добро, други не. Едни ни харесват, други не...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: Leica   
Дата:   26-07-19 11:37

Успели...неуспели хора...клишета. Това е огромна тема.
Парите не те правят успял!
Говорех за базисно човешко право, което в цивилизована страна не трябва и да се коментира!
Както е било на времето - даваш си 50-те лв. и са длъжни да ти дадат златното им покритие.
Когато е престанало да бъде така, света е потънал във войни, грабежи и пороци.
Сега всичко е успяло и надуто....от празни стомашни газове.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: asahi   
Дата:   26-07-19 12:51

Терминът "базисно човешко право" е клише, когато не е употребен намясто. Няма такова общочовешко право. Прочети Хартата, за да си свериш мераците. Преди нея е Харта Магна - и нея прочети.

Благата, произведени от Човечеството, далеч превишават по стойност всичкото злато на света. Не отсега, а от много години назад. Затова златният стандарт е станал неприложим. На колко тона злато можеш да оцениш икономиките на САЩ, ЕС или Китай? Няма толкова и над, и под земята.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: Leica   
Дата:   26-07-19 13:18

imitev - явно ти е много кеф да си адвокат на фирмата, а не на себе си!?
Ма мен какво ме интересува, че така фирмата е на по-голяма далавера ?
Ще ми плати ли повече тя заради това?
Вместо да отида до съседната врата…ще отида до банка еди-коя-си в работно време….съвпадащо с моето. Ще чакам на опашка. Ще си платя за теглене – в над сто пъти повече от 25 ст. (щото не взимам 2 лв.) и така по два пъти всеки месец?
И от това ли фирмата ще е по-надалавера?
Или сега ще кажеш…взимаш си карта, теглиш от много места, плащаш навсякъде с нея ….и хоп, пуснаха ме по пързалката за идиоти.
Утре работодателят ще ти вземе от парите и ще ти определи лекар...кола, жена...!? Спестява време и му носи доход!

Асахи - аз мога да ти кажа само какво означава Пунта Мара.
Под базисно човешко право в цивилизованите страни имам в предвид уважение и спазване на закона...а не извиване на пръсти.
У нас нема туково нещо!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: Leica   
Дата:   26-07-19 13:28

[thankyou] [cool] Стоиността на целокупният човешки продукт отдавна е надминал стоиността на световното злато и затова е отпаднал златният еквивалент от паричните знаци !!!
Е това ще си го запиша и ще си го сложа на стената.[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: asahi   
Дата:   26-07-19 13:59

Е, можеше и в училище да го научиш. Ако ще пишеш на стената бъди точен с цитата.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: Leica   
Дата:   26-07-19 15:02

Икономиката на целокупното ни човечество во веки може да се оцени и на един камък от няколко тона, падащ от небето.
Затова всичко е относително е казал един, сънародник на оня, дето е развил теорията за безразборното печатане на пари, докато е прибрал златният резерв [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: imitev   
Дата:   26-07-19 17:42

Lajka - така разсъждават и антиваксърите, анти кемтрейлърите, анти глобалистите, анти*.* каквито се сетиш хора, . Като коне с капаци - искат си някакви там неща и не им дреме. Мрънкат си до дупка и по принцип.

За всяко нещо, което не ти харесва как се прави в живота, си има причина.

Жената има карта от уни.редит - от тяхните банкомати може да теглиш без такса заплатата си и няма такса обслужване. Ванкомати във всеки град има по няколко. Не виждам каква е драмата в случая, честно... Освен ако не те гони някаква параноя, дето трябва да се лекува.

И да - даването на заплата кеш в ръката на човек скоро няма да го има и в БГ, даже по малките фирми основната заплата я превеждат по карта.

Имам фирмена карта с която от банкомат няма такса за теглене, а на каса има. Т.е. по-лесно ми е да тегля от банкомат.

100% от плащанията ми вървят по банка - даже нямам касов апарат. Така ми е по-удобно. Моята си заплата си я превеждам по банка.

Тва е положението...

Едно време пенсионерите чакаха по опашки в пощите. По няколко часа... Това слава богу вече е в миналото с развитието на техниката...



Публикацията е редактирана (26-07-19 17:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: asahi   
Дата:   26-07-19 19:26

Някои си умираха на опашката. Пред банкомат никой не е умрял от чакане.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: Leica   
Дата:   26-07-19 21:33

Антиглобалист съм разбира се ... но не и кон с капаци. Щото поне имам магистратура по тая работа и знам да какво става дума, та не дрънкам чановете като увса.
Възхищавам се и уважавам всяка култура по света, но не обичам турлюгювеч от култури.
https://www.youtube.com/watch?v=8p9w2lZW94c

Скоро за вас ще има фотоапарати с вграден гугъл и снимките ще се wi-faitvat в облак ! (без друга алтернатива) и вие ще сте безкрайно доволни от тая работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: imitev   
Дата:   27-07-19 00:48

Загуби ме на "магистратура по"...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: BXMarkov   
Дата:   02-08-19 15:39

Незаконни са действията на всеки работодател, ако принуждава работника да получава трудовото си възнаграждение по банкова сметка. Това може да стане само по желание на работника.
Кодекс на труда
Място и срокове за изплащане
Чл. 270. (1) Трудовото възнаграждение се изплаща в предприятието, където се извършва работата.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Трудовото възнаграждение се изплаща авансово или окончателно всеки месец на два пъти доколкото не е уговорено друго.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Трудовото възнаграждение се изплаща лично на работника или служителя по ведомост или срещу разписка или по писмено искане на работника или служителя - на негови близки. По писмено искане на работника или служителя трудовото му възнаграждение се превежда на влог в посочената от него банка.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   02-08-19 16:36

Лейка има вариант ! Спираш да работиш ,емигрираш в държава с изцяло кешови разплащания ,като Бангладеш,Ангола,Камерун,Нигерия и др. и ТИ СИ ЧОВЕКА !!! Никое правителство няма да те хване в примката си ,никоя банкова система ! Можеш да захвърлиш и електронните устройства и... ставаш практически ,като Осама бин Ладен - непроследим ! Почти ! [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: wlad   
Дата:   02-08-19 20:04

Не мога да си представя момента, в който би ми се наложило да си плащам кеш и на гише: ток, вода, телефон, интернет, телевизия, данъци, осигуровки, ддс, плащания към контрагенти ...
Мисля в този един момент - ще съм зает само с това през месеца и определено ще фалирам на мига.
Също така, най-много обичам, като се затракат пред мен на опашката в магазина стотинките ...
Просто безценно ... минута, две, десет ... да имате 16 стотинки, да ви върна? Момент да проверя ... и се зачатква портмонето ...



Публикацията е редактирана (02-08-19 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-08-19 02:31

Не помня откога не съм имал повече от 50 лв. кеш в портфейла си :)
Години наред вече сигурно.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: victory13   
Дата:   03-08-19 09:15

С тия карти убиха единствените 2 дни, в които ходех с удоволствие на работа... на аванс и на заплата... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »