Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Втори фотограф
Автор: Nikimet   
Дата:   15-06-19 07:51

Здравейте,
снимам любителски от около 2години. Имам заснети няколко абитуриентски бала, няколко рождени дни,доста фотосесии на открито, а сега търся ако някой има нужда втори фотограф за сватба.Не съм профи, но имам желание да се уча.Имам налични две тела NIKON D3300 и NIKON D7100 и следните обективи: 35/1.8 , 50/1.8 и 15/55
За София, 0888 431431 Ники

Отговори на това съобщение
 Re: Втори фотограф
Автор: sr   
Дата:   15-06-19 18:10

Има още много да учиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Втори фотограф
Автор: dekov   
Дата:   15-06-19 21:53

Виж търсачката


Отговори на това съобщение
 Re: Втори фотограф
Автор: Nikimet   
Дата:   16-06-19 09:38

Здравей, потвърждавам! Много имам да уча и се опитвам да го направя, а това е начин! Благодаря за откровението и отговора. Успешен ден, седмица, години!

Отговори на това съобщение
 Re: Втори фотограф
Автор: menton   
Дата:   16-06-19 11:31

"sr" не виждаме на каква база се изказвате така!

Отговори на това съобщение
 Re: Втори фотограф
Автор: colorphoto   
Дата:   16-06-19 12:48

Прочети повече за кадрирането при портрети първо.

Отговори на това съобщение
 Re: Втори фотограф
Автор: Gru   
Дата:   16-06-19 18:04

>Има още много да учиш.

Напротив, нищо няма какво да учиш. Една братовчедка си беше наела "ПРО" със евтина съпунерка, дето чесно си призна, че на тъмно ( вечерта в ресторанта ) няма да станат добри снимките. Човека взимаше по 400лв на сватба и тази не му беше първата.

Доста хора почват без да имат опит и дори техника. Кой евтино, кой скъпо.

Един познат и той така ентусиаст, почна евтино, като на сватба снима със 60Д и някакъв отвратителен 18-200 канон. Хората се зарадваха на 1000+ снимки с по - добро качество от телефон, къде кадрирано , къде не на фокус, все тая.

Местна фотографка с много дълги години стаж, цяло село я зняе, половината сватби минават през нея, до скоро снимаше със отвратителна сапунерка на автоматичен режим!

Аз без никога да съм претендирал да съм сватбен снимач, съм наснимал няколко сватби, ей така между другото, да изкарал съм няколко снимачески курса, ама никога не съм бил 2ри фотограф. Снимах евтино, ходих с 5д мк 2, 550Д, няколко хубави обектива, дето само ми се измъкнаха ръцете от носене, и едно безогледално сони. Не си харесвам снимките, прекарвал съм дни да им оправям кусури които не бих правил ако имах сериозен опит, ама хората се радвха много, даже са ме викали после и за кръщенета. А също и са ме псували, защото масата с кебапчетата не е на фокус, нали това е гордостта, да се видим на пълна маса, какво било това размазаното.

Знам, че на твоята конкуренция няма да и хареса какво пиша, но истината е, да взимаш апарата и да ходиш да снимаш. Много по - важно е маркетинга и как общуваш хората като цяло. Много по важно е да вдъхваш спокойствие и доверие от това да си мега супер техничен.
Масовия клиент би оценил повече доброто отношение от супер острия, идеен, супер арт кадър, дето баба ти Пенка не е съвсем на фокус.
Това е пазара - един предлага, друг купува.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »