Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Venus Laowa 15mm f/2 FE
Автор: n1ki   
Дата:   11-07-19 10:13

Здравейте мили хора,от известно време съм хвърлил поглед на Venus Laowa 15mm f/2 FE и вече започват много да ме сърбят ръцете.

Едно нещо обаче малко е дразни - разликата как се транслират цените в US и колко по скъпо идват при нас. Обектив за 850$ тук е 2300лв.

Погледнах и в европейските версии на амазон, макар цените да са малко по ниски, все така държат доста сериозна разлика. Продължавайки по пътя на логиката се загледах какво ebay.co.uk предлага и попаднах на оферти за около 820 евро които се изпращат от европа. Това вече ми се струва доста по приемлив вариант.

Въпроса е до колко мога да се доверя на такъв търговец за фото техника? Някой има ли наблюдения как се конкурират подобни ebay оферти спрямо останалите места? Нещата на хартия изглеждат добре като рейтинги на търговеца и тн.

>>> Ebay Link <<<

Какво мислите? От къде пазарувате обективи извън БГ? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Venus Laowa 15mm f/2 FE
Автор: plamen_gb   
Дата:   11-07-19 12:25

Това е склад на някой китайски магазин най-вероятно, пълно е с тях, вършат работа, ако не ти дреме за гаранция. Ако се наложи да върнеш обектива става сложно и са бавни, предполагам за това са и повечето негативни отзиви на ибей акаунта им.

Отговори на това съобщение
 Re: Venus Laowa 15mm f/2 FE
Автор: pstoev   
Дата:   11-07-19 14:47

Толкова широк обектив на f2, е абсолютно безмислено. Нито може да размажеш фона както си трябва, нито ще спестиш някаква скорост заради по-тъмни условия(до 1/15 и iso 1600-3200 можеш да снимаш до доста тъмно)
Предполагам че до f4 резолюцията ще е супер зле, тъй че ще го ползваш най-малко на 5,6. Обективи на f4 има бая и няколко пъти по-евтини и по-малки!

Отговори на това съобщение
 Re: Venus Laowa 15mm f/2 FE
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-07-19 15:43

Предполагаш ама не знаеш ;). Обектива си е използваем за звезди на 2.0 и това не е малко... можеш и видео да снимаш нощем, което понякога показва ясно разликата от 2.0 до 2.8...

Отговори на това съобщение
 Re: Venus Laowa 15mm f/2 FE
Автор: n1ki   
Дата:   11-07-19 16:03

@pstoev

Може да провериш няколко ревюта ако те интересуват IQ способностите на обектива -

https://phillipreeve.net/blog/rolling-review-laowa-15mm-2-0-zero-d/



От чисто от финансова гледна точка, нещата които са читави за FE камери, хич не са особено евтини.
За мен този обектив има доста плюсове. ( включително цената)
- Изображенията са доста читави с него
- distortion-a спрямо Samyang 14mm 2.8 e не сравнимо по- добре
- използва и стандартни филтри, което на мен ми е важно
- искам да изпробвам и астро фотография както беше споменато.
- Има 15см focus distance
- Размера дори срещу директните конкуренти на този обектив...

Всичко е въпрос на вкус, за мен този обектив е доста по широко-спектърен от колкото изглежда на пръв поглед и това е нещото което търся,

Ако някой има други предложения, спокойно може да ги мята насам :)



Публикацията е редактирана (11-07-19 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Venus Laowa 15mm f/2 FE
Автор: Джъмбо   
Дата:   12-07-19 11:24

пробвах Irix обективите и съм доволен и от 3 те - 11; 15 и 150 мм
вярно не са за безогледалки, но цената им е фактор и предпочетох 11 ка с адаптер за половината пари от подобен но за безогледалка [cool]

та погледни irix 15... не е толкова светъл, но е с добро качество

Отговори на това съобщение
 Re: Venus Laowa 15mm f/2 FE
Автор: gh0st_messenger   
Дата:   20-07-19 23:10

Защо да не е за безогледалки... има си преходници за тях!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »