Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: chukov   
Дата:   09-07-19 14:46

Не мога да кажа каква би била сътбата на кадрите впоследствие. Става дума за дигитализиране на архив. Архивът е голям. Предполагам, че дори и да се печата нещо впоследствие, то едва ли би надвишило А3 като формат.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: kvakioh   
Дата:   09-07-19 14:55

V800/850 Epson тогава.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: chukov   
Дата:   09-07-19 15:34

Натам сме се ориентирали

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: kvakioh   
Дата:   09-07-19 15:38

Само да няма подвеждане за мокрото сканиране при V850, не е толкова супер, както може човек да си представи.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: uri64   
Дата:   10-07-19 00:15

Ако ще е флатбед, то тогава нищо под 850 ако ще се гони качество... но куулсканите го отвяват 850.....според мен... дори и като софтуер за сканиране, Никон скан ако и да е с последна версия за Виста (всъщност си работи и под Уин 10) пак бие разнитеВюскан и Силвър скан.....

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: DigitriX   
Дата:   10-07-19 08:43

Ако оставим качествто на сканиране настрана, поддръжката е другата важна част.
Скенерите на Epson се продават нови и с гаранция. Също така имат сервизиране в България. При тези на Nikon картинката е съвсем друга. Вече няма официален сервиз за тях. 9000 спря да се сервизира от Октомври 2017...
Доколкото разбирам, chukov гони количество, а не толкова качество, така че може би Epson V800 или V850 Pro (от това, което съм виждал и чел, между двата практически няма разлика в качеството на скана, ако се използва един и същ software) би бил по-добър вариант за него.
V850 Pro идва с по 2 приставки от всеки вид! Това значително би ускорило процеса. Докато се сканира с едната, другата вече е готова за поставяне. [shtrak]



Публикацията е редактирана (10-07-19 08:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: MAX-1   
Дата:   10-07-19 10:11

Какво вижда скенера :

Nikon coolscanLS8000/9000 :

https://www.filmscanner.info/Bilder/UsafNikon9000.gif




Epson Perfection V800 Photo :


https://www.filmscanner.info/Bilder/EpsonPerfectionV800_USAF_EpsonScan.jpg


[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: kvakioh   
Дата:   10-07-19 11:04

Coolscan 9000 Nikon в супер състояние, нов не се продава-поне 2500-3000$
Epson V850 нов-800-850$
Тия дни ще "сканирам" доста внимателно с макро и апарат едни 6х9 кадри, да видя как стават принтове А4...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: fotocolor   
Дата:   10-07-19 11:23

Чуков минимум Епсон В700/800/850 или Никон 9000.
При нас има един пич направи чудни сканове с Канон 8800 или 9000 беше не помня.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: ib   
Дата:   10-07-19 12:46

MAX-1: Наистина ли разликата между Nikon coolscanLS8000/9000 и Epson Perfection V800 Photo е толкова огромна?


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: lamerko   
Дата:   10-07-19 12:50

MAX-1: не може да сравняваш плосък скенер с 9000. Точно по тази причина аз предпочитам dslr scan пред евтините скенери, но пак уточнявам - главно когато не става въпрос за цветни копия. Че там може да стане доста голяма драма :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: MAX-1   
Дата:   10-07-19 12:54

... Такива са фактите ! Сменил съм 10 скенера. Изтрил съм няколко пъти архива си. За да достигна желаното качество. Не ми се спори с никого !!!! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: lamerko   
Дата:   10-07-19 13:00

Аз не споря - просто не мога да си позволя 9000, затова съм си намерил решение за мен, което е различно от плоските скенери :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: kvakioh   
Дата:   10-07-19 13:31

Aз предлагам тест за сравнение- макро обектив (някакъв) с 36Мпикс апарат и този Никон 9000.
6х9 скан от рол филм 120, черно-бяло, едни и същи кадри. Ако някой иска да се включи с Epson 800/850 също ще е интересно.
Нямам впредвид някакво състезание, пиксел-маниащина, хвалби и т.н. Ако струва нещо като разход за Никон 9000 и Епсън скенера, да се каже.



Публикацията е редактирана (10-07-19 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: lamerko   
Дата:   10-07-19 13:41

Трудна работа - за да има смисъл, тестовете трябва да се правят с един и същ кадър. Аз лично нямам 36mpix камера, а плоските скенери отдавна съм разкарал. Имам само един PrimeFilm XE - освен, че няма автофокус, но и е само за 35мм филм.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: Lokosf   
Дата:   10-07-19 14:35

къде в бг сканират с coolscanLS8000/9000 ?
че тия като мен с по 10-20 ленти не си заслужава да купуваме скенери, но поне да се възползваме от човек с такъв скенер и да не сваля по две кожи все пак, аз питам за личен домашен архив ?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: quazimodo   
Дата:   10-07-19 14:38

Като влезеш в аналоговата страница на базара, ще намериш и такива предложения[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: lamerko   
Дата:   10-07-19 14:55

Имаше един фен във Фейс групата "Да снимаш на филм" със солидно количество скенери... може би пише и тук :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: arce   
Дата:   10-07-19 18:12


Makes me wonder why I wasted so much time with the Epson!​
Were you using the BetterScanning film holder with the Epson? If not, you were wasting your time.


https://www.photo.net/discuss/threads/nikon-super-coolscan-ls-8000-ed-vs-epson-v700.403008/



Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: sirkhann   
Дата:   10-07-19 19:43

Ето един хубав сайт с една хубава класация и още много информация по темата.

filmscanner.info

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: uri64   
Дата:   10-07-19 23:31

Скенерите на Никон си се сервизират...е не в България, но примерно в Лондон няма проблем....пращал съм, върнаха го като нов...но това няма значение за автора на темата и неговите цели...тука вече спорът става малко Цески - Уесека....в крайна сметка има достатъчно информация в нета и всеки си има глава - да си решава според наличните ресурси, целите и приоритетите [smile] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: quazimodo   
Дата:   10-07-19 23:53

написа:

> Скенерите на Никон си се
> сервизират...е не в България...
> примерно в Лондон няма
> проблем....пращал съм, върнаха го
> като нов...

Браво, все така като нов да ти го връщат... от ремонт. Случайно и ти да си от някой известен панагюрски род[smilie18][smilie18][smilie18]?


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: quazimodo   
Дата:   10-07-19 23:58


https://d1ro734fq21xhf.cloudfront.net/attachments/00Vekb-216275584.jpg



Васи, на десния кроп нищо се не види[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: MAX-1   
Дата:   11-07-19 08:25


......The scanner uses four color LEDs to illuminate the film, a design unique to Nikon, as far as we know. (The four LEDS are red, green, blue, and an infrared LED used to create the defect channel used with the Digital ICE automated defect-removal option.) LEDs have very well-controlled light characteristics, and aren't subject to the fading of conventional color filter materials, thus insuring long term stability in the scanner's color characteristics. The LED light source is also somewhat collimated (the light waves travel in relatively straight lines), which produces very sharp scans, but also has a tendency to emphasize scratches, dust, and film defects. (We did notice less of this tendency in the Super Coolscan 8000 ED than in Nikon's smaller models, however.) The unique "Digital ICE" technology (see below) gives the 8000 ED some unusual technology for dealing with dust and scratches, though.


https://www.imaging-resource.com/SCAN/CS8K/C8A.HTM

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филмов скенер
Автор: uri64   
Дата:   11-07-19 11:21

написа:

> написа:
>
> > Скенерите на Никон си се
> > сервизират...е не в България...
> > примерно в Лондон няма
> > проблем....пращал съм, върнаха го
> > като нов...
>
> Браво, все така като нов да ти го
> връщат... от ремонт. Случайно и ти
> да си от някой известен панагюрски
> род[smilie18][smilie18][smilie18]?
>

С извинение към останалите за спама...Квазимодо, дори няма да се опитвам да разбера какво имаш в В ПО НА предвид с поредното си форумно изакване, нито пък за в бъдеще ще отделям някакво внимание на репликите ти [smile] (но това да не те спира да си пръцкаш на воля из темите на хората) ...в крайна сметка животът е твърде кратък за да си хаби човек времето с форумни задници.....сега вече могат да идват танковете...а, пардон, админите :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »