Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: cvetanov95   
Дата:   15-06-19 10:30

Здравейте. Става въпрос за снимки от рожден ден. Слава Богу, че не са от сватба...

Почти всички снимки от деня са покрай тортата, на чиято маса има украса от балони. Снимах с вградената светкавица (снимам видео през останалото време, затова не мога да обръщам много внимание на фотографската част, а и се изискват просто стандартни снимки) Светлината от балоните се отразява и става много неприятно. На мониторът ми не личи много, но в фб (смартфоните) е ужасно и си личи много. Снимките са в Jpeg. Ето приемер:
http://prikachi.com/images.php?images/348/9589348p.jpg
Цък

Притесняват ме недоволните клиенти и лошото име. Моля, помогнете, колеги, как се оправят такива снимки? Безкрайно ще съм ви благодарен!

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: cvetanov95   
Дата:   15-06-19 10:31

[urlhttp://prikachi.com/images/348/9589348p.jpgPic

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: Kovandzhiev   
Дата:   15-06-19 10:49

Изпрати ми една снимка която не е омазана като тази която си прекачил да видя дали мога да помогна.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: Джъмбо   
Дата:   15-06-19 11:38

Снимах с вградената светкавица (снимам видео през останалото време, затова не мога да обръщам много внимание на фотографската част, а и се изискват просто стандартни снимки)

тук е отговора на въпроса...

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: iasen2   
Дата:   15-06-19 12:14

Искам да се заям в тази тема, но нямах желание....фотографията отдавна я няма в този форум........

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: asahi   
Дата:   15-06-19 13:02

Правиш отстъпка от цената, не им даваш снимки и следващия път мисли малко повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: cvetanov95   
Дата:   15-06-19 14:28

ashi

Проблемът е, че вече съм им пратил снимките. И казах че ще ги оправя. На моя монитор почти не се вижда проблема, но на смартфоните много си личи... :(

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: asahi   
Дата:   15-06-19 14:41

Е ми като си казал - оправи ги. Ама първо оправи монитора, че това, което съобщаваш, не говори добре за него.

Снимката е с лош ракурс, крива, преекспонирана и пресатурирана. За стилистика и естетика няма да споменавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: colorphoto   
Дата:   15-06-19 15:17

Просто намали сатурацията.

Освен това прекадрирай с кропване че е крива.



Публикацията е редактирана (15-06-19 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: GenaDP   
Дата:   15-06-19 15:25

Автор: iasen2

фотографията отдавна я няма в този форум...


И най-вече в твоите снимки. Един кадър правилно експониран и с читав бял баланс нямаш, ама сипваш акъл с големия черпак.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: roburt48   
Дата:   15-06-19 15:29

Колега, нищо лично, но в момента се мъчиш да се бориш със следствието, а не с причината ! Все пак снимаш за пари ...

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: Gecata   
Дата:   15-06-19 15:54

Клиентите ти вероятно напълно те заслужават, така, че вината за кофти снимките е подлена [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: iasen2   
Дата:   15-06-19 16:16

Гена, лични нападки и смешни доводи, само толкова ли можеш......



Публикацията е редактирана (15-06-19 16:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: victory13   
Дата:   15-06-19 20:28

RGB... Обърни внимание на В, както постъпват снимачите на автомобили...
Разбира се, при снимки с хора, възникват други проблеми... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: dekov   
Дата:   15-06-19 21:48

Трябвало е да снимаш със Смартфон, сигурен съм, че щяха да са по-добре, без майтап [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: nyamago   
Дата:   15-06-19 22:06

Клиентите казаха ли от какво точно не са доволни?

- Ако е именно (и само) от бликовете в балоните - и всичко останало им харесва - има лесно решение да ги направиш доволни. Само потвърди, че нищо друго не намират за грешно - и ще ти дадем решения.

- Ако просто казват 'Не харесваме снимките' и ти реши,че отраженията са причината - помисли ли за други причини? (Тук ти подсказаха няколко). Тези - другите причини - по-трудно се коригират, но може да се направи едно-друго.

Сподели подробности! [smilie11]

За критично настроените: целта не е да постигнем фотографско съвършенство, а да погасим недоволството на клиентите, като помогнем Авторът да им даде по-приемливи (за тях) снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: cvetanov95   
Дата:   17-06-19 10:51

Клиентите са недоволни единствено от цветовете. Точно конкретно и само цветовете. Всичко друго си е ок за тях, а и за мен. Не ме наемат като фотограф, а като оператор, но вървят и снимки с пакета.
Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: Moonchild   
Дата:   17-06-19 13:27

Kaто за начало намали малко vibrance-a. Може да опиташ с Nik's collection да си поиграеш...

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: compur   
Дата:   17-06-19 13:40

Като за начало...
плати на някого да ти ги обработи!
[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: lamerko   
Дата:   17-06-19 14:03

Първо, преди да правиш други корекции, мериш баланс на бялото по... да кажем покривката. След това, намаляш драстично saturation и vibrance. Изтегляш Highlight колкото позволява наляво (намаляваш го), увеличаваш малко нивото на черното, за да добие малко обемност и ако се наложи - вадиш малко от сенките (shadows), като гледаш да балансираш с blacks, за да не се получи "плоско" изображене. И да, трябва да се "изправи" - кропваш, като най-добре да изпилзваш горнаха хоризонтала, получена при нареждането на балоните. И ако не те домързи - може да "изтриеш" тази запалка от масата...

Знам, че във вашата общност обичате шаренкото, но в случая трабва наистина да се намлали драстично.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: asahi   
Дата:   17-06-19 14:47

Какво са виновни клиентите, че фотографът им не е отделил 5 дни да се научи да снима и 5 секунди, за да направи правилно снимката?

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: nyamago   
Дата:   17-06-19 19:22

cvetanov95 написа:

> Клиентите са недоволни единствено от цветовете. Точно конкретно и само цветовете.
> Всичко друго си е ок за тях, а и за мен.

Значи темата не трябваше да се казва 'снимки с отразена светлина', а 'с лоши цветове'. Сега, след като се изясни, ти дадоха някои полезни съвети. Дано да са ти полезни (повече не ти и трябва, както разбираме).

Успех!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: kam63   
Дата:   17-06-19 19:35

Хм интересно наемат те за видеозаснемане на някаква цена пък после чакат и професионално фотозаснемане което е бонус това не го разбирам?Кой кого лъже в случая при тази общност?Клиента или ПРО видеооператора.Нещо ми се чини бъгава тая работа.Ако държиш да си професионалист трябва да предлагаш качествено и двете услуги,а не едната за сметка на другата.В случая си плати на някой да ти обработи снимките ако си държиш на името.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: Kovandzhiev   
Дата:   17-06-19 20:03

Цветанов това бате която си ми пратил...аз не съм фотограф но ще докарам по-добър кадър...

Отговори на това съобщение
 Re: Оправяне на снимки с отразена светлина.
Автор: cvetanov95   
Дата:   17-06-19 20:41

Първо благодаря за помощта. При първа възможност ще приложа всички съвети и ще оправя снимките.

Както вече казах, изискват се от мен съвсем стандартни и обикновени снимки, но май излиза, че изобщо и хабер си нямам що държа тоз апарат. На този адрес може да разгледате мои снимки
https://www.snap.bg/fotograf.php?n=1300

Както отново казах, с една ръка трудно се настройва апарата, да не говорим за правилно кадриране и т.н.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »