Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дилема между два Канонски обектива
Автор: victures   
Дата:   15-07-19 17:11

Здравейте, съфорумци!
Има ли някой от вас, който лично е използвал следните обективи Canon EF 24-70mm f/4 L IS USM и такъв на f/2.8 първата версия и кой от тях бихте ми препоръчали да си взема?
Ще се снимат предимно портрети навън с осветление. Интересуваме най-вече бързина и рязкост/острота на фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: kvakioh   
Дата:   15-07-19 17:33

24-70/4 IS

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: J.T.Todorov   
Дата:   15-07-19 17:53

Ами аз имам 24-105 f/4.0 L USM IS II и съм доста доволен. Може да ти се окажат полезни допълнителните мм при снимане на портрети. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: Nenov   
Дата:   15-07-19 18:41

Ако те вълнува повече бокето - 2,8.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: Mogila   
Дата:   15-07-19 19:10

Нито един от изброените.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: victures   
Дата:   15-07-19 19:15

Да, ама мен ме интересуват изброените.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: victures   
Дата:   15-07-19 19:25

Имам дългофокусен обектив на 2,8 за по големите разстояния и боке, но започва от 70мм. Имам и широкоъгълен обектив, но той не ми върши работа в повечето случаи, защото много криви. За това съм се спрял на тези двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-07-19 00:00

бързина и рязкост/острота на фокуса - определено 24-70 f4
Вариантите на първата версия на 24-70 2.8, които ще намериш неизбежно ще бъдат на минимум 7 години. Възможността да попаднеш на "неработен обектив" е минимална. С времето и работата, елементите в обектива се износват (в случая, едни прословути втулки) които се заменят (преди го правеха и в България) но задължително след това, трябва ад се направи калибрация (която се извършва в чужбина, мисля че ПАН сервиза все още ги пращат в Италия).
Обективът си е хубав, но оптическите схеми на "новите" са по-добри. Разликата в остротата и рязкостта между 16-35 II 2.8 и 16-35 2.8 III е космическа . Дори разликата между 16-35 2.8 II и 16-35 f4 e огромна.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: victures   
Дата:   16-07-19 00:25

metodiev_martin, благодаря за съветите! Дадохте ми ценна информация, за която не бях се замислял.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: Tosho_ot_Selo   
Дата:   16-07-19 03:42


24-70mm е уникален!!!

Добре измислен и изработен.
Винаги светлосилния е за предпочитане, няма да съжаляваш с ф2.8!


Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: Mogila   
Дата:   16-07-19 12:16

Като човек снимащ често портрети и работещ от години всеки ден с 24-70 ф4- тояа е възможно най-лошият и неподходящ избор за подобни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: victures   
Дата:   16-07-19 12:38

Добре, до тук разбрах, че на 2.8 е по-добре, защото е по-светлосилен от този на 4, който всъщност е много зле за портрети. Защо, какви са причините да мислите така?
Снимам портрети с 70-200 f/2.8 и много рядко съм използвал най-отворена бленда. Дали ще по- светлосилен или не за мен няма чак толкова значение,защото блендите, които използвам варират между 5.6 и 9. Важно ми е да има рязкост и добро цветопредаване.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-07-19 14:21

Mogila -24-70 ф4- тояа е възможно най-лошият и неподходящ избор за подобни снимки. - авторът - Дали ще по- светлосилен или не за мен няма чак толкова значение,защото блендите, които използвам варират между 5.6 и 9. Важно ми е да има рязкост и добро цветопредаване.

Ще ми бъде интересно, защо въпросният обектив, е "ужасен"- Първата версия на 24-105, може да се нарече "неподходящ и ужасен", предвид изкривяванията между 24 и 35-мм.

И за мен 85 1.8 е най-куцият портретен обектив на Канон (след 50мм 1.4), ама много хора го боготворят без аргументи.

"Новите" и "новите версии" канонски обективи - проектирани и произведени след 2012-та, са значително по-добри от старите от гледна точка на оптически недостатъци и острота. "Механиката" на повечето "нови", в това число и тази на 24-70 2.8 II е "по-капризна" и не държи на "бой". Дори и леки удари, са достатъчни да повредят обектива (докато първата версия 24-70 в това отношение, беше по-добре - държеше много на малтретиране).
Мисля, че няма смисъл да водим спор, дали "новите" са по-добри от "старите", когато сравняваме един и същи обективи.
Пиша всичко това, като човек притежавал два 24-70 2.8 и притежаващ в момента два 24-70 II (и снимал няколко месеца със 24-70mm f/4L IS).
Когато бюджета не позволява покупката на 24-70 II, а не е нужна бленда 2.8, за мен правилният избор е 24-70mm f/4L IS. Първата версия на 24-70 2.8, за времето си беше прекрасна, но нека не забравяме, че това е обектив проектиран в началото на века (2000-2001-2002-ра анонсиран от Канон). "Гадният" EF 24–70mm f/4L IS USM се повява 2014-та със значителни подобрения спрямо събратята си.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: Mogila   
Дата:   16-07-19 14:36

Мартине, не съм казал, че е ужасен.
Авторе, щом ще е за ф9 няма значение кой ще вземеш. И не виждам защо изобщо питаш. На тези бленди повечето обективи се представят горе долу еднакво.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: victures   
Дата:   16-07-19 14:56

Питам, защото от трите варианта на 24-70, единствено този с f/4 IS не съм боравил и ми е интересно, какво е мнението на някой с повечко опит. Иначе този на 2.8 MKll,много ми допада, но не мога да си го позволя. С първата версия съм снимал малко, и ако трябва да съм честен има много неща, които не ми харесват в него.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-07-19 17:03

1. 24-70 2.8 II
2. 24-70 4 IS
3. 24-70 2.8 I

така се класират

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: victures   
Дата:   16-07-19 17:07

Ок, благодаря на всички за информацията!

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: fototo   
Дата:   16-07-19 17:35

Само да попитам и аз за Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM
къде отива LorDDemoniC [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-07-19 17:39

Не съм го ползвал Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM , нямам идея .. тея горните три съм ги пробвал.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-07-19 22:33

Ако идеята е да кърти от острота и рязкост - 16-35 2.8 III [smilie21]
За всичко останало над бленда 5.6, има ... 18-55 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между два Канонски обектива
Автор: kita   
Дата:   17-07-19 09:18

Е, всичко това има отговор тук: [https://www.dxomark.com/canon-ef-24-105mm-f4l-is-ii-usm-lens-review-updating-a-classic/]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »